USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Głupie Pytanie
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Kanashi
Użytkownik
#1 - Wysłana: 29 Wrz 2005 18:44:40
Odpowiedz 
Ostanio oglądam sobie "Farscape" może ktoś zna klimaty S-f. Nie jest to jakiś super serial widzać że mały budzet itp. ale naprawde miło sie ogląda. No i oczywiście strasznie mnie teraz zaintrygowało S-f i myśle żeby wejść w prawdziwy swiat i zobaczyć Star Trcka ... no wiadomo ściagnąc go jeszcze dlatego mam dwa pytanka jaka seria jest pierwsza (voyager ? ) i czy znacie jakieś dobre miejsca skąd można sciagnąc jeszcze ( najlepiej dobry serwer DC ++ )
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 29 Wrz 2005 18:58:37
Odpowiedz 
Ni, nie, nie Voyager Generalnie zacząć najlepiej od The Next Generation, potem przejść chronologicznie do Deep Space 9 i Voyagera, potem jak się już wpadnie, to The Original Series i Enterprise, jako ostatni. Wszystko to podlewać inetnsywnie sosem z 10 filmów i podgrzewać na wolnych obrotach laserem w cd- lub dvd-romie

Smacznego
Kanashi
Użytkownik
#3 - Wysłana: 29 Wrz 2005 20:20:01
Odpowiedz 
hehe dzieki =] przyda się ... jak ktoś jeszcze zna miejsca z kąd moge pobrać ów odcinki bede wdzięczny
Anonim
Anonimowy
#4 - Wysłana: 29 Wrz 2005 21:10:57
Odpowiedz 
jak zwykle zalecam bitspirita a torrenty z niteshdw...
Dziecko
Anonimowy
#5 - Wysłana: 29 Wrz 2005 21:27:42
Odpowiedz 
Na tym forum moźna też po prostu kupić pirackie kopie.
Kanashi
Użytkownik
#6 - Wysłana: 29 Wrz 2005 22:40:10
Odpowiedz 
a może jakies stronki co do bittorrenta ?? ;]
Anonim
Anonimowy
#7 - Wysłana: 29 Wrz 2005 23:59:12
Odpowiedz 
Bubby
Użytkownik
#8 - Wysłana: 30 Wrz 2005 08:31:22
Odpowiedz 
Kanashi
Ostanio oglądam sobie "Farscape" może ktoś zna klimaty S-f. Nie jest to jakiś super serial widzać że mały budzet itp. ale naprawde miło sie ogląda. No i oczywiście strasznie mnie teraz zaintrygowało S-f i myśle żeby wejść w prawdziwy swiat i zobaczyć Star Trcka ... no wiadomo ściagnąc go jeszcze dlatego mam dwa pytanka jaka seria jest pierwsza (voyager ? ) i czy znacie jakieś dobre miejsca skąd można sciagnąc jeszcze ( najlepiej dobry serwer DC ++ )

Nie, Voyager jest przed ostatni.

Najlepiej ogądaj w kolejności w/g daty premiery, ale w ten sposób też można to oglądać:

Star Trek: The Orginal Series
Star Trek: The Animated Series
Długo metrażowce od pierszego do szustero
Star Trek: The Next Generation
Star Trek: Deepspace 9
Siudmy długo metrażowy.
Star Trek: Voyager
Reszta długo metrażowych
Star Trek: Enterprise

Jeśli Cię interesuje S/F, to polecam jest Battlestar: Galactica oraz FireFly.
Jak obajżysz już je wszystkie to Farscape wyda Ci się beznadziejny
Pah Wraith
Użytkownik
#9 - Wysłana: 30 Wrz 2005 11:14:19
Odpowiedz 
Nie polecam zaczynania od TOSa, dla większości ludzi jest to "lektura" zbyt hardcore'owa na początek.
Pah Wraith
Użytkownik
#10 - Wysłana: 2 Lis 2005 18:24:05
Odpowiedz 
To teraz ja zadam. Dlaczego rdzeń warp na tym obrazku ma taki dziwny kolor i czy to wogóle jest rdzeń warp ?

http://www.startrek.pl/images/layout/5.jpg
elbereth
Moderator
#11 - Wysłana: 2 Lis 2005 19:05:13
Odpowiedz 
bo tak :]

rdzeń to jest na pewno. czy ma dziwny kolor? no nie wiem...
jeśli tak to moze to byc jakas fota promocyjna jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć gdzie pare szczegółów moze byc inne...
Pah Wraith
Użytkownik
#12 - Wysłana: 2 Lis 2005 23:21:46
Odpowiedz 
No, ma dziwny kolor. Jakiś taki pomarańczowo - cielisty...
Piritta
Użytkownik
#13 - Wysłana: 3 Lis 2005 19:55:45
Odpowiedz 
Nie polecam zaczynania od TOSa, dla większości ludzi jest to "lektura" zbyt hardcore'owa na początek.

Coś w tym jest Jak ja zaczęłam od "nowszych" treków to inni też powinni (lol)
Ale to akurat kwestia przyzwyczajenia. Jak się ogląda trochę starszych filmów s - f spokojnie można zacząć od TOS'a.
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 3 Lis 2005 21:03:01
Odpowiedz 
Jak ja zaczęłam od "nowszych" treków to inni też powinni (lol)

Nie, tego nie powiedziałem.

Po prostu TOS jest w bardzo wielu miejscach tak niezręczny i nudnawy, że może kopgoś zniechęcić, stąd moja uwaga o "hardcorowości" - nie wszystkich musi "złapać" od początku. Poza tym, większość Treka jest nowoczesna (fx, sposób gry, typ historii) więc TOS jest jednak mało reprezentatywny dla grupy.
Slovaak
Użytkownik
#15 - Wysłana: 3 Lis 2005 21:18:47
Odpowiedz 
jak zwykle zalecam bitspirita a torrenty z niteshdw...

A ja odradzam torrenty, bo na poczatku pobierasz z predkoscia 3-4KB/s (średnio) i tak juz zostaje tylko ze jak juz cos sciagniesz to wysyłasz z 15KB/s a pobierasz nadal 3-4KB/s.

Wykluczam złe ustawienia mojego torrenta bo inne filmy (nowosci) sciagam 50KB/s

Do treka polecam emule, zaczynasz sciagac cały sezon, po paru godzinach juz leci z 5 odcinków z predkosc 15KB/s. Jeszcze trzeba dodac do listy znajomych pare osób by oni tez dodali i w ten sposób sciagnołem 4 odcinki TOSa w kilkanascie godzin od jednego kolesia.
Arle
Anonimowy
#16 - Wysłana: 4 Lis 2005 00:14:24
Odpowiedz 
bittorrenta trza umiec skonfigurowac, np w kliencie: azureus ustawiasz max predkosc wysylania na 3kb/s, zmienisz jak juz zassasz i chcesz seedowac, tak samo trza ustawic wiele innych opcji aby jakos to szlo, zwykle sciagniecie sezonu trwa tydzien jesli sezon ma 8-9gb i sie głównie ssie po nocach

a tak poza tym polecam kupno oryginałów jak juz się waćpan w star treka wkręci
Domko
Użytkownik
#17 - Wysłana: 4 Lis 2005 11:41:36
Odpowiedz 
To teraz ja zadam. Dlaczego rdzeń warp na tym obrazku ma taki dziwny kolor i czy to wogóle jest rdzeń warp ?

Moim zdaniem, podświetlenia dające niebieski kolor są wyłączone. Można powiedzieć, że jest wygaszony.
Anonim
Anonimowy
#18 - Wysłana: 4 Lis 2005 12:23:19
Odpowiedz 
Można powiedzieć, że jest wygaszony

Jak jest wygaszony, to chyba w ogóle nie świeci....
Może ma awarię, albo coś.... Tores źle ustawiła zapłon, może wałek rozrządu trzeba wymienić albo pasek klinowy się ślizga... w końcu Voy parę ładnych lat ciągnął bez gruntownego przeglądu...
Domko
Użytkownik
#19 - Wysłana: 4 Lis 2005 13:21:59
Odpowiedz 
Chodziło mi raczej o efekt od strony zaplecza technicznego twórców Star Trek - sądzę, że odpowiednie reflektory odpowiadające za niebieski kolor zostały wyłączone i tak zrobiono zdjęcie.
Ale Twoje wytłumaczenie też jest niczego sobie...
Anonim
Anonimowy
#20 - Wysłana: 4 Lis 2005 13:46:40
Odpowiedz 
reflektory odpowiadające za niebieski kolor zostały wyłączone i tak zrobiono zdjęcie

Czyli po prostu "faza siadła" i tyle...
Slovaak
Użytkownik
#21 - Wysłana: 4 Lis 2005 16:42:14
Odpowiedz 
Arle

Napisałes post bezposrednio po moim wiec wnioskuje ze do mnie został skierowany w główniej mierze ale chyba nie przeczytales mojego postu dokładnie, pisałem ze tylko trek mi sie sciaga z 3KB/s, inne filmy leca 50KB/s

jak juz się waćpan w star treka wkręci

to chyba jakis zart:|
Arle
Użytkownik
#22 - Wysłana: 4 Lis 2005 20:27:31
Odpowiedz 
żartem jest bycie fanem i posiadanie tylko piratów co to za fan jak jedzie tylko na "kradzionym" toż on wcale wtedy twórców nie szanuje

a co do tych 3 kilo to fakt chyba niedoczytałem, może dany torrent mieć mało seedów i peerów, polecam www.torrentspy.com a jeśli jest dużo seedów cóż tylko zła konfiguracja torrenta pozostaje, lub interwencja wściekłego roddenberrego zza grobu
Domko
Użytkownik
#23 - Wysłana: 5 Lis 2005 16:45:40
Odpowiedz 
żartem jest bycie fanem i posiadanie tylko piratów

A jak ktoś nie ma kasy to nie kupuje filmów/seriali. A jak nie kupuje filmów/seriali to nie jest lub przestaje być fanem. I kółko się zamyka.
Rick Berman
Anonimowy
#24 - Wysłana: 5 Lis 2005 17:09:11
Odpowiedz 
To trzeba się wziąść do ciężkiej pracy i zdobyć tę 'kasę'. Nawet nie zdają sobie państwo sprawy ile trudu i znoju, ilu nieprzespanych nocy i ilu worków pod oczami kosztowało mnie i Brennona tworzenie najlepszych scenariuszy do ST. I twierdzę, tak właśnie, nie waham się stanowczo stwierdzić, że teraz należy się nam za to odpowiednia zapłata także od państwa. Moglibyście choćby zapolować na białe niedźwiedzie chodzące po ulicach Polski.
Picard
Użytkownik
#25 - Wysłana: 5 Lis 2005 17:13:20 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Rick Berman

zdobyć tę 'kasę'

W tym roku dorywczo zajmowałem się rwaniem czereśni , mogę przeznaczyćz dobytą w ten sposób ,,fortune" na rozwój ST , niech tam , trochę zbiedniej! Tylko niech ta niebotyczna suma nie zostanie przeznaczona na kolejny ,,Enterszajs"!
Rick Berman
Anonimowy
#26 - Wysłana: 5 Lis 2005 17:16:39
Odpowiedz 
'Pecunia non olet' - fakt, że pańscy klienci mają tak nietypowe potrzeby seksualne nie oznacza, że zdobyte w ten sposób pieniądze nie mogą być przeznaczone na rozwój światowej kultury.
Picard
Użytkownik
#27 - Wysłana: 5 Lis 2005 17:35:04 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Rick Berman

PRACA W SADZIE NIE OZNACZA CZYNNOŚCI SEKSULANYCH ! Nie dość ,ze beztelencie, to jeszce same włochate myśli mu po głowie chodzą! Lecz się Berman!
Piritta
Użytkownik
#28 - Wysłana: 5 Lis 2005 21:15:50
Odpowiedz 
Po prostu TOS jest w bardzo wielu miejscach tak niezręczny i nudnawy, że może kopgoś zniechęcić, stąd moja uwaga o "hardcorowości" - nie wszystkich musi "złapać" od początku.

Coś w tym jest... Nie da się ukryć... Ze mnie jest fanka "antyków" Oczywiście nie zaliczam ludzi ubranych w gumowe stroje, które miały przypominać zmutowane jaszczury z Kosmosu.
Barusz
Użytkownik
#29 - Wysłana: 5 Lis 2005 21:19:05
Odpowiedz 
A słowo 'zaliczam' to w tym kontekscie ukłon w stronę poetyki Ricka Bermana?
Arle
Użytkownik
#30 - Wysłana: 5 Lis 2005 23:02:01
Odpowiedz 
cóż seriale oryginalne star trek są na allegro, zamówiłem TNG i czekam na paczke choć się spóźnia jak narazie i nie przesadzać mi tu z kasą jak student ze stypendium se na nie może pozwolić to przeciętna osoba też, choćby kupił jeden serial raz na pół roku to już nie taki wielki wydatek jak się dozbiera

po prostu jak się jest fanem powoli STARA się uzbierać oryginały, nie musi kupować zaraz nie wiadomo ile ale przynajmniej powoli kompletuje, lecz załatwić piraty i usiąść z uśmiechem mówiąc mam star treka i jestem jego zagożałym fanem to już nie rozumiem, nie trza kupować oryginałów w polsce można np wydania azjatyckie z angielskimi napisami i angielską ścieżką dźwiękową kupić i nawet jak się nie zna za dobrze angielskiego można na "kopiach bezpieczeństwa" divx plus polskie napisy jechać ale oryginał mieć

co do serialu enterprise ja nie uważam tego za star trek, takie ni to pies ni to wydra i nie mam zamiaru tego ani kupować ani w jakikolwiek inny sposób oglądać, może to troche hardcore ale każdy ma swój gust a entek mnie mierzi
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Głupie Pytanie

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!