USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek Picard - dyskusja ze spoilerami :)
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#121 - Wysłana: 8 Lut 2020 12:25:30
Odpowiedz 
Dreamweb:
zakomunikować, że:

4. Twórcy słabo ogarniają kanon.

Q__:
A niedawno tak Discovery wychwalał...

Ja to rozumiem tak, że Picard jest lepszy niż dobre Discovery.
Q__
Moderator
#122 - Wysłana: 8 Lut 2020 12:31:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Ja to rozumiem tak, że Picard jest lepszy niż dobre Discovery

Pewnie też bym tak to odczytał, gdyby nie słowa Siennicy, że DSC jest przeciętne i niedopracowane .

ps. A tu jeszcze Thor Skywalker o pierwszym odcinku PIC:
https://www.youtube.com/watch?v=_exu9x3GrH4
Calvary
Użytkownik
#123 - Wysłana: 8 Lut 2020 12:44:46 - Edytowany przez: Calvary
Odpowiedz 
Q__

Jak tak to ujmujesz, to inna sprawa. A same pojedynki, poza wyrodzonym z czasem pojęciem tzw. honoru, które niektórzy wzięli zbyt literacko do serca, to jest skrócone rozegranie power play. Powiedzmy - kompresja wydarzeń, które bez niej miałyby wiele zbędnych i przykrych skutków.

Seybr:
To prawda ale szedł w realistyczny świat.

Szedł i na tym tracił. ST mógłby być dużo bardziej realistyczny technicznie, naukowo, ale nie społecznie (w sensie odzwierciedlania współczesności), bo wówczas automatycznie przestaje być ST. Staje się kolejnym serialem, tyle że w kosmosie. Przecież to oczywiste.

Seybr:
Przecież trek z latami wklepywał realny świat i sytuację na świecie. Robił to bardzo dyskretnie. Kiedyś oglądałem film dokumentalny, który bardzo fajnie to pokazał. Od TOSA po Voya.

Zgadza się. Ale kiedy robił to prymitywnie, jak np. czasami TOS, był wyjątkowo marnym kinem. To jest kwestia tego, czy znajdziesz abstrakcję ze współczesnych problemów ku ogólności i tak to przedstawisz (potrafiąc zarazem - co bardzo ważne - zachować charakterystykę świata przedstawionego, wkomponować w to problem bez żadnych widocznych szwów), czy w prymitywny sposób przeniesiesz współczesne utarczki niemal wprost na ekran. A dalej, jak w ogóle to ujmiesz. TNG np. ujmował to zazwyczaj jako cień przeszłości i podskórnej natury ciągnący się za ludzkością, która zasadniczo go przekroczyła.

W ten sposób wyrażał to nie tylko znacznie bardziej abstrakcyjnie, a zatem i inteligentnie, ale zestawiał też ideał z konkretem, przez co kształcił. Posuwał się nawet do tego (na co właściwie nie było stać żadnego innego Treka), że zestawiał ideał (który jest zawsze abstrakcją z naszego punktu widzenia) z inną abstracją, taką jak Borg, czy - w innym sensie - Q. Tego typu wypowiadanie w TNG wyniosło ten serial do miana sztuki wysokiej. Z tego nie zdajemy sobie do końca sprawę, ale to w najlepszych epizodach był po prostu naprawdę świetny teatr.

A teatr to nie jest po prostu coś grane na żywo w przeciwieństwie do kina. Teatr, w klasycznym sensie, to jest znacznie głębsza rzecz, której kino zazwyczaj nie dorasta do pięt. To jest bardziej coś jak filozofia sztuki, abstrakcyjnego przekazu poprzez sztukę.

Weź np. słowo rekwizyt, w kontekście teatru, i je sobie dobrze przemyśl.
Q__
Moderator
#124 - Wysłana: 8 Lut 2020 15:21:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Calvary

Calvary:
A same pojedynki, poza wyrodzonym z czasem pojęciem tzw. honoru, które niektórzy wzięli zbyt literacko do serca, to jest skrócone rozegranie power play. Powiedzmy - kompresja wydarzeń, które bez niej miałyby wiele zbędnych i przykrych skutków.

Przyznaj jednak, że obecne, swojskie, podkładanie świń jest rozwiązaniem lepszym, choć może mniej eleganckim (taa, jakby umierający, kopiący agonalnie nogami w piasku stanowił elegancki widok) niż pojedynki na śmierć i życie (te do pierwszej krwi, prowadzone przez ludzi biegłych w walce, i mających zasady dość mocne, by faktycznie na pierwszej krwi się kończyło, a obrażenia były łatwouleczalne, mógłbym jeszcze - mimo mogących się zdarzyć wypadków - uznać za niezłą alternatywę czasem).
Dreamweb
Użytkownik
#125 - Wysłana: 8 Lut 2020 16:53:28
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Twórcy słabo ogarniają kanon

Wydaje się, że ogarniają go wybiórczo. Z jednej strony po prawdziwie "nerdowsku" wyciągają takie szczegóły jak choćby w ostatnim odcinku te dwie stocznie, w starych serialach wymieniane gdzieś tam w tle na tabliczkach ledwo widocznych w scenografii:

https://memory-alpha.fandom.com/wiki/40_Eridani_A_ Starfleet_Construction_Yards

https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Beta_Antares_ Ship_Yards

Z drugiej na najprostszych rzeczach wydają się wykładać.
Q__
Moderator
#126 - Wysłana: 8 Lut 2020 19:05:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Wydaje się, że ogarniają go wybiórczo.

Bo chcą nas zaskoczyć znajomością świata (co oczywiście na duży plus, zwł. gdy wychodzi), ale nie chce im się nie tylko porządnie oglądać klasycznych Treków (nie dziwię się, sporo tego), ale i solidnie przysiąść nad MA i Manualami.
Q__
Moderator
#127 - Wysłana: 9 Lut 2020 22:28:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#128 - Wysłana: 10 Lut 2020 18:49:39
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#129 - Wysłana: 10 Lut 2020 19:59:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb
Użytkownik
#130 - Wysłana: 11 Lut 2020 11:06:39
Odpowiedz 
Q__:
EDIT: a także ujawnione zdjęcia z odcinka czwartego:

Zastanawiam się nad jednym... Picard ma tu na sobie komunikator z logiem floty, mimo iż zrezygnował ze służby a admirałka jak wiemy odmówiła jego chwilowego powrotu...

1

Tylko że komunikator był zawsze traktowany jako część munduru, a jego zdjęcie zawsze oznaczało, że robimy coś "nieoficjalnie".

Pierwszy przykład z brzegu:
https://youtu.be/DhkfuyBLDlY?t=38

Ba - Lorca i Cornwell też tak robili:
https://youtu.be/MHnx4nt9QLw?t=28

To dlaczego Picard teraz pomyka publicznie z komunikatorem, ba - robi to wśród Romulan, z których część może nie podchodzić przychylnie do machania im przed oczami takimi symbolami (w końcu gwiezdna flota zrezygnowała z akcji ratunkowej, no i w ogóle jest wrogiem od dawna itd.).
Q__
Moderator
#131 - Wysłana: 11 Lut 2020 11:40:00 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Ba - Lorca i Cornwell też tak robili

I nawet mirrorGeorgiou, za szpiega robiąc, combadge w kieszeni nosiła, a machała nim komu trzeba przed oczami, by pokazać, że robi co robi służbowo...

Dreamweb:
To dlaczego Picard teraz pomyka publicznie z komunikatorem

Bo widz/fan ma czuć sentyment na widok znajomego symbolu, i o sens nie pytać...*

* Choć zawsze da się twierdzić, że J.L. przypiął go sobie z sentymentu, albo w ramach demonstrowania poglądu, że prawdziwa GF to teraz on sam, a nie Clancy (nawiasem: w sumie dawno chciałem spytać, czy jej nazwisko to jakaś aluzja do militarysty Toma?) i spółka.
Dreamweb
Użytkownik
#132 - Wysłana: 11 Lut 2020 13:54:49
Odpowiedz 
Q__:
albo w ramach demonstrowania poglądu, że prawdziwa GF to teraz on sam

Może też z jakiegoś powodu udaje przed miejscowymi (których uratował przed supernową, jak wynika z zapowiedzi odcinka), że wciąż do owej floty należy.

Q__:
I odpowiedzi Chabona na pytania fanów:

Podobały mi się, widać że facet sporo wie. Nie dał się załatwić pytaniem o romulańskich cybernetyków tylko bardzo zręcznie wybrnął i widać, że był przygotowany. Gorzej z okularami Oh, bo wychodzi że to faktycznie Romulanka, czyli to czego się każdy spodziewa, a wewnętrzne powieki najwyraźniej u nich zaniknęły, jak głupio by to nie brzmiało.
Q__
Moderator
#133 - Wysłana: 11 Lut 2020 15:10:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Może też z jakiegoś powodu udaje przed miejscowymi (których uratował przed supernową, jak wynika z zapowiedzi odcinka), że wciąż do owej floty należy.

Czołowy wyznawca The First Duty mialby mijać się z prawdą?

Dreamweb:
Podobały mi się, widać że facet sporo wie.

Tyle, że jest showrunnerem-na-wylocie :]. Pytanie jaką wiedzą o ST będzie mógł popisać się jego następca?

(Pomijam już fakt, że wykorzystuje swoją wiedzę nie do tego, by zachować wierność staremu Trekowi, a żeby uzasadnić swoje nadpisania.)

Dreamweb:
Gorzej z okularami Oh

Bo tak naprawdę chcieli złożyć hołd tej pani (która podobne okulary nosiła):
https://en.wikipedia.org/wiki/Anna_Karina
I zrobili to, zanim pomyśleli, a teraz kombinują jak z tego wybrnąć...

Dreamweb:
a wewnętrzne powieki najwyraźniej u nich zaniknęły, jak głupio by to nie brzmiało

Najprostsze - acz dość dziwne - możliwe wyjaśnienie, to inżynieria genetyczna, czyli intencjonalne usunięcie tej cechy z populacji. (No, chyba, że otwarcie pójdą w soft reboot cech gatunkowych, jak w DS9 z Trillami, a w DSC z trzema bardziej znanymi rodzajami Obcych...)
Q__
Moderator
#134 - Wysłana: 12 Lut 2020 22:45:00 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Z trochę innej beczki, ale wciąż przy kreatywnych wyborach twórców PIC pozostając... Cały czas nie daje mi spokoju surowy wygląd wnętrz Syreny i dość biedne ubrania jej załogi. Rozumiem, że w XXIV wieku nikt (z UFP) nie przywiązuje wagi do spraw materialnych, ale czy aż taka skromność w świecie Replikatorów ma sens?

Jeszcze bardziej zastanawia mnie wygląd wnętrz pozostającego w romulańskich rękach Sześcianu. Archaiczne wentylatory i schody donikąd... Nie widzę tam inżynierskiej logiki - choćby skrajnie Obcej i minimalistycznej logiki, raczej chęć epatowania jakimś dziwacznym stylem industrialnym...*

* A hasające na tym tle romulańskie kazirodki, których wygląd krzyczy "Zuo! Zuo! czyste, homogenizowane Zuo!", tylko pogłębiają wrażenie ogólnego kiczu.

(Natomiast smaczek literacki - sięgnięcie po esej Unamuno* - zawsze na plus.)

* https://en.wikipedia.org/wiki/Miguel_de_Unamuno
Maveral
Użytkownik
#135 - Wysłana: 13 Lut 2020 00:24:55 - Edytowany przez: Maveral
Odpowiedz 
Ciekawe czy linia czasowa "Picarda" ma coś wspólnego z tą z "Timeless", która dzieje się 15 lat po VOY? Słyszymy tam:

EMH: You said you'd found a way to communicate with Seven in the past. How?
KIM: Behold. Salvage component three six six nine eight. A Borg temporal transmitter.
CHAKOTAY: Starfleet Intelligence found it in the wreckage of a Borg cube in the Beta Quadrant.

Q__
Moderator
#136 - Wysłana: 13 Lut 2020 01:24:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Maveral

Maveral:
Ciekawe czy linia czasowa "Picarda" ma coś wspólnego z tą z "Timeless"

Ciekawe pytanie... i zabawny zbieg okoliczności, bo pisząc poprzedniego posta wracałem myślą do "Timeless", w którym Chakotay i Kim też byli siermiężnie ubrani, ale jednak jakby strojniej, niż obecni towarzysze Picarda...

BTW. Piszesz o liniach czasu... Też liczysz się - choćby w kontekście sugerowanych przyszłych powiązań z DSC - z temporalnymi nadpisaniami?
Dreamweb
Użytkownik
#137 - Wysłana: 13 Lut 2020 07:56:19
Odpowiedz 
Ciekawe, linia czasu z Timeless to to nie jest, bo 7 of 9 wygląda na całkiem żywą, a nie zakopaną pod lodem w kwadrancie Delta (tak jak i Janeway, zakładając ciągłość z NEM). Ale w istocie to może być ten sam sześcian w obu przypadkach. Sceny przyszłości w Timeless toczą się 9 lat przed PIC, więc mogło być i tak, że w obu liniach czasowych najpierw łapę na sześcianie położył wywiad gwiezdnej floty, a potem mógł oddać go Romulanom (może jako rodzaj "nagrody pocieszenia" po supernowej ).

Ba, jeśli ów temporalny nadajnik jest nadal w posiadaniu Federacji lub Romulan (jako, że Kim i Chakotay go nie ukradli), a może nawet wciąż na pokładzie sześcianu, to Seven może go użyć np. aby powiadomić siebie z przeszłości o buncie Androidów na Marsie i spróbować mu jakoś zapobiec.
Maveral
Użytkownik
#138 - Wysłana: 13 Lut 2020 10:30:34 - Edytowany przez: Maveral
Odpowiedz 
Dreamweb:
Ciekawe, linia czasu z Timeless to to nie jest, bo 7 of 9 wygląda na całkiem żywą, a nie zakopaną pod lodem w kwadrancie Delta (tak jak i Janeway, zakładając ciągłość z NEM).

Chodziło mi o tę "naprawioną" w "Timeless" linię czasową. W końcu Kim nie ingerował (z dużym prawdopodobieństwem) w cały Kwadrant (czy to Alfa, czy też Beta), tylko w samego Voyagera. Reszta wydarzeń mogła potoczyć się tak samo.

Q__:
Chakotay i Kim też byli siermiężnie ubrani, ale jednak jakby strojniej, niż obecni towarzysze Picarda...

A do tego byli ściganymi wyrzutkami, więc tym bardziej plus dla nich, że i o garderobę dbali i jeszcze mieli czas się ogolić ;)

Q__:
Też liczysz się - choćby w kontekście sugerowanych przyszłych powiązań z DSC - z temporalnymi nadpisaniami?

Trochę to bolączka ostatnich Treków. O ile TNG, DS9, czy VOY starały się raczej omijać temat linii czasowych, choć VOY już zaczął trochę mieszać, to najnowsze Treki szaleją na tym punkcie. Niestety.
Q__
Moderator
#139 - Wysłana: 13 Lut 2020 12:47:00 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Ba, jeśli ów temporalny nadajnik jest nadal w posiadaniu Federacji lub Romulan (jako, że Kim i Chakotay go nie ukradli), a może nawet wciąż na pokładzie sześcianu, to Seven może go użyć np. aby powiadomić siebie z przeszłości o buncie Androidów na Marsie i spróbować mu jakoś zapobiec.

Obawiam się, że po taki wątek nie sięgną. 1. Bo chcą rozgrywać rzecz na ponuro. 2. Bo sądzę, że masz większą wiedzę o podobnych niuansach, niż Kurtzman z Chabonem razem wzięci.

Maveral

Maveral:
że i o garderobę dbali

Może, po prostu, mieli w promie replikator?

Maveral:
i jeszcze mieli czas się ogolić

Nie wykluczałbym, że takie rzeczy załatwia odpowiednio ustawiony filtr w Transporterze.

Maveral:
najnowsze Treki szaleją na tym punkcie.

Zwł. DSC, gdzie każdy z anielskich skoków oznaczał nadpisania, lub rozdwojenia...

ps. Trochę o Elnorze:
http://blog.trekcore.com/2020/02/interview-star-tr ek-picard-evan-evagora-romulan-elnor/
https://www.trektoday.com/content/2020/02/evan-eva gora-getting-to-know-elnor/

I SKoSTowa recenzja "Picard: Countdown #3":
https://trekclivos79.blogspot.com/2020/02/picard-c ountdown-3-background-info.html

Tymczasem redakcja TM wciąż o trzecim odcinku PIC dyskutuje:
https://trekmovie.com/2020/02/11/the-shuttle-pod-c rew-sets-off-on-a-new-beginning-with-star-trek-pic ard/

A tu premiera czwartego za nami...
https://www.jammersreviews.com/st-picard/s1/absolu te-candor.php
https://trekmovie.com/2020/02/13/star-trek-picard- season-1-episode-4-spoiler-discussion/
Dreamweb
Użytkownik
#140 - Wysłana: 13 Lut 2020 14:41:12
Odpowiedz 
No i jak się okazało nikt z nas nie miał racji co do Picarda z combadgem na piersi, bo to był Picard z czasów, jak jeszcze we Flocie służył, więc buraka nie ma.

Q__:
A tu premiera czwartego za nami...

No teraz to już mnie zanudzili konkretnie.
O czym to właściwie było? A, o tym że w 2399 roku gdzie technologia może zrobić prawie wszystko a każdy ma phaser w szufladzie, Picard potrzebuje do pomocy chłopca z mieczem.
Zaraz zaraz czy ja już tego nie widziałem? Chłopiec wychowywany przez jakiś tajny zakon kobiet, do tego uczony szermierki przez Patricka Stewarta. No nie, nie uwierzę że to przypadek.
Ale podobała mi się scena na początku - niejako zabawienie się z popularnym poglądem wśród fanów, że Picard nie lubi dzieci. I Stewart czytający muszkieterów - takie mrugnięcie okiem do jego klasycznego aktorstwa.
I przekornie dalej podoba mi się Agnes, chociaż do bycia Hoshi doszło jej jeszcze bycie Tilly - ten słowotok na początku. Ale robi to jakoś tak z większą klasą od Sylvii.
A na końcu na tym stateczku od razu się domyśliłem, że to będzie 7 of 9. A ten duży statek który ich zaatakował to byli Zhat Vash? Bo jakoś tego nie złapałem.

Natomiast zapowiedź kolejnego odcinka mi się podoba - takie przebieranki mają długą tradycję w ST...
Q__
Moderator
#141 - Wysłana: 13 Lut 2020 15:58:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Tu jeszcze wypada spytać dlaczego wygląd:
Dreamweb:
Picarda z combadgem na piersi

A także innych bohaterów, w innych sytuacjach jest tak XX(I) wieczny? Przecież Trek stworzył swoistą stylistykę ubiorów XXIV stulecia (owszem, dość kiczowatą, by ORV miało z czego delikatnie podkpiwać, ale jednak). (Jasne, można ją było cokolwiek poprawić, ale po co zaraz odrzucać i zastępować czymś anachronicznym, nawet jeśli zwykle dość eleganckim?)

Dreamweb:
Chłopiec wychowywany przez jakiś tajny zakon kobiet

Co dodatkowo Grifterem pachnie...
Dreamweb
Użytkownik
#142 - Wysłana: 13 Lut 2020 17:46:20
Odpowiedz 
A, zapomniałem dodać, że w drugim odcinku pod rząd mamy kogoś, kto kiedyś się z Picardem przyjaźnił, potem się z nim poróżnił, aż w końcu się (mniej lub bardziej) przeprosił. Trochę to powtarzalne.

Podoba mi się natomiast widziana w sieci teoria, że pilot sam jest hologramem, tak jak jego "świta".
Q__
Moderator
#143 - Wysłana: 13 Lut 2020 17:52:44
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
w drugim odcinku pod rząd mamy kogoś, kto kiedyś się z Picardem przyjaźnił, potem się z nim poróżnił, aż w końcu się (mniej lub bardziej) przeprosił.

A w czwartym pod rząd kogoś, kto Łysego obsztorcowuje, co obrodziło już złośliwym powiedzonkiem Everybody Hates Picard .

Dreamweb:
tak jak jego "świta"

Która rozrosła się właśnie o dwa kolejne holoprogramy.

ps. Recka TrekCore:
http://blog.trekcore.com/2020/02/star-trek-picard- review-absolute-candor/
Dreamweb
Użytkownik
#144 - Wysłana: 14 Lut 2020 09:20:06
Odpowiedz 
Q__:
Która rozrosła się właśnie o dwa kolejne holoprogramy.

Obstawiamy kiedy pojawi się Emergency Sexual Hologram - co ciekawe, może też z jego twarzą? Co z jednej strony byłoby nieco dziwne, z drugiej - nie tak zaskakujące, patrząc na pewne trendy z DSC...

Z drugiej strony, gdyby był hologramem, to cała ta scena z EMH wyjmującym mu metal z ręki byłaby tylko teatrzykiem odegranym przed Picardem...

Hehe, chyba to DSC sprawiło, że teraz wszędzie doszukujemy się oszustów - on, Jurati, Clancy, Oh (tu akurat słusznie)... Owszem, takie motywy pojawiały się już wcześniej (Seska, Eddington, fałszywy Bashir, Jonas, paru jednoodcinkowiczów). No ale jednak w DSC w stosunkowo niewielkiej ilości odcinków było tych udawaczy sporo - Lorca, Cesarzowa, Tyler, w sumie i ciągle zmieniająca strony L'Rell)... Mamy po nich jakąś manię prześladowczą.
Q__
Moderator
#145 - Wysłana: 14 Lut 2020 10:25:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
co ciekawe, może też z jego twarzą?

Sądzisz, że chłop jest tak zakochany w sobie, czy miałoby to być na użytek pasażerów (co też o wysokim poziomie riosowej samoakceptacji - "God, I'm pretty!" - by świadczyło)?

Dreamweb:
chyba to DSC sprawiło, że teraz wszędzie doszukujemy się oszustów

ORV też swoje dołożyło - Teleya, Isaac, poniekąd nawet udający głupiego John (który nie tylko na Geordim, ale i na Bashirze, jest wzorowany...).

Aha... Wracając jeszcze do:
Dreamweb:
Natomiast zapowiedź kolejnego odcinka mi się podoba

Oto jej kopia:
https://www.youtube.com/watch?v=gY8Hw__htcQ

ps. Recenzja TrekMovie:
https://trekmovie.com/2020/02/13/review-star-trek- picard-explores-the-prison-of-promises-in-absolute -candor/
Dreamweb
Użytkownik
#146 - Wysłana: 14 Lut 2020 17:17:28 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Q__:
Oto jej kopia:

Picard z opaską na oku przypomina mi trochę Sagata ze Street Fightera.
Z drugiej strony... Odszedł z Floty, lata na własną rękę, to nie dziwo że się ubiera jak pirat.
Q__
Moderator
#147 - Wysłana: 14 Lut 2020 17:23:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Picard z opaską na oku przypomina mi trochę Sagata że Street Fightera.

Mnie się zdaje, że pozazdrościli fan-twórcom z Potemkin Pictures kapitana Houstona z Endeavora:
http://www.potemkinpictures.com/castcrew.html#tabs -5

Dreamweb:
to nie dziwo że się ubiera jak pirat

Choć G.R. - jak pisałem - wyraźnie zakazał pokazywania w ST kosmicznych piratów (widząc w nich - słusznie - straszliwy kicz)...

ps. Recka TrekNews.net:
https://treknews.net/2020/02/14/review-star-trek-p icard-104-absolute-candor/
Dreamweb
Użytkownik
#148 - Wysłana: 14 Lut 2020 21:55:48
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#149 - Wysłana: 15 Lut 2020 10:10:31
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#150 - Wysłana: 15 Lut 2020 10:17:23
Odpowiedz 
Macie wrażenie że 7z9 wygląda młodziej niż w Voy?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek Picard - dyskusja ze spoilerami :)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!