USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Najlepszy trekowy serial ! ! !
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  9  10  11  12  13  »» 
Autor Wiadomość
Potwór
Anonimowy
#1 - Wysłana: 5 Wrz 2005 00:48:53
Odpowiedz 
Dla mnie w tej kategorii zdecydowanie prowadzi ENT. Już sam pomysł pokazania nam prapoczątków Federacji, trudnego, powolnego wspinania się rodzaju ludzkiego ku gwiazdom był znakomity. Także fabuły odcinków wgniatały w fotel. Z prawdziwą przyjemnością obserwowałem psychologiczny rozwój bohaterów, zwłaszcza kpt. Archera i chorążego Mayweatera, który z niezbyt wiele znaczącego starnika zmienia się na naszych oczach w pełnokrwistą, żyjącą własnym życiem postać. Wielkim atutem ENT jest także niezwykła konsekwencja z jaką autorzy budują świat w którym rozgrywa się akcja serialu. O znakomitych dialogach (tu niezwykle dobrą robotę wykonał scenarzysta Brenon Braga) i aktorstwie nie wspomnę.

Na drugim miejscu umieszczam DS9. Również konsekwentnie i inteligentnie prowadzona akcja, strzępy wiadomości o Dominium już w pierwszym sezonie były genialne. W zasadzie serial ten prezentował sobą walroy podobne do ENT, tylko w mniejszej skali.

A co Wy myślicie?
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 5 Wrz 2005 08:07:31
Odpowiedz 
Dla mnie oczywiście TNG , który to wybór niedłógo uzasadnie !
cezary
Użytkownik
#3 - Wysłana: 5 Wrz 2005 09:52:36
Odpowiedz 
Z prawdziwą przyjemnością obserwowałem psychologiczny rozwój bohaterów
Chciales napisac, fizyczny rozwoj Topoli?

No nie wiem, Entka ogladalem do momentu wprowadzenia slow "Star Trek" do tytulu, wiec wiecej sie nie bede wypowiadal;->

Popieram Picarda - TNG, zgadzam sie wstepnie tez z jego uzasadnieniem (zeby nie dublowac)
WarLock II
Użytkownik
#4 - Wysłana: 5 Wrz 2005 09:53:09
Odpowiedz 
Potwór - Jaja se robisz?? to odnosnie ENT-a. Z DS9 tak strasznie bym się nie nabijał, było na poczatku pare wpadek ale i w TNG na początku były. Potem DS9 się bardzo ładnie rozwinoł.

A moim ulubionym jest, był i będzie Wielki i Wspaniały TNG!! Jak emitowali TNG na pierwszym kanale to symulowałem gorączkę/kaszel/cokolwiek żeby nie iść do szkoły i obejżeć. Na szczęście jak rozpoczeli emisję na TVN to już nie musiałem stosować takich środków
Picard
Użytkownik
#5 - Wysłana: 5 Wrz 2005 10:41:22
Odpowiedz 
Potwór - Jaja se robisz?? to odnosnie ENT-a.

Tak , Entek był - przynajmniej to co widziałem - iście potworny...
Stefan
Użytkownik
#6 - Wysłana: 5 Wrz 2005 11:02:39
Odpowiedz 
I oto mamy pierwszy przypadek w historii, ktoś postawił Entka najwyżej ze wszystkich treków , ale z gustami sie nie dyskutuje.
Mi najbardziej podobał sie TNG, następnie DS9 (tak od 5 czy 4sezonu) poźniej Voyager, oglądałem tylko wyrywkowo więc cieżko mi sie wypowiadać, najgorsze jest to, że nie widziałem ostatnich 4 odcinków i nie mam pojęcia jak wygladał powrót "podróżnika" na Ziemie . TOS'a nie widziałem wcale , tylko pare filmów z tego okresu, także na ten temat nie moge powiedzieć nic .
waterhouse
Moderator
#7 - Wysłana: 5 Wrz 2005 11:20:56 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Deep Space Nine jest najlepszym, a na pewno najbardziej "dojrzałym" ze wszystkich seriali ST.

W zasadzie serial ten prezentował sobą walroy podobne do ENT, tylko w mniejszej skali.

odrobinę niesmaczny żart
Slovaak
Użytkownik
#8 - Wysłana: 5 Wrz 2005 11:30:56
Odpowiedz 
Jeśli zamknąc oczy i wyłączyć pamięc o reszcie treka to Ent wypada bardzo dobrze, przynajmniej te kilka odcinków które widziałem. Później zdecydowanie DS9!
Pah Wraith
Użytkownik
#9 - Wysłana: 5 Wrz 2005 12:30:35
Odpowiedz 
Z obejrzanych przeze mnie na bieżąco i w całości: TOS, TNG, DS9, to wybieram jako całość DS9.
Zaś w kategorii fragmenty:1,2,5,6 sezon TNG.

Potwór: gratuluję odwagi!
sancho666
Użytkownik
#10 - Wysłana: 5 Wrz 2005 13:14:04
Odpowiedz 
Zdecydowanie DS9 - najbardziej dojrzały, najbardziej "realistyczny", najciekawsze postacie, najlepszy humor, najładniejsze laski, najbardziej spójny, najlepszy Ferengi, najwięcej admirałów, najwięcej Klingonów, najwięcej Kardazjan, największe bitwy, najładniejsze okręty, najbardziej mroczny...wymieniać dalej????
Stefan
Użytkownik
#11 - Wysłana: 5 Wrz 2005 13:22:50
Odpowiedz 
może Potwór to tak naprawde Brenon Braga, to by wyjaśniało ten podziw do ENT-ka

Chciales napisac, fizyczny rozwoj Topoli?

I ciągle zmniejszający się rozmiar jej munduru, jak powstał by 5 sezon to sądzę, że pojawiła by się w stroju ala "słoneczny patrol". Może na pozbawionych emocji przedstawicielach jej gatunku nie robiło by to wrażenia. Jednak na okrętach należących to ludzi taki numer by nie przeszedł, przecież tam cała męska cześć załogi zaśliniła by się na śmierć, i jak tu sterować okrętem.
Potwór
Anonimowy
#12 - Wysłana: 5 Wrz 2005 15:20:35
Odpowiedz 
W przypadku T'Pol rozwój był stały i rzeczywisty a jednak nie liniowy. Można to dobrze prześledzić na przykładzie jej stopunku do męża w pierwszym ("Breaking the Ice") i czwartym sezonie. W DS9 rozwój był bardziej liniowy (np. Jadzia na "kompleks Curzona", a potem nie ma - i już) - czyli twórcy tego serialu byli gorszymi psychologami. Między innymi właśnie dlatego ja ENT stawiam na pierwszym miejscu.
Picard
Użytkownik
#13 - Wysłana: 5 Wrz 2005 15:41:28 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Nie chce Cię urazić Potworze , ale ENT to -a jak dla mnie - niekanoniczne , ,,odgrzewane kotlety" do potęgi entej ( albo Entej , jak kto woli ) . Mógł byś napisać coś wiecej na temat twej sympatii do tegoż serialu , z czego dokładnie ona wynika ?
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 5 Wrz 2005 15:47:40
Odpowiedz 
Ach, no byłbym zapomniał. Wogóle to najlepszy jest ST: Horizon!
Potwór
Anonimowy
#15 - Wysłana: 5 Wrz 2005 15:49:42
Odpowiedz 
Pisałem już w pierwszym poście: nowatorstwo (odcinki 'ściągnięte' z poprzednich seriali można policzyć na palcach jednej ręki) i wspaniały rysunek postaci. Np. w TNG wszyscy załoganci byli papierowo-cukierkowi i nie reprezentowali sobą niczego ciekawego (żeby np. zrobić cokolwiek z Picardem należało go aż oddać Borgowi). W ENT wszyscy są znacznie prawdziwsi. Dialogi i aktorstwo (wielki Scott Bakula) to zaś w tym serialu prawdziwe miodzio.
Stefan
Użytkownik
#16 - Wysłana: 5 Wrz 2005 16:28:33
Odpowiedz 
Moim zdaniem najciekawszy w ENT-ku jest pomysł, przedstawienia tego co działo się przed federacją i pierwsze niepewne kroki ludzkości w kosmosie. Ale jak to często bywa z ciekawego pomysłu wyszedł serial dość słaby. Olbrzymia liczba wszelakich buraków, rzeczy których nie powinno wtedy być itd. Najbardziej widocznym tego przykładem jest sam okręt . Ale być może sie nie znam (ja i 90% ludzi którzy widzieli ENT ).
Jaszczur
Użytkownik
#17 - Wysłana: 5 Wrz 2005 16:47:06
Odpowiedz 
Ja tam najbardziej uwielbiam i mógłbym ogladac w wiecznosć STAR TREK THE NEXT GENERATIONS. Osobiscie uwazam ze swiat nie jest wart dnia w którym ten serial powstał, ale to moje osobiste zdanie i tyle ;)
Domko
Użytkownik
#18 - Wysłana: 5 Wrz 2005 17:02:39
Odpowiedz 
Jak już pisałem w innym temacie, TNG jest dla mnie najlepszym trekiem. Potem stawiam DS9 (ale po drugim sezonie) i Voyagera. Na temat TOS-a i ENT-ka nie wypowiadam się, bo nie oglądałem.

Ach, no byłbym zapomniał. Wogóle to najlepszy jest ST: Horizon!

Chyba chciałeś napisać: będzie.
Potwór
Anonimowy
#19 - Wysłana: 5 Wrz 2005 17:07:35
Odpowiedz 
Zazdroszczę Ci Domko, czeka Cię jeszcze ta wspaniała chwila, gdy po raz pierwszy raz zanóżysz się w fantastyczny świat "Enteprise".

Ale jak to często bywa z ciekawego pomysłu wyszedł serial dość słaby. Olbrzymia liczba wszelakich buraków, rzeczy których nie powinno wtedy być itd. Najbardziej widocznym tego przykładem jest sam okręt

Co Ci się nie podoba w tym okręcie. Przecież w innym wątku znakomita większość trekerów ze st.pl stwierdziła, że Constutution rozwaliłby go w ciągu kilku sekund. Czyli musi on być bardzo mało zaawansowany.
Picard
Użytkownik
#20 - Wysłana: 5 Wrz 2005 17:22:28
Odpowiedz 
Był miomo wszytko zbyt potężny jak na pierwszy ludzki statek zdolny podróżować wśród gwiazd.
WarLock II
Użytkownik
#21 - Wysłana: 5 Wrz 2005 17:36:46
Odpowiedz 
Wybaczcie że się powtórzę ale: Potwór ty se jaja robisz?? Jeśli mój System Wczesnego Wykrywania Porowokacji (w skrócie SWWP ) zawiódł to sorry, nie chodzi mi o to by na siłe narzucić Ci moje zdanie na temat ENT-a ani żeby krytykować twoje gusta. Poprostu się dziwie.
Potwór
Anonimowy
#22 - Wysłana: 5 Wrz 2005 18:10:34
Odpowiedz 
Ale czym? Do dziś pamiętam wrażenie jakie zrobił na mnie np. odcinek "Unexepted". Oto cała seria zaskoczeń i szoków jakie z pewnością czekają ludzkość po pierwszym wejściu w warp zostało tam przedstawione w formie wspaniałej alegorii - mężczyzna w ciąży. Comandor Tucker na pewno spodziewał się nieoczekiwanych sytuacji w czasie lotu - jednak jego (i nasz: widzów) był szczery i w całej rozciągłości wiarygodny. I jeszcze ci fantastyczni Klingonii. Albo dialogi Tripa i Malcolma w "Shuttelpod One". Albo... którykolwiek właściwie odcinek!!! Jestem gotów do dyskusji na ich temat. Najlepsza jednak była cała atmosfera serialu - to jak na początku bali się choćby transportera, jak później przełamywali ten lęk i jak przekonaliśmy się dlaczego dla postaci z wcześniejszych filmów i seriali jego używanie było właściwie czymś oczywistym.
Picard
Użytkownik
#23 - Wysłana: 5 Wrz 2005 18:23:41 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
?
Picard
Użytkownik
#24 - Wysłana: 5 Wrz 2005 18:24:03 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Tak , ciężarny facet to dopiero oryginalny pomysł ! Nie bronie Ci własnego zdania na temat ,,Enterprise" ale nie spsób tu nie zacytować fragmentu recenzji Kazeite na temat tego odcinka : ,, Że gdyby głupota ujmowała rozmiarów, to trzeba by było go oglądać przez mikroskop.
Potwór
Anonimowy
#25 - Wysłana: 5 Wrz 2005 18:26:50
Odpowiedz 
A czy był byś w stanie jakoś uzasadnić tą opinię? Moje zdanie jest jasne - była to metafora niezwykłości i złożonośći Wszechświata, a także tego jak mało na jego temat wiemy i jak mało możemy przewidzieć na podstawie naszego ziemskiego doświadczenia.
Stefan
Użytkownik
#26 - Wysłana: 5 Wrz 2005 18:39:44
Odpowiedz 
Wybaczcie że się powtórzę ale: Potwór ty se jaja robisz??

Dokładnie widziałem wiele opinie o ENT i żadna nie była taka pochwalna jak twoja, to jest nierealne żebyś mówił to wszystko serio. Predzej uwierze, że Andrzej Lepper jest liberałem .
waterhouse
Moderator
#27 - Wysłana: 5 Wrz 2005 18:44:11
Odpowiedz 
nowatorstwo (odcinki 'ściągnięte' z poprzednich seriali można policzyć na palcach jednej ręki) i wspaniały rysunek postaci. Np. w TNG wszyscy załoganci byli papierowo-cukierkowi i nie reprezentowali sobą niczego ciekawego (żeby np. zrobić cokolwiek z Picardem należało go aż oddać Borgowi). W ENT wszyscy są znacznie prawdziwsi. Dialogi i aktorstwo (wielki Scott Bakula) to zaś w tym serialu prawdziwe miodzio.

ok - pośmialiśmy się z Twoich ironiczno-sarkastycznych uwag na temat ENT, ale już wystarczy...
Dreamweb
Użytkownik
#28 - Wysłana: 5 Wrz 2005 22:04:41 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
A tak na poważnie to uważam że Bakula jest naprawdę dobrym aktorem. Nic nie zarzucam jego grze. To że czasem (w ENT nawet sporo razy) trafia na gorszy scenariusz to juz nie jego wina. Jeśli chodzi o ENT to uważam że dobrali im naprawdę fajną załogę, taką na którą przyjemnie się patrzy, no niestety ten potencjał w niektórych przypadkach zmarnowano ale goście od castingu wg. mnie dobrze sie spisali. Ogólnie uważam że słabym punktem ENT są scenariusze, często naiwne lub wręcz głupie, oraz buraki, ale nie mam tu na myśli sprzeczności z innymi serialami bo tych osmielę się powiedzieć w innych serialch jest podobna ilość - niestety w Star Treku zgranie między poszczególnymi seriami zawsze kulało (oprócz TOS który nie miał się z czym zgrywać, w TNG też było jako tako). Chodzi mi o buraki w stylu zatykania dziur w promie kartoflami (mój faworyt) czy innych głupot, które mógłbym wymieniać długo. No i te scenariusze - nieraz oparte o głupi pomysł, a jak już pomysł dobry to naogół (nie zawsze) wykonany tak, że wygląda jakby twórcy do końca go nie przemyśleli i nie wykorzystali całego potancjału. ENT to serial zmarnowanych szans na dobre historie. Ale sezon 4 jest naprawdę OK.

A mój ulubiony serial to The Next Generation. Tej załodze po prostu nikt nie podskoczy. Zresztą to ostatni serial robiony (do pewnego momentu) przez Roddenberry'ego i to widać.

Aha, a jeśli chodzi o załogę ENT to z tego co napisałem powyżej wykluczam T'Pol - sexbomba dodana zupełnie na siłę żeby małolaty się śliniły... Makabra. Chcieli zrobić Vulkankę - spoko, ale powinni byli to rozegrać zupełnie inaczej.
Potwór
Anonimowy
#29 - Wysłana: 5 Wrz 2005 23:10:52
Odpowiedz 
Ogólnie uważam że słabym punktem ENT są scenariusze, często naiwne lub wręcz głupie,

Uważam, że nie powinno się chyba rzucać tak radykalnych tez bez poparcia ich przykładami.

Chodzi mi o buraki w stylu zatykania dziur w promie kartoflami (mój faworyt)

Należy pamiętać o tym, że nie znamy rejonu wszechświata w którym rozgrywał się ów odcinek. Założenie, że cała przestrzeń ma być podobna do tej, którą znamy obecnie, jest IMHO przykładem naiwnego antropocentryzmu, z którym właśnie chcieli zerwać Twórcy tego serialu.
Potwór
Anonimowy
#30 - Wysłana: 6 Wrz 2005 16:52:58
Odpowiedz 
Ponieważ nie znalazłem chętnych do mertorycznej polemiki z moimi opiniami o moim ulubionym serialu trekowym, przedstawię teraz bliższe uzasadnienie tego dlaczego DS9 uznaję za numer dwa. Nie zgadzam się dość rozpowszechnioną opinią jakoby pierwsze sezony tego niezwykłago serialu były "zmarnowane" lub " przykładem utraconego czasu". To właśnie w nich poznajemn całą niezwykłą złożoność świata w którym rozgrywa się jego akcja. Kultura, wierzenia i związki jakie łączą Bajo i Kardas, przeszłość bohaterów, ich z kolei związki (tak sympatie, jak i antypatie), znakomite postacie drugoplanowe. Wg mnie to właśnie dlatego serial później mógł się tak niezwykle rozwinąć. Wyznam, że wprowadzenie Defianta w pierwszej chwili zrobiło na mnie nie najlepsze wrażenie - ot, na siłę nawiązano do stylistyki poprzednich seriali. Per saldo jednak wyszło ono DS9 na zdrowie. Wiadomo, że do doskonałości ENT jest mu bardzo daleko, być może jednak, gdyby nie doświadczenia z "Dziewiątki" ENT nie byłby tak niewyobrażalnie dobrym - nie waham się użyć tego pojęcia - dziełem sztuki.

Ponowinie zapraszam wszystkich do wyrażania swoich opinii.
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  9  10  11  12  13  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Najlepszy trekowy serial ! ! !

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!