USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Najlepszy film i odcinek
 Strona:  ««  1  2  ...  21  22  23  24  25  ...  32  33  »» 
Autor Wiadomość
Lucas
Użytkownik
#661 - Wysłana: 3 Lip 2010 20:27:36
Tina46

Polecam stronę http://iitv.info/enterprise/ jakbyś chciała obejrzeć ENTka. Ja tam oglądam TNG.
Tina46
Użytkownik
#662 - Wysłana: 3 Lip 2010 20:53:27
Lucas
Dzięki, ja już oglądam na www.seans24.pl
A są tam wszystkie sezony ENTka?
Lucas
Użytkownik
#663 - Wysłana: 3 Lip 2010 21:23:01
Tina46

ENTek jest do połowy 3, ale wciąz dodaja nowe . Jest ogólnie fajny, ale ja wole VOYa...
Tina46
Użytkownik
#664 - Wysłana: 3 Lip 2010 21:39:08
Lucas
Na seansie też jest do połowy trzeciego sezonu
Adek
Użytkownik
#665 - Wysłana: 25 Sier 2010 13:10:56 - Edytowany przez: Adek
Wczoraj obejrzałem bardzo ciekawy odcinek TNG "Chain of Command". Zainteresowało mnie w nim nie tyle sam fakt konfliktu z Kardasianami, co pojedynek psychologiczny pomiędzy kapitanem Picardem a torturującym go w dość wyrafinowany sposób oficerem Kardasiańskim. Podziwiałem do prawdy niezłomność Picarda. Po bolesnych doświadczeniach tortur specjalnym urządzeniem Picard nigdy nie powiedział, że widzi 5 świateł (mimo, że jak potem na koniec przyznał doradczyni Troi, że prawie już w to uwierzył - jak potężna jest siła sugestii). Wystarczyło tylko powiedzieć, że widzi się 5 świateł. Cóż to takiego, prawda? Pewnie każdy z nas po 1 dniu tortur pomyślałby, cóż to szkodzi przyznać, aby móc dalej cieszyć się w miarę spokojnym życiem w niewoli. Myślę nawet, że Picard wygrał ten psychologiczny pojedynek ze swoim prześladowcą nawet go czasem zawstydzając.
Inną kwestią jest jakim dupkiem okazał się nowy kapitan Enterprisa. Mimo prowadzenia negocjacji z Kardasianami mógł przecież wysłać misję ratunkową. Śmiem w ogóle zaryzykować tezę, że wysłanie Picarda na misję było czyjąś cichą zemstą z dowództwa floty na Picardzie. Przecież można było wysłać jakąś grupę operacyjną w stylu "Marines"? Może była to m.in. sugestia pewnej pani admirał, która do obłędu doszukiwała się spisku podczas jednego ze śledztw na pokładzie Enterprise? Ogólnie bardzo fajny odcinek.

Innym z kolei z TNG, który ostatnio wpadł mi w oko był 6x25 "Timescape". Bardzo fajny odcinek o zaburzeniach czasoprzestrzennych i przygodzie z Romulanami.
Scully
Użytkownik
#666 - Wysłana: 25 Sier 2010 21:25:37
Filmy:

1. IV: The Voyage Home
2. I: The Motion Picture
3. VIII: First Contact (wszyscy wiedzą za co)
4. II: The Wrath Of Khan
5. VI: The Undiscovered Country
6. VII: Generations (nie był taki zły imho! ale 'zabili mi Kirka')
7. III: The Search for Spock
8. IX: Insurrection (nie wiem czemu mi nie podszedł...)
9. V: The Final Frontier (jeden wielki burak)

...

długo długo nic

...

16352714. ST XI

Tak, wciąż nie widziałam Nemesis I wciąż mnie nie ciągnie, mimo, że resztę magluję nawet po kilka razy.

Co do seriali, to w całości widziałam TOS i TNG (jestem w połowie DS9 i dłubię w ENTku). Jako że mam straszną słabość do TNG, zrobię osobne kategorie, po pięć odcinków

TOS:

This Side of Paradise
The Cage (straszny sentyment mam)
The City on the Edge of Forever
The Naked Time
The Alternative Factor

TNG:

I, Borg (Hju!)
The Best of Both Worlds
Remember Me
Yesterday's Enterprise
The Naked Now

uhhh, było ciężko...

resztę serii ocenię jak obejrzę całość
Kapitan KIRK
Użytkownik
#667 - Wysłana: 31 Sier 2010 14:05:27
według mnie najlepsze 3 to
ST 5
ST First Contact
ST 3
a najgorszy
ST XI ( beznadzieja )
Dragon
Użytkownik
#668 - Wysłana: 31 Sier 2010 14:25:02
Kapitan KIRK

Wreszcie ktoś docenił ST5
Adek
Użytkownik
#669 - Wysłana: 31 Sier 2010 18:54:22
Kapitan KIRK:
ST XI ( beznadzieja )

Efekty na kinie domowym są znakomite ale rzeczywiście nawet mój tolerancyjny gust ciężko przetrawił nowe wcielenia bohaterów. Te starsze filmy dzięki grze aktorów, nietuzinkowym dialogom, scenariuszom, budowały ten niepowtarzalny klimat treka jaki znamy.
Eviva
Użytkownik
#670 - Wysłana: 31 Sier 2010 18:56:23
Dragon:
Kapitan KIRK

Wreszcie ktoś docenił ST5

Ja też lubię ten film, głównie ze względu na postać Syboka. No i zdecydowanie ze względu na postać reżysera...
Arek
Użytkownik
#671 - Wysłana: 31 Sier 2010 21:20:01
Adek:
Kapitan KIRK:
ST XI ( beznadzieja )

Efekty na kinie domowym są znakomite ale rzeczywiście nawet mój tolerancyjny gust ciężko przetrawił nowe wcielenia bohaterów. Te starsze filmy dzięki grze aktorów, nietuzinkowym dialogom, scenariuszom, budowały ten niepowtarzalny klimat treka jaki znamy.

Ja też tak mam. Obejrzałem 4 razy z przyjemnością, i teraz, gdy do reszty filmów chętnie wrócę, na ten nie mam ochoty, żeby nie powiedzieć że mam go dość
Eviva
Użytkownik
#672 - Wysłana: 31 Sier 2010 21:30:55
Arek

Bo co za dużo, Areczku, to i świnki nie chcą.
A propos, pierwszy oficer Arek z Hermasza nadal żywy na kartach mego fanfiku, cieszysz się?
Arek
Użytkownik
#673 - Wysłana: 31 Sier 2010 21:41:32
Eviva:
A propos, pierwszy oficer Arek z Hermasza nadal żywy na kartach mego fanfiku, cieszysz się?

Ależ oczywiście, chociaż bardziej bym się cieszył gdyby forumowa sesja wciąż prosperowała
Ogólnie ostatnio na forum posucha, a do tego żadnej sesji nie ma [nie liczac sesji Jurgena, w której dawno już się zgubiłem i żeby wrócić musiałbym chyba ze 50 stron przekopać ]
Paradoks
Użytkownik
#674 - Wysłana: 31 Sier 2010 22:22:31
Arek

Arek:
[nie liczac sesji Jurgena, w której dawno już się zgubiłem i żeby wrócić musiałbym chyba ze 50 stron przekopać ]

E, tam, poprosisz, to Ci streścimy. Shran, o ile się orientuję, jeszcze żyje i ma się dobrze.
Jurgen
Moderator
#675 - Wysłana: 31 Sier 2010 22:27:57
Paradoks:
Shran, o ile się orientuję, jeszcze żyje i ma się dobrze

Kapitan KIRK
Użytkownik
#676 - Wysłana: 4 Wrz 2010 18:15:14
Co do najlepszego odcinka to najlepszym odcinkiem TOS jest Machine of the Doom a TNG I, borg
Eviva
Użytkownik
#677 - Wysłana: 4 Wrz 2010 18:43:32 - Edytowany przez: Eviva
Kapitan KIRK:
najlepszym odcinkiem TOS jest Machine of the Doom

"The Doomsday Machine", kapitanie .
Scully
Użytkownik
#678 - Wysłana: 4 Wrz 2010 23:20:52
Kapitan KIRK:
TNG I, borg

Mój człowiek
Kapitan KIRK
Użytkownik
#679 - Wysłana: 5 Wrz 2010 10:10:21
Przepraszam za błąd w nazwie odcinka mam kiepską pamięć do nazw odcinków
Eviva
Użytkownik
#680 - Wysłana: 5 Wrz 2010 10:18:49
Kapitan KIRK

Zdarza się Ale odcinki wybrałeś faktycznie dobre.
saxiu
Użytkownik
#681 - Wysłana: 5 Wrz 2010 15:26:39
Moje ulubione odcinki to wszystkie z walkami w stylu Kirk-Fu w scenariuszu.
Eviva
Użytkownik
#682 - Wysłana: 5 Wrz 2010 17:46:20
saxiu:
Moje ulubione odcinki to wszystkie z walkami w stylu Kirk-Fu w scenariuszu.

No to buźka, ja też je lubię
Picard
Użytkownik
#683 - Wysłana: 5 Wrz 2010 17:59:56 - Edytowany przez: Picard
Kapitan KIRK:
ST XI ( beznadzieja )

Jeśli kiedyś będzie potrzebował bezzwrotnej pożyczki finansowej, przeszczepu nerki albo ofiary z dziewicy wystarczy, że dasz mi znać, wszystko Ci za to jedno stwierdzenie skołuje!

Adek:
co pojedynek psychologiczny pomiędzy kapitanem Picardem a torturującym go w dość wyrafinowany sposób oficerem Kardasiańskim. Podziwiałem do prawdy niezłomność Picarda. Po bolesnych doświadczeniach tortur specjalnym urządzeniem Picard nigdy nie powiedział, że widzi 5 świateł

No, wiesz czasami naprawdę było ciężko - chciałem tylko, żeby przestali mnie męczyć:
http://www.youtube.com/watch?v=WnWc4s6K9V8&feature =related
Eviva
Użytkownik
#684 - Wysłana: 5 Wrz 2010 18:11:11 - Edytowany przez: Eviva
Picard:
chciałem tylko, żeby przestali mnie męczyć:

Jakby Ciebie torturowali, kazaliby Ci powiedzieć, że ST XI to świetny film, po prostu majstersztyk, nie jakieś tam głupie światła
Scully
Użytkownik
#685 - Wysłana: 5 Wrz 2010 19:45:40
Picard:
Jeśli kiedyś będzie potrzebował bezzwrotnej pożyczki finansowej, przeszczepu nerki albo ofiary z dziewicy wystarczy, że dasz mi znać, wszystko Ci za to jedno stwierdzenie skołuje!

phi, a mnie to pominięto, mimo iż wyraźnie zaznaczyłam, ze to szmira
saxiu
Użytkownik
#686 - Wysłana: 5 Wrz 2010 21:34:20 - Edytowany przez: saxiu
To ja się odzywać nie będę. Mnie osobiście się podobał XI. Zaznaczam, że najpierw zrobiłem sobie skróconą powtórkę z historii i zmęczyłem pozostałych dziesięć i dopiero zasiadłem do XI. To co się mnie spodobało, to np w odróżnieniu od Sama Raimi (vide Evil Death - szykuję się IV remake I oraz II, która jest de facto remakiem I) nie kręcono dwa razy tego samego z nowszą technologią, ale ujęto alternatywną historię. I to mnie za przeproszeniem rozpierdoliło.

Żeby nie było. Nadal najbardziej lubię TOSa. I Futuramę.
Jurgen
Moderator
#687 - Wysłana: 5 Wrz 2010 21:45:02
saxiu

Wszystko fajnie, ale ostrożniej ze słownictwem.
Eviva
Użytkownik
#688 - Wysłana: 5 Wrz 2010 21:57:56
Czemu ludzie dziś wolą błyszczącą gówienko
niż to, co rzeczywistą ma wartość i piękno?
Co by rzekł Roddenberry, gdyby teraz ożył?
Wróciłby do Arkansas i w grób się położył.
Picard
Użytkownik
#689 - Wysłana: 6 Wrz 2010 00:20:45
Eviva:
phi, a mnie to pominięto, mimo iż wyraźnie zaznaczyłam, ze to szmira

Tak widzę, że znacznie więcej Was nie przepada za tym filmem co mnie niezmiernie cieszy. To znaczy, nie zupełnie mnie to cieszy bo nie starczy dla Was wszystkich organów do przeszczepu i dziewic.

saxiu:
to np w odróżnieniu od Sama Raimi (vide Evil Death - szykuję się IV remake I oraz II, która jest de facto remakiem I)

Ależ film Abramsa pełnymi garściami czerpie z innych filmów, chociażby ze Star Trek Nemesis - z tego ostatniego ściąga tak mocno, że pod wieloma względami można go uznać za remake tej produkcji. Inna sprawa to czy rzeczywiście uważasz, że film Abramsa jest dobry - czy tylko Ci się podobał? -, a jeśli tak to dlaczego?

Eviva

Piękny wykwit poetyckiej twórczości! Ty jednak powinnaś żyć pisarstwa! No i oczywiście zgadzam się z tym co napisałaś.
Eviva
Użytkownik
#690 - Wysłana: 6 Wrz 2010 18:36:53
Picard

Dzięki za uznanie, ale to "zwałka" z "Pana Tadeusza"
 Strona:  ««  1  2  ...  21  22  23  24  25  ...  32  33  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Najlepszy film i odcinek

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!