USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Kolory torped

Autor Wiadomość
osiol
Użytkownik
#1 - Wysłana: 26 Lis 2006 20:08:35
Odpowiedz 
Dlaczego wystrzelone torpedy photonowe Enterprise E mają kolor żółty a np. Akiry czerwony. I o co chodzi z tą energią zużywaną na ich ładowanie. Z tego co zaobserwowałem to poprostu pojemniki . Czy są one puste i trzeba je jakoś załadować? Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczć?? Jeżeli palnołem jakieś straszne głupstwo z tym zapytaniem to wybaczcie ale o TREKU wiem narazie bardzo niewiele.
Jurgen
Moderator
#2 - Wysłana: 26 Lis 2006 20:41:34
Odpowiedz 
I o co chodzi z tą energią zużywaną na ich ładowanie. Z tego co zaobserwowałem to poprostu pojemniki .

Hmm... Ja fachowcem od torped nie jestem, ale nie wiem, czy można powiedzieć o nich tylko pojemniki. Już raz dyskutowaliśmy chyba, czy torpedy mają własny napęd (moim zdaniem tak). Poza tym powinny mieć system naprowadzania (tu pojawia się ciekawy problem - czy są to ewentualnie pociski naprowadzane ze statku, który je wystrzelił, czy raczej pociski typu fire&forget?) i ładunek materii. Przed strzałem ładowane są nie energią, a antymaterią (jako "materiału wybuchowego" - przepraszam za nieścisłość - uzywa się w nich właśnie reakcji materii z antymaterią). To oznacza, że musi tam ponadto istnieć system podtrzymujący pole siłowe dla antymaterii aż do czasu wybuchu. Z tego własnie powodu torpedy ładuje się przed strzałem, gdyż inaczej pole musiłaoby izolowac antymaterię w torpedzie przez cały czas składowania.
Nie wiem, czy czegoś nie pokręciłem i nie wiem, ile z tych informacji to fakty kanoniczne, więc jakby ktoś mógł poprawić/uzupełnić/potwierdzić...
Anonim
Anonimowy
#3 - Wysłana: 28 Lis 2006 09:54:29
Odpowiedz 
czerwone to fotonówki niebieskie to kwantówki ... byly jeszcze trikobaltowe ładunki w voyi ponoc do destrukcji obiektów nie poruszających sie...no i plasmowe w end game bodajże...
kolory sa po to zeby ładnie na ektanie wyglądało...a pewnie ktos tu mądry wyjasnie ich kolor za pomoca technobełkotu trekowego...
sumik13
Lich
Użytkownik
#4 - Wysłana: 28 Lis 2006 17:45:41
Odpowiedz 
Torpedy to pociski "Fire&pray", wystarczy zobaczyć jak Worf testuje nowy sestem naprowadzania w jednym z odcinków TNG.
voyager
Anonimowy
#5 - Wysłana: 8 Gru 2006 13:12:39
Odpowiedz 
Ciekawe dlaczego wszystkie bronie borga są zielone,borg asymilował inne gatunki które pewnie mają inne kolory broni.
osiol
Użytkownik
#6 - Wysłana: 8 Gru 2006 20:41:17
Odpowiedz 
Z pewnością scenarzystą chodzi o to aby na ekranie było kolorowo. Na logigę fazery powinny mieć podobny kolor .
Toudi
Użytkownik
#7 - Wysłana: 12 Paź 2017 23:21:56
Odpowiedz 
Może nie kolory, ale Kyle Hill podaje ile energii wyzwalają standardowe torpedy protonowe.

USS Phoenix forum / Treknologia / Kolory torped

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!