USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Najgorszy okęt!
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
_Anonim_
Użytkownik
#1 - Wysłana: 25 Sty 2007 20:29:48
Odpowiedz 
ciągle widze temay o tym ktory jest najlepsz, a ktory najgorszy jest?

moj typ to prom
theczarek
Użytkownik
#2 - Wysłana: 25 Sty 2007 20:32:40
Odpowiedz 
_Anonim_

A który?? Było wiele typów promów ST.
_Anonim_
Użytkownik
#3 - Wysłana: 25 Sty 2007 20:55:13
Odpowiedz 
taki z sensorami
Jurgen
Moderator
#4 - Wysłana: 25 Sty 2007 21:22:33
Odpowiedz 
taki z sensorami

Hm... Każdy prom miał sensory.
_Anonim_
Użytkownik
#5 - Wysłana: 25 Sty 2007 21:26:33
Odpowiedz 
Hm... Każdy prom miał sensory.

taki jak pudełko
Jurgen
Moderator
#6 - Wysłana: 25 Sty 2007 21:29:21
Odpowiedz 
Z początków TNG?
gaius
Użytkownik
#7 - Wysłana: 25 Sty 2007 21:43:19 - Edytowany przez: gaius
Odpowiedz 
Mizerny był transporter federacyjny z Motion Picture. Jakoś za bardzo nie przypadł mi do gustu także Stargazer (Constelation class), ale taki najgorszy to on nie był.
Jurgen
Moderator
#8 - Wysłana: 25 Sty 2007 21:47:55
Odpowiedz 
Teraz tak się zastanawiam: czy prom jest okrętem? Wydaje mi się, że nie, więc ja raczej obstwaiłbym Mirandę. Jakoś nie przypominam sobie, żeby popisała się gdzieś w normalnej walce (czyli pomijam starcie z Mirandą dowodzoną przez Khana). A z innych to nawet Centaur (chyba tak się ta klasa nazywała) potrafił postawić się myśliwcowi Jamesów.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 25 Sty 2007 22:02:34
Odpowiedz 
Dla mnie najgorszy jest Entek Archera, moze nie jako sam okręt, ale ze wzgledu na załogę...
gaius
Użytkownik
#10 - Wysłana: 25 Sty 2007 22:08:45
Odpowiedz 
Entek Archera był coolowy i oldschoolowy! Grappler przebija każdą wiązkę trakcyjną!

A tak poważnie to sam entek wydawał mi się za nowocześnie wyglądający z zewnątrz, za to wnętrze było całkiem udane i pasowało do klimatu XXII wieku.

O załodze nie mówię, bo nie dość że osobiście nie mam zastrzeżeń do większej cześci, to nie o tym jest temat.
Jurgen
Moderator
#11 - Wysłana: 25 Sty 2007 22:16:09
Odpowiedz 
Grappler przebija każdą wiązkę trakcyjną!

No fakt, takiego bajeru nie było nawet na Voyu po tuningu.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 25 Sty 2007 22:23:41
Odpowiedz 
gaius

za to wnętrze było całkiem udane i pasowało do klimatu XXII wieku.

To trzeba "przetakowi" przyznać...
Paul
Użytkownik
#13 - Wysłana: 25 Sty 2007 22:37:44
Odpowiedz 
Moim zdaniem to najgorsze(przynajmniej najsłabsze) są okręty klasy Oberth. Wkoncu rozwalony jedna salwa BoP w ST III
gaius
Użytkownik
#14 - Wysłana: 25 Sty 2007 22:39:51
Odpowiedz 
No niby, ale to okręt badawczy. To tak jakbyś powiedział że np. balon albo lotnia jest cienka, bo można je zestrzelić stingerem
Delta
Użytkownik
#15 - Wysłana: 25 Sty 2007 22:49:33
Odpowiedz 
Jurgen
Wydaje mi się, że nie, więc ja raczej obstwaiłbym Mirandę. Jakoś nie przypominam sobie, żeby popisała się gdzieś w normalnej walce

Aż taka zła wcale nie jest. A że nie nadaje się do walki tak jak nowe konstrukcje to wina czasów w jakich służyła. Zresztą nie może być wiele gorsza od Constitution -to przecież niemal to samo tylko inaczej poskładane (jak Nebula i Galaxy). A swoją drogą jak to jest, że Constitution -najlepsza klasa w swoich czasach, zniknęła wraz z końcem XXIII w. (nie licząc tej w muzeum), a Mirandy służyły jeszcze tyle lat? To by przeczyło stwerdzeniu, że jest to słaba konstrukcja.

A co do najgorszego okrętu, to chyba jest nim Oberth. Kojarzy mi się z Fiatem 126p. Można nim co najwyżej wybrać się na niedaleką wycieczkę i to po bezpiecznych i często uczęszczanych szlakach. Za to ciekawie byłoby zobaczyć jak poradziłaby sobie załoga takiego statku, gdyby została przerzucona na drugi koniec galaktyki jak "Voyager".
Jurgen
Moderator
#16 - Wysłana: 25 Sty 2007 22:51:18
Odpowiedz 
A że nie nadaje się do walki tak jak nowe konstrukcje to wina czasów w jakich służyła.

Jednak Excelsior czy Centaur były w nowych czasach znacznie skuteczniejsze. Stargazer zresztą też (dla mnie to starsza generacja).
Paul
Użytkownik
#17 - Wysłana: 25 Sty 2007 22:54:08 - Edytowany przez: Paul
Odpowiedz 
gaius

No niby, ale to okręt badawczy. To tak jakbyś powiedział że np. balon albo lotnia jest cienka, bo można je zestrzelić stingerem

Niby tak.. ale w takim razie powinniśmy zdefiniowac w czym ma byc najgorszy ten okret. Bo chyba kazdy do czegos służył i był w jednych rzeczach dobry a w innych słaby...
szwagier
Użytkownik
#18 - Wysłana: 25 Sty 2007 23:02:31
Odpowiedz 

Nova też... widzieliśmy ją mało razy a swoje pokazała. Czy gdzieś był pokazany Akyazi bo nie pamiętam? Zawsze wydawał mi się jakiś taki... niesolidny
Delta
Użytkownik
#19 - Wysłana: 25 Sty 2007 23:05:30
Odpowiedz 
Jurgen

ednak Excelsior czy Centaur były w nowych czasach znacznie skuteczniejsze. Stargazer zresztą też (dla mnie to starsza generacja).

Centaur powstał dużo później niż Miranda, jakieś 80-100 lat różnicy, może łatwiej go było zmodernizować. Constellation to chyba nawet nie było w DS9, więc trudno coś o niej powiedzieć, poza tym to również z 50 lat nowsza konstrukcja od Mirandy.
Excelsior jest znacznie lepszy (zwłaszcza taki jak "Lakota"), ale także nowszy i do tego znacznie większy -ma większe możliwości. Trudno jest wymagać od Mirandy by była mu równa, tak jak trudno jest wymagać by Excelsior był równy np. klasie Sovereign.
szwagier
Użytkownik
#20 - Wysłana: 25 Sty 2007 23:11:21
Odpowiedz 
Centaur o ile pamiętam powstał na początku XXIV wieku, więc było jednak troche lat różnicy w stosunku do mirandy a zwłaszcza constitution, obertha.
Christof
Użytkownik
#21 - Wysłana: 25 Sty 2007 23:16:23
Odpowiedz 
A co do najgorszego okrętu, to chyba jest nim Oberth ... ciekawie byłoby zobaczyć jak poradziłaby sobie załoga takiego statku, gdyby została przerzucona na drugi koniec galaktyki jak "Voyager".

Można być pewnym, że z Kaśką na mostku załoga takiego Obertha rozjechałaby na miazgę Kazonów, Vidian, Borga i nawet Q
szwagier
Użytkownik
#22 - Wysłana: 25 Sty 2007 23:19:36
Odpowiedz 
Można być pewnym, że z Kaśką na mostku załoga takiego Obertha rozjechałaby na miazgę Kazonów, Vidian, Borga i nawet Q

Ta. Chyba Kaśka by kazała zamontować wielki zderzak i by wszystkich taranowała
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 25 Sty 2007 23:45:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
szwagier

Chyba Kaśka by kazała zamontować wielki zderzak i by wszystkich taranowała

Kaśka tak ma, przeniesiona do galaktyki SW sama jedna pokonala by i Rebelię i Imperium (a pewnie i Chiss oraz tych przyjemniaczków VV).
Christof
Użytkownik
#24 - Wysłana: 26 Sty 2007 00:09:23
Odpowiedz 
Kaśka tak ma, przeniesiona do galaktyki SW sama jedna pokonala by i Rebelię i Imperium
Kathryn Janeway vs Han Solo - nowy supertemat do dyskusji
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 26 Sty 2007 00:56:56
Odpowiedz 
Christof

Kathryn Janeway vs Han Solo - nowy supertemat do dyskusji

Raczej nowy crossover. (I wbrew trekowemu "patriotyzmowi" gdyby to był crossover serio stawiam na Hana.)
Jurgen
Moderator
#26 - Wysłana: 26 Sty 2007 09:17:17
Odpowiedz 

Ta. Chyba Kaśka by kazała zamontować wielki zderzak i by wszystkich taranowała

Kaska jako czołowy tuner GF? Nic dziwnego, że admirałem została.
Pah Wraith
Użytkownik
#27 - Wysłana: 26 Sty 2007 10:21:46
Odpowiedz 
Czy gdzieś był pokazany Akyazi bo nie pamiętam? Zawsze wydawał mi się jakiś taki... niesolidny

Nie, Akayazi to czysto fanowski wymysł.

Najgorszy okręt? Delta Flyer? Dwa sezony i trzy razy go trzeba było odbudowywać
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 26 Sty 2007 12:59:58
Odpowiedz 
Wspomniany przeze mnie "przetak" był też w sumie najgorszy od strony czysto technicznej, ale to tylko dlatego, że jest najstarszy.
Pah Wraith
Użytkownik
#29 - Wysłana: 26 Sty 2007 14:06:15
Odpowiedz 
był też w sumie najgorszy od strony czysto technicznej

ja nie piszę że DF by kiepski technicznie, tylko wyśmiewam skłonność scenarzystó VOY do nszczenia tego biednego dziecka Toma P.
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 26 Sty 2007 14:08:42
Odpowiedz 
Pah Wraith

ja nie piszę że DF by kiepski technicznie

Ja pisałem o archerowym Entku...

wyśmiewam skłonność scenarzystó VOY do nszczenia tego biednego dziecka Toma P.

Cóż, wiadomo, że wszystko złe przez scenarzystów
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Treknologia / Najgorszy okęt!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!