USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / star trek i emule

Autor Wiadomość
paw1902
Użytkownik
#1 - Wysłana: 18 Wrz 2005 15:44:08
witam na forum potrzebuje pomocy mam neo 640kb/s i program
emule v0.46a nie mogę ściągac star treka wolne transfery
średnio 15kb/s napiście z jaką dostępnością mam szukac
podajcie dobre ustawienia emule a może znacie jakiś inny program który byłby dobry do zasysania treka z sieci
pozdrawiam
Anonim
Anonimowy
#2 - Wysłana: 18 Wrz 2005 15:46:46
Lepiej używać torrenta jak np. Bit spirit. Torrenty znajdziesz na niteshdw.com
Jaszczur
Użytkownik
#3 - Wysłana: 18 Wrz 2005 15:52:46
Ja mam eMule v0.30e .Wejdz do ustawien w parametry łącza zmien na: Pobieranie 640kb/s , wysyłanie na 99 kb. Emule jest swietny do Treka-ja w ciagu pół rou sciagnałem 4 sezony TNG . Tylko sugeruje abys zostawiał kompa wlaczonego na noc bo najwiecej ci sie wtedy sciagnie (wtedy najlepsze byłoby jednak kupno jakiegos lepszego wentylatora na procka, zeby ci sie nie przepalił.
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 18 Wrz 2005 20:44:26
Heh, prawda jest taka, że najlepiej jednak podobno nic nie grzebać w mulu, on się chyba przy instalacji pyta jaki transfer masz. Najlepiej oczywiście by było jak najwięcej źródeł z których się ciągnie. Co do nocy, to jest to nieuchronne. Jak masz kompa gdzieś koło łóżka, to po 2-3 dniach się przyzwyczaisz do szumiwody

Lecz faktem jest, że jakbyś jakiegoś Torrenta dołapał, albo lepiej, huba DC, to jest wtedy dobry transfer.
Jaszczur
Użytkownik
#5 - Wysłana: 18 Wrz 2005 20:53:38
się przyzwyczaisz do szumiwody

Pewnie ze tak-nawet zaczynasz lubic ten szum. Ja tam czuje sie wtedy jabym spał w kajucie na Entku D
Dreamweb
Użytkownik
#6 - Wysłana: 18 Wrz 2005 23:43:14

Hehe skąd ja to znam. I zgadzam się z Jaszczurem. Mnie to nawet usypia. I faktycznie jest trekowo przy tym
cezary
Użytkownik
#7 - Wysłana: 19 Wrz 2005 00:28:08
Wodne chlodzenie, pompka wyrzucona do drugiego pomieszczenia, dysk cichutki... komp dziala 24/7

Ostatnio stalo sie to nawet koniecznoscia, gdyz po wylaczeniu nie chce sie wlaczyc
Jaszczur
Użytkownik
#8 - Wysłana: 19 Wrz 2005 00:33:49
komp dziala 24/7

Pewnie ze tak.J w mojego w tym roku wpaowalem 600 zeta zeby dziada zmodernizowac, wiec niech ,,zapracuje na swoj ZUS,, i utrzymanie ;D

POZDRAWIAM i ide spac.
Slovaak
Użytkownik
#9 - Wysłana: 19 Wrz 2005 07:10:22
to po 2-3 dniach się przyzwyczaisz do szumiwody

Dokladnie. A co do sciagania przez emule to to wymaga wiele cierpliwosci. A przez torrenta to nie wiem czy nie jest gorzej, caly sezon zajmuje ponad 9GB i z predkoscia srednia 5kb/s to trzeba czekac miesiacami bo nie ma az tyle zrodel, ale torrent jest ogolnie lepszy w 10h sciagnolem 1,3GB bo bylo ponad 400 peerow.
Dreamweb
Użytkownik
#10 - Wysłana: 19 Wrz 2005 08:32:09
komp dziala 24/7

A potem pewnego pięknego dnia przychodzi rachunek za prąd
Anonim
Anonimowy
#11 - Wysłana: 19 Wrz 2005 10:17:36
Z tym prądem to bez przesady. Jak się wyłączy monitor, to nie jest tak źle...

A problemem przy emule może być nasz "kochany" monopolista. Słyszałem od znajomego, że na Neostradzie ma się w mułku lowID, a to wpływa negatywnie na transfer.
Ja korzystając z operatora kablówki miałem highID i ssałem treka z maksymalną prędkością łącza (oczywiście posiadając już legalną kopię, a tą z interentu traktując jako kopię bezpieczeństwa, hłe, hłe, hłe ).
Slovaak
Użytkownik
#12 - Wysłana: 19 Wrz 2005 11:43:18
Trek przez torrenta:
30h sciagania ze srednia predkosc 3 KB/s. (lacze 60KB/s max)
W tej chwili mam 5,7% 7 sezonu DS9 i sciagam 4-5KB/s od 17peerow! Dla porownania: Kingdom of Heaven sciagalem przez 10h ze srednia 58KB/s od 37 peerow. Wniosek ci "trekerzy" od ktorych sie sciaga to zydy, nastawiaja wysylanie na minimum i tylko zasysac by chcieli.
Anonim
Anonimowy
#13 - Wysłana: 19 Wrz 2005 12:10:17
W przypadku emułka ważne jest, żeby ściągać popularny plik (każdy odcinek treka znaleźć można w różnych wersjach). Ja sam korzystałem z the-realworld, ale niestety są "chwilowo" zamknięci.
Do tego dobrze jest ściągać na raz więcej plików. Zajmuje to dużo miejsca na dysku, ale jest większa szansa, że akurat źródełko do któregoś pliku będzie czynne. Poza tym ściągnięte już części są dalej udostępniane, a im więcej się udostępnia, tym więcej się dostaje kredytów i lepsze są miejsca w kolejce.
Warto też ustawić większy upload, jeżeli komuś nie spowalnia to ściągania (łącza są różne), bo jedno jest uzależnione od drugiego.
Ogólnie muł musi się rozpędzić, ale ja w "szczytowym okresie" ściągałem po 1,3GB w ok. 16 godzin (komp chodził od rana do wieczora). Może to nie powala, ale prawie dwa odcinki dziennie były, więc i tak szło szybciej niż miałem czas oglądać...

USS Phoenix forum / Star Trek / star trek i emule

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!