USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / ,,Nemesis" odległe echo ,Gladiatora" ?

Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 28 Wrz 2005 19:52:19
Odpowiedz 
Jak chyba wszyscy wiedzą autorem scenariusza do ostatniego z trekowych filmów był niejaki John Logan - rzekomo fan ,,Star Treka" oraz współ scenarzysta sławnego ,,Gladiatora". Czy zauważyliście liczne podobieństwa jakie można zaobserwować pomiędzy tymi dwoma filmami ? Czekam na porównywanie konkretnych scen !
Anonim
Anonimowy
#2 - Wysłana: 3 Paź 2005 23:13:52
Odpowiedz 
Nemezis skończył się "śmiercią" Daty tak jak i Gladiator śmiercią głównego bochatera, mi się to najbardziej kojarzy ponieważ łezki mi poleciały na tych że filmach
Adramelek
Użytkownik
#3 - Wysłana: 3 Paź 2005 23:18:39 - Edytowany przez: Adramelek
Odpowiedz 
No i znowu napisałem pod Anonimem (nie da się tego zmienić?)
Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 4 Paź 2005 11:24:15 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
W obu filmach jedną z centralnych postacii jest młody człowiek , który w wyniku zbrodni zyskuje władze. NIe zauwazyliście tego podobieństwa między postaciami cesarza Komodusa i pretora Shinzona ? Nawet sceny finałowej walki , w której zarówno Komodus jak i Shinzon starają się potraktować sewego opnenta wyciągniętym z ukrycia nożem , a w przypadku ,,Nemsis" nasmiewał się Pah Wraith są do siebie podobne. No i oczywiście samo środwoisko akcji : tu i tu mamy do czynienia z Imperium...
Dreamweb
Użytkownik
#5 - Wysłana: 4 Paź 2005 23:12:06
Odpowiedz 
Które to imperia (po angielsku) nazywają sie niemal tak samo.

USS Phoenix forum / Star Trek / ,,Nemesis" odległe echo ,Gladiatora" ?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!