USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Niedoróbka?:)
 Strona:  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
soloo
Użytkownik
#1 - Wysłana: 24 Sty 2006 04:40:31
Witam
Właśnie skończyłem oglądać odcinek Voyagera pt.'Flesh and blood' i zauważyłem z lekkim zdziwieniem, że w pewnym momencie filmu widać człowieka z ekipy filmującej, jak sobie stoi w krótkich spodenkach z boku kadru. Dokładnie 9 minuta 11 sekunda, kiedy Tuvok na planecie zachodzi młodego Hirogena zza pleców, delikwent stoi z lewej strony do połowy obcięty - szary podkoszulek, granatowe spodenki. Co o tym sądzicie? Jest to dla mnie o tyle dziwne że nigdy nie spotkałem się z tak rażącą niedoróbką w star treku. A może to nie człowiek tylko sobie ubzdurałem?:] Sami oceńcie.
Pozdrawiam
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 24 Sty 2006 11:46:51 - Edytowany przez: Pah Wraith

Nie chce wyjść inaczej
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 24 Sty 2006 14:26:05
Ten na zdjęciu z lewej to na pewno ten gróby koleś z ,,Zagubionych"! Teraz wszytko się wyjaśniło: XX wieczny samolot rozbił się na skutek zawirowań temporalnych i część ocalałych pasażerów przeniosła się do drógiej połowy XXIV wieku gdzie personel Floty umieścił ich w holodeku chcąc by unikneli oni szoku kulturowego- taki ,,Hibernatus"- i powoli przyzwyczajając ich do nowych, XXIV wiecznych warunków...
Domko
Użytkownik
#4 - Wysłana: 24 Sty 2006 14:44:48
Koleś jest po prostu z grupy wypadowej Tuvoka - ktoś mu zrobił dowcip i powiedział, że osiądą na planecie na wakacje, więc ubrał się stosownie do sytuacji.
WarLock II
Użytkownik
#5 - Wysłana: 24 Sty 2006 15:32:41
Jak widać zawsze znajdzie się jakieś logiczne wyjaśnienie
Pah Wraith
Użytkownik
#6 - Wysłana: 24 Sty 2006 16:31:40
Nie dam głowy, ale tam gdzie są nogi tego kolesia widać coś jeszcze, co imho jest kolanem (mam nadzieję ) zatem, nie jest to jeden gość, ale aż dwóch !!!
James T Kirk
Użytkownik
#7 - Wysłana: 24 Sty 2006 17:02:52
Nie dam głowy, ale tam gdzie są nogi tego kolesia widać coś jeszcze, co imho jest kolanem

Fakt, a jego zgiecie sugeruje ze ten drugi gosciu kuca.
Domko
Użytkownik
#8 - Wysłana: 24 Sty 2006 17:08:58
Racja - ktos tam kuca.

Jak widac nabrano nie tylko jedna osobe z grupy wypadowej Tuvoka.
szwagier
Użytkownik
#9 - Wysłana: 24 Sty 2006 23:24:23
Zastanawia mnie tylko czy takie rzeczy to zwykłe przeoczenia czt są zostawione specjalnie jako ciekawostka dla spostrzegawczych. Podobna sytuacja była np. w Powrocie Do Przyszłości, gdy w tablicy
rejestracyjnej De'lorean'a pojawia się odbicie ekipy filmowej. Przecież takie rzeczy np podczas montażu, sprawdzania itd muszą być widoczne i wychwycone.
elbereth
Moderator
#10 - Wysłana: 24 Sty 2006 23:30:19
czesto jest pewnie wyłapane ale co zrobic? zebrać ekipe od nowa i jechać w plener? bulić siano aktorom, dźwiekowcom, kamerzystom, makijażystom, sprzataczkom, bufetowym itp? czy wydać kolejne siano na probe zatuszowania tego przy uzyciu obrobki komputerowej? zwlaszcza przy dosc niskim budżecie jaki ma serial
szwagier
Użytkownik
#11 - Wysłana: 24 Sty 2006 23:33:31
Ta... zwłaszcza tak niskim budżecie jak ma Star Trek i Back To...

Że w polskim filmie historycznym król ma na ręce zegarek elektroniczny można wybaczyć ale tutaj?
Delta
Użytkownik
#12 - Wysłana: 25 Sty 2006 00:08:24 - Edytowany przez: Delta
Że w polskim filmie historycznym król ma na ręce zegarek elektroniczny można wybaczyć

To pewnie skutki Zimnej Wojny Temporalnej
Pah Wraith
Użytkownik
#13 - Wysłana: 25 Sty 2006 11:43:28
No, wydaje mi się, że jednak budżet ma tu duże znaczenie. To i mordercze tempo nagrywania serialu...
Grzybek
Użytkownik
#14 - Wysłana: 13 Mar 2006 22:18:11
Heh! Znalazlem druga Chcecie obejrzec jak Kirkowi pekaja spodnie? Zaden problem: Star Trek TOS - 3x22 -The Savage Curtain (choc numerek moze byc inny ale latwo idzie dojsc po tytule). Czas 0:28:04 scena bijatyki z pulkownikiem Greenem. Piekne pekniecie "na szlachetnym zakonczeniu plecow".
Niestety w wyniku wlasnej niewiedzy nie potrafie wrzucic screena , wiec prosze o porade lub wykonanie tego przez kogos innego.
Dreamweb
Użytkownik
#15 - Wysłana: 14 Mar 2006 08:22:25
Takich niedociągnięć jest więcej. Polecam www.tv.com - strona o serialach gdzie każdy odcinek ma rubrykę pt. trivia gdzie między innymi tego typu rzeczy są wychwycone. Oczywiście nie wszystkie - tego z "Flash and Blood" nie ma, ale ten z "The Savage Curtain" jest. Można tam dopisywać swoje wyłapane błędy i nawet kiedyś sam to robiłem, ale potem skasowali mi konto za zbyt długą absencję. A teraz jakoś nie mogę się zarejestrować - nie dostaję emaila z potwierdzeniem. A co do błędów w filmach to polecam www.imdb.com - np. zauważyliście że Worf w "Generations" po wpadnięciu do wody wdrapując się na statek ma czerwone plamy na spodniach? Prawdopodobie od świeżej farby jaką statek pomalowano. Jest tego całe mnóstwo.

A chyba najpopularniejszym tego typu niedociągnięciem w Star Treku jest filmowanie mikrofonów, tych na kijach wiszących nad aktorami - widoczne są przy górnej krawędzi ekranu. W tej dziedzinie przodowała kiedyś "Drużyna A", pamiętam parodię tego serialu autorstwa Benny Hilla gdzie udający Hannibala Smitha Benny Hill w pewnym momencie po prostu wpadł na mikrofon
serrgio
Użytkownik
#16 - Wysłana: 14 Maj 2006 20:23:10
Też widziałem.W jednym z odcinków Voyagera nad Neelixem chodzącym po jaskini widać mikrofon.A w Endgame przy Voyagerze jest prom admirał Janeway zanim jeszcze się tam dostała z kwadrantu Alfa.
Bimberv_17
Użytkownik
#17 - Wysłana: 14 Maj 2006 21:02:45
No rzeczywiście za Tuvokiem, widać jakiegoś ziomka. Za chwilkę popatrze na Endgame. Przeważnie na takie rzeczy nie zwracam uwagi, ale podobnych niedociągnięć troche jest, zwłascza w TOSie.
serrgio
Użytkownik
#18 - Wysłana: 14 Maj 2006 21:15:38
Sorry,mój błąd.To nie Voyager tylko okręt Kima.Pewnie dlatego że z boku trochę podobne.
Bimberv_17
Użytkownik
#19 - Wysłana: 14 Maj 2006 21:21:42
Sorry,mój błąd.To nie Voyager tylko okręt Kima.Pewnie dlatego że z boku trochę podobne.

Nie odróżnisz Interpida od Novy?
serrgio
Użytkownik
#20 - Wysłana: 14 Maj 2006 22:14:25
Cóż,ST Voyager to pierwszy serial Trekkowy,który oglądałem w całości.Więc na razie nie specjalnie odróżniam klasy okrętów.Pewnie z czasem to się zmieni.
Havoc
Użytkownik
#21 - Wysłana: 15 Maj 2006 10:16:51
Bimbery 17
Jak już to raczej Novy II

Ja osobiście uważam, że albo Rhode Island to nie jest Nova, albo te dwa okręty klingonów to nie są Negh'Vary.

W "Endgame" jest scena gdy Rhode Island przelatuje tuż nad klingonami i wyrażnie widać, że ma ok 3/4 długości okrętu klingońskiego. A przecież Negh'Var jest ok 4x dłuższy od Novy.

IMHO ta druga wersja jest bardziej prawdopodobna.
Bimberv_17
Użytkownik
#22 - Wysłana: 15 Maj 2006 15:46:17
No, fakt Nova w porownaniu z Negh'Varem jest kurduplem, może rzeczywiście Gwiezda Flota powiększyła Novę, bo klingońskie okręty to bez wątpienia Negh'vary. To według mnie jest kolejna niedoróbka
Havoc
Użytkownik
#23 - Wysłana: 15 Maj 2006 17:46:06
Ale klingoni mają długą tradycję budowy okrętów w różnych rozmiarach, a mających taki sam design, np BoP'y.

Po za tym Korath był tylko członkiem najwyższej rady, a nie kanclerzem, jakoś nie wydaje mi się aby miał do dyspozycji (prywatnej) dwa pancerniki. Bardziej prawdopodobne, że to nowa klasa krążowników, które korzystają z designu Negh'Varów. Tylko tak ze 2x mniejsze

Ale OT Może panowie moderatorzy przeniosą te kilka postów do nowego topicu?
Pah Wraith
Użytkownik
#24 - Wysłana: 15 Maj 2006 19:02:16
Bimberv_17

Nie odróżnisz Interpida od Novy?

Z pewnych kątów są podobne. W reklamówce Endgame którą widziałem przez długi czas byłem przekonany, że ten okręt, który walczy z Klingonami to Voyager, a była to właśnie Nova.
Bimberv_17
Użytkownik
#25 - Wysłana: 15 Maj 2006 19:50:24
Ja najbardziej ze St uwielbiam okręty, odróżnił bym bez kłopotu, ale kto inny może nie...... Najłatwiej jest ich odróżnić po tym że Nova ma gondole uniesione do góry, a Interpid( jak nie leci w nadprzestrzeni ) ma je równo z kadłubem.
theczarek
Użytkownik
#26 - Wysłana: 2 Cze 2006 21:13:56 - Edytowany przez: theczarek
Skoro już jest mowa o niedoróbkach dot. statków to przyuważyliście może te w końcówce Generations. Dwie Nebule lądują na spodku Enterprise. A przcież ENT -D (klasa Galaxy) ma taki sam spodek jak Nebula.
Havoc
Użytkownik
#27 - Wysłana: 3 Cze 2006 16:46:30
Nie wiem jaką wersję Generations oglądałeś, ale w mojej na spodku Ent-D wylądowało tylko kilka promów. Co więcej, cały "konwój" który zbierał rozbitków składał się z Nebuli, Mirandy i Obertha!!

Nie mam pojęcia skąd wytrzasnąłeś 2 Nebule lądujące na spodku Galaxy.
theczarek
Użytkownik
#28 - Wysłana: 3 Cze 2006 17:04:39
Hmm. Nie mam filmu pod ręką więc nie sprawdzę. niemniej wydawało mi się, że właśnie ta nebula wylądowała na spodku i byłem o tym święcie przekonany od dłuższego czasu. (Oglądałem film kilka razy, ale ostatni był dość dawno.)

Zakładam, że albo sprawdziłeś albo dobrze pamiętasz.
Ja sprawdzę jak tylo będę mógł.
Sorry za sianie paniki .
Havoc
Użytkownik
#29 - Wysłana: 3 Cze 2006 20:43:40
Sprawdziłem !
reyden
Użytkownik
#30 - Wysłana: 3 Cze 2006 21:14:32
@theczarek

Może ci się pokickało ze spodkiem E-D , Galaxy i Nebula mają prawie identyczny spodek
 Strona:  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Niedoróbka?:)

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!