USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Systemy komputerowe innych ras
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
The_D
Użytkownik
#31 - Wysłana: 3 Sier 2006 02:06:07
Odpowiedz 
20 lat temu kiedy powstawał pierwszy windows to było coś

Pierwszy windows był po prostu trochę podrasowanym klonem Norton Commandera. A Bill G. odpłynął od technologii i całkowicie zajął się biznesem w okolicach powstawania windowsa 95.
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 3 Sier 2006 02:50:47
Odpowiedz 
The_D

A Bill G. odpłynął od technologii i całkowicie zajął się biznesem w okolicach powstawania windowsa 95.

Po prostu popłynął na fali?
lawiscool
Użytkownik
#33 - Wysłana: 11 Sier 2006 15:12:25
Odpowiedz 
Tak a'propo sytemów komputerowych innych ras : Według mnie oficerowie GF to geniusze komputerowi , nie tylko dlatego ze bez problemu orientuja sie w systemie LCARS ale takze dlatego ze nie maja absolutnie zadnych problemów z obsługiwaniem zupełnie nieznajomych interfejsów na okretach alienów. Przecietny człowiek, uzytkowik PC i działajacy na Windowsie , nawet pomimo pewnych podobieństw potrzebuje jakiegos czasu aby obsłuzyć MacOS czy Pingwina. A taki LaForge teleportuje sie na statek alienów i juz po chwili stuka w panele, zmienia wiazki , przekierowuje energię itp. Rozumiem, to w końcu bajka , ale bez przesaaadyyyy...
Crash Test
Użytkownik
#34 - Wysłana: 11 Sier 2006 16:22:57
Odpowiedz 
Zapewne posiadaja interfejs obrazkowy cos na styl gry w ktorej trzeba polaczyc rura dwa punkty nim poplynie ciecz
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 11 Sier 2006 17:38:15
Odpowiedz 
Crash Test

Zapewne posiadaja interfejs obrazkowy cos na styl gry w ktorej trzeba polaczyc rura dwa punkty nim poplynie ciecz

Jest to całkiem możliwe. Zauważmy, że wraz z rozwojem technologii zwiększa się łatwosć posługiwania nią (vide DOS i Windows).
Pah Wraith
Użytkownik
#36 - Wysłana: 11 Sier 2006 21:01:09
Odpowiedz 
wraz z rozwojem technologii zwiększa się łatwosć posługiwania nią (vide DOS i Windows).

Aby kontynuować pracę wciśnij jednocześnie klawisze: Caps lock, Home, Escape, Space i szary Enter
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 11 Sier 2006 21:14:25
Odpowiedz 
Pah Wraith

Aby kontynuować pracę wciśnij jednocześnie klawisze: Caps lock, Home, Escape, Space i szary Enter

Cóż, technologia dopiero się rozwija
Jurgen
Moderator
#38 - Wysłana: 13 Sier 2006 11:58:09
Odpowiedz 

Niektórzy mogą mieć długie palce (jak niektórzy "szarzy" obcy albo ci z SQ np.).
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 13 Sier 2006 13:14:20
Odpowiedz 
Jurgen

ci z SQ

Wydawali mi się wzorowani na tych z "Bliskich Spotkań..." a ci z kolei na (autentycznych?) Szarych...
zibi
Anonimowy
#40 - Wysłana: 15 Sier 2006 21:55:32
Odpowiedz 
w kturym ogcinku entka Trip mógł się przespacerować po linie w warp ??
L4SER
Anonimowy
#41 - Wysłana: 23 Sier 2006 08:26:58
Odpowiedz 
hehehe, wychodzi na to że w federacji napuje komunizm
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 23 Sier 2006 18:12:13
Odpowiedz 
L4SER

hehehe, wychodzi na to że w federacji napuje komunizm

Cóż... Mamy topic, w którym była dyskusja czy gospodarkę Federacji można nazwać socjalistyczną...
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 2 Gru 2010 02:59:27
Odpowiedz 
Roważania o głupocie trekowych komputeów pokładowych:
http://www.science20.com/daytime_astronomer/star_t rek_computer_stupid
kordian
Użytkownik
#44 - Wysłana: 6 Gru 2010 13:47:46
Odpowiedz 
Bo star trek to fantasy i tyle ;) A nie Hard SF.

Jedne rozwiązania są mega zaawansowane, wręcz magiczne, a drugie dziś się wydają archaiczne.

To jest niestety wina "kanonowości" i fanów kanonicznych, a technologia powinna kanon olewać. Powinna być o 300 lat lepiej rozwinięta niż rok w którym dany film powstaje, a nie powinno się patrzeć tak bardzo wstecz, na poprzednie filmy.

Data jest jedynym tak naprawdę przejawem zaawansowanego komputera w całym star treku.
Sterowanie jest mega słabe.
Tak naprawdę to za 50 lat wszystkim będziemy sterować myślami prawdopodobnie, a co dopiero krążownik kosmiczny.
ortkaj
Użytkownik
#45 - Wysłana: 6 Gru 2010 14:14:33
Odpowiedz 
kordian
kordian:
Tak naprawdę to za 50 lat wszystkim będziemy sterować myślami prawdopodobnie, a co dopiero krążownik kosmiczny.

Zgadzam się z Tobą co tempa rozwoju technologii komputerowej w realu ale ... wyobraź sobie odbiór ST w którym np. na mostku nic się nie dzieje.
Próbowano w ten sposób zrobić Diunę no i jeśli chodzi o scenę tzw walki umysłów niewiele wyszło oprócz głupich min skądinąd dobrych aktorów.
, z drugiej strony oczywiście Twoja wizja ma zalety ludzie zaczęliby znowu czytać książki.
tuvok
Użytkownik
#46 - Wysłana: 6 Gru 2010 20:14:26
Odpowiedz 
W którymś z odcinków DEEP SPACE NINE.
Widziałem napis na ekranach DEVIANT'a w stylu:
"INTEL ENCODE TRANSMISSION" lub coś w ten deseń.
tu jednak mi przykuło uwage słowo INTEL. ;)
Jak widać w przyszłosci ta firma ma się całkiem nieźle.
Weaver
Użytkownik
#47 - Wysłana: 6 Gru 2010 20:26:22
Odpowiedz 
tuvok:
tu jednak mi przykuło uwage słowo INTEL. ;)
Jak widać w przyszłosci ta firma ma się całkiem nieźle.

Nie byłbym taki pewien.'Intel' to również skrót od 'Intelligence' w sensie wywiad.
W związku z radykalnym brakiem kryptoreklam i product placement w ST (oprócz nieszczęsnej XI) raczej nie chodzi o firmę z Santa Clara.
kordian
Użytkownik
#48 - Wysłana: 6 Gru 2010 23:32:11
Odpowiedz 
ORTKAJ - jasne, to oczywiste
Dlatego w momencie gdy wymyślimy napęd grawitacyjny/magnetyczny/cokolwiek i będziemy latać spodkami to cały romantyzm lotów kosmicznych zginie. Startrek i napęd WARP będzie się wydawał śmiesznym pomysłem, i prymitywnym.

Ja dziś uwielbiam sceny takie jak w pierwszym obcym, gdzie człowiek wchodzi do pomieszczenia z komputerem, tam masa światełek i zielony ekran odpowiadający na zapytania. Coś pięknego, ale dla mnie, pamiętającego spectrum i pc z herculesem.

Moja 5 letnia córka (treki ze mną oglądała) jak by to zobaczyła to by się zdziwiła i zapytała czemu na biurku mamy lepszy...
kordian
Użytkownik
#49 - Wysłana: 6 Gru 2010 23:33:24
Odpowiedz 
A co do Intela, a dlaczego miał by nie istnieć?
Chodź w sumie trek dzieje się po 3 wojnie światowej, to może i faktycznie głupota
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Treknologia / Systemy komputerowe innych ras

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!