USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / 1,2,3, czy 4 gondole Warp ???
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
lawiscool
Użytkownik
#1 - Wysłana: 24 Sty 2008 15:57:46 - Edytowany przez: lawiscool
Odpowiedz 
Jak myślicie co lepsze 1,2,3,czy 4 gondole WARP ?
Paradoks
Użytkownik
#2 - Wysłana: 24 Sty 2008 17:07:54
Odpowiedz 
2?

Jest jakiś większy sens istnienia tego tematu, oprócz ankiety ile gondoli wolimy?
lawiscool
Użytkownik
#3 - Wysłana: 24 Sty 2008 17:50:13
Odpowiedz 
Jest jakiś większy sens istnienia tego tematu, oprócz ankiety ile gondoli wolimy?

Akurat jest bo jak sie doczytałem ma to swoje sensowne uzasadnienie techniczne. Ale zanim się z nim wyjaję chcialem spytać o wasze opinie
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 24 Sty 2008 18:06:52 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
6. Prometheus ma tyle

Generalnie pewnie masz na myśli teorię parzystości, w której pola tworzone przez każdą z gondol powodują przy stykaniu napięcie w przestrzeni/podprzestrzeni (?) i wypchnięcie okrętu do dużych prędkości?
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 24 Sty 2008 19:52:09
Odpowiedz 
lawiscool

ak myślicie co lepsze 1,2,3,czy 4 gondole WARP ?

4?

Paradoks

To zależy od tego co iwemy o fizyce pola warp...

Pah Wraith

Generalnie pewnie masz na myśli teorię parzystości, w której pola tworzone przez każdą z gondol powodują przy stykaniu napięcie w przestrzeni/podprzestrzeni (?) i wypchnięcie okrętu do dużych prędkości?

Pewnie tak.
Seybr
Użytkownik
#6 - Wysłana: 24 Sty 2008 21:01:48
Odpowiedz 
Tylko czemu na jednej sprawnej wchodzi w warp ?
Teoria ta odpada .

To raczej tradycje ;].
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 24 Sty 2008 22:12:05
Odpowiedz 
Seybr

Tylko czemu na jednej sprawnej wchodzi w warp ?

Hehe... Trza by w Manualach pogrzebać dokładnie.
Sh1eldeR
Użytkownik
#8 - Wysłana: 24 Sty 2008 22:33:23
Odpowiedz 
Mysle, ze jest to nieco podobne do liczby silnikow we wspolczesnych samolotach pasazerskich. Wiekszosc (?) ma 2, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by byly 4.

Co do wchodzenia w warp na jednej gondoli: slyszalem, ze taki Galaxy np. ma podwojna cewke warp w kazdej gondoli. Stad mogla powstac wersja trzygondolowa, ktora widzimy w All Good Things (3x2 = 6 cewek, parzysta liczba).

Prometheus ma 4, a wlasciwie 6 gondoli (2 sa ukryte) ze wzgledow technicznych. Dzieli sie na 3 czesci, z ktorych kazda ma byc zdolna do lotow warp. Stad potrzeba 6 gondoli: po 2 na kazda sekcje.

Sovereign jest duzo wiekszy i to taka sama rakieta, jak Prometheus, a spokojnie wystarcza mu dwie gondole.

Mysle, ze wszystko zalezy od tego, co sie najlepiej sprawdzi w danym okrecie. Podejrzewam, ze gdyby w czasach TOS konstruowano jakis ogromny okret, to mialby on wiecej gondoli niz gdyby byl zbudowany pozniej -- poniewaz robienie odpowiednio poteznych gondoli moze byc sporym wyzwaniem (zamiast 1 mocniejszej prosciej zrobic 2 slabsze).

Jak jest lepiej? Nie da sie odpowiedziec na to pytanie. Kiedys w ksiazce o samolotach bojowych przeczytalem, ze dwusilnikowe maszyny maja okolo 2x mniejsze szanse na to, ze pozbawione zostana calego napedu w porownaniu z jednosilnikowymi.

Ale z drugiej strony prawdopodobienstwo uszkodzenia ktoregos z silnikow jest w dwusilnikowej maszynie okolo 2x wieksze niz w jednosilnikowej .

Porownanie troche na wyrost, ale jest w tym nieco prawdy.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 25 Sty 2008 00:07:00
Odpowiedz 
Sh1eldeR

Kolejne rozważania, które przeczytałem z przyjemnością. Nie chciałbyś usystematyzować tych Twoich tozważań i zrobić z nich artykułu dla Phoenixa?
Sh1eldeR
Użytkownik
#10 - Wysłana: 25 Sty 2008 02:11:15 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Odpowiedz 
Q__
Dzieki, to bylby zaszczyt, ale niestety jest to teraz niemozliwe. Tekst musialby miec znacznie wyzsza jakosc, tj. musialbym znalezc troche przykladow w kanonie i "pol-kanonie" (manualach). Bez tego raczej nie ma co umieszczac tekstu na stronie o tym URL-u, ktory ma Phoenix .

Ja sobie nieraz polemizuje z "kanoniarzami", dla ktorych liczy sie tylko to, co kanoniczne. Osobiscie nie lubie sie do tego ograniczac w luznych dyskusjach, bo nie mialbym czasu na szukanie wszystkich odniesien, a nie mam pamieci, zeby ich nie musiec szukac. Fajnie czasem w dyskusji sobie poteoretyzowac, czy zaproponowac hipoteze, ale jednak na stronie Phoeniksa to musialby juz miec mocniejsze odniesienie w kanonie.
[Chcialbym tutaj jasno wyrazic moje stanowisko w tej sprawie. Moze tego nie widac, ale dla mnie kanon jest "oficjalnie" wazny. Nieoficjalnie przyjemnie jest IMO czasem porozwazac troche poza nim.]

Teraz mam dosc wazny moment w edukacji i przez pare tygodni na pewno nie znajde czasu na porzadny tekst, a nieporzadnego nie ma co zamieszczac.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 25 Sty 2008 02:20:01
Odpowiedz 
Sh1eldeR

Tekst musialby miec znacznie wyzsza jakosc, tj. musialbym znalezc troche przykladow w kanonie i "pol-kanonie" (manualach).

Heh.. Zbytek skromności Panie Sh1eldeR.
lawiscool
Użytkownik
#12 - Wysłana: 25 Sty 2008 11:25:06
Odpowiedz 
No dobra to wyjaśniam :

Okręt z 2 gondolami wytwarza 50 % mocy przy tylko o 25 % większej konsumpcji paliwa niż okręt z jedna gondolą. Dodatkowo okręty z jedną gondola wymagały zaawansowanego systemu zmiany pól aby wykonywać manewry na osiach x/y podczas gdy okręty z 2 gondolami robią to samo poprzez zwykłe przesunięcia czasowe w gondolach.
3 gondole były wykorzystywane w "high speed battlestations" czyli dreadnoughtach gdzie była potrzebna duza prędkośc i moc a nie liczono sie zbytnio z kosztami ponieważ w takim wypadku moc wzrasta o 50 % a konsumpcja paliwa (reactants consumption) podwaja się przy jednoczesnym pogorszeniu manewrowości.
4 gondole powoduja wzrost mocy o 200 % a wzrost zuzycia paliwa o 300 % + oczywiści duzo wyższe koszty. Ale oczywiście wzrasta takze predkośc maksymalna okretu

W ogóle to jest dokladnie opisane w manualach. Tych pol-kanonicznych
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 25 Sty 2008 11:30:28
Odpowiedz 
lawiscool

4 gondole powoduja wzrost mocy o 200 % a wzrost zuzycia paliwa o 300 % + oczywiści duzo wyższe koszty.

Ergo: bogata Federacja powinna budować same okręty z 4 gondolami. CBDO.
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 25 Sty 2008 13:39:46
Odpowiedz 
Tych pol-kanonicznych

ja jakoś słyszałem tylko o zero-kanonicznych ;]
Jurgen
Moderator
#15 - Wysłana: 25 Sty 2008 14:31:55
Odpowiedz 
ja jakoś słyszałem tylko o zero-kanonicznych

Pah Wraith ma chyba rację, zwłaszcza, że takie coś:

3 gondole były wykorzystywane w "high speed battlestations" czyli dreadnoughtach

nie pojawiło sie w znanym mi treku.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 25 Sty 2008 15:22:57
Odpowiedz 
Pah Wraith

ja jakoś słyszałem tylko o zero-kanonicznych

Niektóre były swego czasu całkiem-kanoniczne ;]

Jurgen

zwłaszcza, że takie coś:
nie pojawiło sie w znanym mi treku

Ale za to powinno trafiać do Twojego serca militarysty.
Jurgen
Moderator
#17 - Wysłana: 25 Sty 2008 15:26:34
Odpowiedz 
Ale za to powinno trafiać do Twojego serca militarysty.

Ja militarystą, toż to jakieś nieporozumienie. Owszem, intersuję się uzbrojeniem (zarówno historycznym, obecnym i trekowym), lubię seriale typu SAAB czy B5, nie znosze "piżam" w ST (za to lubię mundury; mundur kojarzy mi się z porządkiem, a piżamka - zwłaszcza na okręcie kosmicznym - z dziadostwem), no i lubię DS9, ale to jeszcze nie znaczy, że jestem militarystą...

Oj, a może jednak znaczy.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 25 Sty 2008 15:33:47
Odpowiedz 
Jurgen

lubię seriale typu SAAB czy B5, nie znosze "piżam" w ST (za to lubię mundury; mundur kojarzy mi się z porządkiem, a piżamka - zwłaszcza na okręcie kosmicznym - z dziadostwem), no i lubię DS9, ale to jeszcze nie znaczy, że jestem militarystą..

Zajrzyj zatem do topicu "Ciekawa książka". "Żołnierzy Kosmosu" wznowili.

(BTW: tym "piżamkom" daleko jednak na szczęście do stroju wiadomej Manueli.)

Oj, a może jednak znaczy

Jurgen
Moderator
#19 - Wysłana: 25 Sty 2008 15:35:45
Odpowiedz 
Zajrzyj zatem do topicu "Ciekawa książka". "Żołnierzy Kosmosu" wznowili.

Widziałem. Ale miałem już okazję czytać.
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 25 Sty 2008 15:39:33
Odpowiedz 
Jurgen

Widziałem. Ale miałem już okazję czytać

Nowe wydanie zawiera wyciete pierwotnie fragmenty.
lawiscool
Użytkownik
#21 - Wysłana: 26 Sty 2008 23:18:05
Odpowiedz 
3 gondole były wykorzystywane w "high speed battlestations" czyli dreadnoughtach

nie pojawiło sie w znanym mi treku.

Był w jednym TNG , nie pamietam którym ale była to jakas opcja z przyszloscią czy swiatem rownoleglym i Riker byl kapitanem takiego dreagnoughta. 4 sure...
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 26 Sty 2008 23:26:05
Odpowiedz 
lawiscool

BTW: czytasz te Manuale. Może chcesz nam na ich podstawie jakis artykuł "wysmażyć"?
Sh1eldeR
Użytkownik
#23 - Wysłana: 27 Sty 2008 01:33:19 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Odpowiedz 
W TNG: All Good Things mamy zmodernizowane Galaxy. Ma gigantyczny fazer pod spodkiem i... 3 gondole warp.

To wersja z przyszlosci stworzonej przez Q, ale niekoniecznie musial on stworzyc cos calkowicie bezsensownego
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 27 Sty 2008 01:42:12
Odpowiedz 
Sh1eldeR

To wersja z przyszlosci stworzonej przez Q, ale niekoniecznie musial on stworzyc cos calkowicie bezsensownego

Zdecydowanie. Wszystko co robią moi rodacy ma głęboki sens.
EnterpriseJ
Użytkownik
#25 - Wysłana: 19 Sier 2008 21:54:43
Odpowiedz 
Wiele okrętów w ST ma 2.Klingońsie Romulańskie Federacji.To chyba optymalna ich ilość.
Biter1
Użytkownik
#26 - Wysłana: 19 Sier 2008 22:25:27
Odpowiedz 
Wiele okrętów w ST ma 2.Klingońsie Romulańskie Federacji.To chyba optymalna ich ilość.

Analogia do współczesnych okrętów morskich - uproszczenie ale jednak: więcej jak dwie symetrycznie położone śruby lub wielokrotność dwóch utrudniają sterowanie, sądzę że dwie gondole o odpowiednich rozmiarach to złoty środek między zwrotnością a prętkością statku

Zdecydowanie. Wszystko co robią moi rodacy ma głęboki sens.

nawet jesli ma to sens tylko dla nich
EnterpriseJ
Użytkownik
#27 - Wysłana: 19 Sier 2008 22:26:36
Odpowiedz 
nawet jesli ma to sens tylko dla nich

No niestety.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 20 Sier 2008 01:23:39
Odpowiedz 
Mnie zastanawia tylko jedno: czemu statki mają dwie gondole i to tylko z tyłu, skoro Wszechśwait ma trzy wymiary, a i mozna w nim latać w wielu kierunkach?
Biter1
Użytkownik
#29 - Wysłana: 20 Sier 2008 01:25:46
Odpowiedz 
Mnie zastanawia tylko jedno: czemu statki mają dwie gondole i to tylko z tyłu, skoro Wszechśwait ma trzy wymiary, a i mozna w nim latać w wielu kierunkach?

Borg na to wpadli i latają kostkami Rubika
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 20 Sier 2008 01:55:37
Odpowiedz 
Biter1

Borg na to wpadli i latają kostkami Rubika

Które znów nie mają widocznych elementów napędowych... Ech, doszukiwanie sie logiki w Treku bywa czasem trudne... :]]
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Treknologia / 1,2,3, czy 4 gondole Warp ???

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!