USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Galaxy jest słaby
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#61 - Wysłana: 26 Cze 2007 13:21:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
The_D

wszystkie te Constitutiony, Excelsiory, Galaxy, Intrepidy i Sovereigny wydaja się być przeznaczone do dłuzszych samotnych zadań, jak np. patrolowanie, misje rozpoznawcze na nieznanym terenie, ewentualnie przepędzenie piratów dysponujacych prymitywniejszym uzbrojeniem.

Mało tego, zadania jakie wymieniłeś i tak mają charakter militarny, a głównym zadaniem jednostek GF (statkami trudno je nazwać, bo uzbrojone, okrętami też bo nie wojenne) nie są nawet zasania militarne (walka z piratami, patrolowanie itp.) a zadania naukowe (ekspolracja), dyplomatyczne, transportowe, zapewne też kolonizacyjne. (A, że na wszelki wypadek są uzbrojone, to inna rzecz.) "Przodków" jednostek znanych z ST, aż do czasów wojen z Borg i Dominium szukać należy raczej wśród statków Apollo, wahadłowców czy innego Discovery One, nie zaś pośród lotniskowców klasy Nimitz czy niszczycieli typu ORP Błyskawica.
Ba, można odnieść wrażenie, że do czasu spotkania z Borg GF w ogóle nie uważała za stosowne posiadać typowych okrętów wojennych. Tak była ufna w swe siły... Potem sie to zmieniło. Wymyślino Defianta... A w czasach po wojnie z Dominium zaczęto tworzyć pośrednie jednostki militarno-naukowe np. Sovka...

fang

skoro Entek-E to battleship- to od kiedy okręt wojenny posyła się na misje dyplomatyczne typu nawiązania pierwszego kontaktu (patrz Nemesis)

1. Nikt z nas nie twierdził, że Sovek jest typowym baattleshipem. To konstrukcja hybrydowa łącząca cechy explorera i battleshipa, nie będąca w 100% żadnym z nich...
2. Trudno naiwązywać pierwszy kontakt z Romulanami po tylu latach

Po co konstuować nowy okręt do podobnych zadań jak Galaxy-

Czy na pewno te zadania była identyczne? Tego nie wiemy... Na ekranie pokazano pewne wycinki świata ST.

Picard i ta jego załoga nie dostali podrasowanego Galaxy choć pewnie chcieli go- w końcu dobrze znali swój okręt i wiedzieli na co go stać- jak dla mnie to dowód że Galaxy poszły w odstawkę

W zakończeniu TNG Picard po latach wciaż lata Galaxy, i to Entkiem-D...

Wirus01

Przypomniało mi się że jakiś klingon (chyba brat Worfa) przebywając na Enterprise powiedział że cały okręt zbudowany jes z myślą o wygodzie. To nie jest okręt wojownika.

Otóż to.

Paradoks

Oj, tu miałbym wątpliwości. Entek był dopiero drugim okrętem tej klasy, wg database tego serwisu oddanym do użytku równo z prototypem.

Otóż to.

Najprawdopodbniej taniej, technicznie łatwiej i szybciej (presja Borg i Domunium) było zrobić nową klasę.

Ba, jest nawet możliwe, że nową klasę zrobino nie po to by zastąpiła Galaxy (bo na taką tezę nie ma kanonicznego dowodu), a poto by mieć kolejną klasę okrętów wiecej...
fang
Użytkownik
#62 - Wysłana: 26 Cze 2007 14:41:56 - Edytowany przez: fang
Odpowiedz 
Q__
2. Trudno naiwązywać pierwszy kontakt z Romulanami po tylu latach

Jak już to pierwszy kontakt był z Remanami a nie Romulanami w Nemesis
Q__
Moderator
#63 - Wysłana: 26 Cze 2007 14:55:45
Odpowiedz 
fang

Remanie byli cześcią Imperium Romulańskiego. Skąd pewność, zę Federacja nie miała z nimi do czynienia?
Paradoks
Użytkownik
#64 - Wysłana: 26 Cze 2007 16:32:17
Odpowiedz 

Ba, jest nawet możliwe, że nową klasę zrobino nie po to by zastąpiła Galaxy (bo na taką tezę nie ma kanonicznego dowodu), a poto by mieć kolejną klasę okrętów wiecej...

Excatly

Sovek z pewnością nie jest młodszym bratem Galaxy. Jeśli już to starszym bratem Intrepida: wielozadaniowość (niby badawczy, a tak naprawdę wojenny ), podobna budowa. Jak piszę w "moim" linku wiele rozwiązań z Intrepida zastosowano w Sovku. Np. te całe "ekologiczne" gondole, czy system komputerowy z elementami "biologicznymi".
Dj peyo
Użytkownik
#65 - Wysłana: 26 Cze 2007 16:35:58 - Edytowany przez: Dj peyo
Odpowiedz 
skoro Entek-E to battleship- to od kiedy okręt wojenny posyła się na misje dyplomatyczne typu nawiązania pierwszego kontaktu (patrz Nemesis)

a czemu gdy pada otwierasz parasol??

Remanie to kastra w spolecznosci romulan zas shinzon byl pretorem calego imperium romulan wiec to raczej lysy z romulanami debatowal a nie z remanami

Przypomniało mi się że jakiś klingon (chyba brat Worfa) przebywając na Enterprise powiedział że cały okręt zbudowany jes z myślą o wygodzie. To nie jest okręt wojownika.

kolejna roznica miedzy entkiem D i E. Sovereign nie byl juz tak wygodny. popatrzcie chociazby na wystroj mostka

Sovek z pewnością nie jest młodszym bratem Galaxy. Jeśli już to starszym bratem Intrepida: wielozadaniowość (niby badawczy, a tak naprawdę wojenny ), podobna budowa. Jak piszę w "moim" linku wiele rozwiązań z Intrepida zastosowano w Sovku. Np. te całe "ekologiczne" gondole, czy system komputerowy z elementami "biologicznymi".

sovka to ty mi do intrepida nie porownuj. to juz bardziej galaxy do niego pasuje. Nowosc?? inowacyjnosc?? zauwaz roznice wieku miedzy sovkiem i intrepidem a sovkiem i galaxy. . roznica wielkosci, specjalne mozliwosci, uzbrojenie, poszycie, zmienna geometria gondol... w sumie tylko ksztaltem troche przypomina sovka
fang
Użytkownik
#66 - Wysłana: 26 Cze 2007 18:12:36
Odpowiedz 
Q__

Remanie byli cześcią Imperium Romulańskiego. Skąd pewność, zę Federacja nie miała z nimi do czynienia?

A może stąd że Remanie byli podrzędną kastą niewolników więc nie mogli prowadzić otwartych stosunków z innymi światami- zreszto niby na czym skoro ich pierwszy okręt- Scijmitar zbudowali jakimś cudem potajemnie
Zreszto zdziwienie istnieniem Reman u Picarda i reszty też chyba o czymś świadczy.
Q__
Moderator
#67 - Wysłana: 26 Cze 2007 18:25:15
Odpowiedz 
Dj peyo

a czemu gdy pada otwierasz parasol??

Otóż to. Na teren Romulański, a więc (jak od wieków wiadomo) niebezpieczny wysłano opancerzoną jednostkę.

kolejna roznica miedzy entkiem D i E. Sovereign nie byl juz tak wygodny. popatrzcie chociazby na wystroj mostka

Otóż to...

to juz bardziej galaxy do niego pasuje.

Ale i tak Sovek i Galaxy są bardziej różne niż podobne...

fang

Zreszto zdziwienie istnieniem Reman u Picarda i reszty też chyba o czymś świadczy.

I na to czekałem. Sam Sobie zaprzeczyłeś. Sovka wcale nie wysłano w celu kontaktu z Remanami, a w celu rozmów z Romulanami. Celem misji nie był pierwszy kontakt...
Hazral
Użytkownik
#68 - Wysłana: 26 Cze 2007 18:35:19 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Zreszto zdziwienie istnieniem Reman u Picarda i reszty też chyba o czymś świadczy
Ta, tylko zdziwienie na odprawie. Kiedy to oglądali skany wywiadowcze Remusa? Czy jeszcze podczas rozmowy z Kaśką, kiedy mówi że to nie możliwe ale Remianin został pretorem?
Dj peyo
Użytkownik
#69 - Wysłana: 26 Cze 2007 18:36:09
Odpowiedz 
I na to czekałem. Sam Sobie zaprzeczyłeś. Sovka wcale nie wysłano w celu kontaktu z Remanami, a w celu rozmów z Romulanami. Celem misji nie był pierwszy kontakt...

Otoż to... obejrzyj sobie jeszcze raz nema i ten moment gdy adm janeway (koslawe troche to nazwisko) sypie tekstem ze picardowi trafiaja sie same najgorsze zadania. sona borg a teraz romulanie...
Q__
Moderator
#70 - Wysłana: 26 Cze 2007 18:58:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Hazral

Ta, tylko zdziwienie na odprawie. Kiedy to oglądali skany wywiadowcze Remusa? Czy jeszcze podczas rozmowy z Kaśką, kiedy mówi że to nie możliwe ale Remianin został pretorem?

Czyli celem wysłania Sovka był kontakt dyplomatyczny (plus ew. pokazanie potęgi Federacji i udowodnienie Romulanom, że mimo wojen jest ona silna). Sovek do tej misji dobrze pasował. (Choć Galaxy w asyście trzech Defów też by nieźle wyglądał). A Picard, znany mistrz dyplomacji był do tej misji idealny...

Dj peyo

koslawe troche to nazwisko

Jaki serial takie nazwisko chciałoby sie rzec, ale nie jestem złośliwy...

sypie tekstem ze picardowi trafiaja sie same najgorsze zadania

Tak jakby ona miała lepiej
Hazral
Użytkownik
#71 - Wysłana: 26 Cze 2007 19:16:08 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Tak jakby ona miała lepiej
Teraz to sobie pierdzi w stołek
Czyli celem wysłania Sovka był kontakt dyplomatyczny
Z nowym rządem romulańskim, który to zechciał negocjować pakt o nieagresji, zdaje sie Tylko że Sovek został tam wysłany dlatego, że był najbliżej strefy neutralnej.
Q__
Moderator
#72 - Wysłana: 26 Cze 2007 19:17:44
Odpowiedz 
Hazral

Teraz to sobie pierdzi w stołek

Po tylu latach rozpaczliwego poszukiwania drogi do domu to sie jej należało...

Z nowym rządem romulańskim, który to zechciał negocjować pakt o nieagresji, zdaje sie

No tak brzmał pretekst...
Hazral
Użytkownik
#73 - Wysłana: 26 Cze 2007 19:23:25
Odpowiedz 
No tak brzmał pretekst...
Tylko że Sovek został tam wysłany dlatego, że był najbliżej strefy neutralnej. Tak wynika z rozmowy z admirał J. Na te misje mógł polecieć każdy kompetentny kapitan, w każdym okręcie.
Q__
Moderator
#74 - Wysłana: 26 Cze 2007 19:26:37
Odpowiedz 
Hazral

Na te misje mógł polecieć każdy kompetentny kapitan, w każdym okręcie.

No to z tego wynika, że nie była to nawet jakaś priorytetowa dla Federacji misja, raczej wstępne spotkanie robocze... Po raz kolejny widzimy też jak wielkie zaufanie pokładała Flota w swych kapitanach i jak dużą autonomię mieli...
Paradoks
Użytkownik
#75 - Wysłana: 26 Cze 2007 19:36:19 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
sovka to ty mi do intrepida nie porownuj. to juz bardziej galaxy do niego pasuje. Nowosc?? inowacyjnosc?? zauwaz roznice wieku miedzy sovkiem i intrepidem a sovkiem i galaxy. . roznica wielkosci, specjalne mozliwosci, uzbrojenie, poszycie, zmienna geometria gondol... w sumie tylko ksztaltem troche przypomina sovka

A czemuż to? Na pewno nie tylko z racji podobnej epoki są do siebie bardziej podobne niż Sovek i Galaxy. Poza tym oprócz tego, że Sovek jest nieco nowocześniejszy (kwestia daty) użyto w nich podobnych rozwiązań. Podtrzymuje więc twierdzenie.
Q__
Moderator
#76 - Wysłana: 26 Cze 2007 21:35:35
Odpowiedz 
Paradoks

są do siebie bardziej podobne niż Sovek i Galaxy

A tu się zgodzę. Analogii pomiedzy Sovkiem a Galaxy (poza wielkością, no i załogą) wiele sie nie znajdzie...
Dj peyo
Użytkownik
#77 - Wysłana: 26 Cze 2007 22:04:51
Odpowiedz 
został tam wysłany dlatego, że był najbliżej strefy neutralnej.

oraz dlatego ze jest jednym z najlepszych kapitanow floty oraz dysponuje najlepszym okretem do tego zadania.

są do siebie bardziej podobne niż Sovek i Galaxy

a ja bym spekulowal. Intrepid ma:
1mniejsze wymiary co za ty idzie:
2mniejsza liczbe zalogi,
3mniejsza "pojemnosc", mniejszy zasieg,
4calkiem odmienne opcje specjalne.

ad1 wieksza zwrotnosc
ad2 inne zadania
ad3 mniejszy obszar dzialania
ad4 ladowanie na planetach co czyni go idealnym do prowadzenia akcji na powierzchni planety

moim zdaniem to bardziej okret naukowy niz explorer(galaxy).
Paradoks
Użytkownik
#78 - Wysłana: 26 Cze 2007 22:23:25
Odpowiedz 
moim zdaniem to bardziej okret naukowy niz explorer(galaxy).

Kiedyś była już taka dyskusja (nie chcę mi się szukać pewnie i tak Q__ da linka) i doszliśmy do wniosku, że jest konstrukcją typowo wielozadaniową. Przecież bardzo zgrabnie radził sobie z Cubami (choć można to wytłumaczyć zachciewajkami scenarzystów).

Nie są co prawda bliźniakami, ale jak już mówiłem Sovek jest z nim zdecydowanie bardziej "spokrewniony" niż z galaxy.
Dj peyo
Użytkownik
#79 - Wysłana: 26 Cze 2007 22:34:40 - Edytowany przez: Dj peyo
Odpowiedz 
Nie są co prawda bliźniakami, ale jak już mówiłem Sovek jest z nim zdecydowanie bardziej "spokrewniony" niż z galaxy.

obu okretom daleko do pokrewienstwa z intrepidem. jest to bardzo specyficzna fregata.
Q__
Moderator
#80 - Wysłana: 27 Cze 2007 02:02:05
Odpowiedz 
Dj peyo

oraz dlatego ze jest jednym z najlepszych kapitanow floty

Miło, mi to słyszec... Przyjaciele Łysego są moimi przyjaciółmi...

Paradoks

pewnie i tak Q__ da linka

Skoro sobie tego życzysz:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Galaxy_class
http://memory-alpha.org/en/wiki/Sovereign_class
http://memory-alpha.org/en/wiki/Intrepid_class

ps. takiego kierunku dyskusji bym nie przewidział...
Paradoks
Użytkownik
#81 - Wysłana: 27 Cze 2007 11:26:17 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
Skoro sobie tego życzysz:

Miałem na myśli linka do wspomnianej dyskusji nt. bojowości Intrepida. Choć wydaje mi się, że ciężko będzie ją znaleźć, bo pewnie była jednym z wielkich offtopów.

Choć linkami do MA też nie pogardzę.

Tymczasem zarzucę może jakieś fajne fotki...

Ziemnior
Użytkownik
#82 - Wysłana: 27 Cze 2007 13:26:13
Odpowiedz 
Z pierwszą połową zdania sie zgadzam, ale czy Galaxy poszły w odstawkę tego nie wiemy,,,

Raczej nie dokońca...

W pierwszym odcinku DS9 była pokazana KLASA Miranda
która jak wiemy jest dość starym statkiem(chyba)
Wzięto ja do wajki dlatego, że flota potrzebowała wszystkich okrętów zdolnych do walki więc gdy po okresie NEM nadejdzie jakaś większa bitwa to Galaxy będzie jak Miranda
Picard
Użytkownik
#83 - Wysłana: 27 Cze 2007 14:07:42 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
waterhouse

chciałbym tylko przypominieć że Galaxy które brały udział w bitwach z DS9 niekoniecznie musiały być tymi, które były używane w eksploracji "picard style".

Kiedyś zarzucałeś mi- cześciowo zresztą słusznie- ,ze nie znam wystraczajco DS9 by prowadzic dyskusje w temacie ,,Galaxy czy Defiant", teraz juz nie mozesz uzyc tego argumentu, gdyz - za wyjatekiem kilku odcinkow- zapoznalem sie z przygdami kapitania Sisco i z przykroscia musze Ci doniesc,ze nigdzie nie netknelem sie na stwierdzenie,ze Galaxy z czasow wojny z Dominium to statek, ktory przeszedl bardzo znaczace poprawki jesli chodzi o jego uzbrojenie oraz sumaryczna moc poszczegolnych systemow defensywnych oraz ofensywnych. Nie wspominano nic o tzw. ,,war Galaxy" ergo, war Galaxy nie istnieje, jest jedynie wytworem- srednio zreszta sesownym osmiele sie dodac- fanow, ktorzy chcieli jakos usprawiedliwic sukcesy tego okretu w czasie wspomnianego konfliktu zbrojnego. Za bezpośredni przyklad sytuacji czysto bojowej w jakiej okret wspomnaiego rodzaju zdal egzamin mogę podać odcinek ,,TNG: The Wounded"- tam wlasnie, mimo pocztakowego staosowania tzw. manewru Janeway, zaloga Enterpise-D w kilka sekund rozbroila kardasjkanski okret wojenny. Porownaj to teraz z trescia odcinka ,,DS9: Valiant" gdzie kadeci dowodzacy tytulowym statkiem wspominaja,ze oficerowie, ktorzy sie nimi opiekowali zgineli w trakcje potyczkiz Kardasjanskim okretem, oni sami zas zdolali z nim wygrac tylko dlatego,ze w pore dokanali napraw wlasnego statku... I co Galaxy naprawde nadaje sie tylko na drobnice w rodzaju piratow i przemytnikow?
waterhouse
Moderator
#84 - Wysłana: 27 Cze 2007 15:31:06 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Picard
nigdzie nie netknelem sie na stwierdzenie,ze Galaxy z czasow wojny z Dominium to statekGalaxy z czasow wojny z Dominium to statek, ktory przeszedl bardzo znaczace poprawki jesli chodzi o jego uzbrojenie

nie mogleś natknac sie na takie stwierdzenie, gdzyz ono nie padlo na ekranie :]

informacje o war galaxy pochodza z wizualnej obserwacji jednostek pojawiajacych sie m.in w sacriface of angels. Pozostale informacje o tym podtypie pochodza ze zrodel pozaekranowych, tj. o ile sie nie myle, z DS9:Technical Manual.

TNG: The Wounded"- tam wlasnie, mimo pocztakowego staosowania tzw. manewru Janeway

nie znam takiego manewru...o co chodzi???

opiekowali zgineli w trakcje potyczkiz Kardasjanskim okretem

cytat prosze poza tym nie wiemy w jakich okolicznosciach toczyla sie ta walka...
Q__
Moderator
#85 - Wysłana: 27 Cze 2007 16:14:38
Odpowiedz 
Paradoks

Choć linkami do MA też nie pogardzę.

Powyżej dałem :]]

Ziemnior

Wzięto ja do wajki dlatego, że flota potrzebowała wszystkich okrętów zdolnych do walki więc gdy po okresie NEM nadejdzie jakaś większa bitwa to Galaxy będzie jak Miranda

Dawno to twierdziłem... Zresztą teza o "przestarzałości" Galaxy nie została udowodniona...

Picard

I co Galaxy naprawde nadaje sie tylko na drobnice w rodzaju piratow i przemytnikow?

Tego np. ja nigdy nie twierdziłem, w końcu wysyłano go dość daleko w Kosmos, a tam mógł apotkać rozmaite niebezpieczeństwa...

waterhouse

nie znam takiego manewru...o co chodzi???

O to słynne długotrwałe przyjmowanie ostrzału i kontratak dopiero w ostateczności... (Nazwa nie jest kanoniczna.)
Paradoks
Użytkownik
#86 - Wysłana: 27 Cze 2007 17:06:46
Odpowiedz 
Powyżej dałem :]]

Przecież wiem. Pisałem właśnie w kontekście tych linków. Miałem na myśli linki do konkretnej dyskusji na tym forum, Ty zaś dałeś linki do MA, którymi jak napisałem "nie pogardzę".
Q__
Moderator
#87 - Wysłana: 27 Cze 2007 17:10:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Paradoks

Przecież wiem. Pisałem właśnie w kontekście tych linków. Miałem na myśli linki do konkretnej dyskusji na tym forum, Ty zaś dałeś linki do MA, którymi jak napisałem "nie pogardzę".

A to w końcu rozumię... Bo już sądziłem, że Ci sensoryczny przekażnik optyczny szwankuje...
Paradoks
Użytkownik
#88 - Wysłana: 27 Cze 2007 19:16:01
Odpowiedz 
A to w końcu rozumię... Bo już sądziłem, że Ci sensoryczny przekażnik optyczny szwankuje...

4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#89 - Wysłana: 27 Cze 2007 21:49:25
Odpowiedz 
Odnoszę wrażenie, że nawet jakby federacja wybudowała torpedę wielkości statku-miasta Voth to i tak by się częśc forumowiczów rzuciło udowadniać i tłumaczyć, iż to łajba o zacięciu badawczo- rozwojowym z opcją gigantycznego "pierdut" tylko tak na wszelki wypadek.

(nie urażając nikogo)

Zboczywszy troszkę z tematu przechodząc do rzeczy Galaxy to ni to hotel ni to instytut naukowy ni to lunapark, ni to przeszokle, ni to ambasadorska bryka, trochę giwera - wszystkiego w niej po trochu , ale tak naprawdę tp takie niewiadomoco, ale w spokojnych czasach taka kombinatorka widać sie sprawdzała, ale wspomniany Sovek to nie stare dobre czasy tylko nowy wredny czas.

Co do argumentu, że Galaxy mężnie stawały w czasie wojny z ciekłymi- cóż jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma - najkwiekszy typ oketu nawet jeśli o profilu przedszkolno-podróżnuczym nie przestaje być dużym szybkim statkiem , którego rozmiary pozwalają na dokonywanie "uściśleń" np wojskowych w zalezności od potrtzeb- ale nie zmienia to faktu, że Gaslaxy jako kozaczący okret się nie nadawała zbytnio bo jakby sie nadawała nie byłoby zapewne ani Prometeusza, ani Sovka (że o Defiancie zmilczę).
Q__
Moderator
#90 - Wysłana: 27 Cze 2007 21:59:27
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

Odnoszę wrażenie, że nawet jakby federacja wybudowała torpedę wielkości statku-miasta Voth to i tak by się częśc forumowiczów rzuciło udowadniać i tłumaczyć, iż to łajba o zacięciu badawczo- rozwojowym z opcją gigantycznego "pierdut" tylko tak na wszelki wypadek.

Bo takie są pokojowe ideały Federacji...

Zboczywszy troszkę z tematu przechodząc do rzeczy Galaxy to ni to hotel ni to instytut naukowy ni to lunapark, ni to przeszokle, ni to ambasadorska bryka, trochę giwera - wszystkiego w niej po trochu , ale tak naprawdę tp takie niewiadomoco, ale w spokojnych czasach taka kombinatorka widać sie sprawdzała, ale wspomniany Sovek to nie stare dobre czasy tylko nowy wredny czas.

No właśnie...

ajkwiekszy typ oketu nawet jeśli o profilu przedszkolno-podróżnuczym nie przestaje być dużym szybkim statkiem

No właśnie po raz drugi...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Treknologia / Galaxy jest słaby

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!