USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek: Picard (tytuł zmieniony ze StarTrek TNG: Calkiem nowe sezony???)
 Strona:  ««  1  2  ...  4  5  6  7  8  ...  11  12  »» 
Autor Wiadomość
USS Bij
Użytkownik
#151 - Wysłana: 18 Maj 2019 12:26:16
Odpowiedz 
Q__:
Hmm... USS Bij nie jest już w stanie edytować swoich postów (Userzy mają taką możliwość przez 24h), a nie ma u nas zwyczaju moderatorskiej interwencji w treść wypowiedzi (poza b. szczególnymi przypadkami). Niemniej jeśli USS Bij zgodzi się bym zmniejszył obrazki - zmniejszę (wystarczy, że zrobię z [img] - [imgs]).

Nie ma problemu - wyedytowałbym sam gdybym był w stanie.
Q__
Moderator
#152 - Wysłana: 18 Maj 2019 12:52:18
Odpowiedz 
USS Bij

Teraz to już nie wiem czy jest po co, skoro przeszliśmy na następną stronę, ale poczekajmy na opinię resetty i mozga_kl2.
USS Bij
Użytkownik
#153 - Wysłana: 18 Maj 2019 12:56:27
Odpowiedz 
Dla potomności i kopiących w archiwach byłby to dobry pomysł.
Q__
Moderator
#154 - Wysłana: 18 Maj 2019 13:01:45
Odpowiedz 
USS Bij

A to proszę uprzejmie. Done.
USS Bij
Użytkownik
#155 - Wysłana: 18 Maj 2019 14:34:21 - Edytowany przez: USS Bij
Odpowiedz 
Fota z krzaków była celowo wrzucona jako link, ale z racji tego, że 'wyciekają' już kolejne i nikt się z ich rozprowadzaniem nie cacka to chyba nikt się nie obrazi - dzięki.

Mundur z bliska:

" title="

Hmm. Jest ok. Przekombinowany dla samego przekombinowania, brak mu tej prostej elegancji z bermanowskiego Treka, ale względem DSC nie ma na co narzekać.

Tu klip źródłowy:

https://www.dailymotion.com/video/x78jert
Q__
Moderator
#156 - Wysłana: 18 Maj 2019 18:48:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
USS Bij

USS Bij:
dzięki.

Nie ma za co.

USS Bij:
Mundur z bliska:

Trochę tandetnawy*. Ale, tak, akceptowalny.

* Choć zobaczymy jak wyjdzie w odpowiednim oświetleniu.

USS Bij:
Tu klip źródłowy:

"Nieco" zbyt komediowo się ten kadecik? oficerek? zachowuje (co niepokoi*), ale zobaczymy.

* Bo wygląda na to, że Picard może być i picardowaty, ale cała reszta jak wyjęta z "jedenastki"...
80sLoveUC
Użytkownik
#157 - Wysłana: 19 Maj 2019 17:35:06
Odpowiedz 
Może ten czarny oficerek to po prostu Q, który przeniesie naszego Picarda do przeszłości/przyszłości? ;)

Co do strojów to chyba powinny wyglądać tak lub być ich modyfikacją.
TNG
Nie podoba się takie chamskie nawiązanie do TNG i to jeszcze za pomocą kroju z Voyagera, który w momencie powrotu statku na Ziemię nie obowiązywał już we Flocie.

Zwłaszcza to były najładniejsze mundury w historii ST, w którym wszystkim zawsze do twarzy :P
Kirk
Chakotay
Q__
Moderator
#158 - Wysłana: 19 Maj 2019 17:58:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
80sLoveUC

80sLoveUC:
Co do strojów to chyba powinny wyglądać tak

Raczej tak (no, to jest faktycznie w/w wariant z minimalną modyfikacją):

Lub tak:

(Choć jest możliwe, że swój nowy wzorzec wepchną jakoś między te dwa, klasyczne.)

80sLoveUC:
za pomocą kroju z Voyagera, który w momencie powrotu statku na Ziemię nie obowiązywał już we Flocie.

Trudno powiedzieć czy nie obowiązywał. Kroje z późnego TNG, wczesnego DS9/GEN/VOY i późnego DS9/FC koegzystowały:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=1340&page=6#msg307663
mozg_kl2
Użytkownik
#159 - Wysłana: 19 Maj 2019 23:04:23
Odpowiedz 
dobrze, że nowa strona bo tamta sie rozjechała.

Odnośnie nowych mundurów to nie wiem czemu nie zostali przy tych co były. Ewentualnie mogli wykorzystać mundury z Countdown/online. Są trekowe i są nowoczesne. https://memory-beta.fandom.com/wiki/Starfleet_unif orm_(2386-2409) Natomiast mundur z tej przebitki wrzuconej przez USS Bij wygląd jak strój roboczy. Mina Picarda, najlepiej oddaje mój stosunek do niego.

Inna rzecz jak Stewart się postarzał. Mam nadzieje, że Picard nie spotka się z Burnham bo mam takie złe przeczucie. Anyway, wiemy coś o settingu jaki będzie tłem do serialu? Romulus zniszczony, a co poza tym.
Q__
Moderator
#160 - Wysłana: 19 Maj 2019 23:25:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Ewentualnie mogli wykorzystać mundury z Countdown/online. Są trekowe i są nowoczesne.

Szczerze mówiąc - gdyby mieli czerpać ze STO - wolałbym wariant Odyssey, bliżej klasyki, a i z delikatnym powiewiem abramsowatości:
https://memory-beta.fandom.com/wiki/Starfleet_unif orm_(2410s)

mozg_kl2:
Natomiast mundur z tej przebitki wrzuconej przez USS Bij wygląd jak strój roboczy.

Może i jest roboczy? Nie znamy kontekstu w jakim występuje...

ps. Omawiany klip trafił i na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=uhnXRrRv5oM
Q__
Moderator
#161 - Wysłana: 21 Maj 2019 14:58:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mamy nową reklamówkę Picarda (Kurtzman, Wiseman i Cruz rozmawiają z zachwytem o głównym bohaterze), oczywiście - zablokowaną geograficznie:
https://twitter.com/startrekcbs/status/11294313871 59846913
http://www.youtube.com/watch?v=IhOtA26bUa8
No, ale jest transkrypcja:
https://trekmovie.com/2019/05/20/watch-alex-kurtzm an-and-the-cast-of-star-trek-discovery-talk-about- captain-picard/
Q__
Moderator
#162 - Wysłana: 23 Maj 2019 02:55:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Szerzej o nowym mundurze:

https://trekmovie.com/2019/05/22/a-close-up-look-a t-starfleet-uniforms-from-star-trek-picard/

Jak widać combadge wygląda dość podobnie do tego z VOY "Timeless" i przyszłościowych odcinków XXIV-wiecznych serii, więc chyba miałem rację, że usiłują się wpasować w środek.
Dreamweb
Użytkownik
#163 - Wysłana: 23 Maj 2019 13:21:31
Odpowiedz 
Q__:
"Nieco" zbyt komediowo się ten kadecik? oficerek? zachowuje

Mi on właśnie na kadeta wygląda. Zauważcie, że ci z tyłu za nim mają mundury bardzo w stylu FC/INS/NEM/późnego DS9.

80sLoveUC:
kroju z Voyagera, który w momencie powrotu statku na Ziemię nie obowiązywał już we Flocie

Q__:
Raczej tak (no, to jest faktycznie w/w wariant z minimalną modyfikacją):

Lub tak:

(Choć jest możliwe, że swój nowy wzorzec wepchną jakoś między te dwa, klasyczne.)

A może jest tak, że ta scena z kadecikiem toczy się wcześniej, niż główna akcja serialu? Takie spojrzenie wstecz w pierwszym odcinku, trochę jak w DSC. I stąd te starsze mundury, a potem przeniesiemy się bardziej w przyszłość i tam będą mundury bardziej w stylu tych "przyszłościowych" z All Good Things czy The Visitor czy Countdown.
Q__
Moderator
#164 - Wysłana: 23 Maj 2019 13:46:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Mi on właśnie na kadeta wygląda.

Możliwe. Ale kadeci oznak rangi nie nosili...

...poza sytuacjami, w których otrzymali tymczasowe stopnie (kłania się "Valiant")... Co może sugerować, że Łysy dostanie pod komendę bandę studencików (np. w ramach wyprawy archeologicznej stanowiącej przykrywkę dla misji wywiadowczej)...

Dreamweb:
A może jest tak, że ta scena z kadecikiem toczy się wcześniej, niż główna akcja serialu?

Mam wrażenie, że prędzej to ma być jakiś środkowy etap pomiędzy stylem "Timeless" (gdzie mamy mundur z DS9 i nowy model komunikatora), a przyszłością pokazywaną ileś razy w TNG/DS9/VOY (gdzie również mamy nity na piersi, nie - na kołnierzu; da się nawet bronić tezy, że styl "All Good Things..." wyewoluuje ze stylu znanego z Picarda).
Dreamweb
Użytkownik
#165 - Wysłana: 23 Maj 2019 14:05:13 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Q__:
...poza sytuacjami, w których otrzymali tymczasowe stopnie (kłania się "Valiant")...

Tak, ten nit mi tu bruździł, ale opcja z rangami tymczasowymi dla kadetów w ramach misji nawet by się broniła. W końcu gdyby był jeden dowodzący Picard i cała reszta równa sobie rangą, to byłby straszny burdel.

Q__:
jakiś środkowy etap pomiędzy stylem "Timeless" (gdzie mamy mundur z DS9 i nowy model komunikatora), a przyszłością pokazywaną ileś razy w TNG/DS9/VOY (gdzie również mamy nity na piersi, nie - na kołnierzu

Ale zwróć uwagę na te dwie panie w tle:
1
Jedna w mundurze bliskim VOY/wczesnego DS9, druga styl późne DS9/filmy TNG, i żadna nie ma rangi na kołnierzu.

Tak naprawdę najsensowniejszym wyjaśnieniem in-universe jest to, że tych mundurów faktycznie było dużo wersji i po kilka istniało naraz...
Q__
Moderator
#166 - Wysłana: 23 Maj 2019 15:02:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Jedna w mundurze bliskim VOY/wczesnego DS9, druga styl późne DS9/filmy TNG

Druga jest zbyt rozmazana bym się przy czymkolwiek upierał, ale mam wrażenie, że nosi raczej coś na kształt munduru w stylu TNG...

Dreamweb:
Tak naprawdę najsensowniejszym wyjaśnieniem in-universe jest to, że tych mundurów faktycznie było dużo wersji i po kilka istniało naraz...

Przekonamy się niebawem (jak było w tej epoce)...

ps. Nie tylko my nad tymi mundurkami dumamy:
http://www.youtube.com/watch?v=mwxO5XWcKvA
USS Bij
Użytkownik
#167 - Wysłana: 23 Maj 2019 18:38:52
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#168 - Wysłana: 23 Maj 2019 19:16:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
USS Bij

USS Bij:
Teaser

Winnica, armada ratunkowa... i Łysy admirałem został... Z zaskoczeniem przyznaję, że póki co wygląda to b. porządnie... I dość zagadkowo, by zaintrygować...

ps. Oryginał jest na YT (nie zablokowali go!):
http://www.youtube.com/watch?v=f3om4V_-Y0Q

EDIT:
Zablokowali w międzyczasie, ale...
http://www.youtube.com/watch?v=eA-GJNebJj0
mozg_kl2
Użytkownik
#169 - Wysłana: 23 Maj 2019 19:46:20
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#170 - Wysłana: 23 Maj 2019 20:00:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Plakacik też fajny, choć... 1. skojarzenia z niesławnymi "Znakami" budzi, 2. użyte logo GF pasuje do ery TOS, nie - post-TNG.
USS Bij
Użytkownik
#171 - Wysłana: 23 Maj 2019 21:47:25
Odpowiedz 
Mam nadzieję, że ktokolwiek pisał tę narrację zrobił to naprędce, na kolanie, i że nic poza tym nie będzie tak napisane. Pusta tandeta. Poza tym bardzo słabe CGI, ale jest jeszcze bardzo wcześnie, więc narzekanie na to odkładam na później z nadzieją, że nie będę musiał...

Póki co może być, pomysł mi się podoba.
Q__
Moderator
#172 - Wysłana: 24 Maj 2019 08:37:55
Odpowiedz 
USS Bij

USS Bij:
Pusta tandeta. Poza tym bardzo słabe CGI,

Być może, ale z drugiej strony czy oglądając czujesz zażenowanie jakie budził choćby niesławny trailer Beyond? Albo czy widzisz coś kontrowersyjnego, jak wtedy, gdy ok. 2009 Abrams pokazał nam pracującego na kadłubie Entka spawacza? Jasne, nawet dobry zwiastun nie gwarantuje dobrej produkcji (przypomina się historia z "dwunastką" i jej promocją), ale na tle zapowiedzi najnowszego "Terminatora" np. to ten teaserek błyszczy. (Prawda, mamy w nim do czynienia z prostą grą na sentymentach i na estetyce klasycznego ST - na Ziemi zieleń dookoła - ale nic spektakulatnie nie schrzanili na tym etapie, a to już - w dzisiejszych czasach - sporo.)

ps. Dwie dość entuzjastyczne reakcje na w'/w:
http://www.youtube.com/watch?v=8LAhzT-vZPo
http://www.youtube.com/watch?v=FjHx9U8ZWJA
Dreamweb
Użytkownik
#173 - Wysłana: 24 Maj 2019 08:47:17
Odpowiedz 
Q__:
nic spektakulatnie nie schrzanili na tym etapie, a to już - w dzisiejszych czasach - sporo

Prawda, prawda. Wygląda to dobrze - takie stonowane, w klimacie starego ST. Chociaż butelki z winem to ewidentna podkładka pod handel, jak koszulki Disco...
Q__
Moderator
#174 - Wysłana: 24 Maj 2019 09:10:30
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Chociaż butelki z winem to ewidentna podkładka pod handel, jak koszulki Disco...

Czytałem już kpinki, że ładna reklama wina im wyszła . Acz czytałem i domniemania, że żeński glos gadający z offu to jest Michaśka B... i tu zaczynam się trochę bać...
Dreamweb
Użytkownik
#175 - Wysłana: 24 Maj 2019 09:38:44
Odpowiedz 
Q__:
Czytałem już kpinki, że ładna reklama wina im wyszła

Faktycznie, brakuje tylko końcowej planszy "Drink responsibly" czy coś w tym stylu.

Q__:
żeński glos gadający z offu to jest Michaśka B...

Nie brzmi mi to jak jej głos... Poza samą barwą jest też zbyt spokojny, Michaśka mówi takimi zrywami, mocno akcentując niektóre słowa.

Q__:
skojarzenia z niesławnymi "Znakami" budzi

Eee? Oglądałem co prawda dość dawno, ale pamiętam że był to całkiem przyjemny film.

Q__:
użyte logo GF pasuje do ery TOS, nie - post-TNG.

Zawsze można powiedzieć, że loga też się zmieniają. Ale fakt że wkurza mnie upieranie się przy tym logu i to już od czasów Abramsa.
Q__
Moderator
#176 - Wysłana: 24 Maj 2019 10:44:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Nie brzmi mi to jak jej głos...

Inne - sympatyczniejsze mi - plotki mówią, że to Gina Torres.

Dreamweb:
Oglądałem co prawda dość dawno, ale pamiętam że był to całkiem przyjemny film.

Prawda, ale i strasznie głupi... Śmieszna jest już sama idea, że te ufoki - humanoidalne obowiązkowo, i jak noc brzydkie - chciały Ziemniaków pokonać w walce wręcz, by infrastruktury nie uszkodzić (cfana strategia taka). (Żeby chociaż jakie kung fu znały... ) Pomysł, że cała ich inwazja - wiemwiem, mówi się, że niezbadane są wyroki boskie, ale żeby aż tak? - służyła tak naprawdę temu, by pewien pastor przewalczył swój kryzys wiary też swoje dokłada...
Dreamweb
Użytkownik
#177 - Wysłana: 24 Maj 2019 23:11:56
Odpowiedz 
Q__:
Prawda, ale i strasznie głupi..

Ano może, ja zapamiętałem głównie tyle, że nie był głupawym blockbusterem z gatunku "strzelamy do obcych seriami z karabinu maszynowego". Widać to wystarczyło bym spojrzał nań cieplej. Ale musiałbym go sobie powtórzyć by móc powiedzieć co o nim myślę teraz.
Q__
Moderator
#178 - Wysłana: 24 Maj 2019 23:30:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Ale musiałbym go sobie powtórzyć by móc powiedzieć co o nim myślę teraz.

A to odśwież sobie (w wolnej chwili). Będzie jeden temat do dyskusji więcej.
USS Bij
Użytkownik
#179 - Wysłana: 25 Maj 2019 09:26:35
Odpowiedz 
Q__:
Być może, ale z drugiej strony czy oglądając czujesz zażenowanie jakie budził choćby niesławny trailer Beyond?

To inny gatunek zażenowania, ale nasilenie podobne
Q__
Moderator
#180 - Wysłana: 25 Maj 2019 10:32:52
Odpowiedz 
USS Bij

A cóż konkretnie Cię tam tak żenuje?
 Strona:  ««  1  2  ...  4  5  6  7  8  ...  11  12  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek: Picard (tytuł zmieniony ze StarTrek TNG: Calkiem nowe sezony???)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!