USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek Galactica :)
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 18 Wrz 2009 20:42:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
reyden

reyden:
Sam nawet planowałem opowiadanie o tym jak konwój prowadzony przez BSG dociera do naszej Ziemi w 24 wieku .

Jak pisałem to był ulubiony pomysł niektórych fanów na finał serialu, ale (o czym też już pisałem) wersja oficjalna jest taka, że ci z 12 Kolonii + Cyloni to przodkowie obecnej-i-trekowej ludzkości, z czego - jak sugerował sam Moore - Scotty pochodzi od osiadłego na wyżynach (późniejszej) Szkocji Galena Tyrola.

EDIT:
Robert J. Sawyer o nBSG:

I love the new Battlestar Galactica (although have only made it most of the way through season two -- I'm just so busy). But the way it's dealt metaphorically with 9/11, fundamentalism, and so forth -- and, my God, the way they directly tackled the abortion issue (no disguises there!) -- are EXACTLY what science-fiction is supposed to be, in my humble opinion.

The original Battlestar was indeed a ripoff of Star Wars. As for the new one ... well, "Then I was the learner, Obi-Wan. Now I am the master!"

http://www.sfwriter.com/2008/02/rob-sawyer-sf-lect ure-on-tvontario.html#c1035490220864727027

I o tytule adm. Adamy:
http://www.sfwriter.com/2008/06/galactica-actual.h tml
Seybr
Użytkownik
#32 - Wysłana: 20 Wrz 2009 09:27:21
Odpowiedz 
Q__

Q__:
Jak pisałem to był ulubiony pomysł niektórych fanów na finał serialu, ale (o czym też już pisałem) wersja oficjalna jest taka, że ci z 12 Kolonii + Cyloni to przodkowie obecnej-i-trekowej ludzkości, z czego - jak sugerował sam Moore - Scotty pochodzi od osiadłego na wyżynach (późniejszej) Szkocji Galena Tyrola.

Też to stwierdziłem ;]. Mogę dodać też jedno, mityczna Atlantyda jest dziełem ludzi z nBSG. Grupka ludzi zachowała technologię, osiedliła się na wyspie i tam postanowiła żyć z dala od innych. Może byli to ludzie, może cyloni ;].
Christof
Użytkownik
#33 - Wysłana: 21 Wrz 2009 20:44:50
Odpowiedz 
Brałem pod uwagę jescze dwie możliwości :
1) flota spotyka USS Saratogę z SAAB
2) na pewnej planecie koloniści znajdują instalacje Wayland-Yutani
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 21 Wrz 2009 22:42:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Christof

Christof:
flota spotyka USS Saratogę z SAAB

To by było fajne, zważywszy na podobieństwo klimatów .

Podobieństwo, które nie my pierwsi zauważamy:
http://daggle.com/missing-battlestar-galactica-try -these-alternatives-106
Scimitar
Użytkownik
#35 - Wysłana: 21 Wrz 2009 23:17:14
Odpowiedz 
Cholera, to naprawdę by współgrało... O ile dobrze pamiętam SAAB, to nasza galaktyka wciąż była mocno dziewiczym miejscem, pełnym nowych możliwości...
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 21 Wrz 2009 23:27:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
BTW. gdyby mnie dziś spytać o prywatny ranking seriali SF, na pierwszym miejscu byłoby SAAB, za dązenie do realizmu i odniesienie do realnych problemów (perspektywy kolonizacji Kosmosu, SI, klonowanie, kwestia Pierwszego Kontaktu, różne brzydsze strony ludzkiej natury), na drugim TNG za optymistyczną wizję przyszłości i poruszane problemy filozoficzne i etyczne, zaś na trzecim nBSG za skomplikowaną wartwę psychologiczną i niesamowity klimat (kwintesencję tego klimatu stanowi dla mnie odcinek "33").

ps. a'propos...
http://de.sevenload.com/videos/mQ7UIuq-Battlestar- Galactica-33
reyden
Użytkownik
#37 - Wysłana: 21 Wrz 2009 23:29:26
Odpowiedz 
O ile SAAB z BSG idzie połączyć , to gorzej z Obcym i AvP .

W jednym i drugim mamy Ziemię , co mocno komplikuje sprawę .

Jak już mowa o uniwersach Earth Free to i SW można by połączyć z ST .
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 21 Wrz 2009 23:38:08
Odpowiedz 
reyden

reyden:
to gorzej z Obcym i AvP

A nie prościej z samymi "Obcymi" i "Predatorami", AVP (film) wyrzucając do kosza?

reyden:
to i SW można by połączyć z ST

Co Mike Wong uczynił w swojej fanfiction z niejakim wdziękiem, a twórcy FurryConflict i z wdziękiem i z humorem.
Scimitar
Użytkownik
#39 - Wysłana: 21 Wrz 2009 23:47:59
Odpowiedz 
Heh, "Alien" to mogłoby być fajne kilku odcinkowe urozmaicenie fabuły nBSG, taki dość ciekawy super kryzys; poza tym sam świat widziany w "Aliens" według mnie też nie odbiega aż tak daleko od nBSG...
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 21 Wrz 2009 23:49:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Scimitar

Scimitar:
poza tym sam świat widziany w "Aliens" według mnie też nie odbiega aż tak daleko od nBSG...

Pomijajac fakt, że dzieli je parę dobrych tysiącleci (co da się zresztą obejść, z pomocą paradoksów einsteinowskich - hipernapęd zawsze może się zepsuć).
Scimitar
Użytkownik
#41 - Wysłana: 22 Wrz 2009 00:00:36
Odpowiedz 
No ale załóżmy że Flota nie doleciała do celu jeszcze, a pierwotna "Ziemia" do której zmierzali nie została zniszczona przez tamtejszych Cylonów, tylko powiedzmy że eksperymenty z AI wyszły całkiem pokojowo dla tamtejszej ludzkości (coś jak syntetyk "Bishop" z "Aliens"). Ciekawe co by się wydarzyło gdyby dwie cywilizacje wyrosłe z wspólnego pnia, a różniące się w bardzo wielu szczegółach spotkały się ze sobą...
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 22 Wrz 2009 10:00:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Albo inny scenariusz. Ktoś z bohaterów nBSG postanawia zobaczyć jak się powiedzie kolonizacja Ziemi (2) i czy potomkowie sobie poradzą. Celowo rozpędza któryś ze statków do podświetlnej, i wraca w czasach "Nostromo", "Sulaco" czy innej "Satarogi" i walki z Obcymi (Xenomorfami lub Chigs - Pijawami). Czy będzie dysponować technologią potrzebną w walce. Czy potomkowie jego/jej/ich przyjaciół uwierzą staremu człowiekowi, czy uznają za wariata? Czy pochodzący z czasów Adamy statek będzie zawierał technologie niedostępne dla potomków (jeśli tak - jak zachowa się wojsko, co zrobią korporacje, w swej nieposkromionej chciwości).

Albo scenariusz ten sam, ale rozpędzony z podświetlną osobnik z nBSG powraca w czasach ST (epoka dowolna, choć po starej sympatii stawiałbym na czasy rodem z RC). Dzielna trekowa załoga skonfrontowana z opowieścią pół-szalonego starca/staruszki/staruszków.

A może w któryś z tych scenariuszy wpisze sie nie nieliczna, a całkiem spora grupa Colonials wzgl. Colonials-i-Cylonów, a może jacyś cylońscy separatyści liczący, że na Ziemi zapanuje trwały regres cywilizacyjny i za parę tysiącleci będzie łatwiej ją podbić. A tu niespodzianka... (Przy czym ew. Cyloni też mogli opanować w tym czasie nowe sztuczki.)
reyden
Użytkownik
#43 - Wysłana: 22 Wrz 2009 22:01:35
Odpowiedz 
nBSG jako przeszłość Aliens albo SAAB wygląda ciekawie .

Technologicznie też chyba byli do przodu - np. Hipernapęd .

Gorzej jak by jakiś statek z nowej BSG trafił do przyszłości ST ( od ENT po VOY/Nem ) . - tutaj by pewno trafił od razu na złom * , miejscami to nawet są zacofani w stosunku do nas , nie mówiąc już o ST .

* - z wyjątkiem Galaktiki , to to przy dobrych wiatrach mogła by trafić do muzeum floty .

Swoją drogą Cycloni mogli by być taką protoplastą Borg .
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 22 Wrz 2009 22:12:25
Odpowiedz 
reyden

reyden:
Technologicznie też chyba byli do przodu - np. Hipernapęd

W SAAB nauczyli się przekraczać?/obchodzić? prędkość światła.

reyden:

Zważywszy na to, że (wg B&B) Borg istnieje od tysiącleci, wszystko możliwe .
Scimitar
Użytkownik
#45 - Wysłana: 23 Wrz 2009 16:37:33
Odpowiedz 
reyden:

Ale nie pasuje mi w tym jedna rzecz, przecież w którymś filmie albo serialu było powiedziane, że Borg początkowo był normalna humanoidalną rasą, ale zamiast normalnie się rozwijać wybrali asymilowanie technologii, a z tego co pamiętam jedyne co pozostało po Cylonach to banda Centurionów szukających swojego przeznaczenia gdzieś pośród gwiazd, reszta chyba zginęła w tej wielkiej stacji, która została wysadzona w powietrze w ostatnim odcinku....
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 23 Wrz 2009 17:37:37
Odpowiedz 
Scimitar

Scimitar:
Ale nie pasuje mi w tym jedna rzecz, przecież w którymś filmie albo serialu było powiedziane, że Borg początkowo był normalna humanoidalną rasą, ale zamiast normalnie się rozwijać wybrali asymilowanie technologii, a z tego co pamiętam jedyne co pozostało po Cylonach to banda Centurionów

Cóż. Borg mógł zatracić pamięc o swych początkach w pomroce dziejów...
Jo_anka
Użytkownik
#47 - Wysłana: 23 Wrz 2009 17:51:31
Odpowiedz 
Q__:
Cóż. Borg mógł zatracić pamięc o swych początkach w pomroce dziejów...

Według Seven, miał zatracić.
Scimitar
Użytkownik
#48 - Wysłana: 23 Wrz 2009 21:22:05
Odpowiedz 
wedle mojej opinii za dużo "komponentów organicznych" w Borg i jego "filozofii", aby wywodzili się od całkowicie sztucznych form życia, poza tym dlaczego przyjęli w takim razie humanoidalną formę? Równie dobrze mogli by wyglądać jak sfera z setkami wyspecjalizowanych kończyn "na każdą okazję" :P
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 28 Wrz 2009 02:32:46
Odpowiedz 
Nie wszystkim się nBSG podoba:
http://www.sfsite.com/04a/bs293.htm
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 7 Lut 2010 11:13:14
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 3 Cze 2010 15:10:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Moore o genezie nBSG:
http://www.trektoday.com/content/2010/06/moore-dee p-space-nines-influence-on-battlestar-galactica/

http://trekmovie.com/2010/06/01/ron-moore-battlest ar-galactica-born-from-star-trek-deep-space-nine/
(Przy czym uczucia mam mieszane, bo z jednej strony dość wysoko cenę nBSG, z drugiej zaś strony uważam, że Trek powinien pozostać przy wizji Roddenberry'ego. Czyli od XXIII wieku wzwyż ma być coraz lepiej, nie coraz gorzej. Więc jeśli mrok to w pre-, nie sequelach. I a jeśli już to na dzikim pograniczu Federacji a nie wszędzie dookoła.

Inna rzecz natomiast, że Moore miał odwagę eksperymentować i sięgać po kontrowersyjne tematy, co stawia go zdecydowanie PONAD zarówno B&B jak i Abramsem, i czyni twórcą znacznie wyższego kalibru.)
Eviva
Użytkownik
#52 - Wysłana: 3 Cze 2010 16:27:10
Odpowiedz 
Q__
Hmm... to poszło tez u nas, na pierwszą strone.
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 3 Cze 2010 16:45:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Wiem, podaję z czego "zżynałaś" . (A remasterowana czołówka którą się tak zachwycacie, jest mi znana od pewnego czasu.)
Eviva
Użytkownik
#54 - Wysłana: 3 Cze 2010 17:07:31
Odpowiedz 
Q__

Q_ jak zawsze wszechwiedzący
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 4 Cze 2010 19:09:37
Odpowiedz 
Nie wszystkim się jednak nBSG podoba:
http://reflectionsonfilmandtelevision.blogspot.com /2005/06/making-lemonade-or-i-feel-need-need.html
John Kenneth Muir np. zarzuca nBSG brak podobieństwa do oryginału (choć moim zdaniem brak podobienstwa do akurat tego oryginału jest duużym plusem).
Pah Wraith
Użytkownik
#56 - Wysłana: 5 Cze 2010 10:38:30
Odpowiedz 
Q__
Nie wszystkim się jednak nBSG podoba

Zawiało Picardyzmem ;)
Eviva
Użytkownik
#57 - Wysłana: 5 Cze 2010 10:41:23
Odpowiedz 
Pah Wraith:
Q__
Nie wszystkim się jednak nBSG podoba

Zawiało Picardyzmem ;)

Nikt nie powiedział, że Picard nie może mieć racji. Ja tez uważam nBSG za jeden wielki... nie będę się wyrażać, bo Q_ mnie tak grzecznie prosił....
Pah Wraith
Użytkownik
#58 - Wysłana: 5 Cze 2010 11:39:19
Odpowiedz 
Eviva
Nikt nie powiedział, że Picard nie może mieć racji.

ja nie dotego czy ktoś ma rację czy nie, a do tego, że Q__ napisał rzecz oczywistą: "Nie wszystkim się jednak nBSG podoba". Dla mnie już od jakiegoś czasu oczywistość = picardyzm
Eviva
Użytkownik
#59 - Wysłana: 5 Cze 2010 11:43:23
Odpowiedz 
Pah Wraith:
Dla mnie już od jakiegoś czasu oczywistość = picardyzm

Aha, nie złapałam sensu tej wypowiedzi. No może być, skoro charakterystyczna dla Shatnera maniera, szczególnie ta TOSowa jest określana jako shatneryzm...
Pah Wraith
Użytkownik
#60 - Wysłana: 5 Cze 2010 12:09:19
Odpowiedz 
Eviva
skoro charakterystyczna dla Shatnera maniera, szczególnie ta TOSowa jest określana jako shatneryzm

Odnosiłem się do naszego Picarda ;)
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek Galactica :)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!