USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / The Orville - nowa parodia Treka w tradycji Galaxy Quest, czy nowy... Trek?
 Strona:  ««  1  2  3  ...  24  25  26  27  28  29  30 
Autor Wiadomość
resetta
Użytkownik
#871 - Wysłana: 5 Maj 2019 17:17:06
Odpowiedz 
Q__:
Bo ci najemnicy pracowali z Roddenberrym, pracowali z Pillerem*, i wiedzą z czym się Treka je (dowodem Frakes, który potrafi tchnąć ducha klasycznego ST i w Discovery), a bossowie CBS-u nie wiedzą (lub nie chcą wiedzieć).

No i? W jakim stopniu moga cokolwiek DECYDOWAC o produkcie?
Frakes bedzie wychwalal Michaline i DSC, a nie powie prawde. Wyrezyseruje kazdy odcinek najlepiej jak umie i to wszystko.
A jak zacznie sie wtracac co do ideologii, scenariuszy, kanonu, to najwyzej mu podziekuja, ze panie Frakes placimy panu za rezyserke, nie za konsultacje, od tego mamy wlasnych ludzi.
Ci sami najemnicy jak juz powiedzialam moga zostac wynajeci przez kazdego i do czegokolwiek, ale to tylko wlasciciele praw moga im kazac robic to co robia w ramach Treka.
Wszyscy inni musza udawac, ze sa czyms innym, nie zblizac sie za bardzo do sedna, bo jak to zrobia, to ci od praw przyjda i ich po prostu zlikwiduja z rynku i tyle.
Nadal popieranie takich w swietle realiow praw i behindow nie ma najmniejszego sensu.

Q__:
Ja wolałbym jednak dostać więcej STC, niż DSC, acz Continues nie było Trekkem idealnym. A gdybym dostał STC post-TMP w kinowych dekoracjach, na budżetową miarę DISCO, to już w ogóle...

Wolalbys, ale przez to, ze jest to robota amatorow bez praw do praw i za dobrze zrobiona, efekt jest wlasnie taki, ze wiecej nie dostaniesz.
Dostalbys gdyby byli czescia produkcji oficjalnej.
Chyba to rozumiesz?
Rozumiesz te realia?
Ze z dwojga zlego lepiej wspierac te zla oficjalke niz dobre nieoficjalki, w momencie kiedy wspieranie tych drugich to wlasnie przykladanie sie do ich zaduszenia przez tych pierwszych.
A w dodatku ja nie chce pseudotrekow bez licencji, jak robi Seth, ktory oficjalnie musi robic wszystko, zeby to trekiem nie bylo.
Ja wole wspierac tych co maja prawa, liczac na to, ze tam wlasnie trafia ci wszyscy co tego treka kiedys robili i chociaz podskornie przemyca to co wiedza, potrafia, pamietaja.
Masz co chwile w sieci przyklady na to, ze jak za blisko, za duzo, za dobrze, za podobnie, to krotka pilka - zamykamy was.
Chyba lepiej przylaczyc sie do wroga i powolutku od srodka go przerabiac niz walczyc beznadziejnie tylko po to by polec i slad zaginal.
Mozna wlaczyc na zasadzie hejtu i stawania okoniem, ale wiadomo, ze to sie skonczy w ogole brakiem produkcji czegokolwiek. Mnie to nie odpowiada, bo uwazam, ze kazda proba powrotu do produkcji moze dac jakies elementy pozytywne.

Nie, absolutnie nie chce post TMP. Jego miejsce jest tam gdzie i stylistyka TOS, w archiwach domowych filmotek i pamieci.
Stylizacja musi byc jak najbardziej nowa, tylko niech bedzie dopieszczona. Momentami w DSC pokazywali, ze potrafia, tylko nie chca.
Q__
Moderator
#872 - Wysłana: 5 Maj 2019 17:51:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
Ci sami najemnicy jak juz powiedzialam moga zostac wynajeci przez kazdego i do czegokolwiek, ale to tylko wlasciciele praw moga im kazac robic to co robia w ramach Treka.
Wszyscy inni musza udawac, ze sa czyms innym, nie zblizac sie za bardzo do sedna, bo jak to zrobia, to ci od praw przyjda i ich po prostu zlikwiduja z rynku i tyle.

Widzisz... To konsument, nie producent, ostatecznie decyduje. I ma on prawo dawać wytwórni jasne sygnały co w Treku ceni/lubi, i kogo chce widzieć za jego sterem. Dlatego chwalenie Frakesa, STC, czy jakichś elementów ORV, że już o głosowaniu portfelami nie wspomnę, nie jest pozbawione znaczenia.*

* To z punktu widzenia rynkowego. Z innych perspektyw patrząc: logiczniejsza wydaje się wierność duchowi Treka (choćby stłamszonemu w/w prawnymi ograniczeniami), niż jego logo. Nazwa to tylko nazwa. ST to coś znacznie więcej, przynajmniej dla fana...

resetta:
Nadal popieranie takich w swietle realiow praw i behindow nie ma najmniejszego sensu.

A jaki sens ma wspieranie produktu, który oryginał przypomina głównie tytułem?

Bardziej już rozumiem logikę tych, którzy życzą CBS-owi bankructwa, licząc, że wtedy prawa trafią w sensowniejsze ręce.

Jak i tych, którym marzy się universum ORV jako nowe - surogatowe - naczynie dla idei Treka.

resetta:
Nie, absolutnie nie chce post TMP. Jego miejsce jest tam gdzie i stylistyka TOS, w archiwach domowych filmotek i pamieci.

Kiedy styl SF lat '70 okazał się zaskakująco żywotny. Dowodem "Moon".

A TMP wciąż stanowi najlepszy przykład prawdziwej SF w Treku.
Q__
Moderator
#873 - Wysłana: 9 Maj 2019 07:37:39
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#874 - Wysłana: 12 Maj 2019 00:18:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#875 - Wysłana: 12 Maj 2019 19:54:06
Odpowiedz 
Q__:
To już oficjalne - będzie trzeci sezon:

sad reaction only.
Q__
Moderator
#876 - Wysłana: 12 Maj 2019 21:48:09
Odpowiedz 
mozg_kl2

Bez przesady... Zawsze więcej dla fanów do oglądania... Nawet jeśli TNG/wczesne DS9 (moja ulubiona era Treka, tak nawiasem), to to nie jest...
resetta
Użytkownik
#877 - Wysłana: 13 Maj 2019 02:30:55
Odpowiedz 
I fajnie, ja sobie obejrze i bede go dalej opierdalac jak nie przestanie byc wtorny.

Q, to bzdura z tym wielkim wplywem konsumenta. Konsument cokolwiek bedzie sobie mowil w necie czy gdziekolwiek, to i tak go sie zmanipuluje jak tylko sie da, a kasa na promocje pokaze, ze jest swietnie i sie sprzedaje oraz machnie reka na tych hejterow i bedzie inwestowac w tych, ktorzy mowia, ze im sie podoba.
Nie, sprzedania praw i bankrudztwa tez nie popieram, bo to tylko prosta droga do jeszcze gorszego wlasciciela, ktory tylko kupil bo byla okazja. Masz zreszta mnostwo przykladow na to jak decentralizacja, oslabianie wplynely na to, ze sie dobre rzeczy rozwalaja jeszcze bardziej po przejeciu. Disney ci poprzejmowal i masz efekty jak super pomogl nowy wlasciel. I nawet nie mowie tutaj o SW, ale chociazby po miramax i piksarze.

Poza tym akurat DSC pokazalo dokladnie jak mozesz sobie o kant tylka potluc wplyw konsumenta.
Od poczatku jest olewanie zadan, zgarnianie nowego widza i promowanie pod to co sie uwaza, a koniec koncow niezadowoleni ortodoksi nawet nie ogladaja, bo nie.

Zreszta juz NG dalo przyklad, ze konsument niech sie goni i gdyby nie przeciwstawianie sie ortodoksom, ktorzy nie do konca sa konsumentami, bo konsumentami sa ci, KTORZY po prostu SIEGNA i beda OGLADAC, a wydziwiac i analizowac.
Konsument nie ma byc fanem, ma sie zainteresowac produktem, obejrzec i juz. A konsument w przypdku DSC ma sie glownie interesowac platforma, a nie tym produktem i w ramach platformy poleci wszystko, nawet serial o zabach fantasy.

Jak masz kase na promocje i dobre triki, to wygrywasz, jak jest w przypadku oskarow, gdzie promowane kasa i reklamami filmy wygrywaja, a te rownie dobre, ale bez promocji i szwindli nie, bo czlonkowie akademii nijak nie zmuszeni nawet moga jakiegos filmu nie obejrzec.

Do pewnego momentu konsument wplywal, faktycznie, bo prostu kupowal, a teraz to sie na konsumenta wplywa i dopasowuje wszystko by wyszlo, ze chce.
I jednoczesnie - po raz kolejny - ludzie, ktorzy zostali przyciagnieci do DSC, ktorym sie podoba, rzeczywiscie moga mowic, ze im sie podoba, szczerze i stanowic coraz wieksze grono widzow i konsumentow, bo walczacy ortodoksyjni ST sie wycofuja, bojkotujac i jeczac.

Ja nadal bede popierac tych co maja prawa, bo to oni moga cokolwiek robic i produkowac, nawet zle. Druga opcja jest nic i nie wiem po co sie oszukiwac, ze nie.

Moze wsrod 10 zlych rzeczy trafi sie jedna dobra, moze ten serial o Pikeu bedzie, moze film z Tarantino dojdzie do skutku, moze ci wszyscy matorscy pogrobowcy faktycznie zostana zatrudnieni i cos przemyca.

I nie porownuj filmow ze stylistyka lat 70 do seriali. Przynajmniej nie z takim zalozeniem jak ST.
Ja lubie sentymentalizm,ale glownie z pomyslem na niego i z glownymi zalozeniami co do jego uzycia, a w ST tego nie bedzie i nikt nie bedzie nad tym myslal. Zreszta stylistyka sf lat 70 czy wczesniej, to najmocniej psujace sie sie rzeczy. Jezeli chodzi o ogolna popkulture, to nie, to, to zawsze przyciagnie, bo mnie wlasnie spoleczna otoczka taka przyciaga.
Q__
Moderator
#878 - Wysłana: 13 Maj 2019 10:33:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
I fajnie, ja sobie obejrze i bede go dalej opierdalac jak nie przestanie byc wtorny.

O, to zupełnie jak ja.

resetta:
Q, to bzdura z tym wielkim wplywem konsumenta.

Czy ja wiem? DSC rozweselili (i do The Orville upodobnili), trylogię Johnsona prawdopodobnie cancelowali, Clone Wars i The Expanse wznowili, Sonica zmienili... Wszystko to da się - choć trochę - kłaść na karb wpływu publiczności...

resetta:
Disney ci poprzejmowal i masz efekty jak super pomogl nowy wlasciel. I nawet nie mowie tutaj o SW

Kiedy - co by nie gadać - Disney robi przynajmniej SW podobne wizualnie do SW. I czasem nawet wypuści coś, co minimum część starego fandomu zadowoli (a to Rebels, a to nowy sezon CW). Poza tym takie np. MCU mu wychodzi, klasyczniejszy Trek też mógłby wyjść, choćby przypadkiem. Zresztą zobaczymy, bo teraz ORV - z ekipą weteranów ST na pokładzie - w ich rękach...

resetta:
Ja nadal bede popierac tych co maja prawa, bo to oni moga cokolwiek robic i produkowac, nawet zle.

Rozumiem acz nie podzielam. A Phoenix pomieści wszelkie nasze poglądy...

resetta:
I nie porownuj filmow ze stylistyka lat 70 do seriali. Przynajmniej nie z takim zalozeniem jak ST.

Kiedy DSC dekoracjami nawet przypomina TMP. Brak mu "tylko" TMP-owskiego tempa (ok, w serialu aż tak wolne by nie przeszło, ale gnać przecież także nie muszą) i rozfilozofowania...
Q__
Moderator
#879 - Wysłana: 14 Maj 2019 21:50:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
The Orville a TNG, "Identity" a "TBoBW" (Lore reloaded):
http://www.youtube.com/watch?v=U_a4kwV5VnE
MarcinK
Użytkownik
#880 - Wysłana: 18 Maj 2019 17:02:26
Odpowiedz 
Q__:
Poza tym takie np. MCU mu wychodzi

Wychodziło, potem wydali Strażników Galaktyki i zaczęli robić wszystko na jedno kopyto
Z
Q__:
Trek

Też by tak mogło być
Q__
Moderator
#881 - Wysłana: 18 Maj 2019 18:50:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Też by tak mogło być

Ha, może kiedyś się przekonamy... Póki co zobaczymy jak będzie wyglądało pod ich rządami ORV.
MarcinK
Użytkownik
#882 - Wysłana: 18 Maj 2019 18:57:39
Odpowiedz 
Q__:
Póki co zobaczymy jak będzie wyglądało pod ich rządami ORV.

W sumie, może zróbmy petycję o cameo Sorbo czy coś, może posłuchają?
Q__
Moderator
#883 - Wysłana: 18 Maj 2019 22:23:15
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
zróbmy petycję o cameo Sorbo

Co prawda jego pomysły i ego miały raczej niszczacy wpływ na AND, ale... w sumie - czemu nie.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  24  25  26  27  28  29  30 
USS Phoenix forum / Star Trek / The Orville - nowa parodia Treka w tradycji Galaxy Quest, czy nowy... Trek?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!