USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Harry Mudd

Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 2 Sty 2018 16:30:43
Odpowiedz 
Tak, okazuje się, że i on nie miał u nas swojego tematu, choć aż w trzech seriach (i jakichś fanprodukcjach) wystąpił.

Zatem zapraszam do dyskusji o czołowym Trekowym cwaniaczku/kryminaliście.

Na dobry początek - Mudd stary a nowy w ujęciu autora bloga SKoST:
http://trekclivos79.blogspot.com/2017/12/clear-as- mudd.html
resetta
Użytkownik
#2 - Wysłana: 10 Sty 2018 07:03:05
Odpowiedz 
No ja juz pisalam, nowy Mudd to nie jest Mudd oryginal z TOS, Tam jest cwaniaczek, dobrze sobie zyjacy w systemie federacyjnym, robiacy machloje. Tutaj jakis niezadowolony nizin spoleczny, winiacy o wszystko federacje i bez mrigniecia oka mordujacy na prawo i lewo i kolabujacy z wrogiem, dopraowdzajacy do smierci pobratymcow oraz nie ponoszacy zadnych konsekwencji. W TOSie go lubilam, tutaj powinien trafic pod sad. Oczywiscie, ze nie moze bo tu przeszlosc, ale to co pokazali nijak ma sie do przyszlosci Mudda... To tak jakbyscie twierdzili, ze Robin Hood i Punisher to ta sama osoba.
Kazeite
Użytkownik
#3 - Wysłana: 11 Sty 2018 00:19:39
Odpowiedz 
Ja w sumie zgadzam się z szanowną przedmówczynią - tamten Mudd to owszem, drobny cwaniaczek, biorący się za kolejne piramidkowe przedsięwzięcia (pun intended ), a ten Mudd to w sumie tak... na socjopatę wyszedł.
Doctor_Who
Użytkownik
#4 - Wysłana: 12 Sty 2018 16:10:36
Odpowiedz 
Heh, no to widzę, że jednak nie jestem odosobniony. Myślałem nawet, że sobie trochę wyidealizowałem jego obraz z TOS, ale jak się okazuje, nie . Przy okazji - też mieliście wrażenie, że Mudd z DSC wygląda STARZEJ od tego z TOSu? Choć tu akurat łatwo można wytłumaczyć, że osoba o jego ego sobie mogła zafundować jakiś zabieg w tym zakresie.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 13 Sty 2018 16:22:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
A ja w sumie wolę Mudda nowego od starego, ale tylko samego w sobie, bo kontekstualnie mam z nim spory problem (nie z nim jednym w DSC zresztą), bo - owszem, fajny, barwny, komiksowy socjopata, ale pojawia się pytanie czy ktoś taki w UFP mógłby zaistnieć? Owszem, zdarzało nam się oglądać jak nie Kodosa, to Chu'laka, ale ich socjopatię okoliczności ujawniały (sytuacja rozpaczliwego kurczenia się zasobów w pewnej kolonii, wojenna trauma), a tu tak znikąd... Prawda, był jeszcze Suder, ale jego skłonności były dostrzegane i leczone (fakt, nieskutecznie) od młodości. Był też - co prawda w siódmym sezonie DS9, którego prawie nikt nie oglądał - brat Ezri...
mozg_kl2
Użytkownik
#6 - Wysłana: 13 Sty 2018 16:30:12
Odpowiedz 
Imperator Mudd

https://i.pinimg.com/originals/6a/e6/a7/6ae6a75ba33e9ccb57fd92c7000ca467.png
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 13 Sty 2018 16:32:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Wiesz, że to by ciekawe było? Tylko czy jak lustrzany, to nie powinien być bardzo łagodny i dobroduszny?
mozg_kl2
Użytkownik
#8 - Wysłana: 13 Sty 2018 16:54:02
Odpowiedz 
Q__:
Wiesz, że to by ciekawe było?

wiem i liczę, że tak się stanie. Aktor jest można go kreatywnie zagospodarować.

Q__:
Tylko czy jak lustrzany, to nie powinien być bardzo łagodny i dobroduszny?

podstawowy nienawidził Fedków, ten może nienawidzić innych ras. TE uber alles.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 13 Sty 2018 16:58:28
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
podstawowy nienawidził Fedków, ten może nienawidzić innych ras.

W sumie to by można ciekawiej rozegrać, gdyby mu kazać zauważalnie podobną, ale zdecydowanie wykrzywioną, wersję ideologii UFP głosić/realizować... (I - faktycznie - ładnie by się to w już ustanowiony antagonizm Mudd-Lorca wpisywało.)
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 12 Mar 2018 13:55:34
Odpowiedz 
Obejrzałam siódmy odcinek (idę powoli) i... dostałam szału.

Harry Mudd, który w TOS wydawał się kłopotliwym, acz raczej sympatycznym niebieskim ptakiem, objawił się tu jako skończona szuja, w dodatku pozbawiony skrupułów morderca i zdrajca znacznie gorszy od tak surowo osądzonej Michasi Bernham.

Wypuszczenie go na wolną stopę - bo jak inaczej określić oddanie pod "opiekę" żony i teścia - było najgłupszą rzeczą pod słońcami galaktyki. Ktoś tak sprytny na pewno z czasem znajdzie wyjście, by znów ruszyć w galaktykę, każdy głupi by na to wpadł.

Po tak bezwzględnym sukinsynu jak Lorca spodziewałabym się czegoś lepszego.
Dreamweb
Użytkownik
#11 - Wysłana: 12 Mar 2018 14:06:47
Odpowiedz 
Eviva:

Pisałem już, że puszczenie Mudda wolno to głupota, ale teraz po czasie stwierdzam, iż może Gabriel uznał, że...

UWAGA SPOILER JAK NIE WIDZIAŁAŚ DALSZYCH ODCINKÓW I NIE WIESZ WSZYSTKIEGO O LORCE!

... a niech se idzie ten Mudd wolno, nie moje uniwersum, nie mój cyrk, nie moje małpy.
Inna sprawa że Saru powinien zaingerować, a tego nie zrobił, na to już za bardzo nie mam wytłumaczenia...
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 12 Mar 2018 14:13:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Harry Mudd, który w TOS wydawał się kłopotliwym, acz raczej sympatycznym niebieskim ptakiem, objawił się tu jako skończona szuja, w dodatku pozbawiony skrupułów morderca i zdrajca znacznie gorszy od tak surowo osądzonej Michasi Bernham.

Ale przynajmniej okazało się, że ma jaja .

Eviva:
Wypuszczenie go na wolną stopę - bo jak inaczej określić oddanie pod "opiekę" żony i teścia - było najgłupszą rzeczą pod słońcami galaktyki. Ktoś tak sprytny na pewno z czasem znajdzie wyjście, by znów ruszyć w galaktykę, każdy głupi by na to wpadł.

Najwidoczniej jednak było to skuteczne, skoro - jak TOS z TAS-em pokazały - pod żoninym pantoflem pazur stracił i dał się zredukować do poczciwego cwaniaczka (nie wiem, trzeba chyba założyć, że jak mieli psychohistorię, to może i - wbrew Asimovowi - dla jednostek takie obliczenia też umieli zrobić i tym samym wybrać strategię postępowania?). Poza tym: jego zbrodnie zostały przecież wymazane z historii ("I hate temporal mechanics!" ), a trudno skazać za czyny niepopełnione.

Eviva:

Powiem tak... Lorca ma prawo być obojętny na losy Federacji i jej mieszkańców.

(EDIT: Dreamweb, widzę, że zauważyłeś to samo.)
Eviva
Użytkownik
#13 - Wysłana: 12 Mar 2018 14:36:36
Odpowiedz 
Q__

Wrrr... ja sie po tym odcinku nie mogę pozbierać.
Za to coraz bardziej lubię Michasię, jak również Doktorka i jego kochasia.
Jak na rasistkę i homofobke chyba nieźle
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 12 Mar 2018 14:47:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Wrrr... ja sie po tym odcinku nie mogę pozbierać.

O tyle ciekawe, że dla wielu fanów był to pierwszy akceptowalny (bo TOS-owaty, bo na wesoło, itd.) odcinek DISCO.

Eviva:

Doktorek to również mój ulubieniec. Niestety... tu zamilknę, by nie spoilerować. A Michasia jeszcze ocali honor Federacji (w b. naciąganej fabule, ale to zrobi...).
Eviva
Użytkownik
#15 - Wysłana: 12 Mar 2018 14:58:51 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Q__:

Doktorek to również mój ulubieniec. Niestety... tu zamilknę, by nie spoilerować

W sumie powiedziałeś już dość

Q__:
A Michasia jeszcze ocali honor Federacji

Federacja nie ma honoru. Ani mózgu.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 12 Mar 2018 15:09:00 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
W sumie powiedziałeś już dość

Eviva:
Federacja nie ma honoru. Ani mózgu.

Tylko wersja DISCO. I miejmy nadzieję, że wyłącznie w niedawno minionym sezonie.
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 27 Wrz 2018 16:53:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Roger C. Carmel, oryginalny Mudd, skończyłby dziś 86 lat, z tej okazji ST.com funduje nam wspomnienie o nim i jego słynnej roli*:
http://www.startrek.com/article/lunch-with-roger-c -carmel

* Dostajemy tam m.in. wzmiankę o tym, że rozważano nakręcenie spinoffowej serii o Harry'm M. Czyżby CBS zamierzał wrócić (w jakiejś formie) do tego pomysłu?

USS Phoenix forum / Star Trek / Harry Mudd

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!