USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Granica WARP 10
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
L4SER
Anonimowy
#1 - Wysłana: 19 Paź 2006 11:06:17
Odpowiedz 
Zaczołem oglądać pierwszą serie TNG i jak narazie wszystkie odcinki są fajne. Wczoraj był z podróżnikiem. Odcinek ten obalił mit granicy warp, po przekroczeniu prędkości statek nei pojawiał się natychmiast w innych galaktykach tylko jednak chwiklę trwał lot, a więc można lecieć szybciej.

Oczywiście, istota ta używała wpływu myśli na napęd, jednak podejrzewam, że można to wywołać sztucznie.

Ciekawi mnei co się stało puźniej z Wesleyem, który tu został przedstawiony jako geniusz. Może w kolejnych seriach lub filmach powinni go zrobic jako wynalazcę napędy trans WARP i statki latały by już nie po sektorze ALPHA tylko wszędzie?

Było by fajnie
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 19 Paź 2006 14:18:55
Odpowiedz 
Na szczęście nie zrobili.
Tematy o prędkościch już były zapraszam do wyszukiwarki...
Slovaak
Użytkownik
#3 - Wysłana: 19 Paź 2006 23:18:07
Odpowiedz 
Zapewne predkosc warp10 jest nieosiagalna "w warp", podobnie jak "normalnie" nie mozna osiagnac predkosci swiatła, wiec chyba kolejnym krokiem by latac szybciej niz warp9,9(9) jest transwarp.
Dj peyo
Użytkownik
#4 - Wysłana: 20 Paź 2006 20:24:36 - Edytowany przez: Dj peyo
Odpowiedz 
wiec chyba kolejnym krokiem by latac szybciej niz warp9,9(9) jest transwarp.
nie lepiej opracowac technike tworzenia tuneli miedzywymiarowych w dowolnych miejscach we wszechswiecie???
Slovaak
Użytkownik
#5 - Wysłana: 20 Paź 2006 21:04:54
Odpowiedz 
tuneli miedzywymiarowych

A gdzie chcesz dotrzec?
Hazrall
Użytkownik
#6 - Wysłana: 20 Paź 2006 22:19:42 - Edytowany przez: Hazrall
Odpowiedz 
tuneli miedzywymiarowych

A gdzie chcesz dotrzec?

Czy czasami w DS9 Defiant nie uczestniczył w projekcie tworzenia sztucznych tuneli podprzestrzennych(chyba 2 sezon głowy nie dam), z tego co pamiętam mieli do zbierania danych wykorzystywać komputer w maszynowni, i okazało się że ma zbyt małą moc obliczeniową(zabawne) Oczywiście program nie wypalił, nie udało się ustabilizować tunelu, ale co by było gdyby wypalił
Domko
Użytkownik
#7 - Wysłana: 21 Paź 2006 10:44:47
Odpowiedz 
okazało się że ma zbyt małą moc obliczeniową(zabawne)

Przez pomyłkę pewnie wzięli PC-ta.
Dj peyo
Użytkownik
#8 - Wysłana: 21 Paź 2006 14:02:19
Odpowiedz 
Przez pomyłkę pewnie wzięli PC-ta

moze lcars pomylili z atari????
Anonim
Anonimowy
#9 - Wysłana: 21 Paź 2006 14:59:31
Odpowiedz 
Czy czasami w DS9 Defiant nie uczestniczył w projekcie tworzenia sztucznych tuneli podprzestrzennych(chyba 2 sezon głowy nie dam)
w 2 sezonie nie mieli jeszcze defianta (pojawia sie w pierwszym odcinku 3)
a odcinka z tworzeniem sztucznych tuneli w ds9 sobie nie przypominam (a ds9 znam dosc dobrze)
Hazrall
Użytkownik
#10 - Wysłana: 21 Paź 2006 15:28:06
Odpowiedz 
w 2 sezonie nie mieli jeszcze defianta (pojawia sie w pierwszym odcinku 3)
a odcinka z tworzeniem sztucznych tuneli w ds9 sobie nie przypominam (a ds9 znam dosc dobrze)

Ok, waśnie nie byłem pewien czy to była końcówka 2 czy już 3 sezon W każdym razie mieli gościa na pokładzie jaką panią naukowiec z jakiegoś instytutu Do otwierania tuneli wystrzeliwali specjalne sondy czy roboty (akurat to pamiętam dokładnie), kiedy udało się otworzyć korytarz na ok 2s wystrzelili do niego robota ale ten uległ zniszczeniu zaraz po wejściu doń. Po tym doszli do wniosku że takie korytarze są zbyt niestabilne by przez nie cokolwiek wysłać i technologia trafiła z powrotem na półkę do laboratorium
Przez pomyłkę pewnie wzięli PC-ta.
Heh rozbawił mnie ten moment, i O'Brien miał skwaszoną minę, po czym chyba stwierdził że to statek bojowy i nie jest przystosowany do prowadzenia badań, a zamias komputera maszynowni użyli głównego, który był już wystarczająco potężny
L4SER
Anonimowy
#11 - Wysłana: 23 Paź 2006 13:21:58
Odpowiedz 
niby wszystko się zgadza, ale w odcinku z podrużnikiem lecieli szybciej niż warp 10 przy użyciu zwykłego napędy warp, tylko kontrolowanego myślą przez wędrowca.

Co ciekawe najpierw, szybkość wyszłą poza warp 10 i poza skalę ale już przy dwóch następnych próbach komputery na statku cały czas mówiły że lecą 1,5 warp.
Seybr
Użytkownik
#12 - Wysłana: 23 Paź 2006 21:02:03 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Ja ostatnio swoim maluchem przekroczylem granice Warp 10. Wedle lmojego komputera wynik byl 115. Przeliczeniu to daje 11 Warp ;]. Wystarczylo zmienic cefke i przewody inerkcyjne ;].
Dj peyo
Użytkownik
#13 - Wysłana: 24 Paź 2006 09:11:26
Odpowiedz 
w.sumie wedlug st ludzkosc najpierw myslala ze nic nie porusza sie szybciej niz dzwiek. potem nauczyla sie latac szybciej niz dzwiek. potem nauczyla sie latac szybciej niz swiatlo(first contact) a granica 10warp to tylko kwestia czasu.

mam pytanie czym rozni sie transwarp od "ponad 10warp"??
Anonim
Anonimowy
#14 - Wysłana: 26 Paź 2006 18:44:25
Odpowiedz 
Coś mi się wydaje, że raczej trudno będzie przebić stan w którym będziemy we wszystkich miejscach na raz.

Inna sprawa... Na pewno można przekroczyć prędkość światła? Bo WARP wcale nie pozwala latać z prędkością nadświetlną. On zagina przestrzeń poprzez lot w podprzestrzeni. Droga robi się krótsza ale prędkość statku pozostaje bez zmian... Przynajmniej ja to tak rozumiem. Mądrzejsi niech mnie poprawią jeśli się myle.

A co do przekroczenia warp 10 w odcinku z podróżnikiem, to tam na 100% padła kwestia, że granica ta została przekroczona? Bo to, że wskaźniki przekroczyły skale może oznaczać wszystki, nie koniecznie przekroczenie granicy... W końcu program komputera, nawet po części świadomego, musi gdzieś zatrzymywać od górnie precyzje obliczania prędkości aby nie zapętlił się w tych obliczeniach i nie zerzarł całej mocy obliczeniowej, lub od tak, bo nikomu większa precyzja nie jest do niczego potrzebna (co za różnica czy przelece galaktyke sekundę szybciej czy wolniej, skoro całośc i tak będziemyt liczyć w setkach lat). A ta granica może być sporo poniżej warp 10. Powiedzmy 9 i milion mijesc po przecinku (nawet przy samych dziewiątkach to nadalej nie 10)...

Wilk
/jeśli napisałem jakieś bzdury to z góry przeproaszam - niech mądrzejsi mnie poprawią/
Pah Wraith
Użytkownik
#15 - Wysłana: 27 Paź 2006 10:55:21
Odpowiedz 
Teorie dotyczące prędkości typu warp 13 (TOS) mówią, że chodzi o prędkości typu warp 9,999999999999. Komputer lub sternik zmieniałby wtedy skalę, by jego raport był sensowny
kolo
Anonimowy
#16 - Wysłana: 27 Paź 2006 15:23:11
Odpowiedz 
niektórzy twierdzą że prędkość warp10 to prędkość nie skończona- nbie zgadzam się z tym bo jak może być prędkość nie skończona, żę sie leci w nieskończoność? w10 to poprostu szybsza prędkość i tyle...
The_D
Użytkownik
#17 - Wysłana: 27 Paź 2006 15:56:35
Odpowiedz 
niektórzy twierdzą że prędkość warp10 to prędkość nie skończona- nbie zgadzam się z tym bo jak może być prędkość nie skończona,
Termin "prędkość nieskończona" jest oczywoście nieprecyzyjny z punktu widzenia fizyki czy matematyki, ale w mowie potocznej mozna go rozumiec jako skrót myślowy, że gdy prędkość dąży do nieskończonosci, to wskaźnik warp dąży do 10. Podobnie gdy powiesz na matematyce, że wartość funkcji 1/x w zerze to nieskończoność zostaniesz poprawiony, ale na codzień kazdy zrozumie taką wypowiedź.
Dj peyo
Użytkownik
#18 - Wysłana: 29 Paź 2006 12:37:58
Odpowiedz 
ty mi tu funkcji nie wykladaj bo mam to na studiach codziennie i mam dosyc
apropo skoro predkosc dazy do nieskonczonosci to dlaczego sa problemy z przekroczeniem granicy warp 10??
jakas magiczna liczba??
jesli chodzi o problemy techniczne to dlaczego wszyscy je maja???
The_D
Użytkownik
#19 - Wysłana: 29 Paź 2006 13:44:13
Odpowiedz 
Ehh, to może na przykładzie. Wyobraź sobie trójkąt równoramienny i zastanów się jak długa musi być podstawa, żeby kąt na przeciwko przekroczył 180 stopni.
Dj peyo
Użytkownik
#20 - Wysłana: 29 Paź 2006 14:44:34
Odpowiedz 
to moze tak.... to nie tylko zalezy od podstawy hehee
The_D
Użytkownik
#21 - Wysłana: 29 Paź 2006 15:47:38
Odpowiedz 
No to możesz sobie przyjąć ramię 2,5 stopy.
Dj peyo
Użytkownik
#22 - Wysłana: 29 Paź 2006 17:08:52
Odpowiedz 
czyjej?
Hazrall
Użytkownik
#23 - Wysłana: 29 Paź 2006 18:01:49
Odpowiedz 
czyjej? OMG... to chyba miało być zabawne? nie było.
Pah Wraith
Użytkownik
#24 - Wysłana: 30 Paź 2006 09:33:02 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
DJPeyo
Coś mi tu studiami nie bardzo pachnie, skoro nie rozumiesz pojęcia granicy. Polecam to co zawsze:
http://tinyurl.com/axsb
ghul
Użytkownik
#25 - Wysłana: 1 Lip 2007 17:41:38
Odpowiedz 
sorrki, że odgrzebuje wam stary temat, ale mam jedno pytanko związane z tym co napisał Pah Wraith :
Teorie dotyczące prędkości typu warp 13 (TOS) mówią, że chodzi o prędkości typu warp 9,999999999999. Komputer lub sternik zmieniałby wtedy skalę, by jego raport był sensowny

piszesz o TOSie, natomiast w ost. odcinku TNG Enterprise z przyszłości, dowodzony przez kpt. Rikera również osiąga warp 13. Póki nie przeczytałem twojego postu myślałem, że to jakiś burak, ale czy to możliwe by ten warp 13 z TNG de facto wynosił 9,9999999999999 warp?
reyden
Użytkownik
#26 - Wysłana: 1 Lip 2007 17:53:48
Odpowiedz 
Co do WARP 13 z AGT , możliwe że E-D jak i inne okręty floty miały już napęd transwarp lub inny pozwalający na loty z wysokimi prędkościami ( odpowiedniki WARP 9.999+ ) .

Już w czasach Kirka badano możliwość użycia takiego napędu ( USS Excelsior miał pierwotnie napęd transwarp ) .

może WARP to skrótowa wersja TransWARP , TR 13 to prędkość ok. 67 156 x większa niż światło , w skali WARP odpowiada WARP 9.99970813 , trochę trudni podawać taką prędkość , więc może wymyślono nową skalę ( WARP 10 , WARP 11 , WARP 12 , WARP 13 itd. )
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#27 - Wysłana: 1 Lip 2007 19:57:15
Odpowiedz 
Co do "nieprzekraczalności bariery szybkości światła" ta nieprzekraczalność może działać w dwie strony tzn., że częśc cząstek ( w tym wszystie te teraz przez człeka obserwowane i opisane) nie może lecieć szybciej niż światło, nie oznacza, że częęsć cząstek nie przekracza bariery prędkości w ten sposón, że nie jest w stanie przrmieszczać się wolniej niż swiatło. Jakiś naukowiec kiedyś coś tak pisał- bodajże a propos teleportacji.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 1 Lip 2007 23:25:09
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

że częęsć cząstek nie przekracza bariery prędkości w ten sposón, że nie jest w stanie przrmieszczać się wolniej niż swiatło. Jakiś naukowiec kiedyś coś tak pisał- bodajże a propos teleportacji.

O ile się nie mylę mowa tu o tzw. tachionach
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tachion
Slovaak
Użytkownik
#29 - Wysłana: 22 Cze 2009 14:17:45
Odpowiedz 
Dlaczego zmieniono skale warp?

Dlaczego z warp 11.5 zrobiono warp 9 i określono górną granicę warp 10?
Mav
Użytkownik
#30 - Wysłana: 22 Cze 2009 14:23:55
Odpowiedz 
Prędkość warp 10 jest w Star Trek "ostatecznym limitem" (ang. treshold lub trans-warp) - nieosiągalną, nieskończoną prędkością. Przyjmuje się, że statek znajduje się wtedy w każdym miejscu wszechświata

Wikipedia.... tak tylko podaje niewypowiadając się na ten temat....

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%99dko%C5%9B%C4% 87_warp
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Treknologia / Granica WARP 10

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!