USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Z ostatniej chwili; Kurtzman zwolniony, Picard anulowany!

Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 1 Kwi 2020 23:05:32
Odpowiedz 
Jak donoszą wiarygodne źródła - Alex Kurtzman stracił prace i jego współpraca z nowo powstałym ViacomCBS dobiegła kresu. W związku z tym drugi sezon serialu Picard został anulowany, a kolejne projekty osadzone w uniwersum Star Treka będą realizowane w zgodzie z kanonem i wola fanów. Więcej informacji można zasięgnąć TUTAJ !
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 2 Kwi 2020 00:43:20 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Za dobra wiadomość żeby w nią uwierzyć, nawet wczoraj.

A bardziej serio: jeśli traktować pierwszy sezon PIC, nie jako pełnowartościowy serial ST, a jako jeszcze jeden film TNG, to tak najgorzej nie wypada... Więc może i drugiemu dajmy szansę...
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 2 Kwi 2020 02:26:27 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Q__:
Za dobra wiadomość żeby w nią uwierzyć, nawet wczoraj.

A bardziej serio: jeśli traktować pierwszy sezon PIC nie jako pełnowartościowy serial ST, a jako jeszcze jeden film TNG, to tak najgorzej nie wypada...

Wybacz ale słyszałem co innego
Picard FAILED

Najlepszy byl komentarz pod tym filmem brzmiący;
Basically this show demonstrates that Q was right about humanity.

Sorry, ale nie mam ochoty na kolejna dystopie, na kolejne przeciąganie legendarnej postaci przez błoto itp., itd. Okazjonalnie jeszcze oglądałem recenzje STD , tak aby sie pośmiać z fabularnych absurdów stworzonych przez producentów/scenarzystów, o Picardzie wogole nie zasięgałem słuchu -moje zainteresowanie jest na poziomie zerowym. Wszystko co o wiem na temat tego serialu to powyższa recenzja i niezbyt pochlebny tekst w theguardian:
https://www.theguardian.com/culture/2020/mar/27/st ar-trek-picard-is-the-dark-reboot-that-boldly-goes -where-nobody-wanted-it-to

Jesli Ci się serial podoba to fajnie, przynajmniej ktoś ma z niego radoche. Dla mnie to koniec zainteresowania Trekiem, czas szukać sobie nowego hobby.
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 2 Kwi 2020 11:38:00 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Picard:
Wybacz ale słyszałem co innego
Picard FAILED

No, z przekonaniem do siebie szerszych mas fandomu/widowni (sądząc np. po rekordowo niskiej ilości oceniających na IMDB; czy po tym, że chciwy CBS nagle udostępnił go do darmowego oglądania) chyba miał kłopot - pod tym względem w istocie failed.

Picard:
Sorry, ale nie mam ochoty na kolejna dystopie, na kolejne przeciąganie legendarnej postaci przez błoto itp

Tylko, że to są w dużej mierze pozory, bo rzecz kończy się tak cukierkowo, że jest to miejscami aż skrajnie nierealistyczne (powtarza się sytuacja z finałami pierwszego sezonu DSC czy ST VI).

Picard:
Jesli Ci się serial podoba to fajnie, przynajmniej ktoś ma z niego radoche.

Aż tak bym tego nie ujął - byłem chyba najostrzejszym jego krytykiem tu (i na dwu innych forach).

ps. Dla odmiany, by trochę Kurtzmana pohejtować:
https://www.youtube.com/watch?v=4LqQhx4Wvoc
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 23 Kwi 2020 22:52:58
Odpowiedz 
USS Bij
Użytkownik
#6 - Wysłana: 24 Kwi 2020 01:39:45
Odpowiedz 
Jeżeli miał problem z przełknięciem VI... to do Picard by nie dożył - padłby na zawał przy DSC.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 24 Kwi 2020 07:58:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
USS Bij

My to wiemy, ale A.K. tego nie wie...

BTW. skoro o DSC mowa... Zrobiłem sobie powtórkę epizodu "Project Daedalus", w końcu odcinek z podium jeśli wierzyć IMDB. Owszem, parę scen dotyczących Airiam wzrusza, a sekwencja walki z minami jest efektowna. Owszem, jak się człowiek oswoi ze stylistyką, to nie wydaje się taka zła (przeciwnie, nawet dość Trekowa), jak kamerą nie trzęsą. Owszem, chwilami bywa b. fajna chemia między bohaterami. Ale... rewatchability ma toto - mimo całych wysiłków Frakesa - b. niską. Jak się ogląda bez ekscytacji, żo oto nowy Trek (jaki by nie był) przed nami, i ze świadomością jak się rzecz skończy i ku czemu zmierza, to się widzi płaskiego, nudnego, akcyjniaka, na poziomie co gorszych pozycji MCU.
(Aha: towarzysząca mi przy ekranie narzeczona oznajmiła: "nie dla mnie ten twój Star Trek, ciągłe strzały i wybuchy... i takie to wszystko wydumane...". Wyszło na to, że DISCO psuje, przy moim współudziale, opinię ST...)
Dreamweb
Użytkownik
#8 - Wysłana: 24 Kwi 2020 10:34:18
Odpowiedz 
Q__:
Owszem, parę scen dotyczących Airiam wzrusza

Wzruszałoby niepomiernie bardziej, gdybyśmy wcześniej się z tą postacią zaznajomili, na co scenarzyści mieli cały jeden sezon i kawałek drugiego. Ale nie, lepiej zacząć na siłę dorabiać jej background w pierwszych minutach odcinka, po to, żebyśmy w ostatnich zaczęli rozpaczać po stracie. Nie jest to poziom głupoty voyagerowych Latent Image i Ashes to Ashes, gdzie nagle pokazują nam jakieś nieznane załogantki i udają, że znamy je od dawna, ale jest to pójście w podobnym kierunku.

A najlepsze jest to, że ja też uważam Daedalusa za jeden z lepszych odcinków serialu. Ot, poziom DSC.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 24 Kwi 2020 10:53:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
ja też uważam Daedalusa za jeden z lepszych odcinków serialu

I ja także, czemu dawałem wyraz.
Dreamweb:
Ot, poziom DSC.

.

Przy czym jedno im tam naprawdę wyszło, lepiej niż w PIC - piapsiółki Airiam, Detmer, Tilly, Owosekun, familijna atmosfera na mostku (budują ją Pike, Saru i - gościnnie - Cornwell). Napisałem krótko: fajna chemia, ale rozwinę - bardzo czuć w tym ducha klasycznego ST (TOS, DS9, VOY).
Ducha, którego jeszcze podkreśla wylewająca się z ekranu bezinteresowność i skłonność do poświęceń bohaterów.
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 18 Cze 2020 23:06:27
Odpowiedz 
Kurtzman nie wie, że Vulcan jest częścią UFP (którą zdaje się mylić z GF)?
https://www.youtube.com/watch?v=IAhO8VEINmo
Dreamweb
Użytkownik
#11 - Wysłana: 19 Cze 2020 10:59:30
Odpowiedz 
Cóż, zdecydowanie chodziło mu o Gwiezdną Flotę, ot lapsus językowy który złośliwi podchwycili. A jeszcze złośliwiej można powiedzieć, że jest w tym konsekwentny, bo identyczny błąd padł w dialogu w Star Trek 2009 (którego był przecież współscenarzystą):

Christopher Pike: If you're half the man your father was, Jim, Starfleet could use you. You could be an officer in four years. You could have your own ship in eight. You understand what the Federation is, don't you? It's important. It's a peacekeeping and humanitarian armada...

James T. Kirk: Are we done?

Christopher Pike: I'm done.

Widać ten typ tak już ma.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 19 Cze 2020 11:20:08
Odpowiedz 
Dreamweb

Najwidoczniej jednak lapsus mocno się go trzymający, skoro do scenariusza nawet go wetknął (i nikt mu tego nie skorygował, co gorsza).
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 9 Sier 2020 10:56:57
Odpowiedz 
Trochę midnight'sedge'owego hejtu na Kurtzmana:
https://www.youtube.com/watch?v=hH-ijO5sAG8

USS Phoenix forum / Star Trek / Z ostatniej chwili; Kurtzman zwolniony, Picard anulowany!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!