USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Toalety w ST, a raczej ich brak
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 2 Sier 2007 20:02:48
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

dlatego Kes dyskretnie sie "ewakuowala" z Voyagera.

Bała się, że ją zlinczują .
mr homn
Użytkownik
#32 - Wysłana: 2 Sier 2007 21:15:02
Odpowiedz 
Co za "gówniany" temat
kanna
Użytkownik
#33 - Wysłana: 2 Sier 2007 21:23:34
Odpowiedz 
mr homn

Co za "gówniany" temat

Kolega 4_z_Szesciopaka uzyłby zapewnie słowa "analny" - i byłby bardzo z siebie dumny
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 2 Sier 2007 22:47:09
Odpowiedz 
mr homn

Co za "gówniany" temat

Nic co ludzkie nie jest nam obce, jak rzekł kolega Bubu koniokrad .

kanna

Kolega 4_z_Szesciopaka uzyłby zapewnie słowa "analny" - i byłby bardzo z siebie dumny

Przyznaj, że to jednak lepiej brzmi...
mr homn
Użytkownik
#35 - Wysłana: 2 Sier 2007 23:22:49
Odpowiedz 
Q__
Przyznaj, że to jednak lepiej brzmi...

Lepiej nie lepiej, g**** to g****
Homo sum, humani nihil, a me alienum asse puto, jak to skwitował Terencjusz, za nim Bubu koniokrad, za nim Q___ a za nim Ja
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 2 Sier 2007 23:31:55
Odpowiedz 
mr homn

No niby tak :]
Bubu koniokrad
Użytkownik
#37 - Wysłana: 3 Sier 2007 00:30:04
Odpowiedz 
Nic co ludzkie nie jest nam obce, jak rzekł kolega Bubu koniokrad

To nie ja to wymyslilem, tylko ktos o wiele madrzejszy, wiec prosze nie kpic

analny

Archerowi by sie niespodobalo...

Natury nie oszukasz. (zaznaczam ze tego tez nie wymyslilem)
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 3 Sier 2007 00:42:05
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

To nie ja to wymyslilem, tylko ktos o wiele madrzejszy

Wiem, ale doceniłem cytat...

Archerowi by sie niespodobalo...

Cóż... Słusznie, że wspomniałeś w tym topicu o najbardziej chyba g***** postaci w ST.
Bubu koniokrad
Użytkownik
#39 - Wysłana: 3 Sier 2007 00:49:06
Odpowiedz 
Wiem, ale doceniłem cytat

A sprawce jego przytoczenia?

wspomniałeś w tym topicu o najbardziej chyba g***** postaci w ST

Szczerze to znalazloby sie kilka gorszych (imho)
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 3 Sier 2007 00:52:32
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

A sprawce jego przytoczenia?

No jak tak sie dopraszasz

Szczerze to znalazloby sie kilka gorszych (imho)

Będę ciekaw listy (oczywiście postaci z main cast).
Bubu koniokrad
Użytkownik
#41 - Wysłana: 3 Sier 2007 20:19:21
Odpowiedz 
No jak tak sie dopraszasz

Ale zaluja pochlebstw.. Macie miesieczne limity?

Będę ciekaw listy (oczywiście postaci z main cast

To bedzie trudniejsze
Wesley (ale chyba niewymieniony w czolowce) - chociaz bylo pare dobrych epizodow z jego udzialem
Wesley's mother (to skrajnie subiektywna opinia, bez grozb pod moim adresem, please)
Phlox - jego sposob bycia wnerwia mnie konkretnie (moze dlatego ze obejrzalem tylko kilka odcinkow ENT)
Nelix - tez nuzacy typ
Nog - pierwsze 3,4 sezony, potem rowny gosc znaczy Ferengi
Rom - do glupoty/dziwnie pojetej zabawnosci mozna sie przyzwyczaic tylko czasem ta formula nie pasuje do odcinka i wywoluje niesmak
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 3 Sier 2007 20:31:19
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

No ja bym się tylko co do Neelixa zgodził... Ale za to jest on wkurzający za wszystkich innych (no poza Kes)...
kanna
Użytkownik
#43 - Wysłana: 3 Sier 2007 20:56:54
Odpowiedz 
Wesley (ale chyba niewymieniony w czolowce) - chociaz bylo pare dobrych epizodow z jego udzialem

Wesley JEST wymieniany w czołówce, przez 2 sezony co najmnie - i sporo gra.
Paradoks
Użytkownik
#44 - Wysłana: 3 Sier 2007 21:30:40
Odpowiedz 

Jak nie trzy...
Bubu koniokrad
Użytkownik
#45 - Wysłana: 4 Sier 2007 12:13:49
Odpowiedz 

Jak nie trzy...

Czyli sie zgadza, byl w main cast

Po pewnych przemysleniach doszedlem do wniosku ze Janeway byla bardziej wkurzajaca od Archera (ogladalem tylko kilka odcinkow ENT wiec pozniej moge zmienic zdanie). Zrobila sobie z kwadrantu Delta prywatny folwark a jej nieodpowiedzialnosc (niestety nigdy nie ukarana) powinna przejsc do historii Gwiezdnej Floty w publikacji pt. "Foolish reckless command" jako antyprzyklad dla kadetow sekcji dowodczej
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 4 Sier 2007 13:53:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

Zrobila sobie z kwadrantu Delta prywatny folwark a jej nieodpowiedzialnosc (niestety nigdy nie ukarana) powinna przejsc do historii Gwiezdnej Floty w publikacji pt. "Foolish reckless command" jako antyprzyklad dla kadetow sekcji dowodczej

A tu sie zgodzę (choć Archer wkurzał mine bardziej). Chyba nie było dyrektywy, której bezkarnie nie złamała i jeszcze admirałem ja zrobili... Nic dziwnego, że Federacja (w AND) upadła...
Dreamweb
Użytkownik
#47 - Wysłana: 5 Gru 2007 09:54:51 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Temat który fascynował mnie od lat

Ciekawe czy (w czasach ENT i TOS) obok kibla jest ten ścienny "prztyczek" do komunikowania się? W końcu mostek może chcieć coś ważnego od kapitana akurat w momencie kiedy załatwia on potrzebę

zmodyfikowany transporter do usuwania kalu bezposrednio z ludzkiego organizmu

Możliwe, w końcu np. Doktor przetransportował Naomi Wildman prosto z łona matki, a organizm ludzki (dobra, pół-ludzki) jest bądź co bądź bardziej skomplikowany niż g...

Poza tym w ten sposób członkowie załogi nie tracą cennego czasu służby na korzystanie z łazienki - tylko wciskają guzik i po sprawie, może nawet nie muszą opuszczać mostka It's more efficient...

Teraz już wiecie co robią ci wszyscy anonimowi crewmeni wciskający guziczki gdzieś na trzecim planie

Swoją drogą zastanawiają mnie nie tak rzadkie sytuacje typu: kapitan Kirk uwięziony przez czarny charakter w jakimś pomieszczeniu za polem siłowym na kilka godzin albo i dłużej - przy czym pomieszczenie jest małe i widać że WC w nim nie ma - toż tam musi być po pewnym czasie nieźle narobione
Domko
Użytkownik
#48 - Wysłana: 5 Gru 2007 10:34:55
Odpowiedz 
Swoją drogą zastanawiają mnie nie tak rzadkie sytuacje typu: kapitan Kirk uwięziony przez czarny charakter w jakimś pomieszczeniu za polem siłowym na kilka godzin albo i dłużej - przy czym pomieszczenie jest małe i widać że WC w nim nie ma - toż tam musi być po pewnym czasie nieźle narobione

Mnie to też zawsze zastanawiało.
kanna
Użytkownik
#49 - Wysłana: 5 Gru 2007 10:44:22
Odpowiedz 
Raz Picard był z dziećmi w windzie uwięziony - Picard, to Picard, ale dzieci to wiadomo...
Doctor_Who
Użytkownik
#50 - Wysłana: 5 Gru 2007 10:54:58
Odpowiedz 
Kiedy w BSG był pokazany klop i Gaiusa w nim od razu skojarzyło mi się z narzekaniem wokół "toiletgate" w Star Trek.
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 5 Gru 2007 11:03:52
Odpowiedz 
Dreamweb

Ciekawe czy (w czasach ENT i TOS) obok kibla jest ten ścienny "prztyczek" do komunikowania się? W końcu mostek może chcieć coś ważnego od kapitana akurat w momencie kiedy załatwia on potrzebę

A potem to jak w "SpaceBalls" wychodzi... (Ciekawe czy podobnyt papier mają...)

Teraz już wiecie co robią ci wszyscy anonimowi crewmeni wciskający guziczki gdzieś na trzecim planie

Swoją drogą zastanawiają mnie nie tak rzadkie sytuacje typu: kapitan Kirk uwięziony przez czarny charakter w jakimś pomieszczeniu za polem siłowym na kilka godzin albo i dłużej

Kilka godzin to człowiek jakos wytrzyma chyba...

Doctor_Who

Kiedy w BSG był pokazany klop i Gaiusa w nim od razu skojarzyło mi się z narzekaniem wokół "toiletgate" w Star Trek

Moore uczy się na błędach poprzedników...
Dragon
Użytkownik
#52 - Wysłana: 29 Cze 2008 21:40:27
Odpowiedz 
Nie wiem czy było Linkowane ale sam Riker odpowiada na to ważne zagadnienie, oto odpowiedź URL
Eviva
Użytkownik
#53 - Wysłana: 29 Cze 2008 22:00:23
Odpowiedz 

Jak czlowiek musi, to dużo wytrzyma. Swoją drogą, w latach 60tych pewne rzeczy elegancko przemilczano. Wychodzono ze słusznego skądinąd założenia, że jak będzie się czarno na białym pokazywac Enterprise od strony toalety, to juz niedaleko do zaskakiwania członków załogi "na tronie". A chyba nie o to w tych serialach chodzi.
Choć, swoją drogą, cele na brygu tez bez takich urzadzeń... trochę nienowocześnie. Aresztant tez istota żyjąca i w pewnym momencie bedzie musiał...
Domko
Użytkownik
#54 - Wysłana: 30 Cze 2008 09:28:11
Odpowiedz 
Eviva
Choć, swoją drogą, cele na brygu tez bez takich urzadzeń... trochę nienowocześnie. Aresztant tez istota żyjąca i w pewnym momencie bedzie musiał...

Nie do końca. W Star Trek V wyraźnie pokazano toaletę. Jest ukryta w ścianie i można ją wysuwać.

http://images.wikia.com/memoryalpha/en/images/b/b4 /Brig_toilet_wall_047.JPG

http://images.wikia.com/memoryalpha/en/images/3/37 /Brig_toilet_000.JPG

Założyć więc można, że na Enterprise-D jest to zrealizowane w podobny sposób.

Choć wizja używania toalety, gdy na wprost, za polem siłowym, siedzi strażnik i się wpatruje, nie jest zbyt zachęcająca.
Spohkh
Użytkownik
#55 - Wysłana: 30 Cze 2008 09:33:01
Odpowiedz 
Tak na widoku? Rzeczywiście krępuj ące, ale można poprosić strażnika, by patrzył gdzie indziej. Aha, i skoro już wiadomo, że klopik jest, to czemu dyskutujecie, jak by go nie było?
Domko
Użytkownik
#56 - Wysłana: 30 Cze 2008 09:35:41
Odpowiedz 
Bo wychodzi na to, że jest tylko w celach. A co z załogą nie uwięzioną?
Spohkh
Użytkownik
#57 - Wysłana: 30 Cze 2008 09:37:33
Odpowiedz 
Domko

Zapewne mają to samo, ale po co do znudzenia pokazywać, że w ścianie mamy zamontowany gustowny sedesik?
Domko
Użytkownik
#58 - Wysłana: 30 Cze 2008 09:49:36
Odpowiedz 
Pewnie tak, ale raz można było pokazać, jak choćby to w celi.

A tak pozostają nam domysły. Może GF używa pampersów.
kanna
Użytkownik
#59 - Wysłana: 30 Cze 2008 09:52:25
Odpowiedz 
W Entku zostało to dogłębnie wyjaśnione - sedesy są, a z ... hm... odczyskanych surowców... robi sie buty.
Domko
Użytkownik
#60 - Wysłana: 30 Cze 2008 09:55:59
Odpowiedz 
I pożywienie.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Treknologia / Toalety w ST, a raczej ich brak

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!