USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / A co Wy na to:
 
Autor Wiadomość
Barusz
Użytkownik
#1 - Wysłana: 26 Lut 2005 16:15:25
Odpowiedz 
Leci sobie ostatni odcinek Entka, jakaś strzelanina, standard. W pewnej chwili Archer potyka się o własne nogi, upada na podłogę, wszyscy wybuchają śmiechem, klasyczny blooper. W tym miejscu szersze ujęcie, widzimy, że statek to tak naprawdę makieta, T'Pol korzystając z okazji poprawia sobie uszy ect.. Wszyscy mają zamiar powrócić do pracy, ale nagle pojawia się p. Berman i wrzeszczy: "Dobra, k.... wasza mać, kończmy to załosne przedstawienie, nie po to przez cztery lata dawałem z siebie wszystko byście teraz psuli mi wizerunek genialnego dziecka S-F. Ja się tak dłużej nie bawię. Więcej Enterprise nie będzie". Wychodzi trzaskając drzwiami. Aktorzy patrzą po sobie, z jednej strony stracili właśnie robotę i są spaleni na rynku, z drugiej widać, że nagle zaczeli odczuwać wyraźną ulgę. Bacula mówi: "Może przejdziemy się do barku, ja stawiam, dziś jeszcze mnie stać." Idą. Na miejscu są już Frakes i Sirtis, podchodzą do byłej załogi Enterprise, Frakes mówi: "Już słyszeliśmy. Nie martwcie się bez Treka też można żyć. Ja negocjuję właśnie z "The New Adventures of Xena."" Wznosi toast: "Za przyszłość. Obyśmy nigdy nie musieli grać w czymś jeszcze gorszym. Na prawdę nie chcemy zbyt wiele."
Senok
Użytkownik
#2 - Wysłana: 26 Lut 2005 17:38:09
Odpowiedz 
Strzałka Barusz... też nie lubię Entka... i chyba podobnie myślimy :P . Osobiście mam nadzieję, że w Star Trek'u gorzej nie będzie!
cezary
Użytkownik
#3 - Wysłana: 26 Lut 2005 20:41:32
Odpowiedz 
jakos dziwnie sie zlozylo, ze czytajac to zaladowal mi sie obrazek groznie patrzacego pana Bakuli,,,

JA bym sie bal na Twoim miejscu
a wracajac do tematu, to juz lekkie przegiecie, co jak co ale TNAoX ma sie nijak do ST
Barusz
Użytkownik
#4 - Wysłana: 26 Lut 2005 22:26:29
Odpowiedz 
A ja głupi nawet nie wiedziałem, że jest taki serial. Co do oryginalnej "Xeny", to - piszę to bez cienia ironii - pamiętam ją jako produkcję bardzo nierówną, miejscami idiotyczną, miejscami znakomitą (cała seria odcinków od ukrzyżowania, poprzez ciążę, hibernację, po odzyskanie Evy była IMO genialna).

Gdy idzie o mój scenariusz, to zdradzę, że pierwotnie chciałem w to włączyć postać złego brata bliźniaka pana Bragi, który, z zemsty za brak miłości rodziców, spieprza w ostatniej chwili wszystkie odcinki. Uznałem jednak, że ten motyw był w Treku przerabiany aż zbyt często (Tasha Jar, Data, Picard w "Nemesis").

A Archera się nie boję, prędzej jego wywalą z tej linii czasowej niż mnie.

Napiscie jeszcze jak Wam się mój pomysł podoba (wyznania, że jestem genialny mile widziane).
cezary
Użytkownik
#5 - Wysłana: 26 Lut 2005 23:14:14
Odpowiedz 
no coz, Twoj pomysl mi sie zupelnie nie podoba, gdyz Xena o ile pamietam wyrosla w starozytnej Grecji a pozniej znalazla sie przez ta wlasnie hibernacje czy cos w Rzymie,,, cos mi tu pachnie takim na sile szukaniem nowych lokacji
a Entek jesli Ci sie nie podobal, to wystarczy to powiedziec raz, a nie wymyslac jakies bzdurne pierdoly...
Barusz
Użytkownik
#6 - Wysłana: 26 Lut 2005 23:53:03
Odpowiedz 
To zdaje się był po prostu przeskok międzysezonowy, ponadto chodziło bardziej o to, by Eva/Livia nie była niemowlakiem. Wielkiej zmiany dekoracji nie było, okazję by wymienić w wiarygodny sposób dużą część obsady wykorzystano.
Nie wiem czy Entek mi się nie podobał. Nierówny był. Raczej usiłowałem nawiązać do krążących po Internecie spekulacji w temacie końca Enterprise. Oczywiście jestem najmniej powołaną osobą by sam siebie oceniać. Z tej prespektywy moje bzdurne pierdoły podobają mi się za każdym kolejnym czytaniem coraz bardziej.
John Belushi
Użytkownik
#7 - Wysłana: 27 Lut 2005 02:22:59 - Edytowany przez: John Belushi
Odpowiedz 
pomijając fakt że główna fabuła ENT 4x22 już na pewno została napisana, to takie rozwiązanie nie ma sensu. dlaczego?? nikt przy zdrowych zmysłach nie zakończy 4 lat swojej produkcji stwierdzeniem że jest głupi a tak w ogóle to tylko się wygłupiał... a do tego sprawdza się ten pomysł.
Dreamweb
Użytkownik
#8 - Wysłana: 3 Mar 2005 14:53:10
Odpowiedz 
EWENTUALNE SPOILERYhttp://www.trektoday.com/news/020305_03.shtml

Wiem że to tylko ploty, ale czyżbyśmy mieli rację z tym holodekiem?
Oto jak ja sobie wyobrażam zakończenie po przeczytaniu tego artykułu (jeśli jest w nim odrobina prawdy):

Nie jest tak, że cały serial Enterprise jest holoprogramem. To tylko w ostatnim odcinku Riker i Troi wchodzą sobie na holodek
i rekonstruują wydarzenia np. ze sławnej wielkiej bitwy NX-01. Po co? Dla rozrywki, z ciekawości... I może być np. tak że oglądamy ich wersję wydarzeń i do końca nie wiemy jak to się ma do tego co się działo w XXII wieku. Albo inaczej - na zmianę pokazują nam sceny z prawdziwym NX-01 ze scenami z holodeku odtworzonymi 2 wieki później i widzimy różnice między prawdą a zapisami historycznymi. Jeśli będzie ona spora to może niektórych przestanie dziwić brak wzmianki o Ferengi i inne dawno wałkowane tematy. Może nie jest tak że nikt nigdzie nie odnotował tych faktów tylko np. przez lata zostały one zatajone lub przekłamane, np. przez Sekcję 31. A, i pod koniec odcinka umiera Tucker (zarówno naprawdę, jak i w holoprogramie).

Wiem że ta wizja kojarzy się z "Living Witness", a przecież dwóch panów B i pan C powiedzieli że to będzie coś zupełnie nowego, więc pewnie się mylę...
Barusz
Użytkownik
#9 - Wysłana: 3 Mar 2005 15:57:43
Odpowiedz 
Nie jest tak, że cały serial Enterprise jest holoprogramem. (...) Jeśli będzie ona spora to może niektórych przestanie dziwić brak wzmianki o Ferengi i inne dawno wałkowane tematy. Może nie jest tak że nikt nigdzie nie odnotował tych faktów tylko np. przez lata zostały one zatajone lub przekłamane, np. przez Sekcję 31.

Wybacz Dreamweb, ale jedno z dwojga. Albo tylko ostatni odcinek będzie holodekowy (tak jak na początku napisałeś), albo całość (tylko wtedy ta wzmianka o Ferengi na sens). A tak właściwie... Co robi tan post w tym temacie?
BTW: jeszcze raz przeczytałem pierwszy post w tej dyskusji. To arcydzieło.
John Belushi
Użytkownik
#10 - Wysłana: 3 Mar 2005 16:10:26
Odpowiedz 
i jeszcze raz przeczytaj komentarze...
zachwytu nie widać
Dreamweb
Użytkownik
#11 - Wysłana: 3 Mar 2005 16:23:57
Odpowiedz 
Nie rozumiesz. Chodzi mi o to, że jeśli w ostatnim odcinku zobaczymy zarówno prawdę, jak i jej holodekową interpretację, a wszystkie wcześniejsze odcinki Enterprise uznamy za rzeczywistość, i okaże się, że (tylko w ostatnim odcinku) róznice między tym co było naprawdę, a tym co np. Riker i ludzie z XXIV wieku myślą, że było, są spore, to analogicznie widząc że ich wiedza na temat Archera jest niekompletna i nie zawsze prawdziwa (bo ktoś coś namieszał w zapiskach), dojdziemy do wniosku że z tego samego powodu mogą nie wiedzieć np. o spotkaniu z Ferengi jakie nastąpiło w XXII wieku itd.

A co jest złego w umieszczaniu tego postu w temacie pt. "A co Wy na To"? Wiem, że to Ty go założyłeś. Ale nawet gdybym napisał post: "a gdyby tak Archer okazał się na końcu kobietą?" to też pasowałby do tematu i do kategorii Star Trek, w jakiej ten temat się znajduje. I nie byłby to off-topic.

Barusz
Użytkownik
#12 - Wysłana: 3 Mar 2005 17:13:26 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Nie rozumiesz.

Istotnie nie zrozumiałem. W takim razie to nawet niezłe.

A co jest złego w umieszczaniu tego postu w temacie pt. "A co Wy na To"?

Pewnie nic złego. Gdy zakładałem ten temat, moją intencją było byśmy wpisywali tu właśnie możliwie absurdalne wersje tego co mogłoby znaleść się w ostatnim odcinku ENT, nawiązując do faktu, że przypuszczenia fanów (te pisane zupełnie na serio) zaczeły się IMHO w pewnym momęcie robić kapkę napuszone... Niektórzy nie załapali i wyszło jak wyszło. W każdym razie dlatego Twoja wersja jest IMO po prostu zbyt dobra, by tu się znaleść.
Dreamweb
Użytkownik
#13 - Wysłana: 4 Mar 2005 00:09:46 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
A może niech będzie tak:

Riker i Troi jakoś trafiają na NX-01 i siedzą na mostku pomagając załodze. Odcinek jest świetny, dużo akcji, napięcia, do tego wątki psychologiczne, miłosne, humanistyczne, socjologiczne, muzykologiczne, kynologiczne... W 42 minucie odcinka Archer mówi:
"No co jest, to ma być ostatni odcinek a akcja nawet nie zbliża się ku końcowi, tyle wątków rozwiniętych a tu trzeba kończyć!"
Otwierają się drzwi od turbowindy i na mostek wchodzą Berman i Braga. Braga mówi:
"Spokojnie Scott, zobaczysz, zaraz to wszystko ładnie zakończymy, to będzie świetne, ekstra, czegoś takiego jeszcze nigdy nie robiliśmy!"
W tym momencie Riker mówi:
"Braga, wiesz, nigdy cię nie lubiłem, przez ciebie musiałem przechodzić takie męki we "Frame Of Mind", to było cholernie trudne do zagrania, a poza tym coś ci ostatnio pisanie scenariuszy nie wychodzi."
Riker wyjmuje phaser i strzela do Bragi, który zostaje zdezintegrowany. Na to Berman zdziwiony i przerażony:
"To niemożliwe, przecież to nie jest prawdziwa broń, to tylko rekwizyt!"
A Riker z uśmiechem:
"I've disengaged the safety protocols."
Po czym celuje w Bermana...
Dreamweb
Użytkownik
#14 - Wysłana: 4 Mar 2005 22:37:39 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Teraz dodam, że od początku miał to być dwuodcinkowiec z cliffhangerem. Fani Enterprise jakoś zdołali zasponsorować produkcję 5 sezonu, ale ponieważ zebrano tylko nieco ponad 3 mln $, toteż 5 sezon będzie sezonem jednoodcinkowym. Oto ten odcinek:

Last time on Star Trek: Enterprise:

Riker i Troi jakoś trafiają na NX-01 i siedzą na mostku pomagając załodze.

Riker wyjmuje phaser i strzela do Bragi, który zostaje zdezintegrowany.

Riker z uśmiechem:
"I've disengaged the safety protocols."
Po czym celuje w Bermana...


And now the conclusion:

Riker celuje w Bermana i... nagle zostaje zaatakowany przez szefa kuchni z Enterprise, który akurat był na mostku bo kilka minut przed wtargnięciem panów B&B serwował załodze drugie śniadanie. Jak wiemy, przez cały serial nie widzieliśmy jego twarzy. Teraz okazuje się, że jest nim Doktor z Voyagera. Doktor wytrąca Rikerowi phaser i szarpie się z nim. Troi rzuca się na pomoc mężowi i gryzie Doktora w rękę. Szarpią się we 3 a reszta patrzy ogłupiała. W tym momencie w komunikatorze Doktora (który ten ma przypięty, schowany pod swym kuchennym fartuchem) rozlega się głos komandora Chakotaya:
- Doktorze, proszę natychmiast wrócić do ambulatorium. Jest pan nam potrzebny.
Doktor mruczy pod nosem, poirytowany:
- Cholera, znowu mi przerywają mój holoprogram...
A głośno mówi:
- Komputer, przenieś EMH do ambulatorium i zakończ program...
Wszystko znika i pojawiają się tylko gołe ściany holodeku statku Voyager.

It's been a long road... (czołówka)

Doktor pojawia się w ambulatorium. Na łóżku leży kapitan Janeway, obok stoi Chakotay. Doktor:
- Co się stało?
Chakotay:
- Nie pojawiała się na mostku, poszedłem do jej kajuty zobaczyć co z nią. Leżała tak nieprzytomna i nie mogłem jej obudzić. Przynieśliśmy ją tutaj.
Doktor bada Janeway i po chwili:
- Hm, to zwykłe wyczerpanie, jest nieprzytomna od około 20 godzin, pewnie znowu nie spała parę nocy i jechała na kawie. Powinna się obudzić za pół godziny. Oczywiście mogę wybudzić ją od razu, ale może to grozić poważnym urazem serca.
Chakotay:
- Proszę ją obudzić od razu.
Doktor coś wstrzykuje i Janeway budzi się. Rozgląda się i pyta:
- Co się stało?
- Padłaś z wyczerpania, Kathryn - mówi Chakotay. Na to Janeway po chwili milczenia:
- Jaki miałam piękny sen... Ziściły się w nim moje dwa największe marzenia...
- Jakie? - pyta Chakotay.
- Cóż, po pierwsze śniło mi się że pojawiłam się ja z przyszłości i ściągnęłam nas do kwadrantu Alfa, robiąc w balona królową Borg.
- A drugie?
- Że zostałam admirałem i wydawałam rozkazy Picardowi! - po czym Janeway załamuje się i zaczyna beczeć - Dlaczego to był tylko sen!!?
- Już dobrze, dobrze - uspokaja ją Chakotay.
Zmiana scenerii. Znowu mostek NX-01, tyle że część dekoracji jest już zdjęta z planu. Jedynymi osobami jakie tu stoją są Rick Berman i Brannon Braga. Braga mówi:
- I to już wszystko, drodzy widzowie, dziękujemy że byliście z nami przez 5 sezonów Star Trek: Enterprise. Miejmy nadzieję, że zakończenie serialu było wystarczająco oryginalne i zaskakujące. Do zobaczenia za kilka lat w nowym...
W tym momencie następuje wielki błysk. Mostek znika, Berman i Braga pojawiają się na niewielkim podwyższeniu w dziwnej sali, w której po bokach stoi mnóstwo gości o niemiłej aparycji, krzyczących coś i machających rękami. Rick i Brannon patrzą po sobie wyraźnie stropieni, nie wiedzą co się dzieje. Po drugiej stronie sali wyjeżdża tron, na którym siedzi Q. Q pokazuje na panów B i B palcem i mówi:
- Teraz będziecie sądzeni za błędy serialu Star Trek: Enterprise, na oczach trzech milionów oglądających was telewidzów.
- Jejku, aż tylu? - ożywia się Braga. Berman patrzy na niego z niesmakiem. Publika krzyczy głośniej. Nagle ktoś z publiki mówi:
- Komputer, zakończ program.
Wszystko znika, znowu widzimy ściany holodeku Voyagera. Z ludzi pozostają tylko dwie osoby z publiczności, którymi okazują się Harry Kim i Tom Paris z Voyagera. Paris mówi:
- I co, jak ci się podoba mój nowy holoprogram? Taraz tylko muszę wymyślić jakieś ciekawe zakończenie...
W tym momencie znika ekran, na którym Ty, drogi widzu, jeszcze przed chwilą oglądałeś finał 5 sezonu Star Trek: Enterprise. Znika fotel, na którym siedziałeś i Twoje mieszkanie. Zamiast tego widać gołe ściany holodeku. Patrzysz chwilę w osłupieniu po czym uradowany krzyczysz:
- Tak!!! Zawsze wiedziałem, że Star Trek to prawda! Moje największe marzenie się spełniło - jestem częścią tego świata! Musiałem cierpieć na jakiś zanik pamięci, coś jak Riker gdy był w tym szpitalu... Ale nareszcie powróciłem do rzeczywistości!
W tym momencie gdzieś z góry słyszysz komunikat:
- Uwaga! Holodek został wyłączony z powodu ogólnego spadku mocy na statku. Eksplozja rdzenia warp za 3... 2... 1...
cezary
Użytkownik
#15 - Wysłana: 4 Mar 2005 23:03:14
Odpowiedz 
omg ludzie a wiecie ze zima jest na oknem?
a moze to tylko Matrix... eee, holonowela?
Barusz
Użytkownik
#16 - Wysłana: 5 Mar 2005 17:47:46
Odpowiedz 
omg

Z ciekawości: to jest "O My God", bo nie wiem?


ludzie a wiecie ze zima jest na oknem?

W Warszawie też.

BTW: A jak we wszystkie te holodekowe sprawki wpleść Jeffreya Combsa, który również zapowiedział się w finale ENTka? Ile ról mógłby zagrać?
cezary
Użytkownik
#17 - Wysłana: 6 Mar 2005 20:25:37
Odpowiedz 
omg = Oh My God ;->
Msahn
Użytkownik
#18 - Wysłana: 6 Mar 2005 22:01:33
Odpowiedz 
A pomyślał ktoś o tych biednych aktorach i aktorkach?! =] Jaki to byłby obciach z tym holodekiem , ci się starają machają przez lata żeby serial zrobić a tu na koniec okazuje się ze to g... było ?! =]]]]] już widzę takiego Bakule na jakimś konwencie pytania a trekerow jak to jest być największym pośmiewiskiem... Wydaje mi się ze czegoś takiego nie wymyślą... Chociaż z drugiej strony berman powiedzial ze będzie to cos, czego się nie spodziewamy i czego jeszcze nie robili. To samo mówił na koniec Voya i dostaliśmy (według mnie) dosyć durny dwu częściowy odcinek o podstarzałej pani admirał i o federacji, która dostaje nagle technologie od walki z borgiem z 30 lat do przodu.. a gdzie te wszystkie statki z przyszłości relativiti i inne, czemu już nie zdjęli z voya tego pancerza.... Let the regulations be damned ?! Czy co ?! =] gdzie ta wszechmogąca Temporalna pierwsza dyrektywa… lol, ale to durnie po polsku brzmi =] no,to to by było na tyle ode mnie =]
cezary
Użytkownik
#19 - Wysłana: 7 Mar 2005 09:14:34
Odpowiedz 
moze po prostu okaze sie, ze jednak klingoni nie sa wcale "rasa wojownikow rzucajaca kamieniami i nie potrafiaca walczyc", ale ze jednak ich battleship potrafi rozwalic pierwszy w historii okret wojskowo-badawczy Ziemii
Dreamweb
Użytkownik
#20 - Wysłana: 13 Mar 2005 01:30:21
Odpowiedz 
http://www.trektoday.com/news/110305_02.shtml

Holodek będzie na pewno, kurczę, żeby nie przegięli, cały serial nie może być hologramem, to by była głupota przy której Borg to mały pikuś... Już wolałbym mój wariant (ten pierwszy oczywiście, ten pisany na serio). Coraz więcej zainteresowanych (np. Jolene Blalock) mówi że finał jest kiepski, kurczę, mogliby skończyć na poziomie...
waterhouse
Moderator
#21 - Wysłana: 13 Mar 2005 15:15:01
Odpowiedz 
Holodek będzie na pewno, kurczę, żeby nie przegięli, cały serial nie może być hologramem

Z dostępnych informacji wynika, że tylko ostatni odcinek ma być holodekową przygodą odgrywaną przez Wiadomo Kogo Wiadomo Gdzie
Dreamweb
Użytkownik
#22 - Wysłana: 13 Mar 2005 15:19:00
Odpowiedz 
Też tak sądzę, ale w takim razie nie będzie to już nic aż tak nowego, jak twierdzą Wiadomo Kto.
waterhouse
Moderator
#23 - Wysłana: 13 Mar 2005 19:16:00
Odpowiedz 
Też tak sądzę, ale w takim razie nie będzie to już nic aż tak nowego, jak twierdzą Wiadomo Kto.

Może jest jeszcze jakaś trzymana w tajemnicy wielka niespodzianka....
Dreamweb
Użytkownik
#24 - Wysłana: 25 Mar 2005 16:42:25
Odpowiedz 
Ostatnio czytaliśmy że Shatner miał grać szefa kuchni... A ja mam przeczucie że w tą rolę w ostatnim odcinku wcieli się Jonathan Frakes. Mogliśmy przeczytać że zobaczymy go w mundurze Floty z XXIV w, z XXII w, w mundurze Maco i jakimś jeszcze stroju o którym na razie nie wiadomo... Ja stawiam na kucharza. Po prostu Riker będzie wcielał się w różne postacie aby pozanć NX-01 od... kuchni!
Barusz
Użytkownik
#25 - Wysłana: 8 Cze 2005 18:03:00 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Cezary, ta wiadomość jest specjalnie dla Ciebie. Jak podają serwisy w drugim sezonie BSG - jak tu (na tym forum) pisałeś jeden z Twoich ulubionych seriali - wystąpi (co najmniej w kilku odcinkach) Lucy Lawless - znana głównie jako Xena wojownicza księżniczka z serialu "Xena, Wojownicza Księżniczka". Będzie grała reporterkę wojenną. Co Ty na to?
cezary
Użytkownik
#26 - Wysłana: 8 Cze 2005 19:28:45
Odpowiedz 
jupijajej
Xena skacze, ze starozytnej Grecji do Rzymu az wreszcie na wojne z Cylonami
no niezly hardkor
a co do samej aktorki to nic nie mam, ja tam lubie brunetki
a czy BSG jest moim ulubionym serialem? no bez przesady, nie chwal dnia przed zachodem slonca choc 1 sezon byl bardzo ciekawy, przyznaje
Pah Wraith
Użytkownik
#27 - Wysłana: 26 Sier 2005 15:39:54
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#28 - Wysłana: 26 Sier 2005 16:03:02
Odpowiedz 
A co Wy na to?

Pikne !
cezary
Użytkownik
#29 - Wysłana: 26 Sier 2005 17:19:27
Odpowiedz 
Szkoda, ze artykulu juz nie mozna przeczytac
 
USS Phoenix forum / Star Trek / A co Wy na to:

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!