USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Najbardziej niesamowity odcinek
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Jaszczur
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Sier 2005 21:47:33
We Star Treku jest wszystko-kazdy moze znaleźć tam to co lubi: i komedie, przygode oraz horror... I z tym wiaze sie moje pytanie, mianowicie które odcinki obojętnie jakiego serialu trekowego sprawiły ze na chwile poczuliscie na plechach ,,gesią skórke,,?

U mnie powyzsze wrażenie wystapiło przy ogladaniu odcinków: ,,Night Terrors,, (4x17) i ,,Phantasms,, (7x06) -oba z realiów TNG.

Czekam na wasze propozycje.
sancho666
Użytkownik
#2 - Wysłana: 24 Sier 2005 04:23:55
Może nie w klasie horrorów, ale moim zdaniem najmocniejszy był odcinek DS9 "The siege of Ar-558". Takie odsłonięcie ciemnej strony ludzkiej w ekstremalnych warunkach. Zwłaszcza scena, kiedy Bashir chciał zmienić bandaż. Świetny odcinek, świetny Quark, nic dodać nic ująć
Pah Wraith
Użytkownik
#3 - Wysłana: 24 Sier 2005 09:46:26
Największy horror? Zniszczenie Odyssey!
maq
Anonimowy
#4 - Wysłana: 5 Wrz 2006 21:09:23
In The pale moonlight - najlepszy odcinek w historii!!
gaius
Użytkownik
#5 - Wysłana: 5 Wrz 2006 21:17:15
Niezły thriller wyszedłby, gdyby Suder z Voya wpadł w morderczy szał Pewnie przebiłoby to "Milczenie owiec" i "Piłę"
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 5 Wrz 2006 21:40:32
Zdecydowanie "The Best of Both Worlds" - bezlitosny atak Borg. To mroziło krew w żyłach...
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 5 Wrz 2006 21:42:39
gaius

Niezły thriller wyszedłby, gdyby Suder z Voya wpadł w morderczy szał

On wogóle przypomina mi Lectera- ta fryzura i spjrzenie jakie miał spogladajac za pola silowego swej celi...
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 5 Wrz 2006 21:51:02
Picard

On wogóle przypomina mi Lectera- ta fryzura i spjrzenie jakie miał spogladajac za pola silowego swej celi...

Może wymyślając go scenarzyści inspirowali się "poczciwym" Hannibalem?
James T Kirk
Użytkownik
#9 - Wysłana: 5 Wrz 2006 21:53:14
A pamiętacie ten hologram z jednego odcinka Voya, co wymordował wszystich na swoim statku i ukrył ich ciała na dnie okretu? Też był niezły ,,herbatnik,,.
Raptor 16
Użytkownik
#10 - Wysłana: 5 Wrz 2006 21:55:44
odcinek, w którym Deana Troi budzi się nagle w obcym dla siebie miejscu i w dodatku zmieniona na Romulankę,
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 5 Wrz 2006 21:58:34
James T Kirk

A pamiętacie ten hologram z jednego odcinka Voya, co wymordował wszystich na swoim statku

Z zawodu nadawał by się do topicu o sprzątaczkach
http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Dejaren
pitrock
Użytkownik
#12 - Wysłana: 5 Wrz 2006 22:28:21
TNG "Conspiracy"... Chociażby dla ostatniej sceny. Swego czasu na SAT1 kiedy puszczali Star Treka z paskudnym niemieckim dubbingiem, tą scenę wycięto.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 5 Wrz 2006 22:34:27
pitrock

TNG "Conspiracy"

http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Conspiracy
(współautorem odcinka jest zresztą Tracy Tormé, jeden z twórców "Sliders")
James T Kirk
Użytkownik
#14 - Wysłana: 5 Wrz 2006 22:37:12
TNG "Conspiracy"... Chociażby dla ostatniej sceny.

Fakt. I jeszcze na samym końcu ten klimacik tajemniczosci i mroczna muzyczka gdy dowiaduja się ze został wysłany sygnał namierzający w nieznana czesc Galaktyki. Fajny tez był kawałek muzyki który leciał chwile potem jak Entek został wyrzucony przez Q w ,,Q-who,, w okolice systemu J-25 Zreszta sam ten odcinek był chyba najlepszy w całym drugim sezonie TNG. A napewno jednym z najważniejszych w całym serialu.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 5 Wrz 2006 22:42:46
James T Kirk

A napewno jednym z najważniejszych w całym serialu.

W końcu wprowadza Q i Borg - Federacja spotyka potężniejszych od siebie.
James T Kirk
Użytkownik
#16 - Wysłana: 5 Wrz 2006 22:49:26
W końcu wprowadza Q i Borg - Federacja spotyka potężniejszych od siebie.

I to nie po raz pierwszy. Swoja droga zastanawiałem sie kiedys jak można ustosunkowac poziom technologiczny Federacji w stosunu do innych ras Galaktyki? I doszedłem do przekonania ze mieści się na w górnym poziomie klasy sredniej. Posiada naped Warp co jest podstawą ale ma też niektóre technologie nieznane innym rasom(np: transporter czy replikatory-stanowiace przedmiot pożądania takich ras jak Kazooni).Jednak nie dysponuje technologia transwarp co pozwalałoby umiescic ją w klasie wyższej.
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 5 Wrz 2006 22:55:39
I to nie po raz pierwszy.

Owszem - był Squire of Gothos, był V'Ger, była wielorybia sonda, był "Bóg" z ST V - ale twórcy tych machin pozostawali gdzieś daleko w Kosmosie, a "Bóg" był tylko jeden, a samozwańczy Squire wraz z rodzicami. Tym razem w ST pojawiły dwie potęzne grupy (Kolektyw i Kontinuum) by pozostać w serialu na stałe.
theczarek
Użytkownik
#18 - Wysłana: 5 Wrz 2006 23:00:03
A na mnie wrażenie wywarł
Nights Terror
James T Kirk
Użytkownik
#19 - Wysłana: 5 Wrz 2006 23:01:25
A na mnie wrażenie wywarł
Nights Terror

Zwłaszcza scena w hangarze. Miała klimat ,,Resident Evil,,...
Kingsajzik
Użytkownik
#20 - Wysłana: 5 Wrz 2006 23:01:34
Ja dobrze się bawiłem oglądając Relativity(VOY), miałem gęsią skórkę na Empok Nor (DS9) a najlepiej wspominam uczucie jakie towarzyszyło mi w Where No One Has Gone Before (TNG). Jeszcze wspomniana Conspiracy i finałowa scena, była najabrdziej ekstremalna jaką widzałem w Treku. Widać specjaliści od charakteryzacji mieli wizję gore.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 5 Wrz 2006 23:02:25
James T Kirk

Miała klimat ,,Resident Evil,,...

Oczywiście gry, nie filmidła, ktore niedawno leciało w TV...
James T Kirk
Użytkownik
#22 - Wysłana: 5 Wrz 2006 23:06:19
W ,,Conspiracy,, jest chyba jedyna scena w całym TNG kiedy Picard jest naprawdę przerażony i nie wie co robić-prawie wpada w panikę.Chodzi mi o moment kiedy chce uciec z sali obrad ambasadorów ale Riker mu nie pozwala tego zrobić. Takiego strachu w jego oczach nigdy później nie zobaczymy.
James T Kirk
Użytkownik
#23 - Wysłana: 5 Wrz 2006 23:07:30
Oczywiście gry,

Sie rozumie.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 5 Wrz 2006 23:09:57
Takiego strachu w jego oczach nigdy później nie zobaczymy.

Za to z jeszcze innej strony poznamy go potem w filmach...

Sie rozumie.

(Odetchnałem z ulgą.)
James T Kirk
Użytkownik
#25 - Wysłana: 5 Wrz 2006 23:14:00
Całkiem fajny jest tez odcinek ,,Future Imperfect,, - zwłaszcza przechodzenie przez Rikera z jednej halucynacji w drugą przypomina troche przygody Ijona Tiche z ,,Kongresu Futurologicznego ,, Lema.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 5 Wrz 2006 23:17:04
James T Kirk

przypomina troche przygody Ijona Tiche z ,,Kongresu Futurologicznego ,, Lema.

A "Kongres..." znów wzorowany jest w dużym stopniu na "Oku na niebie" Dicka.
Pah Wraith
Użytkownik
#27 - Wysłana: 6 Wrz 2006 00:12:37
"Conspiracy" miała być początkowo dwuczęściowa, tak nawiasem mówiąc.

Największe ciary to miałem na plecach gdy oglądałem TNG: "Schisms" - kulminacja strachu w crescendo kliknięć ze stołem tortur w holodeku, no i obcięta reka...
Kingsajzik
Użytkownik
#28 - Wysłana: 6 Wrz 2006 00:15:33
Oh, ta scena w holodeku, próby przypomnenia sobie wszystkiego. Ale ja nie zapomne tego kelkotania, trzeszczenia tej dziwnej rasy. Miałem tez wtedy ciarki.

Przypomniałem sobie, żę jak byłem mały (nie wiem ile 6-7 lat) to oglądałem odcinek ze śmiercią Tashy Yar. Ta smolista istota była przerażająca. Nawet po latach oglądając ten ep. miałem ciarki.
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 6 Wrz 2006 00:33:44
Mnie znów przeraził ten czarnyt Obcy, który dźgnął młodego Picarda w serce, we wspominkowym odcinku TNG.
The_D
Użytkownik
#30 - Wysłana: 6 Wrz 2006 02:15:42
Niezły klimat (przynajmniej dla mnie) ma też Frame of mind
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Najbardziej niesamowity odcinek

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!