USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / USS

Autor Wiadomość
Lich
Użytkownik
#1 - Wysłana: 5 Paź 2006 14:28:16
Nie wiem czy ten temat był już poruszany, ale czy nie zastanawia was dlaczego okręty federacji mają oznaczenia USS (United States Ship)? Nie powinno być raczej coś z UES (United Earth Ship), albo FSS (Federation Space Ship)? grach okręty Romulan mają oznaczenia RIS a Klingonów IKV.
Psyker
Użytkownik
#2 - Wysłana: 5 Paź 2006 14:45:32
Ten temat był już chyba poruszany, jednakże mam za mały staż aby podać dokładny link do tematu, bo nie wiem gdzie go szukać
Raptor 16
Użytkownik
#3 - Wysłana: 5 Paź 2006 20:07:24
Nie wiem czy ten temat był już poruszany, ale czy nie zastanawia was dlaczego okręty federacji mają oznaczenia USS (United States Ship)? Nie powinno być raczej coś z UES (United Earth Ship), albo FSS (Federation Space Ship)? grach okręty Romulan mają oznaczenia RIS a Klingonów IKV.

ten temat byl poruszany, podobno "USS" to "United Star Ship"
gaius
Użytkownik
#4 - Wysłana: 5 Paź 2006 20:13:21
"United Star Ship" ?
przyznacie że trochę naciągane - zjednoczony statek kosmiczny?
The_D
Użytkownik
#5 - Wysłana: 5 Paź 2006 21:26:56
Ten temat był już chyba poruszany, jednakże mam za mały staż aby podać dokładny link do tematu, bo nie wiem gdzie go szukać

O tutaj:

A link do starego tematu to:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=3&topic=757

Nawet nazwa podobna.

NCC1701 to rejestracja samochodu jednego z twórców, a USS dodali z rozpędu, bez głębszego zastanowienia i dopiero później musieli się wysilać, żeby to jakoś wytłumaczyć, bo oczywiście United States w XXII w. nie ma większego sensu.
Raptor 16
Użytkownik
#6 - Wysłana: 6 Paź 2006 18:27:08 - Edytowany przez: Raptor 16
NCC1701 to rejestracja samochodu jednego z twórców, a USS dodali z rozpędu, bez głębszego zastanowienia i dopiero później musieli się wysilać, żeby to jakoś wytłumaczyć, bo oczywiście United States w XXII w. nie ma większego sensu.

to USS na początku pewnie bylo dla jaj, bo tos to taki komediowy czasem jest
Dj peyo
Użytkownik
#7 - Wysłana: 7 Paź 2006 12:40:09
Fcc to oznaczenie bodajze ciezkich fregat z star trek starfleet command gold edition.dlamnie moze byc i JUH tylko ze USS tak jakos ladniej brzmi. NCC? dobrze ze nie NGC bo to byla by lipa na calego. jak dobrze pamietam NGC to skrot od new general catalog- katalogu spisujacego wszystkieobiekty niegwiezdne na niebie. alebylaby gafa.hehee

USS Phoenix forum / Treknologia / USS

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!