USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Okręty Wolkańskie

Autor Wiadomość
EnterpriseJ
Użytkownik
#1 - Wysłana: 10 Lip 2008 11:01:53
Zacznijmy od tego:URL

Co o nim sądzicie.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#2 - Wysłana: 10 Lip 2008 11:10:18
EnterpriseJ

czyli volcanie w piwinicy wybudowali statek który ma podróżowaćw czasie no no , jak zobaczyłem ten projekt to zrobiłem oczy jak topolka.
EnterpriseJ
Użytkownik
#3 - Wysłana: 10 Lip 2008 11:12:03
Możliwe,że może podróżować w czasie.Ciekawa jest koncepcja trzech w kształcie koła gondoli.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#4 - Wysłana: 10 Lip 2008 11:16:43
EnterpriseJ

masz może więcej informacji o tej konstrukcji ( odcinka 2x16 nie ogladałem)
EnterpriseJ
Użytkownik
#5 - Wysłana: 10 Lip 2008 11:18:16 - Edytowany przez: EnterpriseJ
Jeszcze będe szukał narazie to:
URL
Nie moge nic innego znaleźc
Znalazłem ten filmik:URL
Eviva
Użytkownik
#6 - Wysłana: 10 Lip 2008 21:18:46
Wolkanie latali dużo wcześniej niż ludzie. Ergo, musieli mieć na czym. Niewykluczone, że Constitution i Galaxy powstały na ich licencji. W końcu pomogli conieco ludzkiej rasie, gdy juz przestali być obrażeni za spojenie ich w trupa przez Zefrema.
Dragon
Użytkownik
#7 - Wysłana: 10 Lip 2008 21:20:35
Eviva
Gdzieś czytałem że główne biura projektowe programu Constitution znajdowały się na ziemi i Volkanie.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#8 - Wysłana: 10 Lip 2008 21:21:07
Eviva

ciekawa teoria, przecież w dalszych częsciach ST volcanie nie odgrywaja ważnej roli, ( wyjątek to niezniszczalny Spock)

Niewykluczone, że Constitution i Galaxy powstały na ich licencji

a teraz siedzą w domciu na volcanie i liczą kase za licencje
Eviva
Użytkownik
#9 - Wysłana: 10 Lip 2008 21:22:07
FederacyjneMSZ
ciekawa teoria, przecież w dalszych częsciach ST volcanie nie odgrywaja ważnej roli, ( wyjątek to niezniszczalny Spock)

Ludzki szowinizm nie pozwolił pokazać, jak rzeczy miały się w istocie.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#10 - Wysłana: 10 Lip 2008 21:27:46
Eviva

Ludzki szowinizm nie pozwolił pokazać, jak rzeczy miały się w istocie

lobby klingońskie wyparło klan volcan, szkoda, a wracając do tematu przeglądałem ostatnio statki volcan , robią wrażenie, niby takie proste a jest taki pierwiastek który użeka, szczególnie klasa D'Kyr
EnterpriseJ
Użytkownik
#11 - Wysłana: 11 Lip 2008 07:30:36
FederacyjneMSZ

niby takie proste a jest taki pierwiastek który użeka, szczególnie klasa D'Kyr

Tak okręty tej klasy są piękne.Ciekawy jest też kształt gondoli Wolkańskich okrętów.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#12 - Wysłana: 11 Lip 2008 13:07:53
EnterpriseJ

tylo co się z nimi stało jak Vulcan wszedł w skład UFSP?? oprócz tego futurystycznego projektu nie widziałem już tych maszyn w dalszych seriach ST
EnterpriseJ
Użytkownik
#13 - Wysłana: 11 Lip 2008 13:50:56
Powróciły dopiero w 31 w.A szkoda bo w TNG i DS9 były by ciekawym urozmaiceniem.
EnterpriseJ
Użytkownik
#14 - Wysłana: 7 Mar 2009 17:29:43
kordian
Użytkownik
#15 - Wysłana: 11 Mar 2009 12:20:41
baaardzo lubię Volcan i ich design, i mam żal do nowszych filmów, że ich prawie nie ma, a przecież to cywilizacja starsza od naszej, powinni być tez na wyższym ciut poziomie, również technicznym. Wątpię aby całą swoja wiedzę przekazali ludzkości...
Arek
Użytkownik
#16 - Wysłana: 11 Mar 2009 12:44:46
kordian
Może i nie przekazali, ale do warp 7 ile czasu dochodzili, podczas gdy ludziom zajęło to ledwie 100 lat. Można powiedzieć że "nielogiczne" podejście do nauki coś ludziom dało Ale podzielam smutek że nie pokazano okrętów innych członków federacji
biter
Użytkownik
#17 - Wysłana: 13 Mar 2009 23:39:33
a przecież to cywilizacja starsza od naszej, powinni być tez na wyższym ciut poziomie, również technicznym.

To akurat kiepski argument. Bajoranie odbywali loty kosmiczne od kilku tysięcy lat, być może najdawniej z obecnie istniejących ras i co z tego skoro nie dorobili się napędu Warp a latają promami niewiele większymi od Defianta.

Ale podzielam smutek że nie pokazano okrętów innych członków federacji

dla mnie to wygląda to trochę tak, jakby po powstaniu Gwiezdnej Floty, inne rasy zrezygnowały z budowania swoich okrętów (możliwe że zachowały jakieś niewielkie floty terytorialne) na rzecz wzmocnienia potencjału centralnego i budowy ujednoliconych technologicznie okrętów.

W DS9 Sacrifice of Angels. Jest mowa że natarcie prowadziły dwie połączone floty w tym jedna Volkańska (co może równie dobrze oznaczać obszar funkcjonowania), wszystki okręty były "federacyjne" jednak. Choć za Chiny Ludowe nie wiem czyje były te "mysliwce"
Slovaak
Użytkownik
#18 - Wysłana: 14 Mar 2009 18:10:41 - Edytowany przez: Slovaak
ciekawa teoria, przecież w dalszych częsciach ST volcanie nie odgrywaja ważnej roli

Uważam że troszkę może być inaczej. W ENT obszar po którym podróżował Enterprise był znacznie mniejszy od tego który znamy z TOS czy TNG a Volkanie byli wtedy znacznie potężniejszą rasą niż ziemianie, więc ich okręty widzimy często. Później powstała Federacja i jej GF, Volkanie musieli być jej współzałożycielami to też mają/powinni mieć wpływy porównywalne z Ziemianami. My akurat widzieliśmy przygody okrętu z ziemską załogą głównie ale to jeszcze nic nie znaczy, flota ma tysiące okrętów a my widzieliśmy zaledwie garstkę. Wątpię by taka rasa jak Volkanie dała by się tak po prostu zepchnąć. Dlaczego nie widzimy zatem Volkańskich okrętów? Najlogiczniejszym powodem wydaje mi sie że Volkanie mocno ograniczyli liczebność swojej floty, jako że mają swój wkład w GF Federacji która ma wykonywać te same zadania. Podobnie z resztą musiały uczynić wszystkie pozostałe rasy, w tym i Ziemianie.
Havoc
Użytkownik
#19 - Wysłana: 16 Mar 2009 22:48:35
Slovaak
Wątpię by taka rasa jak Volkanie dała by się tak po prostu zepchnąć. Dlaczego nie widzimy zatem Volkańskich okrętów? Najlogiczniejszym powodem wydaje mi sie że Volkanie mocno ograniczyli liczebność swojej floty, jako że mają swój wkład w GF Federacji która ma wykonywać te same zadania.

Sądzę, że się mylisz. Poczyniłeś błędne założenia, które doprowadziły Cię do błędnych wniosków.
Volkanie nie musieli dać się "zepchnąć", bo upieranie się przy odmiennej lini konstrukcyjnej okrętów jest nielogiczne. Natomiast logiczna jest standaryzacja.
Kwestią dyskusyjną pozostaje, która technologia była bardziej perspektywiczna. Nie lepsza/wyższa w momencie podejmowania decyzji, lecz mająca większe szanse efektywnego rozwoju w rozsądnym przedziale czasowym.

A co do floty volkańskiej, śmiało możemy przyjąć, że to były standardowe okręty GF, co najwyżej obsadzone w większości przez Volkan i prawdopodobnie posiadające nazwy w ichnim języku.
biter
Użytkownik
#20 - Wysłana: 17 Mar 2009 17:27:03
A co do floty volkańskiej, śmiało możemy przyjąć, że to były standardowe okręty GF, co najwyżej obsadzone w większości przez Volkan i prawdopodobnie posiadające nazwy w ichnim języku.

DS9 7x04

Kapitan Solok, dowodził okrętem USS T'Kumbra. Załoga w 100% składała sie z Volkan a okręt był klasy Nebula.
Havoc
Użytkownik
#21 - Wysłana: 17 Mar 2009 22:43:12
biter

DS9 7x04

Kapitan Solok, dowodził okrętem USS T'Kumbra. Załoga w 100% składała sie z Volkan a okręt był klasy Nebula.

Wiem o tym. Dlatego napisałem, że można to przyjąć jako regułę. W końcu inne rozwiązanie jest nielogiczne.
biter
Użytkownik
#22 - Wysłana: 17 Mar 2009 23:47:24
Havoc

Pomijając fakt że była to najbardziej rasistowska załoga w GF.
The_D
Użytkownik
#23 - Wysłana: 18 Mar 2009 21:30:10
USS Defiant z TOS (ten klasy Constitution) też zdaje się miał w 100% wolkańską załogę.
Delta
Użytkownik
#24 - Wysłana: 18 Mar 2009 22:55:27
The_D
USS Defiant z TOS (ten klasy Constitution) też zdaje się miał w 100% wolkańską załogę.

"Intrepid".
Slovaak
Użytkownik
#25 - Wysłana: 19 Mar 2009 01:54:33
Havoc

Dlaczego mnie zacytowałeś? Może mam złe dni ostatnio, jestem rozkojarzony ale jakie są różnice pomiędzy tym co napisałeś a tym co ja napisałem?

W DS9 w okolicach korytarza włóczył się Volkański okręt, który miał Volkańską kapitan i Volkański wystrój wnętrz, poza tym o ile mnie pamięć nie zawodzi nazwano go Volkańskim statkiem a nie GF. Więc Volkanie mają swoje własne okręty, podporządkowane dowództwu na Volkanie.

Co do nazw to był taki USS Sitak, brzmi Volkańsko Został zniszczony podczas towarzyszenia Defiantowi w bitwie o DS9.
Havoc
Użytkownik
#26 - Wysłana: 19 Mar 2009 22:13:04
Slovaak
Dlaczego mnie zacytowałeś? Może mam złe dni ostatnio, jestem rozkojarzony ale jakie są różnice pomiędzy tym co napisałeś a tym co ja napisałem?

Z Twojego tekstu wynika ( a przynajmniej Ja tak to odebrałem), że Volkanie mają jakieś .... ambicje, aby nie dać się wyprzedzić przez ludzi, że z jakichś względów prestiżowych będą utrzymywali swoją własną flotę okrętów, o tradycyjnej volkańskiej konstrukcji.
Moim zdaniem jest to nielogiczne , bo gdyby takowe ambicje posiadali to nie byliby współzałożycielami Federacji, tylko nadal mieliby swoje imperium.

W DS9 w okolicach korytarza włóczył się Volkański okręt, który miał Volkańską kapitan i Volkański wystrój wnętrz, poza tym o ile mnie pamięć nie zawodzi nazwano go Volkańskim statkiem a nie GF. Więc Volkanie mają swoje własne okręty, podporządkowane dowództwu na Volkanie.

Nie kojarzę. Czy to był okręt czy statek? Bo jeśli statek to mógł mieć dowolną konstrukcję czy wystrój wnętrz. Przecież GF nie będzie cywilom rozkazywała na jakich statkach mają latać.

Poza tym, określenie "statek/okręt volkański" jest na tyle nieprecyzyjne, że właściwie wszystko zależy od konkretnej sytuacji.
To może być okręt konstrukcji volkańskiej, którego właścicielem jest np. Bolianin, jak również okręt konstrukcji boliańskiej którego właścicielem jest Volkanin. Wszystko zależy od kontekstu.

Co do nazw to był taki USS Sitak, brzmi Volkańsko Został zniszczony podczas towarzyszenia Defiantowi w bitwie o DS9.

Brzmi volkańsko, to fakt. Ale niekoniecznie oznacza, że miał załogę volkańską. Nie musi też oznaczać, że podlegał pod volkańskie dowództwo. Mógł, ale nie musiał. W końcu tak ziemsko brzmiący Enterprise nie miał załogi wyłącznie ludzkiej, ani nie podlegał pod ziemskie dowództwo, tylko pod GF.
Slovaak
Użytkownik
#27 - Wysłana: 19 Mar 2009 22:44:16
.... ambicje

Nie o to mi chodziło Tylko o to że mają pewne doświadczenia w eksploracji kosmosu, swoją technologię która jest znacznie bardziej zaawansowana niż ziemska. To wszystko automatycznie daje im lepsza pozycję bez względu na ambicje. Bo przecież psami do bicia, pokornymi sługami oni nie są.
Havoc
Użytkownik
#28 - Wysłana: 20 Mar 2009 17:23:39
Zapewne ta swoją lepszą technologię wrzucili do wspólnego "wora" i prawdopodobnie pierwszy nowy federacyjny okręt był miksem technologii ziemskiej, volkańskiej, andoriańskiej, itd. i przewyższał ostatnie czysto wolkańskie okręty.
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 14 Gru 2016 19:07:30 - Edytowany przez: Q__
FederacyjneMSZ

FederacyjneMSZ:
niby takie proste a jest taki pierwiastek który użeka, szczególnie klasa D'Kyr

No i proszę... Mamy epizod TrekYards, którego tematem jest wolkańska klasa (kanonicznie - typ) D'Kyr:
http://www.youtube.com/watch?v=EMe41tPPonU

ps. Gwoli przypomnienia:
http://memory-alpha.wikia.com/wiki/D'Kyr_type
http://memory-beta.wikia.com/wiki/D'Kyr_class
http://www.ditl.org/ship-page.php?ClassID=vuldkyr

USS Phoenix forum / Treknologia / Okręty Wolkańskie

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!