USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Największa siła w galaktyce
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Bimberv_17
Użytkownik
#1 - Wysłana: 27 Kwi 2006 12:46:18
Odpowiedz 
No, największą siłą jest Borg, drugie miejsce Dominium, a co dalej?
Unia Kardasiańska? Może Federacja? Imperium klingońskie?
Anonim
Anonimowy
#2 - Wysłana: 27 Kwi 2006 12:57:11
Odpowiedz 
największą siłą jest Borg

A może jednak Q???
Qid
Anonimowy
#3 - Wysłana: 27 Kwi 2006 14:07:54
Odpowiedz 
najwieksza w czym?
pamietajcie sa jeszcze takie super istoty i nieekspansywne cywilizacje jak Naceni i Cytherianie( mozliwosc podrozowania po calej galaktyce)
Crash Test
Anonimowy
#4 - Wysłana: 27 Kwi 2006 14:24:10
Odpowiedz 
Nie liczac wyjatkow sadze ze Romulanskie Imperium Gwiezdne moglo by byc na trzecim miejscu
Bimberv_17
Użytkownik
#5 - Wysłana: 27 Kwi 2006 14:55:01
Odpowiedz 
Chodzi mi o siłe w walce, a Q nie liczmy. Ale jestem zdania że Carsdasianie są potęznijsi od Romulan.
Arthanis
Użytkownik
#6 - Wysłana: 27 Kwi 2006 15:09:43
Odpowiedz 
No to ja stawiam na kaśkę w voyu. Wszystkim dała radę
Qid
Anonimowy
#7 - Wysłana: 27 Kwi 2006 15:42:44
Odpowiedz 
0 Q, Naceni, Cytherianie- poza klasyfikacja potegi
1 ex aequo Borg i Dominium
2 Federacja-kreacyjnosc i elastycznosc
3 Klingoni-sila militarna ale rozbici na klany
4 Romulanie-ogolnie slabsi technologicznie
5 Carsdasianie-j.w zreszta oberwali niezle od dominium
Domko
Użytkownik
#8 - Wysłana: 27 Kwi 2006 16:07:29
Odpowiedz 
Trzeba pamiętać, że te rasy różnią się sposobem prowadzenia polityki. Więc porównywanie kogoś na podstawie czy dostał czy nie dostał jest z gruntu błędne.
Jurgen
Moderator
#9 - Wysłana: 27 Kwi 2006 16:14:22
Odpowiedz 
największą siłą jest Borg

A może jednak Q???

Q jest najpotężniejszy (albo może najpotężniejsze, bo może chodzić o całe kontinuum - ale to jest podobno poza naszą zdolnościa pojmowania), ale skoro go nie bierzemy pod uwagę... (toż to przecież jawna dyskryminacja).

No to ja stawiam na kaśkę w voyu. Wszystkim dała radę

Kaśka wklepała by wszystkim, no może prawie wszystkim, bo przecież jest jeszcze kpt Archer w NX-01.

Ale jestem zdania że Carsdasianie są potęznijsi od Romulan.

Przed czy po okupacji Dominium ?
Cardassianie nigdy (w znanej nam przeszłości) nie byli potężniejsi od Romulan. Tych ostatnich w alfie porównywać można z Fedkami czy Klingonami, a przecież GF wklepała Cardassianom bez żadnych problemów. Oni się nawet jednej Nebuli bali.
Arthanis
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Kwi 2006 16:15:50 - Edytowany przez: Arthanis
Odpowiedz 
Myślę że stworów pokroju q możemy nie rozpatrywać, bo nie jesteśmy w stanie okręlić ani ich możliwości, ani obszaru działania. To trochę tak jakbyśmy na liście najpotężniejszych czołgów świata umięscili bomowiec atomowy...
Ale tak:

1 miejsce Borg - jest go najwiecej, ale jak dotąd, w przeciwieństwie do Dominium, nie pokazał nawet ułamka swojej potęgi. Technologiczna potęga, nie wykazuje większego zainteresowania sektorem Alfa, ale gdyby chciała, to na chwile obecną nikt im niepodskoczy. Chyba że szybko nareplikuje się torpedy transfazowe z voyagera, może jeszcze jakieś się na nim ostały

2 gatunek 8xxx (nie pamietam, wybaczcie) - bardzo mocny, zajmuje kolosalne terytorium, tyle że w innej przestrzeni. Używa całkiem odmiennej, ekstremalnie potężnej technologii. Gdyby nie pomoc kaśki udzielona borgowi, zastanawiałbym się czy nie zasługuje na pierwsze miejsce. A tak juz niestety borg mniej-więcej wie jak sobie z nimi poradzić.

3 Dominium - Wielkie, silne i bogate. Siłę porównywalną z Dominium maja jedynie wszystkie potegi Alfy razem wzięte (A więc Federacja+Romulanie+Klingoni +Kardazjanie). A i tu mówię jedynie o porównnywalnej sile, a nie równej czy choćby zblizonej.

3 Tu bym umieścił Federację. Odrobine guruje nad resztą sektora Alfa, a to dzięki całkiem sprawnej gospodarce i zaawansowanej technologii. Pod wzgledem technologii typowo wojskowej niczym specjalnie się nie wyróżnia (aczkolwiek widać parę ciekawych nowinek, typu ablative armour, remodulowane osłony czy fazery pulsacyjne)

4 Mimo wszystko Romulanie. Imperium jest po rządach shinzona tymczasowo w stagnacji, ale warto zauważyć że dysponują oni bardzo zaawansowaną technologią, unikatowymi generatorami pola maskującego, a także dysponują już nową generacją Warbirdów - klasą Valdore, która to jeszcze nie miała okazji pokazać wszystkich swoich możliwości. Poza tym jest jeszcze Tal Shiar, który zwykł wygrywać bitwy samym sprytem (przypadki z dominium lepiej przemilczeć ). Nie wiemy również czy Romulanie nie dysponują większą liczbą okrętów pokroju Scimitara, bo chyba w końcu nikt nie zjadł jego planów, a Tal shiar czy to weszło w ich posiadanie, czy też w większości samo go zaprojektowało (wydaje mi sie że remanie jedynie dokończyli dla shinzona zaczęty przez tal shiar projekt - takbyłoby najlogiczniej), z pewnością nie odłożyło tej technologii do lamusa.

5 Klingoni - Być może najlepsi wojownicy Alfy, posiadają bardzo mocne, zwrotne, świetnie uzbrojone okręty i technologię częśćiowo "zerżniętą" od romulan. Szkoda że kuleją w sferze ekonomii i eksploracji gwiezdnej. Gdybyśmy patrzyli wyłącznie na mozliwości bojowe, powłazyliby w pojedynkę i federację, i romulan. Tyle tylko że nie samą walką wojny się wygrywa...

6 Kardazjanie - Mają spore terytorium, ale wiadomo o ich problemach z surowcami. Flotę maja dużą, ale kuleje ona jakościowo i technologicznie. Ponadto bardzo ucierpieli oni w wojnie z dominium najbardziej z ras Alfy. Być może za parę lat dogonią resztę sektora, ale to na razie jedynie gdybania.
Dyplomata
Użytkownik
#11 - Wysłana: 27 Kwi 2006 18:21:44 - Edytowany przez: Dyplomata
Odpowiedz 
1. Federacja .
Jedyna siła (Q i innych podobnych ras nie liczę) , która
skutecznie w naszej części galaktyki oparła się zarówno
Dominium , jak i kilkukrotnym atakom Borga .
Ponadto przemawia za nią jej innowacyjność (bije wszystkich
na głowę) i umiejętność zawierania sojuszy (, które czasami
bardzo się przydają) .

2. Borg .
Siła .
Dlaczego za Federacją ?
Brak umiejętności samodzielnego opracowywania nowych
technologii . Oni zdobywają je poprzez asymilację innych ,
co na dłuższą metę jest mniej skuteczne niż własne
ich opracowywanie . Powód ? Inni mogą być zdesperowani
do tego stopnia , że będą wysadzać swoje (np.) okręty ,
co spowoduje zastój technologiczny u Borga , a w tym czasie
mogą przecież zostać skonstruowane przez ocalałych
przedstawicieli innych ras nowe bronie , którym Borg
zapóźniony (w tym przykładzie) technologicznie nie będzie
się mógł przeciwstawić .

3. Dominium .
Fanatycy (samobójcze ataki ; np. na potężniejszego - od
użytych okrętów Dominium - Galaxy) mogą zawsze budzić
obawy .
Bimberv_17
Użytkownik
#12 - Wysłana: 27 Kwi 2006 21:21:02
Odpowiedz 
O ile wiem gatunek 8472 nie pochodzi z naszej galaktyki. Gdy za pomocą Siedem( jeszcze była dronem) Voyager przeskoczył na terytorium gatunku 8472, stwierdzono że na pewno nie są w swojej galaktyce, a my typujemy potęge naszej galaktyki, ale jeżeli
już mielibyśmy ich liczyć, to umieścił bym ich przed Borgiem, gdyby nie nanosondy to prawdopodobnie borg by długo nie pociągnął w walce z nimi. Ale macie rację że troche przeceniłem Cardasian.
Arthanis
Użytkownik
#13 - Wysłana: 27 Kwi 2006 21:35:53
Odpowiedz 
8472 nie pochodzi z naszej galaktyki, ale z tego co wiem może się do niej przedostać (chociażby za sprawą borga), a więc w naszej galaktyce może stanowić realną siłę

Bimberv 17:
umieścił bym ich przed Borgiem, gdyby nie nanosondy to prawdopodobnie borg by długo nie pociągnął w walce z nimi

Właśnie przez to wydarzenie umieściłem Borga przed 8472. Z pewnością Borg nauczył się już kopiować to, co dostał w prezencie od kaśki. A w związku z tym 8472 stanowią dla niego zagrożenie znacznie mniejsze, niż wcześniej.
Jurgen
Moderator
#14 - Wysłana: 27 Kwi 2006 22:05:46
Odpowiedz 
kaśki

Ja rozumiem, że mozna jej nie lubieć, ale żeby tak notorycznie pisać ją z małej litery...
Qid
Anonimowy
#15 - Wysłana: 27 Kwi 2006 22:12:03
Odpowiedz 
a pamieta ktos jeszcze z voya rase Voth- sciagneli Voyagera do ladwni jak jakis prom( zreszta proporcje miedzy voyagerem a ich statkiem byly te same)-a kaska nawet nie wiedziala co sie dzieje

btw. to nie Federacja odparla atak Dominium na kwadrant tylko Federation Alliance( federacja+romulanie+klingoni+rebelia kartazjanska)
Qid
Anonimowy
#16 - Wysłana: 27 Kwi 2006 22:19:14
Odpowiedz 
Christof
Użytkownik
#17 - Wysłana: 27 Kwi 2006 22:25:02
Odpowiedz 
a pamieta ktos jeszcze z voya rase Voth- sciagneli Voyagera do ladwni jak jakis prom( zreszta proporcje miedzy voyagerem a ich statkiem byly te same)-a kaska nawet nie wiedziala co sie dzieje

O tak. Wszyscy chyba o nich zapomnieliśmy, a przecież statek-miasto wydaje się być potężną jednostką. Ale pozatym nie wiemy o nich praktycznie nic. Nie znamy możliwości bojowych statku-miasta, nie wiemy też czy istnieje tylko jeden taki statek.
Havoc
Użytkownik
#18 - Wysłana: 28 Kwi 2006 00:47:33
Odpowiedz 
O Voth prawie nic nie wiemy. Ale faktem jest, że na pierwszy rzut oka , oni nie powinni się obawiać Borg. Przetransportować cały okręt, do wnętrza swojego okrętu, to jak na razie Borg nie potrafi.

Mało mamy danych, ale Voth to jedna z ras, które najdłużej posiadają "technologię" lotów kosmicznych.
Delta
Użytkownik
#19 - Wysłana: 28 Kwi 2006 01:54:01
Odpowiedz 
4 Romulanie-ogolnie slabsi technologicznie

Ale podobno nałogowo twierdzą, że nie ma żadnej technologii, której oni nie wynaleźliby jako pierwsi (DS9: Explorers)

btw. to nie Federacja odparla atak Dominium na kwadrant tylko Federation Alliance (federacja+romulanie+klingoni+rebelia kartazjanska)

Przy wydatnej pomocy bajorańskich Proroków. Zresztą w DS9: Statistical Probabilities powiedziane jest, że wg. wszystkich scenariuszy, Federacja, Romulanie i Klingoni przegraliby wojnę z Dominium, mimo pomocy ze strony kardasjańskiej rebelii.

Zapomnieliście jeszcze o prawdziwej potędze Kwadrantu Alfa -o Sekcji 31, która działa skutecznie kilkaset lat niewykryta nawet przez swoich. A jakie osiągnięcia: władza nad Tal'Shiar to w praktyce władza nad Imperium Romulańskim, a zarażenie Założycieli? Nikt Dominium tak nie zagroził przez kilka tysięcy lat.

I wydaje mi się, że trochę niedoceniacie Kardasjan. Mają słabsze technologicznie okręty to fakt, ale chyba, są jedną z najzdolniejszych ras Alfy (obok Fedków i Romulan), tylko ostatnie wydarzenia i wcześniejszy system na Cardassia Prime, ich ograniczały. Np. kto pierwszy przewidział jakim zagrożeniem dla wszystkich jest Dominium -Kardasjanie i to na długo przed Federacją i resztą Kwadrantu.
L4SERO
Anonimowy
#20 - Wysłana: 28 Kwi 2006 09:08:06
Odpowiedz 
A ja wam powiem kto jest najpotężniejszy
Jest to Voyager I nie mówię o USS voyager tylko o sondzie wysłanej w drugiej połowie XX wieku Jednym pierdnięciem anihilowała statki klingownów. Co prawda dano, i nie wiadomo gdzie dalej poleciała ale co tam
Jurgen
Moderator
#21 - Wysłana: 28 Kwi 2006 10:55:14
Odpowiedz 
To w takim razie Enterprise Kirka byłby w czołówce.

Ale i tak nie macie racji, o! Bo największą potęgą nie tylko naszej galaktyki, ale i całego świata trekowego są... scenarzyści. Taki np. Enterprise-D latał sobie przez jakieś 8 lat, z wszystkich problemów wychodził obronną ręką, a jak go scenarzyści w Generations załatwili? Mucha nie siada. Albo Defiant - klepał wszystkie okręty Dominium, Klingonów czy Kardassian (a niektórzy twierdzą, że i swoich by sklepał), a scenarzyści zsałatwili go (co prawda rękami Breenów) jednym strzałem.
Domko
Użytkownik
#22 - Wysłana: 28 Kwi 2006 10:55:59
Odpowiedz 
No, raczej nie poleciała, bo powstała z niej nowa forma życia, której nie widać na ekranie. Wyglądało to raczej jak energetyczna forma bytu, więc nie wiem jak z tym lataniem i niszczeniem teraz wygląda.
A może w ten sposób Kirk stworzył Q.
Jurgen
Moderator
#23 - Wysłana: 28 Kwi 2006 11:04:58
Odpowiedz 
A może w ten sposób Kirk stworzył Q.

Gdyby tak było i Picard by o tym wiedział, to Kirkowi w Generations by się dostało.
Anonim
Anonimowy
#24 - Wysłana: 28 Kwi 2006 14:41:21
Odpowiedz 
Gdyby tak było i Picard by o tym wiedział, to Kirkowi w Generations by się dostało

Eeeee, bez przesady. Ja myślę, że Pickard tak naprawdę lubi Q.
Oni się po prostu tak droczą, na zasadzie "kto się czubi, ten się lubi"....
Jurgen
Moderator
#25 - Wysłana: 28 Kwi 2006 21:50:59
Odpowiedz 
Tak się zastanawiam. Jeżeli Q jest "najpotężniejszy", to Sisco jest jeszcze potężniejszy - w końcu na początku DS9 obił mu gębę.
Arthanis
Użytkownik
#26 - Wysłana: 29 Kwi 2006 00:33:41
Odpowiedz 
Tak na prawdę nie wiemy na czym polega moc Q. Czy są oni tacy supepotężni, a może jednak nie? Jeśli posiadali by oni ogromną umiejętność do tworzenia iluzji, generowania energii i manipulowania zmysłami organizmów i sensorami jednostek (aczkolwiek to byłoby już niepotrzebne), a także otwierania tuneli podprzestrzennych i dematerializowania, byliby oni zaledwie bardzo, bardzo potężni. Ale nie (prawie)wszechmocni. To co wymieniłem dawałoby im ogromną siłę, ale do stanu wszechmocy, manipulowania czasem brakowałoby im wciąż bardzo, bardzo wiele. No ale raczej trudno oceniać kogoś tak potęznego z perspektywy federasta...
Lasik
Użytkownik
#27 - Wysłana: 29 Kwi 2006 00:43:34
Odpowiedz 
To co wymieniłem dawałoby im ogromną siłę, ale do stanu wszechmocy, manipulowania czasem brakowałoby im wciąż bardzo, bardzo wiele
hmmm...Q moga manipulowac czasem! jest do dokladnie pokazane w odcinku TNG-06x15-Tapestry...
A skoro moga manipulowac czasem to jesli nie sa wszechmocni, to sa bliscy temu (ciekawe czy potrafia stworzyc kamien, ktorego nie sa w stanie podniesc? )
Arthanis
Użytkownik
#28 - Wysłana: 29 Kwi 2006 01:47:37
Odpowiedz 
Lasik:
W wypadku Q nigdy bym nie dał głowy, czy to co pokazują to prawda, iluzja, inny czas, cyz tez po prostu stwożona przez nich na potrzeby chwili rzeczywistość. Tu nic nie jest pewne, a wszelką percepcję można oszukać.
Christof
Użytkownik
#29 - Wysłana: 29 Kwi 2006 17:56:12
Odpowiedz 
A ja wam powiem kto jest najpotężniejszy
Jest to Voyager

Czyli V'ger. A co z tymi, którzy zbudowali jego statek ? Jeśli potrafili stworzyć coś tak potężnego, to można ich chyba uznać za jedną z potęg naszej galaktyki ?? Swoją drogą - chętnie dowiedziałbym się o nich czegoś więcej.
Pah Wraith
Użytkownik
#30 - Wysłana: 3 Maj 2006 19:51:41
Odpowiedz 
Z naszej perspektywy są wszzechpotężni. Wiemy zaś, że nie mają nieograniczonych możliwości.
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Największa siła w galaktyce

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!