USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Śmierć królowej borga
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Bimberv_17
Użytkownik
#1 - Wysłana: 26 Mar 2006 16:40:38
Odpowiedz 
No tak, ale przecierz została zabita 2 razy, raz w First contact, gdy Data rozbił zbiornik z plazmą i raz w Voyagerze: Endgame gdy admirał Janneway zaraziła ją patogenem. Czy możliwe że miała jakąś kopie zapasową?
gaius
Użytkownik
#2 - Wysłana: 26 Mar 2006 17:27:45
Odpowiedz 
nie ma co, przydałby się SPOILER ALERT
mm
Anonimowy
#3 - Wysłana: 26 Mar 2006 17:29:50
Odpowiedz 
Być moze królowa BORG, posiadała jakiś BACKUP, być moze przedtem sobie zapisala swoje molekuły do komputerów, i je ponownie odzyskali poprzez RESTORE.
szwagier
Użytkownik
#4 - Wysłana: 26 Mar 2006 18:15:43
Odpowiedz 
Zrobiła kopię zapasową systemu na dyskietce
James T Kirk
Użytkownik
#5 - Wysłana: 26 Mar 2006 18:26:07
Odpowiedz 
No tak, ale przecierz została zabita 2 razy,

Najprawdopodobniej zginęła też w ,,The Best of the Both Worlds,, wraz ze zniszczeniem Cube`a. To by dawało nam 3 razy.
Christof
Użytkownik
#6 - Wysłana: 26 Mar 2006 19:55:30
Odpowiedz 
Najprawdopodobniej zginęła też w ,,The Best of the Both Worlds,, wraz ze zniszczeniem Cube`a.

Picard o tym wspominał w FC.
James T Kirk
Użytkownik
#7 - Wysłana: 26 Mar 2006 20:04:12
Odpowiedz 
Temat podsunął mi pewną refleksje. Mianowice czy nie uważacie że to dziwne, że skoro na cubie z ,,The Best of the Both Worlds,, była królowa , to dlaczego wcale niezareagowała gdy Data podłączał sie do kolektywu, niszcząc ostatecznie jej okręt?.
Jurgen
Moderator
#8 - Wysłana: 26 Mar 2006 21:17:37 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Zrobiła kopię zapasową systemu na dyskietce

Chuck Noris zrobił jej kopię na dyskietce. O problemie królowej borg (i kopiach zapasowych) było juz chyba w "Błędach Treka" albo w jeszcze jakimś innym topicu.

Mianowice czy nie uważacie że to dziwne, że skoro na cubie z ,,The Best of the Both Worlds,, była królowa , to dlaczego wcale niezareagowała gdy Data podłączał sie do kolektywu, niszcząc ostatecznie jej okręt?.

To wcale nie jest dziwne - po prostu scenarzyści jescze nie wiedzieli, że ona tam była.
A poważnie to rzeczywiście jest dość dziwne, chyba, że nie znała jescze Daty i ten zdołałją uśpić, zanim się zorientowała.
James T Kirk
Użytkownik
#9 - Wysłana: 26 Mar 2006 22:24:45
Odpowiedz 
A poważnie to rzeczywiście jest dość dziwne

Święta prawda. Kobitka która ma dość władzy, aby kiwnięciem głowy kierowac kilometrowymi sześcianami nie wyczaiła jak ktos włamywał sie na jej podwórko. Ale może poprostu szukała Locutusa i tak była zajęta lataniem od alkowy do alkowy, że rzeczywiscie nie wyczaiła manewru Daty
Jean Luc
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Mar 2006 10:57:38
Odpowiedz 
Nigdzie nie jest powiedziane, że Królowa zginęła w Best of Both Worlds. Na pytanie Picarda powiedziała "myślisz tak trójwymiarowo", co może znaczyć wszystko. Pewną sugestią może być ta kobitka, która zaopiekowała się Chakotey'em w "Unity". Twierdziła, że została asymilowana po bitwie pod Wolf. Skoro, podobnie jak Królowa, przeżyła to może znaczyć, że była w załodze np. Sfery Borg, którą Królowa opuściła Sześcian, uznawszy że Locutus od tego miejsca sam sobie poradzi a sama musi się zająć jakąś pilną sprawą.
Grzybek
Użytkownik
#11 - Wysłana: 27 Mar 2006 11:17:57
Odpowiedz 
Nigdzie nie jest powiedziane, że Królowa zginęła w Best of Both Worlds. Na pytanie Picarda powiedziała "myślisz tak trójwymiarowo",

(pisze z pamięci)
Krolowa: Jak mogles mnie zapomniec tak szybko?
Picard: Tak pamietam ciebie. Bylas tam przez caly czas. Ale Ty i wszyscy Borg na tym statku zostaliscie zniszczeni.
Krolowa:Myslisz w tak trojwymiarowych ramach...

Odcinek Unity pamietam slabo, ale to zbytnio nic nie znaczy. Mogla zostac asymilowana lata swietlne dalej, a wie to bo Borg ma wspolna swoadomosc/wspomnienia itp. Co do "trojwymiarowosci" przypomina mi sie trzecia czesc powrotu do przyszlosci.. Byla tam scena jak Marty sie cofa w jakims kinie samochodowym w czasie. Pada tam taki dialog (tez z pamieci)

Marty: Doktorze czy nie wpadne w ta sciane?
Doc Emmet: Myslisz tak trojwymiarowo. Cosfniesz sie w czasie, wtedy ta sciana jeszcze nie istniala.

Wiec to trojwymiarowe myslenie moze miec zwiazek z podruza w czase. Borg praktukuje takie rzeczy prosty przyklad FC. Best of the worlds nie widzialem ale zakladam, ze gdyby wtedy pojawila sie kula Enterprise cos by z nia zrobil (chcby zlozyl o tym raport) I nie jestem pewien ale czytjac gdzies o tym ze z Cuba moze wyleciec kula powiedziano, ze po raz pierwszy z czym takim spotkano sie w sektorze 001 w FC.
Jean Luc
Użytkownik
#12 - Wysłana: 27 Mar 2006 11:34:07
Odpowiedz 
Best of the worlds nie widzialem ale zakladam, ze gdyby wtedy pojawila sie kula Enterprise cos by z nia zrobil (chcby zlozyl o tym raport)

Więc postaram się nie siać spoilerami. powiem tylko, że wtedy nie było nie tylko Kuli, ale nawet Królowej. Wszystko to wymyślono później.
Owszem, myślenie trójwymiarowe też początkowo kojarzyło mi się z podróżami w czasie, dopiero potem przyszło mi do głowy, że w tym przypadku "śmierci" Królowej wyjaśnienie może być znacznie prostrze. Bo Picard nie był zupełnie sobą, z początku wcale nie pamiętał Królowej, więc mógł coś pokręcić. A ta kobitka z "Unity" wyraźnie powiedziała, że asymilowano ją w czasie tej historycznej bitwy (co gdzieś tam zaliczono do trekowych bugów).
Ja tylko zwracam uwagę, że Królowa mogła odlecieć pomiędzy bitwą z GF a przybyciem Enterprise. Co ładnie tłumaczy zarówno jej przetrwanie, jak i buga z Unity.
Grzybek
Użytkownik
#13 - Wysłana: 27 Mar 2006 12:11:59
Odpowiedz 
Ja tylko zwracam uwagę, że Królowa mogła odlecieć pomiędzy bitwą z GF a przybyciem Enterprise. Co ładnie tłumaczy zarówno jej przetrwanie, jak i buga z Unity.

Chyba ze tak Jak wczesniej czytalem to zalozylem sobie, ze sytuacja byla jak w FC. Szescianik sie rozlatywal a Kula dala noge. W jakich okolicznosciach to bylo mniej wiecej wiem (w sensie, ze czytalem o tej bitwie i tam byl ogolny zarys odcinka) Dzieki za uswiadonienie
The_D
Użytkownik
#14 - Wysłana: 27 Mar 2006 12:37:59
Odpowiedz 
Moim zdaniem błędem jest założenie, że królowa jest ściśle związane ze swoim ciałem. Te "byłaś tam przez cały czas" może oznaczać, po prostu, że była w świadomości zbiorowej kolektywu. Gdy kula cofnęła się w czasie i straciła łączność z resztą królowa sprawiła sobie lokalne ciałko do reprezentacji na E-E (z resztą widać jak jest montowana), które było w pewnym sensie kopią oryginalnej królowej. Piszę w pewnym sensie, bo czasowo kopia istniała przed oryginałem.
Domko
Użytkownik
#15 - Wysłana: 27 Mar 2006 15:35:21
Odpowiedz 
To bardzo ciekawe wyjaśnienie, które pasuje jednak do Borga. Borg opiera się o informację, nie tylko o istnienie cielesne. Posiadanie pamięci królowej w systemach komputerów jest całkiem prawdopodobne.
Co do jej obecności przy Locutusie to dla mnie też to wyglądało raczej jako jej obecność bardziej duchowa niż fizyczna - na korzyść tej teorii mógłby świadczyć fakt utraty pamięci o tym wydarzeniu przez Picarda.
Jurgen
Moderator
#16 - Wysłana: 27 Mar 2006 16:14:16
Odpowiedz 
Krolowa: Jak mogles mnie zapomniec tak szybko?
Picard: Tak pamietam ciebie. Bylas tam przez caly czas. Ale Ty i wszyscy Borg na tym statku zostaliscie zniszczeni.
Krolowa:Myslisz w tak trojwymiarowych ramach...

Grzybek
mam nadzieję, że ten cytat jest dokładny, bo jak nie, to zepsujesz mi argumentację.

To bardzo ciekawe wyjaśnienie, które pasuje jednak do Borga. Borg opiera się o informację, nie tylko o istnienie cielesne. Posiadanie pamięci królowej w systemach komputerów jest całkiem prawdopodobne.
Co do jej obecności przy Locutusie to dla mnie też to wyglądało raczej jako jej obecność bardziej duchowa niż fizyczna - na korzyść tej teorii mógłby świadczyć fakt utraty pamięci o tym wydarzeniu przez Picarda.

W "The Best of Both Worlds" królowa mogła "zginąć" dokładnie tak samo jak w FC - zostało zniszczone jej ciało, a nie ona sama. To że zniszczony został sześcian i będące w nim drony, nie oznacza, że został zniszczony Borg (jako istota), a nawet (to już moje przypuszczenie) jego część (inaczej niż np. utrata ręki czy nogi u człowieka).
Grzybek
Użytkownik
#17 - Wysłana: 29 Mar 2006 00:25:19 - Edytowany przez: Grzybek
Odpowiedz 
mam nadzieję, że ten cytat jest dokładny, bo jak nie, to zepsujesz mi argumentację.

Sprawdzilem, powiedzmy, ze bylem bardzo blisko Miedzy dwoma pierwszymi linijkami powinien byc jeszcze kawalek:"Bylismy tak blisko, ty i ja. Wciaz slyszysz nasza piesn." Dawno temu ogladalem FC, przepraszam za niescislosc

W "The Best of Both Worlds" królowa mogła "zginąć" dokładnie tak samo jak w FC - zostało zniszczone jej ciało, a nie ona sama.

Na potwierdzenie tego, ze byla tam "cielesnie" mamy krotkie ujecie z przeblyskow pamieci Pickarda. Widac na nim ich oboje.

A ta teoria mi sie bardzo podoba. Jest spojna nie ma zadnych dziur i jest taka bardzo w stylu Borg [jezeli mozna to tak okreslic ] Jak dla mnie, najlepsze wyjasnienie Krolowej borg ze wszystkimi jej zgonami i roznymi aktorkami ja grajaca.
Bimberv_17
Użytkownik
#18 - Wysłana: 29 Mar 2006 14:33:19
Odpowiedz 
być moze przedtem sobie zapisala swoje molekuły do komputerów, i je ponownie odzyskali poprzez RESTORE.

Ale kto miał to odzyskać? gdy została zarażona patogenem cały kompleks został zniszczony. Gdy została przeżarta przez plazmę napędową to wszystkie drony porozbijały się o ściane.

Ale najprawdopodobniej królowa była wszechobecna tam gdzie borgi, była w każdym znich. A swoje ciało zakładała tylko od parady.
Pah Wraith
Użytkownik
#19 - Wysłana: 29 Mar 2006 16:42:41
Odpowiedz 
Ale kto miał to odzyskać?

Automat? Nawet Windoza XP sama potrafi wrócić do poprzedniej wersji systemu...
Grzybek
Użytkownik
#20 - Wysłana: 29 Mar 2006 21:06:55
Odpowiedz 
Bimberv_17

Ale kto miał to odzyskać? gdy została zarażona patogenem cały kompleks został zniszczony. Gdy została przeżarta przez plazmę napędową to wszystkie drony porozbijały się o ściane.

Nikt tego nie odzyskiwal, bo Krolowa tworzac cialo do latwiejszego komunikowania sie (z kim tam sie chce komunikowac) nie przenosi calej swojej swiadomosci do tego ciala, tylko nim steruje z "poziomu kolektywu". Jej swiadomosc\byt znajude sie w sieci i z tej sieci kontroluje to pojedyncze cialo jak kazda inna drone, tyle, ze w bardziej indywidualny sposob. Tworzy taka humanoidalna kukle i sobie pociaga z gory jej sznurkami
Jurgen
Moderator
#21 - Wysłana: 29 Mar 2006 21:11:28
Odpowiedz 
Dawno temu ogladalem FC, przepraszam za niescislosc

NIe ma problemu. Chodziło mi tylko o słowo "zniszczyć" (żeby przypadkiem nie było "zginąć").
Anonim
Anonimowy
#22 - Wysłana: 3 Lip 2006 06:39:14
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 3 Lip 2006 08:36:49
Odpowiedz 
Grzybek

Krolowa tworzac cialo do latwiejszego komunikowania sie (z kim tam sie chce komunikowac) nie przenosi calej swojej swiadomosci do tego ciala, tylko nim steruje z "poziomu kolektywu". Jej swiadomosc\byt znajude sie w sieci i z tej sieci kontroluje to pojedyncze cialo jak kazda inna drone, tyle, ze w bardziej indywidualny sposob. Tworzy taka humanoidalna kukle i sobie pociaga z gory jej sznurkami

Ta teoria jest b. logiczna. Kukła królowej jest po prostu wcieleniem osobowości całego kolektywu. Świetne wyjaśnienie i nie psuje wizji Borg jaką mieliśmy po pierwszych odcinkach TNG.
Anonim
Anonimowy
#24 - Wysłana: 3 Wrz 2006 22:45:49
Odpowiedz 
troche tutaj chaotycznie! Ja zrozumiałem śmierć Królowej mniej wiecej tak.

TNG: Nie wiadomo czy tam była, to mogła być tylko jej świadomość.

FC: Królowa wraz Kulą cofneła się w czasie o te 300 lat. W 206? roku, Brog już istniał i Królowa z XXI wieku tez. Gdyby Kula wysłała uwzględniając technologie z XXIV w. jakąś informacje, to długo by jej zajeło dojście do celu w Kwadracie Delta. Bo tam sie znajdywał świat maszyn Borga. Jest to nawet wyjasnione przez Dr. Crusher w FC.

Voy: ja odbieram to tak. Królowa z XXIV zginęła w XXI wieku. Natomiast Krolowa z XXI, żyła dalej az do zabicia ją przez starą Kathy. Poza tym 7 w "Relativity" zasymilowała to wydarzenie, wiec Krolowa z 24. bedąc w 21w. nie mogla nadac zadnej informacji do kwadratu delta i ostrzec swoją młodszą wersje. W innym zas odcinku, Year OF Hell chyba, 7 wspomniała o tym Kimowi i Bellanie. Chyba te obowdy sie jej schraniły, skoro zapomniała o Prajm Direktyw. Mniejsza z tym. Jednak uwzględniając powstanie FC(98) i ostanitego ep. Voya(01), wychodzi chyba z 4 lata różnicy i to w chornologi trekowej też się liczy. Wiec nawet gdyby
Anonim
Anonimowy
#25 - Wysłana: 3 Wrz 2006 22:49:21
Odpowiedz 
Wiec nawet gdyby Borgówna z 24 wieku, zdechła w 21, to tamta Brogówna, która kisiła przewoda w delta kładrat, dożyła by tylko do spotkania z Picardem w FC. Czyli, albo zrobiła jakiś autor rewers, albo Jenłej jest w lezbijskim związku z Kes i 7! Ja jednak stawiam na to pierwsze. Borgówna strzeliła copy and play!
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 3 Wrz 2006 23:15:31
Odpowiedz 
Anonim

Królowa z XXIV zginęła w XXI wieku. Natomiast Krolowa z XXI, żyła dalej az do zabicia ją przez starą Kathy.

To sie nazywa paradoksy temporalne... "Terminator 3" na tym poległ...
Biter1
Użytkownik
#27 - Wysłana: 13 Cze 2008 16:40:35
Odpowiedz 
IMHO to co my nazywamy królową Borg to tylko zdalnie sterowane bioroboty czy coś, znaczy królowa sie podłącza pod mózg któregoś z dronów- kobiet, potem wykonuje nimi jakieś zadanie typu chuchanie na Datę czy całowanie Picarda i sie odłącza, a sama siedzi gdzieś daleko na terenie Borg gdzie nikt jej nie dorwie. Swoją drogą ciekawą koncepcją królowej jest filmik w grze ST Legacy.
Domko
Użytkownik
#28 - Wysłana: 13 Cze 2008 21:01:56
Odpowiedz 
Tą Królową daleko stąd dopadła parę razy Janeway i zabiła. Także nie jest tak pięknie.

Co do filmiku z ST Legacy nie jest on kanoniczny - wręcz nawet zaprzecza kanonowi, który mówi, że Borg istnieje od tysięcy lat. A V'ger, jak wiadomo, istniał dużo krócej, więc nie mógł stworzyć Borga.
Biter1
Użytkownik
#29 - Wysłana: 13 Cze 2008 23:35:41
Odpowiedz 
Ja nie mówie że Legacy może być wytłumaczeniem początków Borg tylko że jest ciekawą koncepcją. przyjmujesz że "daleko" to tam gdzie doleciała Kaśka. a ja dajmy na to na miejscu królowej to trzymał bym się z dala od wszystkich. innym wyjaśnieniem jest wyżej wspomniana dyskietka, czyli ze ona jest zapisana gdzieś w pamięci komputerów borg jako OS
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 14 Cze 2008 01:24:35
Odpowiedz 
Domko

Co do filmiku z ST Legacy nie jest on kanoniczny - wręcz nawet zaprzecza kanonowi, który mówi, że Borg istnieje od tysięcy lat. A V'ger, jak wiadomo, istniał dużo krócej, więc nie mógł stworzyć Borga.

Przy czym jednak wątek V'Gera jest starszy niż "kanon" mówiacy o wiekach historii Borg...
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Śmierć królowej borga

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!