USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / TOS w 3-D?

Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#1 - Wysłana: 29 Kwi 2010 20:12:06
Strona TrekMovie zamieściła bardzo ciekawy artykuł. Otóż opracowano technologię, pozwalającą na konwersję starych seriali do formatu 3-D. Wypróbowano już nawet tę technologię na TOS, ale.... wyniki podobno nie powalają. Poczytajcie sami.
http://trekmovie.com/2010/04/29/cbs-experimenting- with-converting-star-trek-tv-series-to-3-d-moonves -not-convinced-there-is-a-market/

A Wy, jak myślicie, czy taka technologia "zmiany" starych seriali znajdzie uznanie u widzów?
The_D
Użytkownik
#2 - Wysłana: 30 Kwi 2010 00:02:20
TV puszcza pokolorowanych "Samych swoich" i "Jak rozpętałem drugą wojnę..." i ludzie jakoś przywykli. Podobnie może stać się z nową techniką.
Jednak dodawanie "spłaszczonego" wymiaru wygląda na trudniejsze klocki niż dodawanie zagubionej barwy, więc i efekt może być znacznie bardziej sztuczny.
Toudi
Użytkownik
#3 - Wysłana: 30 Kwi 2010 01:39:09
Oby tylko nie doszło do tego, żę będzie można oglądać, tylko 3D, bo jest grupa która nie może - w tym ja - oglądać obrazu w 3D.
michstach
Użytkownik
#4 - Wysłana: 30 Kwi 2010 10:00:22
Pdobnie ma moja narzeczona, ma niesymetryczną wadę wzroku, przy czym na jedno oko praktycznie nie widzi (tzn. widzi ale ciężko byłoby to tutaj wytłumaczyć ) Nie może więc chodzić do kina na filmy 3D, a teraz coraz więcej takich produkują nie dając żadnej alternatywy. Jeszcze trochę i w ogóle nie będziemy mogli chodzić do kina
Picard
Użytkownik
#5 - Wysłana: 30 Kwi 2010 10:01:19 - Edytowany przez: Picard
Eviva

Ty tak kochasz 3D, że już pewnie nie możesz doczekać się konwersji swojego ulubionego Treka. A serio: James Cameron, który stworzył wiadomo, który film, o którym nie warto już wspominać nie tak dawno udzielał wywiadu, w którym ostrzegał przed przerabianiem filmów, które nie zostały stworzone do wyświetlania w 3D - takie potraktowanie filmu podobnież nadaje mu rzeczywiście posmaku sztuczności.

Toudi:
Oby tylko nie doszło do tego, żę będzie można oglądać, tylko 3D, bo jest grupa która nie może - w tym ja - oglądać obrazu w 3D.

No ja mogę oglądać filmy w 3D ale i tak się takiej przeróbki obawiam. Np. nigdy nie widziałem oryginalnych Gwiezdnych wojen w innej wersji niż special edition, a to dlatego, że oryginały już wcale nie są dostępne. Czyli na dobrą sprawę nie znam oryginałów tylko spaprane efektami komputerowymi przeróbki.
Eviva
Użytkownik
#6 - Wysłana: 30 Kwi 2010 12:15:54
Jeśli dobrze kombinuję, to po konwersji do 3-D niekoniecznie trzeba oglądać w 3-D. Może emisja jest w 3-D, natomiast odbiór może być tradycyjny lub nie, jak kto woli.
reyden
Użytkownik
#7 - Wysłana: 30 Kwi 2010 22:30:48
@ Eviva

Akurat w przypadku oglądania filmów 3D w klasyczny sposób będziemy mieć kolorowe obwódki wokół postaci , elementów tła i innych przedmiotów na ekranie .

Co może powodować bóle głowy i inne zjawiska .

Bo takie filmy to tak na prawdę 2D odpowiednio przygotowane .

A sama przeróbka filmu 2D do pseudo 3D to dużo bardziej skomplikowany i kosztowny proces niż pokolorowanie czarno-białego filmu .
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 1 Maj 2010 06:20:21
reyden

Oglądałam Avatar w 2D i jakoś obwódek nie widziałam - choć głowa faktycznie mnie rozbolała
Toudi
Użytkownik
#9 - Wysłana: 1 Maj 2010 09:51:33
Eviva:
Oglądałam Avatar w 2D i jakoś obwódek nie widziałam - choć głowa faktycznie mnie rozbolała

Bo Avatar miał przygotowane dwie wersje. Klasyczną i tą 3D. Zobacz sobie 3D bez okularów, to zrozumiesz.
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 1 Maj 2010 09:53:00
Toudi

Hmmm... no wersja TOSu w 2-D już istnieje, ta w 3-D mogłaby być dla koneserów.
Seybr
Użytkownik
#11 - Wysłana: 1 Maj 2010 16:26:20
Samsung już się zabezpieczył w USA przed skutkami obrazu 3D. Ostatnie badania pokazują iż obraz oglądany w dłuższym czasie szkodzi człowiekowi.
Toudi
Użytkownik
#12 - Wysłana: 1 Maj 2010 16:44:05
Eviva, no jeszcze jest, ale czy za kilka lat jeszcze będzie?
To tak jak teraz wydają TOSa na dvd - ponoć tylko remastered, nie ma już oryginalnego obrazu... Albo jak Picard wymienił tu Gwiezdne Wojny.

Jeśli będzie do wyboru ta lub ta wersja (a w przypadku TOSa, to by były już trzy wersje ;)), to nie ma problemu, ale jak jedna, to jest problem.
Eviva
Użytkownik
#13 - Wysłana: 1 Maj 2010 17:13:28
Toudi

Fakt, jest problem. Jednak pociąg postępu nie zatrzyma się dla kilku dinozaurów, takich jak Eviva
Toudi
Użytkownik
#14 - Wysłana: 1 Maj 2010 19:48:50
Ale to nie jest postęp. To bardziej wynaturzenie.
Eviva
Użytkownik
#15 - Wysłana: 1 Maj 2010 20:03:57
Toudi:
Ale to nie jest postęp. To bardziej wynaturzenie.

Może tylko w naszych oczach, a przyszłe pokolenia uznają, że byliśmy okropnie zacofani?
Toudi
Użytkownik
#16 - Wysłana: 27 Sty 2011 03:15:55
Eviva:
Jednak pociąg postępu nie zatrzyma się dla kilku dinozaurów

Nie mówmy hop przed skokiem: 3D nie działa i nigdy nie będzie działać.
biter
Użytkownik
#17 - Wysłana: 27 Sty 2011 11:13:09
The_D:
Jednak dodawanie "spłaszczonego" wymiaru wygląda na trudniejsze klocki niż dodawanie zagubionej barwy, więc i efekt może być znacznie bardziej sztuczny.

Jakieś dziesięć lat temu Polsat albo Jedynka, sam juz nie pamiętam z wielkim szumem puściło pierwszą część szczęk w Wersji 3D. Efekty nie powalały, okulary męczyły oczy a technologia 3D do chwili obecnej nie posunęła się na tyle na przód by zapełniać TV filmami w 3D, szczególnie w Prime Time i szczególnie Remasterowanymi,

michstach:
Nie może więc chodzić do kina na filmy 3D, a teraz coraz więcej takich produkują nie dając żadnej alternatywy.

Dokładnie, w Lublinie nie było alternatywy 2D dla Avatara, dla Shreka 4, dla Harrego Pottera. Dla mnie 3D jest z powodu Okularów do D... a dla narzeczonej mimo że okularów nie nosi także jest do D... więc czujemy się rozrywkowo dyskryminowani. Dobre filmy musimy oglądać piracko albo czekać na wydanie DVD.
Queerbot
Użytkownik
#18 - Wysłana: 27 Sty 2011 13:13:17
biter:
Dokładnie, w Lublinie nie było alternatywy 2D dla Avatara, dla Shreka 4, dla Harrego Pottera.

Może Tektura puści Avatara na jakimś przeglądzie
The_D
Użytkownik
#19 - Wysłana: 27 Sty 2011 13:29:48 - Edytowany przez: The_D
Toudi:
Nie mówmy hop przed skokiem: 3D nie działa i nigdy nie będzie działać.

Nie wiem, czy to przeinaczenie w tłumaczeniu, czy pokręcił coś autor, ale nie pasuje mi fragment:
Efekty 3D zmuszają widza do skupiania wzroku na wielu oddalonych punktach oraz intensywnej konwergencji i zmiany ostrości widzenia np. z kilku do kilkunastu metrów w zależności od tego, na którym planie toczy się akcja.

Filmy 3D rzeczywiście wymuszają konwergencję - czyli wzajemne ustawienie gałek ocznych na dany punkt - w ten sposób jest generowane wrażenie głębi. Jednak na ile znam dostępne obecnie technologie to żadna z nich nie potrafi oszukać głębi ostrości i oko nie musi dostosowywać akomodacji przy zmianie planu.

<edit>
A jednak autorowi polskiej wersji nie chciało się zrozumieć oryginału http://blogs.suntimes.com/ebert/2011/01/post_4.htm l
</edit>

biter:
Dobre filmy musimy oglądać piracko albo czekać na wydanie DVD.

... albo wsiąść w pociąg i przyjechać do Warszawy dając znać na forum, zebyśmy zdążyli zorganizować się na wspólne wyjście.
biter
Użytkownik
#20 - Wysłana: 27 Sty 2011 14:06:28
The_D:
... albo wsiąść w pociąg i przyjechać do Warszawy dając znać na forum, zebyśmy zdążyli zorganizować się na wspólne wyjście.

To też jest rozwiązanie, ale ekonomia się kłania, chwilowo jeszcze mnie stac ale policz to tak, 20 zł w jedną strone do Warszawy za osoba, czyli 40 w dwie co daje 80 za parę, do tego doliczmy bilety nie wiem po ile są w Warszawie, ale u nas jakieś 18-22 zł, to razem daje 120 zł + coś do zszamania to wyjście do kina kończy się w granicach 140-150zł nie liczę ewentualności przymusowego noclegu jeśli film jest późnym wieczorem. Hihihi.
W Lublinie zarabia się 5.80 za godzinę, przynajmniej tyle zarabiałem jak tutaj pracowałem hihi.

Ja dziękuję wolę poczekac na DVD.
MarcinK
Użytkownik
#21 - Wysłana: 28 Sty 2011 13:51:15
biter
Dolicz do kosztów to że będziesz jechał około 3 dni.
biter
Użytkownik
#22 - Wysłana: 28 Sty 2011 14:07:08 - Edytowany przez: biter
MarcinK:
Dolicz do kosztów to że będziesz jechał około 3 dni

Z lublina do Warszawy? co ty pleciesz? Ja liczę busem jazdę, jest tańsza jak pociągiem.
MarcinK
Użytkownik
#23 - Wysłana: 28 Sty 2011 14:08:04
biter:
Z lublina do Warszawy? co ty pleciesz?

Fakty. Jechałem pociągiem z Lublina do Warszawy, równo 3 dni
biter
Użytkownik
#24 - Wysłana: 28 Sty 2011 14:16:19
MarcinK
Jak? Kiedy?
MarcinK
Użytkownik
#25 - Wysłana: 28 Sty 2011 14:20:10
biter:
Jak?

Normalnie. Kupiłem Bilet i Wsiadłem.
biter:
Kiedy?

Jakoś tak 2 lata temu.
biter
Użytkownik
#26 - Wysłana: 28 Sty 2011 14:23:15
MarcinK
No dobra nie mam powodu żeby ci nie wierzyć, ale w ubiegłym roku jeździłem w największe mrozy do Warszawy i z powrotem, i byłem na czas. W 3 dni to można dojść na piechotę, dziwię się że nie wysiadłeś. Ale to nie moja sprawa.
saxiu
Użytkownik
#27 - Wysłana: 24 Kwi 2011 14:42:22 - Edytowany przez: saxiu
Jak się ma tos 3d do pkp?
Jak wyżej.
No ale ja też zboczyłem z kursu wątku.
Tak jak jest z 3w było i z dźwiękiem, kolorem. Teraz to nowinka, później standard. Jak kino przejdzie na hologramy lub holodeki to się przecież nie poobrażamy. Świat już nie biegnie tylko za......la do przodu.

Apropos okularów 3w. Można i bez nich.
-- cytat --
Techniki bezokularowe

Idea przygotowania ekranu do wyświetlania obrazów 3D, pozwalająca na oglądanie bez specjalnych okularów, sprowadza się do zamontowania na ekranie specjalnej przesłony lub cylindrycznych soczewek. W obu przypadkach efektem działania jest dostarczenie do lewego i prawego oka różnych obrazów.
Na rynku dominują dwie techniki autostereoskopowe ("bezokularowe"):

* metoda bariery paralaksy,
* metoda soczewkowa (soczewek lentykularnych).
-- koniec --

tu więcej informacji http://informator.salon24.pl/163415,telewizja-troj wymiarowa
Doctor_Who
Użytkownik
#28 - Wysłana: 11 Cze 2011 15:21:04
Picard

Picard:
nigdy nie widziałem oryginalnych Gwiezdnych wojen w innej wersji niż special edition, a to dlatego, że oryginały już wcale nie są dostępne.

Hm, nie masz do końca racji. Tzw. Original unaltered trilogy jest dostępna na DVD bodajże od 2006 roku.

USS Phoenix forum / Treknologia / TOS w 3-D?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!