USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Najlepszy trekowy serial ! ! !
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  9  10  11  12  13  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#61 - Wysłana: 6 Wrz 2005 23:06:35
Odpowiedz 
Tak. Wierz lub nie. (W sumie Ciebie i tak nie obchodzi co ktokolwiek inny myśli)
Raczej po to czyta się internetowe fora,

Nie rozumiem.

Hmm, a ocenisz to Ty. Rzeczywoiście, obiektywne.
Raczej topiki na forach zakłada się po to, by dzielić się swoimi przemyśleniami i poznawać poglądy innych na ich temat.

Oczywiście, ale jeśli ktoś posługuje się wybiórczą logiką, to nie pozostaje nic innego, jak zwrócić na to uwagę. Chyba także do tego służą fora internetowe.
Potwór
Anonimowy
#62 - Wysłana: 6 Wrz 2005 23:10:30
Odpowiedz 
Nie rozumiem.

Na forum wchodzi się po to by poznać co myślą inni ludzie. Nietrudno zrozumieć, prawda?

Oczywiście, ale jeśli ktoś posługuje się wybiórczą logiką, to nie pozostaje nic innego, jak zwrócić na to uwagę.

Można wiedzieć w którym miejscu posługiwałem się 'wybiórczą logiką'?

Trochę odeszliśmy od tematu, proponuje do niego wrócić - który z seriali jest najlepszy, co sądzicie o moich typach i uzasadnieniach?
Pah Wraith
Użytkownik
#63 - Wysłana: 6 Wrz 2005 23:17:29
Odpowiedz 
Na forum wchodzi się po to by poznać co myślą inni ludzie.

Co to ma do rzeczy?

Można wiedzieć w którym miejscu posługiwałem się 'wybiórczą logiką'?

Trochę odeszliśmy od tematu, proponuje do niego wrócić - który z seriali jest najlepszy, co sądzicie o moich typach i uzasadnieniach?

To jak, odpowiadać, czy się "zamknąć"?
Potwór
Anonimowy
#64 - Wysłana: 6 Wrz 2005 23:20:55
Odpowiedz 
1) Pisałeś: Tak. Wierz lub nie. (W sumie Ciebie i tak nie obchodzi co ktokolwiek inny myśli)
2) Jakie 'zamknąć się'?
Pah Wraith
Użytkownik
#65 - Wysłana: 6 Wrz 2005 23:24:48
Odpowiedz 
1) Pisałeś: Tak. Wierz lub nie. (W sumie Ciebie i tak nie obchodzi co ktokolwiek inny myśli)

Tak, pisałem, ale co ma do rzeczy sens istnienia forów internetowych? Twoje podejście: wszyscy mi zwisają, nie sprzyja temu sensowi.

2) Jakie 'zamknąć się'?

Albo mam kontynuować pokazując wybiórczość, albo "Trochę odeszliśmy od tematu, proponuje do niego wrócić"

A zresztą nieważne, z Tobą i tak nie warto dyskutować. Rozmawiaj sobie z tymi którzy się na Twoją prowokację nabiorą.
Potwór
Anonimowy
#66 - Wysłana: 6 Wrz 2005 23:40:22
Odpowiedz 
1) Właśnie nie wykazuję podejścia wszyscy mi zwisają, skoro zakładam topiki i wpisuje swoje przemyślenia.
2) Pokazanie ewentualnej wybiórczości tego co pisałem o moich dwóch ulubionych serialach było by właśnie powrotem do tematu. I o co chodziło z 'zamknij się'?

A zresztą nieważne, z Tobą i tak nie warto dyskutować.

Czemu ma służyć taki chamski osobisty wtręt?
januszek
Użytkownik
#67 - Wysłana: 7 Wrz 2005 04:54:00
Odpowiedz 
Potwor wrote:

> Proponuję, by forumowicze nie mający nic do
> powiedzenia powstrzymywali się od pisania na forum.

Nic dodać, nic ująć - problem w tym, że powinieneś zacząć od siebie i co za tym idzie zniknąć (analogicznie jak ten milicjant co szedł ulicą i myślał) ;)

Swoją drogą rozwiązanie problemu faceta w ciąży leży w staropolskim przysłowiu: "gdyby babcia miała wąsy byłaby dziadkiem" ;P
Potwór
Anonimowy
#68 - Wysłana: 7 Wrz 2005 11:41:55
Odpowiedz 
Nic dodać, nic ująć - problem w tym, że powinieneś zacząć od siebie

Nie. Ja tu podałem moje typy i ich uzasadnienie.

Swoją drogą rozwiązanie problemu faceta w ciąży leży w staropolskim przysłowiu: "gdyby babcia miała wąsy byłaby dziadkiem" ;P

Tyle włeśnie możemy powiedzieć na podstawie naszych ziemskich doświadczeń.
cezary
Użytkownik
#69 - Wysłana: 7 Wrz 2005 18:56:04
Odpowiedz 
dzielna zaloga bedzie mogla miec dzieci z pierwszym lepszym gatunkiem
O ile wcześniej nie umrzesz z rozkoszy.
^^ ja to rozumiem w tym kontekscie
Picard
Użytkownik
#70 - Wysłana: 7 Wrz 2005 22:24:17
Odpowiedz 
których zarodki mogą rozwijać się w ciele ludzkiego samca. Ja w każdym razie mogę.

Ja niestety nie ! To nie jest deficyt wyobraźni , ale po prostu elementarna wiedza z dziedziny ludzkiej anatomii. Ludzki facet nie ma prawa zostać zapłodniony bo nie ma po prostu narządów , które by mu tą trudną sztukę umożliwiały. Transporter to zupełnie inna bajka - już teraz przesyłane są pojedyncze fotony , za pomocą urządzeń stanowiących pewną pierwocine transportera. Natomiast nad ciężarnym facetem nikt nawet przez chwile , poważnie sięnie zastanawiał , bo i po co myśleć nad takimi dziwnymi farmazonami , które ulęgły się w głowach kiepskich scenarzystów. Gdyby autor ,,Fizyki podróży międzygwiezdnych" pisał swą książkę dzisiaj , to dopiero miał by on używanie na entkowych tworach , w rodzaju ciężarnego faceta !
elbereth
Moderator
#71 - Wysłana: 7 Wrz 2005 22:28:57
Odpowiedz 
Ludzki facet nie ma prawa zostać zapłodniony

ciąża jako taka raczej nie ale:
jakas forma pasożyta którego stadium embrionalne rozwija się wewnątrz obcego organizmu jak najbardziej!
choć może to przypominać ciąże to jest to na zupelnie innej zasadzie z tym ze takie cos można zrozumiec :]
nawet na ziemi są muchy których larwy żyją w skórze. nie wspominając o rozmaitych pasożytach dla których człowiek jest żywicielem pośrednim.
Picard
Użytkownik
#72 - Wysłana: 7 Wrz 2005 22:31:45
Odpowiedz 
W końcu o to chodzi w s-f żeby nieco dawać się ponieść wyobraźni i porzucić sztywne granice naszej współczesnej rzeczywistości.

Co nie jest jednak żadnym usprawiedliwieniem dla głupoty !
Pah Wraith
Użytkownik
#73 - Wysłana: 7 Wrz 2005 22:57:59
Odpowiedz 
Powiedzmy jednak, że zarodek może się jednak w ciele mężczyzny pojawić i sam tworzy wokół siebie

UWAGA, NIE CZYTAĆ PRZY JEDZENIU

macicę, buduje sobie sieć połączeń z układem krwionośnym gospodarza czyli zastępnik pępowiny.

JUŻ MOŻNA

Chyba by się wtedy dało...
Picard
Użytkownik
#74 - Wysłana: 7 Wrz 2005 23:04:39
Odpowiedz 
Chyba by się wtedy dało...

Jak mi pokażesz taki fenomen w naturze to uwierzę. Bo na przykład niektóre płazy są w stanie spontanicznie zmienić płeć , co jest naukowo udowodnione , ale o ciężarnym SAMCU innego gatunku niż konik morski nikt nie słyszał. Nie piszcie mi prószę też uzasadnień , że Odo umiał zmieniać się w różne gryzonie , albo torby bo taki był już urok jego gatunku ! Nie czepiał bym się też tego ciężarnego faceta wtedy gdyby był on przedstawicielem jakieś obcej rasy , która ma takąa nie inną anatomie umożliwiającą podobne cuda , ale zapłodnienie ludzkiego mężczyzny kosmicznym zarodkiem to szczyt nie dorzeczności.
Potwór
Anonimowy
#75 - Wysłana: 7 Wrz 2005 23:05:17
Odpowiedz 
Typowe ziemskie podejście do tematu. Właśnie o nie chodziło Twórcą tego działa - w momęcie pierwszego lotu WARP musimy o zxapomnieć o całej naszej dotychczasowej wiedzy tyczącej procesów życiowych.
Picard
Użytkownik
#76 - Wysłana: 7 Wrz 2005 23:12:09
Odpowiedz 
musimy o zxapomnieć o całej naszej dotychczasowej wiedzy tyczącej procesów życiowych.

Zapomnieć o zdrowym rozsądku i elementarnej logice ? To już lepiej zostać w domu...
Potwór
Anonimowy
#77 - Wysłana: 7 Wrz 2005 23:14:50
Odpowiedz 
Nie. O dotychczasowym doświadczeniu i ziemskiej logice. I otworzyć się na Nieznane. Ekipa Archera myślała, że tego dokonała - a po "Unexepted" musiała się nad tym jeszcze raz zastanowić. Na tym polega geniusz tego - i szeregu innych - odcinków ENT.
Picard
Użytkownik
#78 - Wysłana: 7 Wrz 2005 23:17:43 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Powtarzam logika jest jedna , dlatego Wolkanie obrali ją sobie za jedyny , uniwersalny punkt odniesienia. Albo więc cośjest głupie i pozbawione sęsu , albo też nie. Dla mnie ciężarny facet jest raczej poysłem bardzo niemądrym.
Anonim
Anonimowy
#79 - Wysłana: 7 Wrz 2005 23:23:07
Odpowiedz 
A rasa półcyborgów z Królową albo zmiennokształtne żyjące w wielkiej kałuży istoty z innego kwadrantu wg Ciebie nie są? Wybiórcze masz podejście do ST.
Picard
Użytkownik
#80 - Wysłana: 7 Wrz 2005 23:28:29
Odpowiedz 
Dobra skusze się jeszcze na jedną uwagę : istnieni rasy takiej jak Borg ma swoje naukowe podstawy : gatunek ten wzorowany był oczywiście na ziemskich owadach ! NAtomiast napisałem już , i powtórze to jeszcze raz : nich sobi obce samce zachodząw ciąze , ale w przypadku człowieka ,,operacja" transplantacji zarodku była by nie możliwością. A na marginesie , to że ludzie w Treku od zawsze uwodzili piękne kosmitki i mieli z nimi potomstwo zawsze uważałem za jednąz najsłabszych , najmniej przemyślanych rzeczy w całej sadze.
Potwór
Anonimowy
#81 - Wysłana: 7 Wrz 2005 23:33:07
Odpowiedz 
Ziemskie owady nie są sztucznymi tworami, mają wyraźne podziały międzypłóciowe, miedzyklasowe (robotnice, żołnierze, trutnie itd.) i za zwyczaj nie dąrzą do asymilacji. To porównanie jest chybione.

PS: Oczywiście anonimowy post powyżej jest mój tylko nie wiem dlaczego wycieło mi podpis.
Dreamweb
Użytkownik
#82 - Wysłana: 7 Wrz 2005 23:39:40
Odpowiedz 
Zgadzam się z anonimem. Dla jednego głupotą jest facet w ciąży, dla innego choćby postać Odo czy zreszta dowolny trekowy wymysł. To co powiedział Pah Wraith też jest słuszne - do organizmu człowieka dostaje się sam zarodek i wytwarza naokoło siebie środowisko w którym może przetrwać, co więcej wpływa np. na geny gospodarza tak, że rosną mu brodawki na ręku, powstają odpowiednie gruczoły i gotowe. U ludzi to matka ma przygotowane dla dziecka środowisko, w którym może się ono rozwinąć, a u nich zarodek we wczesnym etapie rozwoju tworzy je sobie sam. Tak ten gatunek wyewoluował, aby zapewnić sobie przetrwanie, w czym zresztą nie ma nic dziwnego. Nie wszyscy muszą się rozmnażać jak istoty ziemskie. Urok gatunku Odo był taki że się zmieniali, a urok tych z Unexpected polegał na tym, że się właśnie tak rozmnażali. Dla mnie nie jest to ani trochę bardziej hardcorowe od innych trekowych pomysłów.
Pah Wraith
Użytkownik
#83 - Wysłana: 8 Wrz 2005 00:01:40
Odpowiedz 
Co śmieszniejsze, należy też zaznaczyć, że tak jak było np. z Kirą, donoszącą małego Kirayoshi, zapewne i inni szczęśliwi rodzice musieli przyjmować leki przeciw odrzuceniu itp.

Co do logiki, to masz rację, Picard, ale po prostu brak nam danych. To że czegoś nie ma na Ziemi (a jest podane koniki) nie oznacza, że gdzie indziej, w innych warunkach nie może się zdarzyć. Zatem nie powinieneś się tutaj powoływać na logikę, o której wspominasz, bo nie ma tu takie odwołanie zastosowania.
Picard
Użytkownik
#84 - Wysłana: 8 Wrz 2005 07:29:06
Odpowiedz 
Ziemskie owady nie są sztucznymi tworami

Owszem , na wolności nie grasują jeszcze mechaniczne mrówki ale naukowcy właśnie na przykładzie owadów opracowująobecną wersje sztucznej inteligencji. Dzisiejsze roboty naśladują zachowania owadów i ich kolektywną mentalność. Zresztą człony Borg nie jest tworem tylko i wyłączni sztucznym , stanowią one bowiem połączeni biologicznych form życia z syntetyczną materią.

mają wyraźne podziały międzypłóciowe miedzyklasowe (robotnice, żołnierze, trutnie itd.)

Zaglądałeś mrówką pod spódniczki ? Dobrze , prawdą jest , że ziemskie owady mają określoną płeć lecz nie ma to dla nich żadnego znaczenia kto jest samcem , a kto samicą - i tak w mrowisku jedyną osobniczą dopuszczoną do rozrodu oraz składania jaj jest królowa. A czy drony Borg są bezpłciowe ? Ależ tak 7 z 9 nie przestała być członkinią żeńskiego rodu tylko dlatego , że wszczepiono jej szereg cybernetycznych implantów ! Ale tak u Borga , jak i u owadów z Błękitnej Planety płeć poszczególnych trutni jest bez znaczenia. A co sie tyczy podziału pracy to człony Borga też przydzielane są do określonych , ściśle im wyznaczonych zadań.

i za zwyczaj nie dąrzą do asymilacji

Ależ dążą pisałem już o tym na naszym forum jak to jedno mrówcze plemię napada drugie i podczas gdy żołnierze atakującego plemienia wiążą ochronę mrowiska walką , królowa agresorów przedostaje się do wnętrza atakowanego kopca i odnajduje królową swych wrogów. Zabija japo czy wchłania jej feromony , dzięki czemu wrogie mrówki akceptują jako własną władczynie. Nie przypomina asymilacji ?
cezary
Użytkownik
#85 - Wysłana: 8 Wrz 2005 10:52:12
Odpowiedz 
Jak mi pokażesz taki fenomen w naturze to uwierzę.
Troche dziecinne podejscie

Pamietam, jak kiedys, jak bylem malym brzdacem, zwrocilem babci uwage, ze teoria powstania ludzi z Biblii i naukowa teoria ewolucji troche sa ze soba sprzeczne...
Babcia skwitowala to tym, ze jesli sie zamienie w malpe, to uwierzy w teorie ewolucji (czy jakos tak, nie pamietam dokladnych slow)

Innymi slowy Picard, nie widac atomow, nie widac rowkow na plytach CD, nie widac fal radiowych... czy te rzeczy naprawde nie istnieja?
btw Boga tez nigdy nie widzialem... czyzby 80% ludzi na Ziemii bylo lunatykami nadajacymi sie do zamkniecia w osrodku dla psychicznych?

Powtarzam logika jest jedna
A jednak nie. Logika zalezy od osoby, ktora z niej korzysta. Dla jednych logiczne jest, ze zycie ludzkie jest najwazniejsze, dla innych logiczne jest, ze nie mozna uzywac zwierzat do badan nad lekami dla ludzi.
Z logika jest jak z prawda - prawda bezwzgledna zapewne istnieje, ale jesli ludzie zaczna ja przekazywac miedzy soba, znajda sie jakies nalecialosci, niescislosci.
WarLock II
Użytkownik
#86 - Wysłana: 8 Wrz 2005 11:21:31
Odpowiedz 
A jednak nie. Logika zalezy od osoby, ktora z niej korzysta. Dla jednych logiczne jest, ze zycie ludzkie jest najwazniejsze, dla innych logiczne jest, ze nie mozna uzywac zwierzat do badan nad lekami dla ludzi.

Wydaje mi się że pomyliłes logikę z etyką, badz moralnością.

Logika jest jedna i "wtrachowana" - czyli np. jeżeli poświęcenie życia zwierzat w trakcie badań da kożyść człowiekowi logiczne jest że nalezy stosować w badaniach owe zwierzęta. Natomiast etyka lub/i moralność w tym momęcie sprzeciwia się tak prowadzonym badanią ponieważ dla naszych kożyści cierpi niewinny organizm co w NASZYM pojmowaniu jest złe. W logice odartej z ludzkiego pojmowania nie ma pojęć dobra i zła moralnego, ponieważ logicznie żecz biorąc to co daje kożyść jest dobre.
Potwór
Anonimowy
#87 - Wysłana: 8 Wrz 2005 11:31:07
Odpowiedz 
Owszem , na wolności nie grasują jeszcze mechaniczne mrówki ale naukowcy właśnie na przykładzie owadów opracowująobecną wersje sztucznej inteligencji.

To nader śmiała teza.

Zaglądałeś mrówką pod spódniczki ? Dobrze , prawdą jest , że ziemskie owady mają określoną płeć lecz nie ma to dla nich żadnego znaczenia kto jest samcem , a kto samicą

Bardziej miałem na myśli podział na grupy (robotnice, żołnierze itd.)

Ależ dążą pisałem już o tym na naszym forum jak to jedno mrówcze plemię napada drugie i podczas gdy żołnierze atakującego plemienia wiążą ochronę mrowiska walką ,

Napisałem "za zwyczaj" przecież.
elbereth
Moderator
#88 - Wysłana: 8 Wrz 2005 11:31:51
Odpowiedz 
jak i u owadów z Błękitnej Planety płeć poszczególnych trutni jest bez znaczenia

truteń to akurat samiec pszczoły wiec ftopa ;P
i niestety nie moge sie zgodzic z Picardem. po prostu za mało wiemy zeby wykluczyc taką możliwość. a w praktyce nie wiemy nic.
Picard
Użytkownik
#89 - Wysłana: 8 Wrz 2005 11:58:29 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Troche dziecinne podejscie

Czemu niby ? To zwykła racjonalizatorska postawa , półki czegoś nie zbaczę to będę miał wątpliwości czy owo coś istnieje. Zresztą cezary piszesz tu o naukowych teoriach mającyh poparcie w jakiś empirycznych dowodach i takie podejście do tematu jest całkiem zrozumiałe i godne pochwały. Jeśli jednak głosisz teorię stojącąw jawnej sprzeczności z owymi dowodami to stawiasz się na stanowisku swej babci - bez urazy dla niej i dla Ciebie ! Nie ma żadnych dowodów na poparcie tezy jakoby samce jakiegokolwiek ziemskiego gatunku - za wyjątkiem rzeczonego konika morskiego mogły donosić potomstwo - więcej nawet teoria ta stoi w jawnej sprzeczności z naszą wiedzą odnośnie ludzkiej anatomii i fiziologii. Piszecie , że obcy płód niejako mógł by sam stwarzać sobie dogodne środowisko do życia w organizmie nosiciela , a ja pytam się gdzie ? Macica powstała by na miejsce trzustki , wątroby , nerek , żołądka ? W końcu jak ów nieszczęsny samiec mógł by urodzić ów płód skoro nie ma w jego ciele dróg rodnych ? A tak na marginesie to pewnie pan Berman - odwiedzający rzekomo co pewien czas to forum - zaciera teraz łapki zachwytu : ktoś wreszcie zachwycił się jego bzdurnymi pomysłami , teraz w następnej swej produkcji pokaże kobietę , której po bliższym spotkaniu z obcym urósł... Nie , nie chce nawet o tym myśleć a co dopiero pisać !!!
Potwór
Anonimowy
#90 - Wysłana: 8 Wrz 2005 12:05:21
Odpowiedz 
Archer i jego załoga też tak myśleli. Dopóki nie wyruszyli w kosmos.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  9  10  11  12  13  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Najlepszy trekowy serial ! ! !

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!