USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / The Orville- Dyskusja ze Spojlerami
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
Autor Wiadomość
kaimada
Użytkownik
#181 - Wysłana: 15 Mar 2019 12:37:10 - Edytowany przez: kaimada
Odpowiedz 
Pomyliłem tematy.
Jak można pomylić Disco z ORV...?
Q__
Moderator
#182 - Wysłana: 15 Mar 2019 12:47:39
Odpowiedz 
kaimada

Czy aby nie pomyliłeś tematów? (Ale ok, możemy o tyn pogadać i tu.)
Dreamweb
Użytkownik
#183 - Wysłana: 15 Mar 2019 12:58:33
Odpowiedz 
Widzę, że zakorzeniona w tym forum od zarania tradycja offtopizmu wchodzi na wyższy level.
kaimada
Użytkownik
#184 - Wysłana: 15 Mar 2019 19:40:55
Odpowiedz 
Oczywiście, że pomyliłem...
Q__
Moderator
#185 - Wysłana: 15 Mar 2019 20:13:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
kaimada

Nic się nie stało.

ps. Wracając do Gordona w TNG:
http://www.youtube.com/watch?v=WavPAlf5bOw
mozg_kl2
Użytkownik
#186 - Wysłana: 21 Mar 2019 09:09:22
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#187 - Wysłana: 21 Mar 2019 13:42:13
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
sezon-2-odci nek-10-recenzja

Wyjątkowo zgadzam się z Siennicą (prawie) bez zastrzeżeń.
MarcinK
Użytkownik
#188 - Wysłana: 22 Mar 2019 18:44:44
Odpowiedz 
Niezłe były by jaja gdyby twórcy teraz faktycznie zakopali tą kapsułę
Q__
Moderator
#189 - Wysłana: 22 Mar 2019 19:55:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Zaapeluj o to do nich, niektórzy są b. otwarci na kontakt z fandomem przez media społecznościowe (o czym n razy nudziłem).

A tak w ogóle jakie wrażenia z oglądania?
MarcinK
Użytkownik
#190 - Wysłana: 22 Mar 2019 21:05:29
Odpowiedz 
Q__:
A tak w ogóle jakie wrażenia z oglądania?

Bardzo pozytywne. Nie jestem pewien czy pod pewnymi względami nie jest to najambitniejszy epizod.
Q__
Moderator
#191 - Wysłana: 22 Mar 2019 21:11:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Nie jestem pewien czy pod pewnymi względami nie jest to najambitniejszy epizod.

Nie tylko Ty tak uważasz: na IMDB nota, jak dotąd, b. wysoka - 8,9, a już parę setek ludzi głos oddało.

EDIT: teraz nawet do okrągłych 9 wzrosła.
Dreamweb
Użytkownik
#192 - Wysłana: 23 Mar 2019 08:56:55
Odpowiedz 
MarcinK:
Nie jestem pewien czy pod pewnymi względami nie jest to najambitniejszy epizod.

Owszem, odcinek bardzo dobry. Dalej czerpie garściami z klasyki ST, ale w bardzo inteligentny sposób. Tworzenie holo-postaci na podstawie danych o pierwowzorze - to czysta Leah Brahms. Eliminacja chłopaka z programu - to samo robiła Janeway z żoną w odcinku "Fair Haven". A końcowa przemowa Kelly bardzo pachniała TNG "Tapestry". Itd., itp.

Do tego żarty były autentycznie śmieszne i udane: WTF, Dick van Dyke, replikacja 500 papierosów - Moclanie nie bawią się w półśrodki. No i oczywiście Tim Russ też zrobił tu robotę.

Tak, można się czepiać różnych rzeczy. Np. tego, że zamiast kasować istnienie chłopaka, wystarczyło skasować ich ponowne zejście się. I voila! Po problemie. Albo że skoro Dr Finn powiedziała, że przygotowanie leku na uzależnienie zajmie jej góra parę dni - to w zasadzie mogliby sobie te papierosy popalić do tego czasu. Tu większy sens byłby, gdyby tego leku nie dało się wytworzyć wcale, właśnie ze względu na specyficzną fizjologię Moclan - trochę szkoda, że nie poszli w tę stronę. Zresztą ciekawe, że trawka w świecie ORV jest znana i używana, a o papierosach mało kto słyszał (choć w bazie danych replikatora są).

Ale ogółem odcinek bardzo dobry. Ścisła czołówka serialu jak dla mnie. Kto wie, może i numer jeden. Zresztą, zarówno ORV jak i DSC w tym tygodniu stanęły na wysokości zadania, co niniejszym chwalę.
Q__
Moderator
#193 - Wysłana: 23 Mar 2019 11:26:48
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Zresztą ciekawe, że trawka w świecie ORV jest znana i używana, a o papierosach mało kto słyszał (choć w bazie danych replikatora są).

Może rzecz w tym, że papierosy wywołują raka (jasne: nie zawsze i nie u każdego), a trawka nie?
https://www.iflscience.com/health-and-medicine/new -study-suggests-risks-marijuana-use-have-been-over estimated/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC431123 4/
(Choć - z drugiej strony - alkohol najbardziej śmiercionośny, a piją...)

Dreamweb:
zarówno ORV jak i DSC w tym tygodniu stanęły na wysokości zadania, co niniejszym chwalę.

A znów widowni z IMDB aktualna odsłona DSC niezbyt przypadła do gustu... Ledwie 7,8 jej dali.
MarcinK
Użytkownik
#194 - Wysłana: 23 Mar 2019 11:45:58
Odpowiedz 
W zasadzie, to nie mogli zablokować wytwarzania fajek w replikatorze?
Dreamweb
Użytkownik
#195 - Wysłana: 23 Mar 2019 13:02:01
Odpowiedz 
Myślę, że jak dzieciakom udało się zdjąć blokadę i zreplikować wódkę, to co to za problem dla Bortusa.
Q__
Moderator
#196 - Wysłana: 23 Mar 2019 13:08:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ba, mógł to nawet zrobić legalnie, nie - hackując, używając kodów dowodzenia.

(Swoją drogą: chłopina nam na czołowego nałogowca wyrasta, choć to Kelly jak dotąd najbardziej pod wpływem narozrabiała...)
MarcinK
Użytkownik
#197 - Wysłana: 23 Mar 2019 14:38:29
Odpowiedz 
Q__:
chłopina nam na czołowego nałogowca wyrasta

W następnym sezonie zapuści dredy i będzie nosił tęczową czapkę
Dreamweb
Użytkownik
#198 - Wysłana: 23 Mar 2019 15:13:40
Odpowiedz 
MarcinK:
będzie nosił tęczową czapkę

Tylko u nich by to raczej znaczyło bycie nie-homo, czego jak wiemy nie pochwala...
MarcinK
Użytkownik
#199 - Wysłana: 23 Mar 2019 15:43:25
Odpowiedz 
Dreamweb
Bob Marley był homo?
Dreamweb
Użytkownik
#200 - Wysłana: 23 Mar 2019 15:52:36
Odpowiedz 
MarcinK
Sorry, tęczowa czapka mi się prędzej kojarzy z tym:

1

niż tym:

2

MarcinK
Użytkownik
#201 - Wysłana: 23 Mar 2019 15:57:41
Odpowiedz 
Dreamweb
Z innego pokolenia jesteśmy
Dreamweb
Użytkownik
#202 - Wysłana: 23 Mar 2019 16:01:59
Odpowiedz 
Nie sądzę. Raczej inaczej pojmujemy kolory tęczy. Dla mnie kolory flagi etiopskiej, kojarzone z ideologią rastafarianizmu, to ciut za mało na tęczę (bo tylko 3).
Q__
Moderator
#203 - Wysłana: 23 Mar 2019 22:07:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Tylko u nich by to raczej znaczyło bycie nie-homo

Z drugiej strony - według naszych standardów - ta czapeczka by mu pasowała. Ciekawy - swoją drogą - mógłby być pomysł na skonfrontowanie Bortusa z planetą odcinka, na której gejów by uciskali (i to gejów z przeciwnego bieguna jakby, nie macho, a wiotkich i - za przeproszeniem - ciotowatych). Zastanawia mnie jak by na to zareagował, co by czuł (zwł. gdyby PD mu nad głową wisiała)...
MarcinK
Użytkownik
#204 - Wysłana: 23 Mar 2019 22:18:53
Odpowiedz 
Q__
Ta planeta to Podkarpacie?
Q__
Moderator
#205 - Wysłana: 23 Mar 2019 23:44:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Nie sądzę, by Trekowo-Orville'owego Podkarpacia XXV wieku ten problem dotyczyl... (Earth is paradise, nawet depresant Sisko to przyznał.)
Dreamweb
Użytkownik
#206 - Wysłana: 25 Mar 2019 14:22:00
Odpowiedz 
Tak się zastanawiam, skoro i Russ się w ORV pojawił... Ciekawe jaka jest szansa zobaczenia kogoś z DSC? Zależałoby to pewnie od ich obwarowań kontraktowych, ale skoro są aktorzy grający w filmach Marvela i DC, to czemu nie ORV i DSC? Taki np. Jason Isaacs jakby się pojawił, i to w roli kapitana, albo ba, admirała będącego wzorem cnót wszelakich - tak dla kontrastu - nie byłoby fajnie?
Q__
Moderator
#207 - Wysłana: 25 Mar 2019 21:35:41
Odpowiedz 
Dreamweb

Część fanów domaga się zatrudnienia Mounta (skoro angażu na trzeci sezon nie dostał), choć inni mówią "zostawmy go CBS-owi, niech serię o Pike'u kręci". Ale Isaacs to też dobry wybór.
Dreamweb
Użytkownik
#208 - Wysłana: 27 Mar 2019 08:07:59
Odpowiedz 
Tak sobie powtórzyłem ostatni odcinek i zastanawiam się, na ile mocne byłyby podstawy do posądzenia Gordona o gwałt... No bo tak, odtworzył sobie holograficznie panienkę co od kilkuset lat nie żyje, flirtował z nią i w końcu się przespał. Wszystko to rzecz jasna bez zgody "oryginału". Pamiętacie, jak Leah Brahms delikatnie mówiąc nie była zachwycona na widok swojego hologramu, a tam przecież (chyba) Geordi się takich ekscesów nie dopuszczał (choć kto wie).

Druga rzecz, praktycznie niezaznaczona w odcinku, a zasługiwała na osobne wspomnienie - jest w tym coś trochę fascynującego, trochę strasznego że w takim telefonie tyle rzeczy można znaleźć. No bo pomyślmy, gdyby ktoś z przyszłości znalazł telefon kogoś z nas, to dysponując taką technologią jak w ORV faktycznie mógłby z mniejszą czy większą precyzją nas sobie "odtworzyć". Mając dostęp do social mediów, smsów itd. Jest to dość ciekawe, jak w dzisiejszych czasach "istniejemy poza ciałem", i to na własne życzenie, sami wrzucając różne rzeczy w sieć tę bazę danych poszerzamy... Zobaczcie jakie niebezpieczeństwa się w tym kryją (i bywa, że różni hackerzy to wykorzystują).
Q__
Moderator
#209 - Wysłana: 27 Mar 2019 09:20:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
zastanawiam się, na ile mocne byłyby podstawy do posądzenia Gordona o gwałt...

Gwałt raczej nie, bo ani jej nie zmuszał, ani nawet nie przeprogramował w pewnym momencie tak, by sama tego (wbrew swej wcześniejszej woli) chciała. Można mu zarzucić najwyżej trzymanie holo-Laury w nieświadomości sytuacji (w tym jej faktycznego statusu), co jest jakąś formą zniewolenia... o ile założymy, że była samoświadoma, co przecież Ed i pozostali rozmówcy Gordona kwestionowali*.

* Rzecz jasna, wracamy tu do b. starej dyskusji:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=2969

Dreamweb:
Geordi się takich ekscesów nie dopuszczał (choć kto wie).

Przyznam, że wierzę tu jednak wersji XXX.

Dreamweb:
Zobaczcie jakie niebezpieczeństwa się w tym kryją

Ale i jaka szansa zostawienia po sobie śladu, której nie miały wcześniejsze pokolenia.
mozg_kl2
Użytkownik
#210 - Wysłana: 28 Mar 2019 19:06:55
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / The Orville- Dyskusja ze Spojlerami

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!