USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Plazmowy komputer idealny na panel do sterowania Enterprise'm :).

Autor Wiadomość
tuvok
Użytkownik
#1 - Wysłana: 7 Sty 2008 05:26:24 - Edytowany przez: tuvok
Odpowiedz 
Widzieliście to? Fascynujący komputer.

http://www.youtube.com/watch?v=YTi4zOdz09I&feature =related
http://www.youtube.com/watch?v=ttgx9ygMXz8&feature =related
http://www.youtube.com/watch?v=CZrr7AZ9nCY&feature =related

Swietna rzecz. Kupie sobie takie cos.
Moze posłuzyć jako panel do sterowania
statkiem kosmicznym.

A najbardziej podoba mi sie jak z aparatu fotograficznego, moze wyciągać z łatwoscią zdjecia, i wykłada automatycznie bezpośrednio na panel .

I fajnie przerzuca pliki obrazu za pomocą palca.
Tak jakbym patrzył na startrekowy komputer.
Paradoks
Użytkownik
#2 - Wysłana: 7 Sty 2008 15:23:02
Odpowiedz 
Alle fajne.

Szczególnie kooperacja między urządzeniami. Po prostu położyć obok siebie telefony na stole i bez od razu mamy połączenie o dostęp do danych.
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 7 Sty 2008 17:20:23
Odpowiedz 
tuvok

Widzieliście to? Fascynujący komputer.

Bardzo fajne, ale ja to kiedyś widziałem (i nie wiem czy nie na Forum).
Alucard87
Użytkownik
#4 - Wysłana: 7 Sty 2008 21:35:07
Odpowiedz 
widział Ktoś raport mniejszości? mnie takie to nasuwa skojarzenia, tyle, że oni tam w powietrzu łapami machali
PaulAtryda
Użytkownik
#5 - Wysłana: 7 Sty 2008 23:32:45
Odpowiedz 
Także już się z tym spotkałem, ciekawe urządzenie. Też na mnie zrobiło wrażenie za pierwszym razem. Jednak ciekawe jak z funkcjonalnością tego komputera? Ciężko mi sobie wyobrazić, że zastąpi desktopy
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 8 Sty 2008 01:06:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Alucard87

widział Ktoś raport mniejszości?

Jasne.

mnie takie to nasuwa skojarzenia, tyle, że oni tam w powietrzu łapami machali

Bo technologie do tego filmu zostały zaprojektowane przez sztab fachowców. I są całkiem realistyczne (poza tą główną - przepowiadania przyszłości).

PaulAtryda

Jednak ciekawe jak z funkcjonalnością tego komputera?

Do eleganckich biur jak znalazł.
The_D
Użytkownik
#7 - Wysłana: 8 Sty 2008 02:12:04
Odpowiedz 
Bo technologie do tego filmu zostały zaprojektowane przez sztab fachowców. I są całkiem realistyczne

To ciekawe ile byś wytrzymał na stojąco machając rękami. Dziękuję za taką pracę - idę na budowę.
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 8 Sty 2008 02:27:28
Odpowiedz 
The_D

Dziękuję za taką pracę - idę na budowę.

Tu przynajmniej masz puste ręce...
Nasty Rudolf
Użytkownik
#9 - Wysłana: 8 Sty 2008 12:28:59
Odpowiedz 
Nawet nieslawny Bill Gates wpadl ostatnio na to, ze w nie tak dalekiej przyszlosci klawiatura i mysz moga stac sie przestarzale. A to za sprawa chocby rozpoznawania glosu i paneli dotykowych wlasnie.
Wookie
Użytkownik
#10 - Wysłana: 8 Sty 2008 12:42:18
Odpowiedz 
Chcialem zauwazyc tylko niesmiale ze to nie jest komputer a jednynie nowy interfejs, ktory ulatwia korzystanie z komputera Ale samo urzadzenie bardzo fajne. Interesujacy jest fakt, ze panel ten przyjmuje kilka punktow nacisku na raz w przeciwienstwie do obecnie powszechnych paneli dotykowych (nie liczac Apple'a i jego iPhone'a gdzie juz tez mozna nawigowac z dwoch punktow nacisku na raz).
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 8 Sty 2008 12:59:40
Odpowiedz 
Nasty Rudolf

Nawet nieslawny Bill Gates wpadl ostatnio na to, ze w nie tak dalekiej przyszlosci klawiatura i mysz moga stac sie przestarzale. A to za sprawa chocby rozpoznawania glosu i paneli dotykowych wlasnie.

Co jak co, ale wyczucie rynku ma.

Wookie

Ale samo urzadzenie bardzo fajne.

A zdecydowanie.
Domko
Użytkownik
#12 - Wysłana: 8 Sty 2008 13:24:56
Odpowiedz 
Q__
Co jak co, ale wyczucie rynku ma

Wyczucie rynku ma, gdy powtarza to, co wszyscy wiedzą. Mówimy zresztą o tym samym człowieku, który powiedział kiedyś, że 640kB wystarczy każdemu oraz że Linux to zabawka dla dzieci, która w ciągu paru lat kompletnie zniknie.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 8 Sty 2008 13:30:34
Odpowiedz 
Domko

Mówimy zresztą o tym samym człowieku, który powiedział kiedyś, że 640kB wystarczy każdemu oraz że Linux to zabawka dla dzieci, która w ciągu paru lat kompletnie zniknie.

Bo zadziałało tu (przy lekko naciąniętej interpretacji) Pierwsze Prawo Clarke'a.

(Zresztą mówił też, że Segway to przyszłość komunikacji.)
Domko
Użytkownik
#14 - Wysłana: 8 Sty 2008 13:36:35
Odpowiedz 
"Jeśli wybitny, ale starszy wiekiem uczony twierdzi, że coś jest możliwe, prawie na pewno ma rację. Kiedy twierdzi, że coś jest niemożliwe, bardzo prawdopodobne jest, że się myli."?

No nie wiem czy to tak pasuje do tej sytuacji.

Ogólnie, mam o panu Gatesie złe zdanie. Uważam go za cwaniaka, który jedyne co robi to blokowanie konkurencji przy pomocy ich wykupywania, stosowanie zakupionych rozwiązań albo posługiwanie się patentami w walce z konkurencją.

I ten tekst dopełnia jak dla mnie obrazu Williama H. Gatesa...

Ale może lepiej daruję sobie ten OT, bo nie chcę utrudniać życia junior adminom/moderatorom.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 8 Sty 2008 14:35:18
Odpowiedz 
Domko

Ale może lepiej daruję sobie ten OT, bo nie chcę utrudniać życia junior adminom/moderatorom.

Sadzisz, że by nas pozwał?
Jurgen
Moderator
#16 - Wysłana: 8 Sty 2008 21:21:43
Odpowiedz 
Sadzisz, że by nas pozwał?

Q__, to nie byłby Wasz czy moderatorów probelam, tylko Kaia.
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 9 Sty 2008 17:13:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen

to nie byłby Wasz czy moderatorów probelam, tylko Kaia

Ja to wiem i Ty to wiesz, ale pytałem Domko .

ps. to też fascynujące:
http://www.cs.cmu.edu/~johnny/projects/wii/
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 27 Maj 2013 01:11:16
Odpowiedz 

USS Phoenix forum / Treknologia / Plazmowy komputer idealny na panel do sterowania Enterprise'm :).

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!