USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Najlepsza czołówka !
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 10 Sier 2005 21:23:18
Odpowiedz 
Którą z czołówek wszystkich pięciu seriali uważacie za najbardziej udaną ? Która wzbudza w was najprzyjemniejsze odczucia ? Jak dla mnie w tej kategorii wygrywa czołowka ,,Voyagera" : przepiękne obrazy staku majestatycznie przesówającego się na tle słońca , gwiazd , planet i sunącego w gęstej mgławicy by natępnie wejść w warp w blasku wschodzącej gwiazdy. Do tego niezwykła muzyka Jerrego Goldsmitha ... poezja A wy , którą czołówkę preferujecie ?
Delta
Użytkownik
#2 - Wysłana: 10 Sier 2005 21:42:28
Odpowiedz 
Mi najbardziej podoba się czołówka... z pierwszego sezonu Enterprise (to najlepsza rzecz jaka w tym serialu powstała poza 4 sezonem). Pokaz osiągnięć ludzkości na przestrzeni wieków i piosenka zawierająca sporo optymizmu.
Druga z kolei jest czołówka z Voyagera. Zaś DS9 ma chyba najlepszy motyw muzyczny.
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 10 Sier 2005 21:54:47 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Co do czołówki ,,Enterprise" to zgodze się co do wizji , natomiast muzyka wcale mi się ni podobała. To pewnie dlatego , że wole klasyczne filmowe soundtracki a nie takie popowe pioseneczki. Co do motywu muzycznego w DS 9 to w pełni zgadzam , się że był on udany ale mimo to bardzjej podobała mi się muzyka z czołówki ,,Voyagera" - dla bardziej romantyczna i przez to mocnej wpasowująca się w klimat ,,Gwiezdnej Wędrówki" : ,,tam gdzie jeszcze nikt nie dotarł..." A wiecie , że TNG miał mieć początkowo całkiem inną muzykę w tytule ? Mam płyty z muzyczką z tegoż serialu i muszę powiedzieć , że wersja alternateywna jego czołówkowej muzyki bardziej mi się podoba - bardziej oryginalna ! Natomiast najgorszą muzykę miał TOS. Też ma ten motyw na płycie i strasznie się tego słucha : ,,Aaaaa..." O , Boże !
gosc
Anonimowy
#4 - Wysłana: 11 Sier 2005 03:20:19
Odpowiedz 
Szperajac po necie znalazlem alternatywna werjse czolowki Enterprise z podkladem muzycznym ze "Star Trek: Generations". Naprawde duzo lepiej sie komponuje z obrazem, niz ta "spiewanka".

http://bitzi.com/lookup/AXSCQ5J3W6TXWEIUKCOLG3WJKEVC7JBI

Strona z p2p, ale pierwszy raz znalazlem to gdzies na serwerze http/ftp (szkoda, ze juz nie pamietam, gdzie to bylo...). Plik nazywal sie "stentaltintro.mpg".

Na samym poczatku widnieje slajd z logo Paramount i troche danych o klipie. Jezeli nagranie naprawde jest jednym z alternatywnych wersji czolowki, jakie tworcy serialu mieli do wyboru, to w/g mnie dali ciala ze go nie wybrali ;]. Zmiany muzyki wspaniale pasuja do obrazu. Pod koniec, gdy pokazywany jest lot Phoenix'a, gdy ludzkosc wkracza w epoke Warp, pojawia sie znajomy, przewodni temat ze Star Trek'a (czyli poprostu koncowka pierwszego utworu z Generations). Poprostu "miodzio" ;].
gosc
Anonimowy
#5 - Wysłana: 11 Sier 2005 03:26:44
Odpowiedz 
P.S.: Ta strona ktora podalem nie zawiera, niestety, nawet linkow p2p. Nie zauwazylem tego wczesniej, szybko chcialem odnalezc ten plik, myslalem ze na niej cos jest :/. Ale przynajmniej daje swiadectwo, ze w moim poscie jest ziarno prawdy ;].
Dyplomata
Użytkownik
#6 - Wysłana: 11 Sier 2005 11:19:17 - Edytowany przez: Dyplomata
Odpowiedz 
Nalepsza czołówka :
" Star Trek : Enterprise " (np.z sezonu 1) .
Zdjęcia + animacje + bradzo ładna i optymistyczna piosenka .

Melodia :
" Star Trek : The Next Generation " .
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 11 Sier 2005 11:36:50
Odpowiedz 
Melodia :
" Star Trek : The Next Generation " .

Czy ja wiem ? ona zaczerpnięta jest żywcem z filmów z załogą TOS , ta druga wersja była bardziej oryginalna...
Dreamweb
Użytkownik
#8 - Wysłana: 11 Sier 2005 15:41:18
Odpowiedz 
A ja mam coś z innej beczki. Uważam, że świetną czołówkę ma gra "Star Trek: Elite Force 2". Wpadająca w ucho muzyka i ciekawe ujęcia lecącego Enterprise E. Wszystko jest zrobione bardzo ładnie i dorównuje czołówkom serialowym (niektóre przebija). Gdyby nakręcili serial o dalszych przygodach załogi Picarda to powinien mieć właśnie tą czołówkę.
Jaszczur
Użytkownik
#9 - Wysłana: 11 Sier 2005 19:11:58
Odpowiedz 
Mi najbardziej podoba sie czołówka z Następnego Pokolenia, ale ta która jest od trzeciego sezonu. Ta zblizajaca sie mgławica w górnym rogu ekranu łudzaco przypomina Plaejady w gwiazdozbiorze Byka ,a umieszczony w głebi pas Drogi Mlecznej pogłebia wrażenie otchłani kosmosu. Fajnie wygląda też pomysł z tą kometą która w momencie gdy się pojawia nadaje muzyce jakby głębsza nutę .No i oczywiscie moment gdy Entek wchodzi w Warp-gdy podłączy sie pod kompa większy głośnik i ustawi na maksa , to od grzmotu wejścia w nadświetlną dudnia aż szyby w oknie.

Z innych wejściówek numerem dwa dla mnie jest ta z Voyagera pełna majestatu i uroku (super scena zwłaszcza z protuberancją i ten malutki Voyagerek pod nią) . Najmniej podoba mi sie muza z DS9 , taka troche za bardzo smutna.

Z melodii gier trekowych lubię motywy Federacji i Klingonów ze Star Trek Armada.
Picard
Użytkownik
#10 - Wysłana: 11 Sier 2005 19:15:57
Odpowiedz 
Motyw klingoński z ,,Armady" rzeczywiście jest świetny ! Wie ktoś czy równie fajna muzyczka była np. w ,,Klingon Academy" ?
Pah Wraith
Użytkownik
#11 - Wysłana: 15 Sier 2005 12:33:40
Odpowiedz 
1) Muzyka z DS9 od 4 sezonu, ta z dodatkowym "beatem",
2) Voyager,
3) TOS - druga wersja
Evelin Siv
Użytkownik
#12 - Wysłana: 27 Cze 2010 19:36:05
Odpowiedz 
Picard
U mnie też wygywa z VOY, jest najciekwasza, chętnie się ją słucha (nie chce jej przewijać jak po jakimś czasie TNG ) i jak mówiłeś, świetne dobrane do niej widoki.
Na drugim miejscu chyba DS9, ale z TNG też mi się podoba (i gadka Picarda )
TSan
Użytkownik
#13 - Wysłana: 27 Cze 2010 19:44:03
Odpowiedz 
Enterprise!! Bezapelacyjnie!!
Eviva
Użytkownik
#14 - Wysłana: 27 Cze 2010 19:45:23
Odpowiedz 
TSan

Popieram na 1000%!
Evelin Siv
Użytkownik
#15 - Wysłana: 27 Cze 2010 19:54:13
Odpowiedz 
TSan
Eviva
A no zapomniałam o ENT. Piosenka super, choć serialu nie oglądałam. Ale takie jak dla mnie trochę nie w stylu Treka piosenka. Ale podoba mi się miałam fazę, gdy ciagle jej słuchałam
The_D
Użytkownik
#16 - Wysłana: 28 Cze 2010 13:13:30
Odpowiedz 
Moim zdecydowanym faworytem jest czołówka TNG, to w zasadzie jedyna, której prawie nigdy nie przewijam. Częściowo jest związane z sentymentem, bo TNG to mój pierwszy serial i majestatycznie przelatujący Galaxy robił wrażenie na dzieciaku jakim byłem oglądając go pierwszy raz. Ale to nie tylko sentyment. Czołówka Voyagera może nawiązywać do romantycznej podróży, DS9 życia na ruchliwej stacji, ale to muzyka z The Next Generation całą linia melodyczna mówi "to boldly go".

TOS to osobna historia. Gdy pierwszy raz usłyszałem te "Aaaaaa" tez pomyślałem, "O rany, co to jest!". Ale TOS właściwie przecierał szlaki innym space operom. Podejrzewam, że ta muzyka mogła wydawać się właśnie "kosmiczna" w latach 60. Co więcej czołówka po osłuchaniu można sie do niej przyzwyczaić, (podobnie jak przyzwyczajamy się do TOS-owej scenografii, efektów, gry aktorskiej), a puszczona w napisach do ST XI zabrzmiała nawet swojsko.
RaulC
Użytkownik
#17 - Wysłana: 28 Cze 2010 22:28:25
Odpowiedz 
Ja sobie zrobiłem ranking czołówek:
1. VOY
2. TNG
3. TOS
4. DS9
5. ENT (muzyka mi stanowczo nie pasuje choć wizualnie niezłe ale jakieś mało trekowe)
Evelin Siv
Użytkownik
#18 - Wysłana: 28 Cze 2010 22:37:55
Odpowiedz 
RaulC:
ENT (muzyka mi stanowczo nie pasuje choć wizualnie niezłe ale jakieś mało trekowe)

Mi piosenka się podoba, ale jak już wspomniałam - właśnie, takie nie w stylu Treka.

To ja też zrobię ranking
1.VOY
2.TNG (jednak chyba na drugim miejscu, gadka Picarda mi się podoba )
3.DS9
4.ENT
5.TOS
Slovaak
Użytkownik
#19 - Wysłana: 29 Cze 2010 07:21:39 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
1. VOY
http://www.youtube.com/watch?v=-DaXyxLY9fc

2. TNG (dlatego że to jedna z niewielu rzeczy z TNG którą pamiętam jeszcze z wczesnego oj wczesnego dzieciństwa, kiedy to nie ja Star Trek oglądałem a prawdopodobnie babcia. ...Ten układ słoneczny na początku, taki tajemniczy jakby wciąż do zbadania*)
http://www.youtube.com/watch?v=XsxgcLf0TSY

*no bo jest ;P
Korrd
Użytkownik
#20 - Wysłana: 29 Cze 2010 09:58:53
Odpowiedz 
A ja najbardziej lubię czołówkę z Nemesis. Szkoda, że taka krótka, ten motyw wart byłby rozwinięcia.
Evelin Siv
Użytkownik
#21 - Wysłana: 29 Cze 2010 14:35:07 - Edytowany przez: Evelin Siv
Odpowiedz 
Korrd
A właśnie zapomniała o czołówkach z filmów. Tak Nemsis super, ale mam ten sam problem - krótka
Podoba mi się bardzo ta z Insurrection (ustawiłam sobie muzyczkę na połączenia w telefonie*) i z First Contact

*a na przychodzące smsy ustawiłam sobie głos komputera pokładowego "Transfer complet"
Lucas
Użytkownik
#22 - Wysłana: 3 Lip 2010 16:33:20
Odpowiedz 
Najlepsza to chyba czołówka z TNG. Zreszta ta czołówka to jedyna rzecz którą lubię w tym serialu, oprócz ślicznej Deanny.
TSan
Użytkownik
#23 - Wysłana: 3 Lip 2010 16:40:27
Odpowiedz 
Lucas:
oprócz ślicznej Deanny

Tego ci nie daruję!!
Lucas
Użytkownik
#24 - Wysłana: 3 Lip 2010 20:29:36
Odpowiedz 
TSan:
Tego ci nie daruję!!

Nic ci nie grozi... A to wirtualne, forumowe kwiatuszki:
Eviva
Użytkownik
#25 - Wysłana: 3 Lip 2010 20:36:44
Odpowiedz 
Lucas
TSan

Chyba się nie mylę, gdy oznajmię, że jesteście chyba naszą pierwszą trekową parą na forum. Co prawda biter sprowadził tu raz swoją lubą, ale że logowali się z jednego komputera, wynikła kontrowersja.
Lucas
Użytkownik
#26 - Wysłana: 3 Lip 2010 21:14:46
Odpowiedz 
Eviva

Skoro juz wiesz, to mogę przesłać mojej stokrotce buziaczki:
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 3 Lip 2010 22:00:37
Odpowiedz 
Eviva:
ale że logowali się z jednego komputera, wynikła kontrowersja

Tym razem też wyniknie.

Lucas
TSan

Istnieje obowiązek zglaszania jeśli spod jednego IP ma pisać więcej niż jedna osoba, a tak właśnie się dziś stało w Waszym wypadku. Jako, że Tsan bywa z naszym regulaminem dość często na bakier, w sumie powinna być jakaś kara dyscyplinarna.
Jurgen
Moderator
#28 - Wysłana: 3 Lip 2010 22:00:58 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
TSan
Lucas
Eviva

A co to ma być?! Przecież to zwykły spam! Ja rozumiem, że na tym forum OT jest tradycją, ale niech się to choć trochę wiąże z tematem...Na razie (jakkolwiek osobiście uważam taki "ekshibicjonizm" za niesmaczny) tylko nieoficjalnie zwracam uwagę, ale jeżeli dalej będziecie się tak zachowywać, to będe musiał zwrócić się do Madame Picard i Q o oficjalne zajęcie się tym.

PS O widzę, że Q też zauwazył "nieprawidłowości"...
Tina46
Użytkownik
#29 - Wysłana: 3 Lip 2010 22:07:24
Odpowiedz 
Jurgen
Że tak się wtrące, ale to taki mały OT. Czuje się teraz związana sznurkiem...
Jurgen
Moderator
#30 - Wysłana: 3 Lip 2010 22:11:13
Odpowiedz 
Tina46:
to taki mały OT

To nie jest "mały OT". To jest SPAM .

Tina46:
Czuje się teraz związana sznurkiem

I bardzo dobrze - Ordnung muss sein.
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Najlepsza czołówka !

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!