USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / ciekawe zdjecie
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
ditomek
Użytkownik
#1 - Wysłana: 9 Wrz 2005 12:52:08
Witam.
Być moze wszyscy widzieli ale pozwole sobie pokazać to:
http://www.themakeupgallery.info/fantasy/alien/st/crew/troiface.htm
Jesli stare to prosze usunąc temat.
A tak przy okazji to czy to robili na szersza skale z innymi aktorami?
Pozdrawiam
Dreamweb
Użytkownik
#2 - Wysłana: 9 Wrz 2005 13:20:32
Jeśli scenariusz tego wymagał to przerabiano ich na inne gatunki. To zdjęcie, jak zresztą podpisane, pochodzi z odcinka "Face of the Enemy", gdzie Deanna udaje Romulankę. Takie udawanie zdarzało się innym postaciom w innych odcinkach.
Jaszczur
Użytkownik
#3 - Wysłana: 9 Wrz 2005 14:44:35
Zgadza sie, na romulanow tez przerobili Date i Picarda w ,,Unification,, (5x07-08 TNG)
Delta
Użytkownik
#4 - Wysłana: 9 Wrz 2005 15:24:30
Przerobiono też Rikera na Bajoranina, w TNG: Preemptive Strike. Sisko, O'Briena i Odo na Klingonów w DS9: Apocalypse Rising.
Anonim
Anonimowy
#5 - Wysłana: 9 Wrz 2005 15:27:18
a Sisko, O'Brien i Odo byli kiedyś przerobieni na Klingonów (Odo też musieli przerabiać, bo to było akurat wtedy, jak jego rodzinka zmiennokształtnych odebrała mu umiejętność zmieniania kształtów i zrobiła go za karę człowiekiem)...
Dreamweb
Użytkownik
#6 - Wysłana: 9 Wrz 2005 15:33:17
W VOY "Workforce" zrobili Chakotaya na przedstawiciela tej rasy dla której pracaowała załoga. Zaś w "False Profits" z Neelixa zrobili Ferengi.
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 9 Wrz 2005 15:55:38
Nie chce żeby ktoś pomyślał , że coś ze mną nie tak ale pani Troi nawet ładniej wygląda jako Romulanka , a odcinek w którym występowała w tej postaci też pozostawia miłe wrażenia.
Slovaak
Użytkownik
#8 - Wysłana: 9 Wrz 2005 16:02:56
Zgadzam się.
Barusz
Użytkownik
#9 - Wysłana: 9 Wrz 2005 16:23:30
Kirka na Romulanina w TOS: "Enterprise Incident".
cezary
Użytkownik
#10 - Wysłana: 9 Wrz 2005 16:53:10
Nie chce żeby ktoś pomyślał , że coś ze mną nie tak ale pani Troi nawet ładniej wygląda jako Romulanka
Wiadomo w calym kwadrancie Beta, ze zaraz po Polkach, Romulanskie kobiety sa najladniejsze

wracajac do tematu, Kira w jednym z odcinkow zostala przerobiona na Kardazjanke - celem obalenia jakiegos urzednika, ktory stracil corke (Kira byla wlasnie rzekoma corka).
Pah Wraith
Użytkownik
#11 - Wysłana: 9 Wrz 2005 17:47:22
No i dochodzi conajmniej kilka sytuacji w których przerobiono bohaterów na członków danej rasy, by móc ominąć 1D.
crash test
Anonimowy
#12 - Wysłana: 9 Wrz 2005 18:26:54
Cezary zapomniales o Orionkach
Pah Wraith
Użytkownik
#13 - Wysłana: 9 Wrz 2005 18:41:11
Mój kumpel, jak zobaczył tą z ENTka to zawyrokował, że za bardzo dopakowana.
Barusz
Użytkownik
#14 - Wysłana: 9 Wrz 2005 19:13:15
W STV Seska była przerobiona na Bajorankę w kilku odcinkach.
ditomek
Użytkownik
#15 - Wysłana: 12 Wrz 2005 08:09:04 - Edytowany przez: ditomek
Czy li sam film/odcinek wyjasnia dlaczego tak zrobiono. A ja myślałem ze to rezyser/producent z powodu braku aktorów tak postępował myśląc ze obserwator tego nie zauważy.
A jak jest z Tashą w ST TNG 5/1 ?
Pozdrawiam
cezary
Użytkownik
#16 - Wysłana: 12 Wrz 2005 09:21:20
Tasha Yar z pierwszego sezonu (+Yesterdays Enterprise) to matka tej, ktora byla w pozniejszych sezonach.
W zasadzie mogla ja zagrac inna aktorka, ale mi to nie przeszkadza
Barusz
Użytkownik
#17 - Wysłana: 12 Wrz 2005 11:33:23
Jeszcze zmienili Reed'a na Sulibanina w "Detained".
Barusz
Użytkownik
#18 - Wysłana: 27 Paź 2005 23:52:02
(Odo też musieli przerabiać, bo to było akurat wtedy, jak jego rodzinka zmiennokształtnych odebrała mu umiejętność zmieniania kształtów i zrobiła go za karę człowiekiem)...

Dzięki temu Odo mógł tam jechać. 'Odłączeni' Zmienni nie byli w stanie 'imitować' twarzy różnych gatunków, w przeciwieństwie do innych.

No i dochodzi conajmniej kilka sytuacji w których przerobiono bohaterów na członków danej rasy, by móc ominąć 1D.

Archera, Tripa, T'Pol i Hosi w "Civilization", Archera, Reeda i Hosi w "Comunicator".
jahrek
Anonimowy
#19 - Wysłana: 28 Paź 2005 00:42:18
Dax [Jadzia] przez jeden odcinek była Bajoranką, by razem z Kirą przedstawić dowody o udziale Kardasjan w rzekomo tylko-bajorańskiej wojnie domowej. Natomiast w ostatnich odcinkach DS9 Gul Dukat był Bajoraninem.

W VOY Janeway, Tuvoka i B'Elannę przerobili na Borg. B'Elanna z resztą miała fajnie - zagrałą chyba najlepszą "przeróbkę" samej siebie - gdy rozszczepiono jej DNA na 2, tworząc klingonkę i ludzką samicę [ w tym samym odcinku Chakotay był Vidianinem]
januszek
Użytkownik
#20 - Wysłana: 28 Paź 2005 07:46:48
Anonim
Anonimowy
#21 - Wysłana: 28 Paź 2005 14:57:34
'Odłączeni' Zmienni nie byli w stanie 'imitować' twarzy różnych gatunków

A znamy jakiegoś innego "odłączonego"zmiennego?
Bo mi się kojarzy tylko Odo (no i to młode, które przywróciło mu przed śmiercią zmiennokształtność, ale ono nie umiało imitować praktycznie niczeo).
Może po prostu Odo "cienkim zmiennokształtnym był" i inni odłączeni jednak umieli imitować twarze.
Zresztą o ile pamiętam, to w alternatynej linii czasowej Odo w końcu nauczył się lepiej imitować twarz (zajęło mu to tylko jakieś 300 lat)....
Barusz
Użytkownik
#22 - Wysłana: 28 Paź 2005 15:36:11
Ale tylko właśną - tą którą przybierał za zwyczaj - udało mu się zbliżyć do ludzkiej ("Chirdlen of Time", w tej scenie po raz pierwszy wyznał Kirze miłość).
Pah Wraith
Użytkownik
#23 - Wysłana: 28 Paź 2005 16:38:18 - Edytowany przez: Pah Wraith
W odcinku "Chimera" Odo napotkał innego Zmiennego - Laasa. Jego twarz do specjalnie udanych się nie zaliczała.

http://memory-alpha.org/en/wiki/Laas
Pah Wraith
Użytkownik
#24 - Wysłana: 2 Lis 2005 21:57:26
No to coś nowego. W Voyagerze mieliśmy okazję obejrzeć sobie budynek Starfleet's Communications Research Center. Oczywiście sądziłem, że jest to budynek wygenerowany komputerowo:

Tymczasem w teledysku Vinylshakerz "One night in Bangkok widać ten budyneczek:

On jest w Bangkoku?
elbereth
Moderator
#25 - Wysłana: 2 Lis 2005 22:18:41 - Edytowany przez: elbereth
edit: poprawka:

ten drugi to wg mnie bank of china w Hongkongu. (a nawet jestem prawie pewien )
a ten pierwszy mimo wszystko chyba jest wygnereowany kompowo :] (ostatecznie przerobiony komputerowo)

polecam wpisac "bank of china" w google w "Grafice" podobienstwo uderzajace. nawet ten budynek z boku pasuje.
Pah Wraith
Użytkownik
#26 - Wysłana: 2 Lis 2005 22:52:45
Pewnie przerobiony, bo jakby cały robili od podstaw, to by się chyba wysilili na jakiś nowy pomysł :]
elbereth
Moderator
#27 - Wysłana: 2 Lis 2005 22:56:26 - Edytowany przez: elbereth
nie wiem jak wyglada caly ten budynek Starfleet's Communications Research Center czy widac tylko to co pokazales na focie czy większą częśc bryły?
bo jeśli bryła to taki kloc prostokątny (cos jak wieża WTC) to raczej stworzyli projekt. jeśli jest złożony z prostych pod różnymi kątami (taki wlasnie jest bank of china bank_of_china.jpg to raczej sie nie wyśilili i przerobili :]
Pah Wraith
Użytkownik
#28 - Wysłana: 2 Lis 2005 23:17:50
Nie, no chyba nie jest to prostopadłościan. Zresztą spójrz na budynki sąsiednie, wyglądają identycznie.
James T Kirk
Użytkownik
#29 - Wysłana: 3 Lis 2005 00:14:13
Dreamweb
Użytkownik
#30 - Wysłana: 22 Lis 2005 22:56:09
W VOY Janeway, Tuvoka i B'Elannę przerobili na Borg

Oni się po prostu dali asymilować, zachowując jednak świadomość. Działo się to w cliffhangerze "Unimatrix Zero", moim zdaniem kiepskim.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / ciekawe zdjecie

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!