USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Najbardziej niesamowity odcinek
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#121 - Wysłana: 26 Sty 2007 14:06:46
Odpowiedz 
Pah Wraith

Ja piszę kto powinien, a nie kto odpowie

IMHO nie powinna. "Nasza" Kaśka tego (ingerowania w przeszłość) nie zrobiła, a nie można odpowiadać za coś czego się nie zrobiło.
Pah Wraith
Użytkownik
#122 - Wysłana: 26 Sty 2007 14:18:05
Odpowiedz 
Ale to przecież ona w pewnym sensie. Wiem, to jest ten problem z Shinzonem i Picardem - doświadczenia życiowe ukształtowały zupełnie inną osobę, ale...
Q__
Moderator
#123 - Wysłana: 26 Sty 2007 14:25:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

Ale to przecież ona w pewnym sensie.

Wg. tej logiki należało by zamknać każdego z nas w więzieniu, bo z jedenj z możliwych przyszłości mógł (a udowodnij, ze tak nie będzie) np. kogoś zabić.
Anonim
Anonimowy
#124 - Wysłana: 6 Lut 2007 16:15:15
Odpowiedz 
Dobrze że skończyły się te brednie. Cały star trek z perspektywy czasu ( a w latach 90 - tych i na początku XXI wieku byłem jego fanem ) to próba przekręcania "młodego pokolenia" na lewacko - komunistyczno - gejowskie spojrzenie na świat. Dobrze, że nie udało im się to ze mną. Natrętne moralizawanie - na lewacką modłę.
Ostatnio ogłądałem ( tak dla wspomnień ) odcinek TNG - chyba z VII sezonu o indianach, którzy mieli być przesiedleni z powodu nowego traktatu miedzy UFP a Kardasją. I właśnie w tym odcinku to wszystko widać. Biedni Indianie, których los tak sponiewierał - wymówki pod adresem jakiegoś pra pra dziada Picarda.
Na całe szczeście Mel G. ( jest świetny ) pokazał jaka to była "piękna cywilizacja" - a pra pra dziad Picarda poprostu robił co musiał robić.
Ale co tam - cała seria i tak wryła się mocno w moje życie. Lubiłem Star Trek za czarne dziury, astrofizyczne osobliwości i temu podobne studnie grawitacyjne - haha. Dlatego podam swojego faworyta. Więc jednak TNG - sezon III ( w ogóle najlepszy sezon w Star Trek ) - odcinek Yesterday's Enterprise. Dziwię się, że nikt go nie wymienił.
Poza tym wszystkie stare odcinki o nowych technologiach warp, zjawiskach temporalnych i "olbrzymich grawitacyjnych fenomenach".
No i Klingoni - ci są nieźli ( szczególnie w starych filmach i seriach ).
Q__
Moderator
#125 - Wysłana: 6 Lut 2007 16:33:54
Odpowiedz 
Anonim

gejowskie spojrzenie na świat

Akurat gejów sobie w ST nie przypominam...

na lewacką modłę

W podobnym stylu, lecz na modłę prawicową masz np. "Między planetami" czy "Kawalerię Kosmosu" Heinleina...

Lubiłem Star Trek za czarne dziury, astrofizyczne osobliwości i temu podobne studnie grawitacyjne - haha. Dlatego podam swojego faworyta. Więc jednak TNG - sezon III ( w ogóle najlepszy sezon w Star Trek ) - odcinek Yesterday's Enterprise. Dziwię się, że nikt go nie wymienił.
Poza tym wszystkie stare odcinki o nowych technologiach warp, zjawiskach temporalnych i "olbrzymich grawitacyjnych fenomenach".

Cóż, wielką siłą Treka było właśnie to, że niósł w sobie tak wielką pochwałę nauki i wrecz nachalną propagandę na rzecz podboju Kosmosu. Pod tym względem był więc wręcz kwintesencja klasycznej SF.
Pah Wraith
Użytkownik
#126 - Wysłana: 6 Lut 2007 18:32:13
Odpowiedz 
Cóż, wielką siłą Treka było właśnie to, że niósł w sobie tak wielką pochwałę nauki i wrecz nachalną propagandę na rzecz podboju Kosmosu

a także poszanowania dla innych ludzi i ich kultury, otwartości umysłu, szczodrobliwości, myślenia i temu podobnych, lewacko - komunistyczno - gejowskich ideałów
Domko
Użytkownik
#127 - Wysłana: 6 Lut 2007 19:20:38
Odpowiedz 
Nie wiem jak można tak łatwo zakwalifikować Star Treka jako lewacko-komunistyczno-gejowskie ideały. Z żadnych z nich się nie identyfikuję, a jednak lubię Star Treka (a czasem mam na jego temat fioła ). To zbyt daleko idące uproszczenie, z którym nie mogę się zgodzić.
Q__
Moderator
#128 - Wysłana: 6 Lut 2007 19:53:25
Odpowiedz 
Pah Wraith
Domko

lewacko - komunistyczno - gejowskie

Widzę, że ten zwrot Anonima zrobi karierę
Anonim
Anonimowy
#129 - Wysłana: 6 Lut 2007 22:12:31
Odpowiedz 
Z żadnych z nich się nie identyfikuję

A ja z pierwszymi dwoma to po części tak. Gejowstwo mnie nie interesuje.
Pah Wraith
Użytkownik
#130 - Wysłana: 6 Lut 2007 22:13:22
Odpowiedz 
To byłem ja :]
Domko
Użytkownik
#131 - Wysłana: 7 Lut 2007 20:02:28
Odpowiedz 
Więc jest to dowód, że trek jednoczy ludzi o całkiem odmiennych poglądach. A to nadal zaprzecza teorii Anonima.
Q__
Moderator
#132 - Wysłana: 7 Lut 2007 20:16:42
Odpowiedz 
Domko

trek jednoczy ludzi o całkiem odmiennych poglądach. A to nadal zaprzecza teorii Anonima.

Zresztą i ów Anonim był fanem Treka mimo jeszcze innych poglądów (i widać, że pewien sentyment do ST Mu pozostał) jest więc żywym dowodem... przeciw swojej tezie...
Dj peyo
Użytkownik
#133 - Wysłana: 7 Lut 2007 22:56:09
Odpowiedz 
a pamieta ktos The Naked Now - 3 odcinek TNG(pierwszy sezon)?? zaden film/serial nie powalil mnie tak jak ten odcinek. nigdy sie tak na startreku nie usmialem. kozacki odcinek. jesli nie widziales daty pijanego to zapraszam. ekstra odcinek
Q__
Moderator
#134 - Wysłana: 7 Lut 2007 23:48:29
Odpowiedz 
Havoc
Użytkownik
#135 - Wysłana: 8 Lut 2007 00:19:18
Odpowiedz 
Odcinek faktycznie ciekawy, ale skoro już o nim wspomniałeś, to trzeba stwierdzić jedno.....mianowicie jest to czystej wody burak w TNG. I to jeden z tych większych

Pijany android!!!
Pah Wraith
Użytkownik
#136 - Wysłana: 8 Lut 2007 00:47:50
Odpowiedz 
a pamieta ktos The Naked Now - 3 odcinek TNG(pierwszy sezon)?? zaden film/serial nie powalil mnie tak jak ten odcinek. nigdy sie tak na startreku nie usmialem. kozacki odcinek. jesli nie widziales daty pijanego to zapraszam. ekstra odcinek

hmm, zabawny bardzo, ale mi osobiście bardziej przypadł do gustu oryginał - TOS "The naked time", szczególnie lt. O'Reilly, który jest pierwowzorem O'Briena
Q__
Moderator
#137 - Wysłana: 8 Lut 2007 00:53:30
Odpowiedz 
Pah Wraith

"The naked time"

Czyli wychodzi na to, że NEM nie jest pierwszą "kalką" w ST:
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Naked_Time
Pah Wraith
Użytkownik
#138 - Wysłana: 8 Lut 2007 01:00:18 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Czyli wychodzi na to, że NEM nie jest pierwszą "kalką" w ST:

NN jest kontynuacją NT a nie żywcem ściągniętą i niewygarbowaną skórą z tego odcinka :]
Q__
Moderator
#139 - Wysłana: 8 Lut 2007 01:02:39
Odpowiedz 
Pah Wraith

NN jest kontynuacją NT a nie żywcem ściągniętą i niewygarbowaną skórą z tego odcinka

Czyli jest lepsze od NEM... :}
Dönitz
Anonimowy
#140 - Wysłana: 8 Lut 2007 12:03:02
Odpowiedz 
ehehehe, "The Naked Time", nigdy nie zapomnę Chyba najlepszy z pierwszych 10'ciu odcinków TOS (za pierwszą dziesiątką nie przepadam). Kevin Riley, który zamknął się w maszynowni i ogłosił kapitanem Enterprise, albo Sulu z gołą klatą napadający ze szpadą na członków załogi : ))
Q__
Moderator
#141 - Wysłana: 8 Lut 2007 16:04:04
Odpowiedz 
Dönitz

Kevin Riley, który zamknął się w maszynowni i ogłosił kapitanem Enterprise, albo Sulu z gołą klatą napadający ze szpadą na członków załogi

I pomyśleć, że nie maczał w tym palców żaden z moich "rodaków"...
Martin
Anonimowy
#142 - Wysłana: 8 Lut 2007 18:08:12
Odpowiedz 
Mimo tych wszystkich wypowiedzi - i tak uważam że star trek to największe lewactwo. Na wiedzy o społeczeństwie w latach 80 - tych nikt mnie tak nie indoktrynizował.
Fakt - może przegiąłem z tym geyowstwem - więc polecam DS-9 - odcinek - Rejoined.
I fakt - sentyment pozostał.
Q__
Moderator
#143 - Wysłana: 8 Lut 2007 19:18:15
Odpowiedz 
Martin

polecam DS-9 - odcinek - Rejoined

Cóż, geje to raczej nie są
http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Rejoined

sentyment pozostał.

Mimo, że uważasz ST za lewactwo?
Martin
Anonimowy
#144 - Wysłana: 8 Lut 2007 20:38:46
Odpowiedz 
Cóż, geje to raczej nie są

Mimo, że uważasz ST za lewactwo?

Czepialstwo ??? - nietypowe dla trekies.

Miło wspominam dzieciństwo - w tym treka.
Pamiętam odcinki TNG w TVP w 1989, a potem w połowie lat dziewięćdziesiątych.
Niezaliczone zajęcia na studiach żeby obejżeć TNG na TVN.
Wtedy szalałem na punkcie tego serialu.
The Best of Both Worlds wyjawił sens "Wielkiej Nocy 1998".
Troche inaczej ogląda się dzisiaj Star Trek.
Cóż - albo wyczerpała się "Gene Rodenberry's idea", albo ja się zestarzałem.
Nie ogląda się tego jak kiedyś.
Martin
Anonimowy
#145 - Wysłana: 8 Lut 2007 20:48:10
Odpowiedz 
Q__

A co gorsze - to właśnie to lewactwo tak mnie zraża.
Q__
Moderator
#146 - Wysłana: 8 Lut 2007 21:21:07
Odpowiedz 
Martin

Czepialstwo ???

Może leciutka ironia...

Nie ogląda się tego jak kiedyś.

Jakoś wolę starsze trekowe seriale.

to właśnie to lewactwo tak mnie zraża

Staraj sie widzieć w Treku więcej niż poglądy polityczne autora. Zresztą ja np. lubie dobrą SF nawet jeśli nie zgadzam sie z prezentowaną w niej ideologią, umiem lubić "selektywnie"...
Dj peyo
Użytkownik
#147 - Wysłana: 8 Lut 2007 23:15:36 - Edytowany przez: Dj peyo
Odpowiedz 
"Moje płyny chemiczne są jak ludzka krew. Jeśli mnie nakłuć, czyż nie... przeciekam?" - slowa Daty

odcinek jest faktycznie inny. po tej rozmowie pijany android chcac sie oprzec o cos czego nie ma przewraca sie na podloge..hheh nie zapomne tego momentu.

apropo dzisiejszego treka... jest w nim cos innego... cos ...
majac do wyboru np TNG i Rebelie albo FC wole obejrzec TNG. Nie wiem dlaczego. serial starszy, gorzej nakrecony ale jednak... TNG ma cos w sobie
Q__
Moderator
#148 - Wysłana: 8 Lut 2007 23:21:19
Odpowiedz 
Di peyo

"Moje płyny chemiczne są jak ludzka krew. Jeśli mnie nakłuć, czyż nie... przeciekam?" - slowa Daty

To trawestacja z "Kupca weneckiego", kolejna z szekspirowskich trawestacji w Treku.

majac do wyboru np TNG i Rebelie albo FC wole obejrzec TNG. Nie wiem dlaczego. serial starszy, gorzej nakrecony ale jednak... TNG ma cos w sobie

Ja wiem dlaczego:
1. jak powiedziałeś TNG ma cos w sobie
2. serial jest mądrzejszy od scenariuszy tychże filmów...
spider
Anonimowy
#149 - Wysłana: 8 Lut 2007 23:22:52
Odpowiedz 
To trawestacja z "Kupca weneckiego", kolejna z szekspirowskich trawestacji w Treku.

to kupiec nie był człowekiem?
Q__
Moderator
#150 - Wysłana: 8 Lut 2007 23:25:33
Odpowiedz 
spider

to kupiec nie był człowekiem?

Kupiec był Żydem, a przemawiał do antysemity.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Najbardziej niesamowity odcinek

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!