USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Ares - co z nową generacją promów kosmicznych?
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 9 Kwi 2007 22:18:39
Lt Antkov

Swieta swieta i po swietach

No, jeszcze nie. Wciąż jeszcze nominalnie mamy tzw. "Lany Poniedziałek"...
Lt Antkov
Użytkownik
#32 - Wysłana: 9 Kwi 2007 22:41:39
Lt Antkov
Użytkownik
#33 - Wysłana: 9 Kwi 2007 22:52:35
a i jeszcze to moze Was zaciekawic:
http://www.utopiaplanitia.info/interiors.html
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 10 Kwi 2007 00:04:06
Lt Antkov

jeszcze to moze Was zaciekawic

Zaciekawiło.
lalande
Użytkownik
#35 - Wysłana: 10 Kwi 2007 07:48:19
NASA jakis czas temu poinformaowala ze nastepca wysluzonych promow kosmicznych bedzie rakieta Ares I i Ares V...

Zdaje się, że cały czas drepczemy w miejscu jeśli chodzi o technologie kosmiczne.
Przydałby sie jakiś przełom w dziedzinie napędu. Nie mówię o "warp" (przynajmniej nie od razu), ale jak na razie ciągle korzystamy z napędu "chemicznego".
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 10 Kwi 2007 14:49:21
lalande

Zdaje się, że cały czas drepczemy w miejscu jeśli chodzi o technologie kosmiczne.
Przydałby sie jakiś przełom w dziedzinie napędu.

Clarke, w posłowiu do jednej z powieści mówił, ze NASA prowadzi "po cichu" i badania nad wynajniejszymi napędami... Chyba po prostu wynajdowanie nowych napędów trwa dłużej niż zakładano w optymistycznej SF z połowy XX w.
Lt Antkov
Użytkownik
#37 - Wysłana: 10 Kwi 2007 15:01:35
Ja tam jestem zdania ze NASA albo rzad USA cos maja, poczytajcie o TR-3B jesli to prawda to juz dawno wymyslili efektywny naped tylko nie potrafia poruszc sie w przestrzeni hehehe
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 10 Kwi 2007 16:01:09
Lt Antkov

Ja tam jestem zdania ze NASA albo rzad USA cos maja

Powiem tak: pewne jest, że testowane są technologie bardziej zaawansowane niż te, które są w użyciu. Nie można wykluczyć, że testy te dają zachęcające efekty (choć może być i przeciwnie). Jednak w spiskowe wizje rodem z MIB czy SG-1 jakoś nie umiem uwierzyć - wcześniej czy później to by wyszło na jaw (i to raczej wcześniej niż później...).
Lt Antkov
Użytkownik
#39 - Wysłana: 10 Kwi 2007 23:10:31
Moim zdaniem kazde mocarstwo - mam na mysli Rosja i USA zdaje sobie sprawe ze grawitacja, moze inaczej, wykorzystanie grawitacji i poznanie jej w szerszym znaczeniu niz tylko przyciaganie ziemskie, oraz wykorzystanie jej do pozyskiwania energii i byc moze nowego rodzaju napedu jest bardzo kuszaca. Jedna ze stron moze miec taka przewage technologiczna (czyt militarna) ze napewno jakies badania sa prowadzone. Nie mam pewnosci ale wydaje mi sie ze maja to podlupa. Wyobrazcie sobie punkt widzenia wojskowych - pewnie glownym priorytetem jest opcja ze mozna prowadzic dzialania wojenne bez koniecznosci dostaw ropy, energii. Rzeczywiscie moze nie ma rewelacji ale na pewno jakies postepy sa. Z drugiej strony nawet jak by cos odkryli to zaloze sie ze znalazlo by sie kilka osob ktorym darmowa energia bardzo by przeszkadzala. hehehe pomyslcie co by zrobili khem bractwo kaczki gdyby kazdy w swoim domu mialby free energy. Nie tankowali by samochodow itp. NA co podwyzszali by akcyze? Moze na radioodbiorniki - abonament radiowotelewizyjny z 10 zl jak jest planowane do 200 za miesiac
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 10 Kwi 2007 23:20:15
Lt Antkov

Moim zdaniem kazde mocarstwo - mam na mysli Rosja i USA zdaje sobie sprawe ze grawitacja, moze inaczej, wykorzystanie grawitacji i poznanie jej w szerszym znaczeniu niz tylko przyciaganie ziemskie, oraz wykorzystanie jej do pozyskiwania energii i byc moze nowego rodzaju napedu jest bardzo kuszaca. Jedna ze stron moze miec taka przewage technologiczna (czyt militarna) ze napewno jakies badania sa prowadzone. Nie mam pewnosci ale wydaje mi sie ze maja to podlupa.

Z tego co oficjalnie mówiono prowadzono badania nad tzw. energią próżni (która ponoć występuje na poziomie subkwantowym) i nad kwantową teorią grawitacji (która mogła by pozwolić na wytworzenie antygrawitacji).
Lt Antkov
Użytkownik
#41 - Wysłana: 10 Kwi 2007 23:31:57
poziom subkwantowy... ok nie dyskutuje bo to juz wyzsza szkola jazdy. Byle tylko naped warp zbudowali lub cos podobnego bo miloby bylo zobaczyc inna gwiazde, uklad planet i... wrocic do domu. Spojrzec na nasza planete Kazdy chyba bedzie mial pozytywne odczucia. Niektorym moze sie nie spodobac eksploracja a inni po takiej dawce emocji beda chcieli wiecej JA sie pisze na czlonak pierwszej zalogi Wogole fajnie jest nalezec do organizacji w ktorej mozna zostac "czlonkiem" hehehe patrzcie jak to brzmi heheh Tylko bez skojarzen prosze
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 10 Kwi 2007 23:36:47
Lt Antkov

nie dyskutuje bo to juz wyzsza szkola jazdy

Chodzi o to, że wg. niektórych teorii cząstki z których składa sie materia pojawiają sie i znikają jednak zbyt szybko byśmy zauważali te "niegiągłości". Ponoć energia jak sie z tego wyzwala (chodziło tu konkretnie o energię próżni, która nie jest do końca taka próżna - bo istnieją w niej tzw. cząstki wirtualne) jest praktycznie niewyczerpana.
Lt Antkov
Użytkownik
#43 - Wysłana: 10 Kwi 2007 23:39:46
nie wazne jak wazne ze sie staraja
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 10 Kwi 2007 23:45:28
Lt Antkov

nie wazne jak wazne ze sie staraja

Docenię jak im z tych starań coś wyjdzie...
Lt Antkov
Użytkownik
#45 - Wysłana: 10 Kwi 2007 23:50:05
jak wyjdzie to znowu zastosuja w jakies broni....
to zadziwiajace ile w ludziach jest agresji...
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 11 Kwi 2007 00:01:57
Lt Antkov

jak wyjdzie to znowu zastosuja w jakies broni....
to zadziwiajace ile w ludziach jest agresji...

Jak znam życie masz rację. (Ale jeśli broni nie użyją, to pół biedy.)
Lt Antkov
Użytkownik
#47 - Wysłana: 11 Kwi 2007 00:08:28

znowu tylko my siedzimy na forum
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 11 Kwi 2007 00:10:48
Lt Antkov

znowu tylko my siedzimy na forum

Zapominasz o MissMcKay . (No i Pah Wraith przed chwilą zajrzał...)
Lt Antkov
Użytkownik
#49 - Wysłana: 11 Kwi 2007 00:15:27
uff a myslalem juz ze zostala NAs tylko garstka

Wracajac do agresji - dobrym przykladem, mimo ze fikcja, jest film "Kula" z dustinem hoffmanem, sharon stone i samuelem l jacsonem. Posiadali moc zeby stworzyc prawie wszystko a i tak wyszlo wszystko co najgorsze
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 11 Kwi 2007 00:26:23
Lt Antkov

Wracajac do agresji - dobrym przykladem, mimo ze fikcja, jest film "Kula" z dustinem hoffmanem, sharon stone i samuelem l jacsonem. Posiadali moc zeby stworzyc prawie wszystko a i tak wyszlo wszystko co najgorsze

No koniec końców (jak się zorientowali w sytuacji) w sumie staneli na wysokości zadania. Szkoda tylko, że zrezygnowali z mocy zamiast wymyślić jak ją z sensem wkorzystać...
Lt Antkov
Użytkownik
#51 - Wysłana: 11 Kwi 2007 00:28:30
ja wiedzialbym co mam zrobic z taka moca Zostalbym adminem tego forum... Admin forum i wszechrusi hehe
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 11 Kwi 2007 00:31:55
Lt Antkov

ja wiedzialbym co mam zrobic z taka moca

Ja (gdybym stał się jedną z osób z "Kuli") zaproponował bym pozostałym stworzenie jakiejś elity władzy na zasadzie zbliżonej do książąt Amberu u Zelazny'ego lub Zakonu Xenotyków z "Aguerre w świcie" Dukaja...
Lt Antkov
Użytkownik
#53 - Wysłana: 28 Sier 2008 21:44:56
"W roku 2032 Ares-4, jeden z pierwszych załogowych statków, które dotarły na Marsa, zaginął wraz z jednym astronautą w wyniku kontaktu z tajemniczą anomalią. Kilkaset lat później, na tę samą anomalię natyka się Voyager, co prowadzi do odnalezienia wraku Aresa i dzienników astronauty. Ale to nie wszystko. Tom, Chakotay i Siedem mogą podzielić los kolegi po fachu i skończyć uwięzieni we wnętrzu zjawiska..." To streszczenie jednego z odcinków ST Voyager. Streszczenie skopiowane z bazy Phoenix'a. NASA buduje Aresa i w ST jest Ares, ba nawet data misji prawie się zgadza. Hmm może to jakieś proroctwo?
Spohkh
Użytkownik
#54 - Wysłana: 29 Sier 2008 09:15:20
Lt Antkov
Hmm może to jakieś proroctwo?

Zawsze twierdziłem, że Star Trek jest proroczy. Zawsze, to znaczy od grudnia zeszłego roku, bo wtedy po raz pierwszy Eviva namówiła mnie na TOS.
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 29 Sier 2008 10:51:34
Lt Antkov

W roku 2032 Ares-4, jeden z pierwszych załogowych statków, które dotarły na Marsa, zaginął wraz z jednym astronautą w wyniku kontaktu z tajemniczą anomalią.

Nazwę przewidzieli bez pudła. Zobaczymy jak będzie z resztą (acz osobiście wolałbym anomalię Tycho).
kordian
Użytkownik
#56 - Wysłana: 12 Lis 2008 14:25:09
Albo raczej w NASA pracują miłośnicy ST, co już pokazali przy nazwaniu pierwszego wahadłowca nielota.

Co do tekstów na początku (mimo, że stare):
Ares to nazwa rakiet (zresztą nie wiadomo co z tego wyjdzie). Statek załogowy nazywa się Orion. Nie jest to wahadłowiec, bo coś takiego to ślepa uliczka. W kosmosie nie potrzeba skrzydeł, a marnować kilogramy po to, aby łagodniej wylądować nie ma sensu.
Sh1eldeR
Użytkownik
#57 - Wysłana: 12 Lis 2008 15:48:43
kordian
W kosmosie nie potrzeba skrzydeł, a marnować kilogramy po to, aby łagodniej wylądować nie ma sensu.
To prawda, ale to jednak wahadłowiec był bliższy prawdziwym, dużym statkom kosmicznym, jakie znamy ze sci-fi. Dlatego będzie go szkoda. Orion to trochę krok wstecz, choć miejmy nadzieję, że pod względem efektywności będzie dużym krokiem naprzód. Amerykanom na pewno przyda się taki system, żeby nie musieli pożyczać Soyuzów od Ruskich. Ale wahadłowca będzie mi szkoda. Zawsze marzyłem, by zobaczyć jeden start na żywo... trudno mi to będzie spełnić.
IcemanMC
Użytkownik
#58 - Wysłana: 12 Lis 2008 19:39:03
to ja sie tak moze wbije w temat troche nie na temat

http://www.utopiaplanitia.info/ships/1701c/bridge. gif

Co to za panel na mostku Ambassador'a?? Ten w dolnym lewym rogu zdjęcia?? Ten najbliższy okranowi?? Bo ani przy nim żadnego krzesełka nie ma ani tak jakoś jego położenie na nic nie wskazuje...
kordian
Użytkownik
#59 - Wysłana: 13 Lis 2008 14:57:09
Zawsze marzyłem, by zobaczyć jeden start na żywo... trudno mi to będzie spełnić.

Ja też
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Treknologia / Ares - co z nową generacją promów kosmicznych?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!