USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek Picard - dyskusja ze spoilerami :)
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  10  11  12  13  14  »» 
Autor Wiadomość
Dreamweb
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Sty 2020 19:38:05 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Spoiler numer 1: serial zaczyna się piosenką, którą skończył się Nemesis. Co by nie mówić - dobre zagranie!
Scena pokerowa i nawet mi nie przeszkadzało, że Data na Enterprise D ma mundur z czasów późniejszych, bo od razu się domyśliłem, że to sen. Ale scena ma fajny klimat TNG...

...i to tyle na razie, bo więcej nie widziałem. Dokończę wieczorem a rozpiszę się pewnie jutro, ale obiecany temat jest więc spoilerować można. Mam natomiast pewne przeczucie, o którym napiszę potem, czy się sprawdziło.
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 23 Sty 2020 22:11:27
Odpowiedz 
Doomcock spoilerowo miażdży pierwszy odcinek PIC:
https://www.youtube.com/watch?v=9S1b95ov1Fk

Major Grin ma uczucia bardziej mieszane:
https://www.youtube.com/watch?v=8eeT55u5sc4
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 24 Sty 2020 00:09:33
Odpowiedz 
Q__:
Doomcock spoilerowo miażdży pierwszy odcinek PIC:

No nie mów...kto jak kto ale po nim spodziewałem się, ze będzie wychwalał pod niebiosa!😂
Calvary
Użytkownik
#4 - Wysłana: 24 Sty 2020 00:16:20 - Edytowany przez: Calvary
Odpowiedz 
Picard

W istocie, niewiele to mówi, bo mamy praktycznie zerowy poziom entropi w przypadku Doomck'a
annami
Użytkownik
#5 - Wysłana: 24 Sty 2020 01:17:30
Odpowiedz 
Obejrzałam pierwszy odcinek i jestem pozytywnie zaskoczona-podobało mi się! Choć strasznie mi się kojarzy z klimatami a'la "Blade Runner" ;) Fabuła zapowiada się ciekawie, no i poza tym są "smaczki" trekowe, jak np. bat'leth w zbiorach Picarda;)
W każdym razie ja będę czekać z pewną niecierpliwością na przyszłe odcinki
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 24 Sty 2020 01:26:56
Odpowiedz 
Calvary:
W istocie, niewiele to mówi, bo mamy praktycznie zerowy poziom entropi w przypadku Doomck'a

Czyli go nie lubisz i nie zgadzasz sie z jego recenzjami ???
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 24 Sty 2020 07:24:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
"Entertaiment Weekly" zamieszcza kompletne, b. detaliczne, streszczenie fabuły pierwszego odcinka tytułowej serii:
https://ew.com/recap/star-trek-picard-series-premi ere/
I jego b. negatywną recenzję (jak widać: nie tylko Trekowi fanatycy narzekają):
https://ew.com/tv-reviews/2020/01/23/star-trek-pic ard-review/

Natomiast Ketwolski wyraźnie się pilotem PIC entuzjazmuje:
https://www.youtube.com/watch?v=HvRbYFESFpw

annami

Cieszę się, że komuś się podoba, serio .
Dreamweb
Użytkownik
#8 - Wysłana: 24 Sty 2020 08:00:00 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
OK, obejrzałem całość.
Przeczucie o którym pisałem nie sprawdziło się. Otóż myślałem, że będzie spory rozdźwięk miedzy scenami snów/retrospekcji, które będą grać na nostalgii starych fanów, ale będą przez to odpowiednio klimatyczne, a tym co w serialu dzieje się "tu i teraz" - co nie będzie się zbytnio nadawać do oglądania.

Myliłem się, ponieważ póki co jest nieźle jako całość i jestem ostrożnym optymistą. Nie, nie było idealnie, daleko od tego, ale nie było też kichy w stylu pilota DSC (poza jego początkową 1/4 która była fajna). W sumie to tylko pierwszy odcinek, za dużo się nie działo, pootwierał pewne wątki i tyle, zobaczymy co dalej. Motyw z siostrami bliźniaczkami - "córkami" Daty może przekombinowany, ale lepiej to wygląda na ekranie niż się o tym czyta czy słucha. Jeżeli poprowadzą go w sensownym kierunku - to OK.

Ciekawostka że wspomniany jest Maddox, mamy owe "córki", a nikt się nawet nie zająknął o Lal - też "córce" bądź co bądź. Z drugiej strony widać pewne fizyczne podobieństwo między bliźniaczkami a Lal - ciekawym, czy to świadome zagranie gości od castingu/charakteryzacji. Jeśli tak - plusik.

Końcówka z sześcianem Borg nawet fajna, w sam raz na koniec pierwszego odcinka, żałuję teraz że miałem fakt bawienia się nimi przez Romulan zaspoilerowany.

Ogółem tak jak wspominałem, odcinek dość wyciszony, kojarzy się - tak, m.in. przez winnicę - z TNG Family. Lepszy o rząd wielkości od pilota DSC (rozpatrywanego jako 2 odcinki). Daję serialowi szansę i liczę że jak się rozkręci, będzie lepszy.

Tyle po jednym seansie, jak sobie powtórzę to zobaczę jakie wtedy będą wrażenia. Ale to też wyznacznik, bo mam ochotę jakoś w weekend przysiąść i obejrzeć jeszcze raz na spokojnie. Większość odcinków 2 sezonu DSC widziałem raz i póki co nie mam chęci do nich wracać.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 24 Sty 2020 08:16:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

A ja znów mam wrażenie, że jest to kompletna pustka, by nie powiedzieć - za przeproszeniem - g***, od strony sensu i logiki (oraz zgodności z wizją G.R.), tylko wręcz mistrzowsko owinięte w papierek, który stanowi wysmakowany styl wizualny, niespieszna (ale niespieszna w b. sprawny sposób) narracja i niezawodne aktorstwo Stewarta, oraz podlane gęstym sosem chwytającej za serce - tak, mnie również - nostalgii. Przypadek trochę podobny do Mandalorianina, tylko z jeszcze większym rozdźwiękiem między formą a treścią, chce się rzec.

ps. Przy czym - co bym nie gadał - scena snu to będzie kult:
https://www.youtube.com/watch?v=pN4Tx0EOz_w
Przemowa o Dunkierce prawdopodobnie też.
KAEM
Użytkownik
#10 - Wysłana: 24 Sty 2020 09:40:24
Odpowiedz 
Jest całkiem nieźle Spodziałem się troszkę szybszego rozwoju wydarzeń. To co pokazali w pilocie (zwłaszcza końcówka odcinka) zapowiada interesującą fabułę na cały sezon. Plus za znacznie zmniejszenie (w stosunku do starych treków) poziomu utopijności. Z niecierpliwością czekam na kolejny epizod
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 24 Sty 2020 09:44:09
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
zapowiada interesującą fabułę na cały sezon

A sądzisz tak, bo...?
KAEM
Użytkownik
#12 - Wysłana: 24 Sty 2020 10:09:39
Odpowiedz 
Q__:
A sądzisz tak, bo...?

Odpowiedź na to pytanie masz w pierwszej części zdania (zacytowałeś jedynie część drugą).
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 24 Sty 2020 10:31:29
Odpowiedz 
KAEM

To ogólniki. Prosiłem o doprecyzowanie.
KAEM
Użytkownik
#14 - Wysłana: 24 Sty 2020 10:43:32
Odpowiedz 
Q__:
To ogólniki. Prosiłem o doprecyzowanie.

"końcówka odcinka" = sześcian
mozg_kl2
Użytkownik
#15 - Wysłana: 24 Sty 2020 10:53:26
Odpowiedz 
Dreamweb:
Motyw z siostrami bliźniaczkami - "córkami" Daty może przekombinowany, ale lepiej to wygląda na ekranie niż się o tym czyta czy słucha. Jeżeli poprowadzą go w sensownym kierunku - to OK

Nie takie motywy lykalismy w treku i to w czasach TNG. Patrz Tasha i Sala.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 24 Sty 2020 11:51:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
sześcian

Czyli do szczęścia wystarczy Ci odrobina Borga?

mozg_kl2

mozg_kl2:
Tasha i Sala.

Tasha i Sela to był zwykły paradoks temporalny. Tu, jeśli będą chcieli by miało to jakikolwiek sens będa chyba musieli kombinować z hipotezami Davida Bohma...
kaimada
Użytkownik
#17 - Wysłana: 24 Sty 2020 12:48:21
Odpowiedz 
Co do sceny snu - z jednej strony Data pokazuje mu pięć dam, ale z drugiej literalnie jest to 5x Q. Przypadek?
Dreamweb
Użytkownik
#18 - Wysłana: 24 Sty 2020 12:51:13
Odpowiedz 
kaimada:
z drugiej literalnie jest to 5x Q. Przypadek?

Ciekawe, bo moje skojarzenie z tymi pięcioma "królowymi" było z kolei jedno -Borg Queen.
Wszystkie to były kiery czyli queen of hearts - cokolwiek by to nie miało znaczyć.
KAEM
Użytkownik
#19 - Wysłana: 24 Sty 2020 13:05:21
Odpowiedz 
Q__:
Czyli do szczęścia wystarczy Ci odrobina Borga?

Naprawdę nie dostrzegłeś w tym sześcianie niczego poza "odrobiną Borga"? IMO powinieneś obejrzeć ten fragment jeszcze raz
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 24 Sty 2020 14:17:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

Dobra, doceniam, że w końcu wzięli się za temat masowej deasymilacji dron, którym należało się zająć już w czasach tuż-po-"TBoBW", ale trochę dziwnie to wygląda, że trudnią się tym podupadli Romulanie, a nie UFP.
Calvary
Użytkownik
#21 - Wysłana: 24 Sty 2020 17:26:30 - Edytowany przez: Calvary
Odpowiedz 
Picard

Nie lubię formy filmików na jego kanale, natomiast jak wypowiada się "normalnie" na innych kanałach, lubię go posłuchać.

Zerowa entropia - w sensie, fakt, że ktytykuje nowego ST nie niesie zbyt wiele informacji, bo akurat po nim można było się spodziewać zmasowanej krytyki nawet gdyby serial jakoś tam się bronił. W sumie ma rację, ja też już przestaję chodzić na kompromisy. Kompromisy okazują się współcześnie lobotomią wlasnego mózgu i zgodą na dalszy upadek kina.
tuvok
Użytkownik
#22 - Wysłana: 24 Sty 2020 17:27:12 - Edytowany przez: tuvok
Odpowiedz 
Jednym słowem co do fabuły...

aa
kaimada
Użytkownik
#23 - Wysłana: 24 Sty 2020 19:28:47
Odpowiedz 
Obejrzałem całość.
Może to magia Stewarta ale mi się podobało.
Pewne narzekania Doomcocka... To że Fedki miały ewakuować 900 mln Romulan nie oznacza że to była cala populacja Romulusa. Sny z Datą na plus, tekst bądź kapitanem jakiego zapamiętali również.
Umiejętności Dahj przesadzone, troche zbyt duzo brutalności jak na Treka. No i nie spodziewałem się tego wybuchu ale to fajny twist.
Plus dla twórców że nie kazali Picardowi cztery odcinki szukać tożsamości Dahj.
Co do krytyki zmiany Federacji I Floty - a kto krył Sloana? Wojna z Dominium mogła dużo zmienić co pokazało DS9 w wielu miejscach.
Wydaje mi się że Spiner się już nagrał. Że to na razie koniec choć... wgranie kopii zapasowej z mózgu drugiej siostry do B4 i reaktywacja Daty... to jest możliwe.
Seybr
Użytkownik
#24 - Wysłana: 24 Sty 2020 19:54:48
Odpowiedz 
kaimada:
Może to magia Stewarta ale mi się podobało.

Może i tak, ale dla mnie aktor zestarzała się i nie wygląda najlepiej. Data, otyły android ze zmarszczkami. Lepiej wygląda Arni w Terminatorze.

Jestem ciekaw co piszą na ten temat stare wyjadacze Treka. Zakładam, gdzie ten duch starego serialu, gdzie ten klimat. Byłem sceptycznie nastawiony, ale mi się podoba ta forma. Nowoczesna i z duchem obecnej filmówki.

Pożyjemy zobaczymy, bo mamy historię po wydarzeniach w TNG/DS9/Voy. Mars i bunt androidów, to mi się podoba.
Dreamweb
Użytkownik
#25 - Wysłana: 24 Sty 2020 22:02:33
Odpowiedz 
Warto zauważyć że widzimy na starym zdjęciu Worfa i wygląda jak Worf. Znaczy retconowany wygląd disco-Klingonów tu nie sięga.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 24 Sty 2020 22:05:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
kaimada

kaimada:
Co do krytyki zmiany Federacji I Floty - a kto krył Sloana? Wojna z Dominium mogła dużo zmienić co pokazało DS9 w wielu miejscach.

Daj spokój, bo zaraz znielubię DS9, widząc w niej dywersję na Treku i otwarcie drzwi choćby i faszyzacji UFP.

(A serio: może jakoś zniosę te zmiany jeśli z biegiem fabuły PIC Federacja z Flotą zostanie przywrócona do TNGowskiego stanu w zakresie wyznawanego zestawu ideałów.)

Dreamweb

Dreamweb:
Znaczy retconowany wygląd disco-Klingonów tu nie sięga.

Kurtzman zastrzegł to w jednym z wywiadów.
KAEM
Użytkownik
#27 - Wysłana: 25 Sty 2020 03:12:52
Odpowiedz 
Czytałem gdzieś (chyba "Na ekranie"), że pierwsze trzy odcinki stanowią coś w rodzaju rozciągniętego pilota (wprowadzanie w fabułę, zbieranie załogi, wyruszenie na misję). Szkoda, że nie wypuścili tych pierwszych 3 epizodów jednocześnie.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 25 Sty 2020 07:27:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#29 - Wysłana: 25 Sty 2020 12:13:28
Odpowiedz 
ciekaw jestem czy siedziba Romulan była inspirowana tym
https://memory-beta.fandom.com/wiki/The_Vault
https://sto.gamepedia.com/The_Vault

KAEM:
Szkoda, że nie wypuścili tych pierwszych 3 epizodów jednocześnie.

z tego co piszą naekranie to prasa dostała 3 odcinki ale drugi i trzeci objęte są NDA.
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 25 Sty 2020 12:22:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
czy siedziba Romulan była inspirowana tym

Ta stacja też jakoś do The Vault podobna...

mozg_kl2:
prasa dostała 3 odcinki

Prasa - tak, ale co z widownią?
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  10  11  12  13  14  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek Picard - dyskusja ze spoilerami :)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!