USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Warp speed
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 12 Wrz 2006 10:42:36 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Ciekawy diagram obrazujacy czas potrzebny na pokonanie danej odleglosci przez statek okreslonego typu.

Swoja droga ciekaw jestem czy wspominano kiedy o innych niz
Cochrane wynalzacy napedu warp na innych swiatach niz Ziemia?
A tu pewnien ciekawy eksponat muzealny:
lawiscool
Użytkownik
#2 - Wysłana: 12 Wrz 2006 10:54:50
Odpowiedz 
haha , niezły eksponat A swoją drogą ciekawy sposób na niepożądane linkowanie.
theczarek
Użytkownik
#3 - Wysłana: 12 Wrz 2006 11:08:02
Odpowiedz 
Picard
Tabelka przepiana ze ST RPG lub odwrotnie.

W podręczniku nie ma tylko wszystkich kmentarzy dot. szybkosci.
Jest standardowa i maxymalna predkość przewidziana procedurami floty.

Bo tak w ogóle to są trzy prękosci charkteryzujące każdy napęd Warp. Kursowa, dopuszczalna i maksymalna.

Kursowa to taka przy której wszysko zawsze dziala jak należy i następuje nrmalne zużycie silnika.

Dopuszczalana to bezpieczne maximum którym stsek może jlecieć w awaryjnej sytuacji - jednak dłuższy lot z taką prędkością sparwia że głowny inżynier staje się niespokojny i zaczyna marudzić o zuyciu podzespołów.

Maksymalna prędkość to teoretyczne maximum które Scotty wyciągał zwykle w kryzysowych sytuacjach . Wymaga stałego nadzoru silnika ze względu na duże prawdopodobieństwo usterek.
kozi
Anonimowy
#4 - Wysłana: 12 Wrz 2006 11:16:17
Odpowiedz 
Swoja droga ciekaw jestem czy wspominano kiedy o innych niz Cochrane wynalzacy napedu warp na innych swiatach niz Ziemia?

właśnie sobie nie przypominam, być może gdzieś wspomnieli ale mogłem to przeoczyć. (mowa o federacyjnych światach)

Zato w TNG: First Contact była planeta gdzie właśnie powstawał napęd WARP.

co do diagramu to chyba niezbyt dokładny 66 lat przy Warp 9 przez federacje? jeżeli założyć ze ziemia leży gdzieś po środku to wiem dlaczego ojciec Sisko tak rzadko odwiedzał syna na DS9
Pah Wraith
Użytkownik
#5 - Wysłana: 12 Wrz 2006 11:21:10 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Tabelka przepiana ze ST RPG lub odwrotnie.

Tabelka jest przepisana z Manuala TNG a nie żadnego podręcznika.

PS Piękny rysunek Picard
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 12 Wrz 2006 11:32:19
Odpowiedz 
Pah Wraith

Piękny rysunek Picard

Zablokowali mi dostep do ilustracji ukazujacej eksponaty zwiazene z wielkim Z.C.- szkoda...
Pah Wraith
Użytkownik
#7 - Wysłana: 12 Wrz 2006 11:42:07
Odpowiedz 
Dostałeś bana na stronę internetową??
Nie przejmuj się, strony z galerią i tak nie da się poprawnie otworzyć.
Tu jest to zdjęcie:
http://www.genecowan.com/trek/IMG_0483.jpg
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 12 Wrz 2006 12:23:57
Odpowiedz 
Picard

Swoja droga ciekaw jestem czy wspominano kiedy o innych niz Cochrane wynalzacy napedu warp na innych swiatach niz Ziemia?

kozi udzielił już odpowiedzi. Zresztą na logikę każda planeta (o ile napędu warp jej nie podarowano) musi posiadać swojego wynalazcę w/w napędu... Ale w ST w ogóle mało wiemy o Obcych naukowcach (z nieweilkim wyjątkiem kilku Wolkan).

theczarek

Bo tak w ogóle to są trzy prękosci charkteryzujące każdy napęd Warp. Kursowa, dopuszczalna i maksymalna.

Była kiedyś dyskusja jak długo Voyager mógł lecieć ze swoją maksymalną prędkością... Może byś dokładniej naświetlił ten temat...

Pah Wraith

Tabelka jest przepisana z Manuala TNG a nie żadnego podręcznika.

Widać w podręczniku też była przepisana z manuala. (A właśnie: dysponujesz manualami??)
Wookie
Użytkownik
#9 - Wysłana: 12 Wrz 2006 15:24:26
Odpowiedz 
jak juz mowa o Warp to orientuje sie ktos jaka skala Warp obowiazuje w ENTku?? z TOSa czy z pozniejszych serii??
Darnok
Użytkownik
#10 - Wysłana: 12 Wrz 2006 15:31:44
Odpowiedz 
Wookie
Raz chyba słyszałem w entku ile on tam warp ma (albo zapomniałem, że kilka razy o tym wspominano), ale chyba (nie na pewno) to jest 4-6 warp gdzieś. Nie wyśmiejcie mnie, polegam na pamięci
Wookie
Użytkownik
#11 - Wysłana: 12 Wrz 2006 15:37:01
Odpowiedz 
Entek nx-01 wyciaga warp 5, ale nie o to mi chodzi... Chodzi o to ze skala z TOSa i skala z pozniejszych seriali sie roznia - ta z pozniejszych zostala przeskalowana i moje pytanie jest wg ktorej skali Entek osiaga to warp 5??
szwagier
Użytkownik
#12 - Wysłana: 12 Wrz 2006 15:44:36
Odpowiedz 
moje pytanie jest wg ktorej skali Entek osiaga to warp 5??
Według tej drugiej (nowszej) chyba
The_D
Użytkownik
#13 - Wysłana: 12 Wrz 2006 15:51:37
Odpowiedz 
Zresztą na logikę każda planeta (o ile napędu warp jej nie podarowano) musi posiadać swojego wynalazcę w/w napędu... Ale w ST w ogóle mało wiemy o Obcych naukowcach (z nieweilkim wyjątkiem kilku Wolkan).

Był taki odcinek TNG, chyba pod tytułem "First Contact", w którym główną bohaterką była konstruktorka napędu Warp obcych.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 12 Wrz 2006 17:37:15
Odpowiedz 
Wookie
szwagier

Link na temat:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Warp_factor

The_D

Napisałem, ze mało wiemy, a nie, żew nie wiemy nic... W końcu przez ST przewineło się sporo Obcych naukowców z różnych dziedzin...

a tu link o wspomnianym przez Ciebie odcinku:
http://memory-alpha.org/en/wiki/First_Contact_%28e pisode%29
theczarek
Użytkownik
#15 - Wysłana: 12 Wrz 2006 20:29:10
Odpowiedz 
Widać w podręczniku też była przepisana z manuala. (A właśnie: dysponujesz manualami??)

Ja dysponuję jeno ich nie przeglądnołem zbytnio (nie znoszę czytać z .pdf)
Qura
Użytkownik
#16 - Wysłana: 12 Wrz 2006 20:37:15
Odpowiedz 
Ta skala nie zgadza się z tym co widzimy np. w TNG. Podróż z prędkością podróżną (6 warp) w szerz Federacji wg diagramu to 255 lat. Nawet jeżeli przyznamy, że tyle zajmuje lot wzdłuż Federacji, a w szerz jest nieco krótszy, np. 150 lat to i tak jest to bez sensu, gdyż w TNG którego cała akcja rozgrywa się w ciągu 7 lat, Enterprise kilkukrotnie pojawia się to na granicach klingońskiej, romulańskiej i kardasiańskiej, nie wspominając o innych misjach.
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 12 Wrz 2006 20:51:26
Odpowiedz 
theczarek

Ja dysponuję jeno ich nie przeglądnołem zbytnio

Było na Forum kilka dyskusji, w których dane z manuali by się przydały...

Qura

Ta skala nie zgadza się z tym co widzimy np. w TNG.

Cóż, nawet w tym co widzimy na ekranie nie wszystko się zgadza z tymi prędkościami, np. w ST V
Qura
Użytkownik
#18 - Wysłana: 12 Wrz 2006 21:01:30
Odpowiedz 
Po krótkiej analizie mogę stwierdzić, że jest to wina małego błędu w diagramie: Across Federation 10 000 ly - błąd polega na tym, że chodzi tu pewnie nie o terytorium Federacji, ale o całą galaktykę. Szerokość Federacji powiedzmy od DS9 przez Układ Słoneczny do strefy neutralnej to około 10 sektorów czyli mniej więcej 200 ly. Wg diagramu odległość taka z warp 6 jest do przebycia w około pół roku, ale z warp 8 to już tylko nieco ponad 2 miesiące. Te wielkości można już z niewielkim przymrużeniem oka uznać za wiarygodne.
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 12 Wrz 2006 21:07:02
Odpowiedz 
Qura

To w końcu zgadza Ci sie czy nie zgadza?
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 12 Wrz 2006 21:32:23
Odpowiedz 
Manuale TNG i VOY to 65 MB pdfa.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 12 Wrz 2006 23:01:01
Odpowiedz 
theczarek
Pah Wraith

Może któryś z Was wysłać mi te manuale? W końcu to prawie kanon...
Qura
Użytkownik
#22 - Wysłana: 12 Wrz 2006 23:26:13
Odpowiedz 
Q__ zgadza się, tylko tam gdzie jest napisane Across Federation powinno być Across Galaxy i wtedy jest mniej więcej OK
Picard
Użytkownik
#23 - Wysłana: 13 Wrz 2006 00:33:07
Odpowiedz 
Wookie

jak juz mowa o Warp to orientuje sie ktos jaka skala Warp obowiazuje w ENTku??

Chyba juz ktos udzielil Ci odpowiedzi ale ja dozuce swoje trzy grosze! Wiec wydaje mi sie, ze jest to zdecydowanie skala znana z po TOSowych seriali. Dowodem na to jest chociazby to, iz statek Archera poruszac sie mial z predkoscia warp 5- w czasach Picarda, stanowiaca standardowa, maksymalna predkosc poruszanania sie po galaktyce ustanowiana dla statkow Federacji, nawet na Romulusa zaloga E-E podrozowala z taka szybkoscia.

kozi

TNG: First Contact była planeta gdzie właśnie powstawał napęd WARP

Zblizony technologicznie swiat pojawil sie tez w ,,ST: Rebelia", a jego mieszkancy, zwani Evora uzyskali czlonkowstwo w Federacji zaledwie sto lat po tym jak zbudowali swoj pierwszy pojazd zdolny podrozowac w warp- ale o wynalzacy ich wersji tego napedu nic nie wspominano. Swoaj droga ciekawe jest jak dlugo wladze Federacji zazwyczaj czekaja z przyjeciem nowej cywilizacji w swe szeregi? Przyklad Evora byl wyjatkowy i raczej odosobniony...

Uroczy ryjek regentki Cuzar
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 13 Wrz 2006 00:40:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Swoaj droga ciekawe jest jak dlugo wladze Federacji zazwyczaj czekaja z przyjeciem nowej cywilizacji w swe szeregi?

To pytanie iście filozoficzne. Po jakim czasie widać, że wszystkie warunki przystąpienia do Federacji zostały spełnione na stałe, a nie tylko na pokaz, na zasadzie tzw. "wsi potiomkinowskiej"... (A'propos, ciekawie podobne tematy "okołoakcesyjne" przedstawia Ursula Le Guin w takich powieściach jak "Lewa ręka ciemnosci" i "Opowiadanie świata".)

Zresztą chyba przyjmowali szybko, bo do XXIV w. Federacja ślicznie się rozrosła:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Federation_members
Darklighter
Użytkownik
#25 - Wysłana: 13 Wrz 2006 09:27:31 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
Ta skala nie zgadza się z tym co widzimy np. w TNG.
-------------------------------------------------- ------
Cóż, nawet w tym co widzimy na ekranie nie wszystko się zgadza z tymi prędkościami, np. w ST V

Bo w ST prędkość, moc dział i osłon itp. powstają priorytetowo pod scenariusz danego odcinka, a nie pod np. wcześniej opublikowane, (nie)oficjalne dane z manuali. Dlatego właśnie raz będzie szybciej, raz wolnie, raz super siła osłon, innym razem statek padnie po kilku strzałach.

Z DITL:
Archer notes that Enterprise could travel to Neptune and back in 6 minutes.times lightspeed at warp 4.5. (81 - 86 x c.)
On the official TOS scale, warp 4.5 is 91.125 x c.

Pełna analiza po tym linkiem (łącznie z dowodami jak to w zależności od odcinka zmieniają się prędkości)
http://ditl.org/index.php?daybody=/datarticle.php? 17&PHPSESSID=806197b057063e9ebb6d6a17c976402b
L4SER
Anonimowy
#26 - Wysłana: 13 Wrz 2006 12:17:51
Odpowiedz 
na planszy jest jeszce jedna kiszka. Prędkośc orbitalna to 28 000 km/h a nie 9600, no i niestety ale galaktyka to ma więcej niż 10 000 lat świetlnych... a mianowićei średnica jej to 100.000 lat świetlnych.
szwagier
Użytkownik
#27 - Wysłana: 13 Wrz 2006 12:28:37
Odpowiedz 
Przyklad Evora byl wyjatkowy i raczej odosobniony...

O ile pamiętam to ktoś wspominał że przy obecnej sytuacji federacji każdy sojusznik jest potrzebny i dlatego tak szybko to trwa.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 13 Wrz 2006 13:04:40
Odpowiedz 
Darklighter

Pełna analiza po tym linkiem (łącznie z dowodami jak to w zależności od odcinka zmieniają się prędkości)

Kto by pomyślał, że w tak prostej sprawie może być dyle buraków? Ale to nawwet nic dziwnego, przecież scenarzyści to nie inżynierowie czy inne umysły ścisłe i nie chciało im się siąść i liczyć...

szwagier

O ile pamiętam to ktoś wspominał że przy obecnej sytuacji federacji każdy sojusznik jest potrzebny i dlatego tak szybko to trwa.

Zauważ, że większość członków Federacji pokazanych w TNG i DS9 jest nimi już od dawno. Kiedy zostali przyjęci? Dlaczego (a choćby i w ENTku) nie pokazano procesu przystępowania do Federacji kolejnych światów, przecież tarć i zamieszania musiało przy tym być nie mniej niż w Babylon 5 (który to serial świetnie przedstawia narodziny tworu podobnego do Federacji...).
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 17 Paź 2012 20:44:42
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 10 Gru 2014 15:40:23
Odpowiedz 
Ciekawostka - efekt Warp oglądany z wnętrza statku - wybór adekwatnych scen z ST:
http://www.youtube.com/watch?v=Vt1FOgi9sVE

I... skoro teraz o SW znów głośno - lot w hiperprzestrzeni (hyperspace jump) dla porównania:

http://www.youtube.com/watch?v=AMtGw5pf3AQ

Podejmuje się ktoś jakichś technobełkotliwych analiz pierwszego filmiku i ew. versusowych zestawień jednego z drugim?
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Treknologia / Warp speed

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!