USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Discovery
 Strona:  ««  1  2  ...  90  91  92  93  94  ...  128  129  »» 
Autor Wiadomość
Toudi
Użytkownik
#2731 - Wysłana: 27 Mar 2018 08:21:37
Odpowiedz 
12 lepsze,
11 równie złe,
10 kolory lepsze, nadal złe jak oryginał,
9 muzyka nie jest największym problemem otwarcia, nie widzę specjalnej różnicy,
8 zmiany ujęć nie dostosowane do muzyki, jest gorzej wręcz,
7 jak 9,
6 no tu pomysł na plus. CGI domowe ciągnie w dół, ale długie ujęcia statku mi się podobają. szkoda, że DSC nie jest bardziej miły dla oka. Jednak to nie A czy D...
5 no to już wygląda jak czołówka serialu, muzykę tylko nieco lepiej dopasować,
4 utwór fajny, pasuje do motywu DSC, ale nie z tym tłem,
3 no, nie powiem, fajne. Tylko ten kanciasty DSC psuje te ujęcia (Czy DSC ma w ogóle jakieś fajne ujęcia, wszystkie poprzednie okręty miały przynajmniej dwa kąty, z których wyglądały zajebiście, a ten okręt?),
2 black alert tam nijak nie pasuje,
1 muszę przyznać, też mi się najbardziej z tych 12 podoba. ;)
Q__
Moderator
#2732 - Wysłana: 27 Mar 2018 18:34:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
12 lepsze,

Owszem. Acz widać, że to jest wybór scen z serialu bez ładu i składu, nie - spójna narracja w stylu czołówek DS9 i VOY.

Toudi:
11 równie złe,

Bo bardzo dużo z oryginału tylko napisy bardziej w Trekowej (acz nie ENTkowej) tradycji, pozwalające od razu zidentyfikować who is who.

Toudi:
10 kolory lepsze, nadal złe jak oryginał,

Przyznaj jednak, że w tej kolorystyce - choć nadal hipstersko-designerska - wygląda bardziej Trekowo.

Toudi:
9 muzyka nie jest największym problemem otwarcia, nie widzę specjalnej różnicy,

Niemniej muzyka wyraźnie ciekawsza.

Toudi:
8 zmiany ujęć nie dostosowane do muzyki, jest gorzej wręcz,

Jak dla mnie - jak 12, a może i lepiej.

Toudi:
7 jak 9,

Owszem - również muzyka lepsza niż w oryginale.

Toudi:
6 no tu pomysł na plus. CGI domowe ciągnie w dół, ale długie ujęcia statku mi się podobają. szkoda, że DSC nie jest bardziej miły dla oka. Jednak to nie A czy D...

Jestem pod wrażeniem włożonego wysiłku, ale właśnie tanie CGI i pewna monotonia narracji ciągną rzecz w dół. Niemniej to jest zasadniczo niezgorszy pomysł na czołówkę DSC.

Toudi:
5 no to już wygląda jak czołówka serialu, muzykę tylko nieco lepiej dopasować,

Prawda. Ale czy użycia melodyjki z TNG nie uznalibyśmy Kurtzmanowi i spółce za profanację? Poza tym - stety czy niestety - nie było jeszcze Treka z twarzami aktorów/bohaterów w czołówce. Znaczy: ładne to jest, ale jako beton byśmy sarkali.

Toudi:
4 utwór fajny, pasuje do motywu DSC, ale nie z tym tłem,

No bo tło - wiadomo. A utwór z trailera wzięty.

Toudi:
3 no, nie powiem, fajne. Tylko ten kanciasty DSC psuje te ujęcia

Jak dla mnie - zasadniczo bez różnicy względem poprzednich (12 i 8) montaży. Może faktycznie połączenie trochę sprawniejsze ale Sarkofag w mirrorze? Charon powinien być.

Toudi:
Czy DSC ma w ogóle jakieś fajne ujęcia, wszystkie poprzednie okręty miały przynajmniej dwa kąty, z których wyglądały zajebiście, a ten okręt?

Ze dwa ujęcia, w których wygląda znośnie znajdę. Pierwsze - widok bokiem, lekko od góry (tak, że kawałek spodka widać) - wrzucałem kiedyś stosowne zdjęcie. Drugie - wykorzystywane i przez twórców niniejszych fan-czołówek ujęcie z widokiem/najazdem kamery na otwarty hangar.

Toudi:
2 black alert tam nijak nie pasuje,

Nie przesadzaj. Jak w 12 i 8 mamy tam pewną monotonię zmontowanych scen, ale wykorzystanie akurat tych momentów, w których w oknach bohaterów widać, zasługuje na pochwałę (bo widać, że można zrobić coś w tradycji dawnego ST, ale nowatorskiego zarazem.

Toudi:
1 muszę przyznać, też mi się najbardziej z tych 12 podoba. ;)

Owszem, mnie również (linkowałem tę czołówkę zresztą i chwaliłem), ładne ujęcia, ładny montaż. Zasadniczo CBS powinien to wykorzystać jako czołówkę drugiego sezonu, a twórcy podziękować/zapłacić. Ale... i tu znajdzie się coś do poprawienia - mogliby wyrzucić to szpecące grzybkowanie i strzelanie, a dać zamiast niego bohaterów w oknach z wersji 2.

ps. Nie skomentowałeś Honorable Mentiona, a montażyk całkiem zacny i dodający trochę TOSowej radości do tego wysilonego DISCO-mhroku.

EDIT:
A tu jeszcze Lane o wiadomej wyciętej scenie:
https://fanfilmfactor.com/2018/03/27/star-trek-dis coverys-secret-scene-editorial/
KAEM
Użytkownik
#2733 - Wysłana: 28 Mar 2018 02:27:03
Odpowiedz 
takie sobie, średnio pasuje do oryginalnej muzyki

kosmetyczne, niewiele wnoszące zmiany

wyjątkowo nieudana (i prosta) przeróbka

muzyka kompletnie nie pasuje do tej czołówki, 100x bardziej wolę oryginał.

chaotyczny dobór scen a do tego kiepsko połączony z muzyką

podobnie tak 09 czyli muzyka kompletnie nie pasuje do tej czołówki, 100x bardziej wolę oryginał.

muzyka znacznie lepsza niż w 07 i w 09 ale wykonanie wizualne słabiutkie. Całość za mało dynamiczna i bez jakiegoś całościowego pomysłu.

Gdyby nie ta niepotrzebna muzyczna wstawka retro na początku, byłoby naprawdę niezłe. Wizualnie (wybór scenek, montaż) także udane. Pomysł z wstawieniem aktorów - SUPER!

IMO utwór nie pasuje do czołówki.

Muzyka z Entka pasuje tu IMO świetnie. Trochę skopane połączenie muzyki z obrazem i sam dobór scenek choć jedna scena (z obrony kolonii górniczej) dopasowana idealnie!

Nawet ciekawe. Gdyby do tego wpasować jeszcze postacie aktorów (na przykład przedłużyć moment zbliżenia okien) byłoby niezłe.

Początek prawie jak DS9. Muzyka nie pasuje do DSC, zbyt spokojna i monotonna wręcz nudna. Jedyne co w tej wersji jest udane do montaż scenek choć sam ich dobór raczej kiepski.
Q__
Moderator
#2734 - Wysłana: 29 Mar 2018 00:46:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
wyjątkowo nieudana (i prosta) przeróbka

Dlaczego nieudana?

KAEM:
muzyka kompletnie nie pasuje do tej czołówki, 100x bardziej wolę oryginał.

Nie pasuje, bo...?

KAEM:
podobnie tak 09 czyli muzyka kompletnie nie pasuje do tej czołówki, 100x bardziej wolę oryginał.

Jw.

KAEM:
Całość za mało dynamiczna i bez jakiegoś całościowego pomysłu.

Pomysł przecież był - niespieszna prezentacja statku.

KAEM:
Gdyby nie ta niepotrzebna muzyczna wstawka retro na początku, byłoby naprawdę niezłe. Wizualnie (wybór scenek, montaż) także udane. Pomysł z wstawieniem aktorów - SUPER!

Wstawienie aktorów chwalisz, a motyw muzyczny retro ganisz z przekonania, czy z przekory?

(Choć całościowo, widzę, wszyscy trzej się zgadzamy w pozytywnym odbiorze tej fan-czołówki.)

KAEM:
IMO utwór nie pasuje do czołówki.

I tu poprosiłbym o uzasadnienie tej opinii.

KAEM:
Nawet ciekawe. Gdyby do tego wpasować jeszcze postacie aktorów (na przykład przedłużyć moment zbliżenia okien) byłoby niezłe.

Znowu się w czymś zgadzamy.

KAEM:
Początek prawie jak DS9. Muzyka nie pasuje do DSC, zbyt spokojna i monotonna wręcz nudna. Jedyne co w tej wersji jest udane do montaż scenek choć sam ich dobór raczej kiepski.

Uznajesz ten dobór za kiepski, albowiem...?

Dreamweb

Nie wiem dlaczego dopiero teraz wpadłem na to, że warto byłoby dać wiadomą wyciętą scenę na stronę główną. Przygotowałem niusa, po południu trafi gdzie trzeba:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=1914

(Przy czym jak teraz na tę scenkę ponownie patrzę, to powraca z mocą stare pytanie. Bo doprawdy trudno pojąć dlaczego twórcy pozwolili agentowi Sekcji wymyślić, że dobrze będzie na Qo'noSie udawać Trilla, a naszym dzielnym bohaterom nie dali prawa do tak oczywistej refleksji.
Acz i nasuwa mi się nowa myśl, że obraz S31 w DSC jest bardzo spójny ze sposobem jej ukazania w REN - jeden będzie tu zarzucał wtórność, inny pochwali spójność rożnych odmian Treka - znów mamy malowniczo ustrojonych obdartusów, w tym silną kobietę, o mało wzorcowo-Fedkowych charakterach zatrudnionych przez tę organizację do wykonywania pozaprawnych misji.)
Dreamweb
Użytkownik
#2735 - Wysłana: 29 Mar 2018 09:29:20
Odpowiedz 
No właśnie też mi się wydawało że na główną zasługuje, ale nie chciałem nalegać.

Q__:
dlaczego jej agenci występowali jawnie, na statku, na którym poza tym byli zwykli oficerowie GF?

No właśnie, dobre pytanie, to tak jakby James Bond chodził z plakietką "Jestem tajnym agentem, w czym mogę pomóc?"

Q__:
dlaczego nie widzieliśmy by czarne delty kręciły się wokół świeżo "mianowanej kapitanem" imperatorzycy

Może się kręcili tylko incognito (w sensie zamaskowali się poprzez zastąpienie odznak czarnych zwykłymi - jak Superman co to zakłada okulary i nikt już go nie pozna).
A może po prostu z lenistwa stwierdzili - dobra, tym razem wyjątkowo do jej śledzenia wykorzystamy okrętowy monitoring.
Zresztą, to byłby szczyt idiotyzmu ze strony adm. Cornwell, gdyby w kajucie cesarzowej nie zainstalowała kamer (choć ST takie idiotyzmy jak wiemy zna)...

A może Cornwell sama ma konszachty z S31? Sposób w jaki chciała załatwić Klingonów wiele na to wskazuje (w sumie tu podłożenie bomby o skutkach planetarnych, tam zatrucie całego gatunku Założycieli - metody podobne).

Q__:
A tu jeszcze Lane o wiadomej wyciętej scenie:

Dobrze koleś podsumował, tak naprawdę większość odpowiedzi na te powyższe pytania jest taka, że chyba scenarzyści czegoś nie przemyśleli, jakiś wątek otworzyli bez specjalnego rozplanowania go... Taki syndrom Future Guya.
Q__
Moderator
#2736 - Wysłana: 29 Mar 2018 09:42:11
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
No właśnie też mi się wydawało że na główną zasługuje, ale nie chciałem nalegać.

Ależ - jak w słusznej sprawie - nalegaj do woli .

Dreamweb:
No właśnie, dobre pytanie, to tak jakby James Bond chodził z plakietką "Jestem tajnym agentem, w czym mogę pomóc?"

Może pierwotnie to miał być jakiś dodatkowy (obok uroczej osobowości Gabrysia) czynnik zastraszenia załogi, by nie podskakiwała pracując przy tajnym projekcie. Tyle, że... jak napisałeś:
Dreamweb:
chyba scenarzyści czegoś nie przemyśleli, jakiś wątek otworzyli bez specjalnego rozplanowania go... Taki syndrom Future Guya.

(Nawiasem: wątek Future Guy'a ładnie dopowiedział Kraft. Może i to ktoś kiedyś wyjaśni, choćby fani? Choć jednak za dużo w pierwszym sezonie Discovery takich puszczonych wątków by dało się mieć nadzieję, że wszystko to ktoś zaceruje i załata... Future Guy był przynajmniej okazją do fajnego hipotezotwórstwa.)
KAEM
Użytkownik
#2737 - Wysłana: 30 Mar 2018 00:14:00 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Q__:
Dlaczego nieudana?

Obraz w wielu miejscach jest zamazany i niewyraźny

Q__:
Pomysł przecież był - niespieszna prezentacja statku.

Jeśli już to nie był to pomysł a plagiat DS9...

Q__:
Wstawienie aktorów chwalisz, a motyw muzyczny retro ganisz z przekonania, czy z przekory?

Z przekonania. Ta czołówka podoba mi się od mniej więcej 40 sekundy nie z uwagi na obraz (ten jest w porządku od samego początku) ale z uwagi na muzykę (która przez pierwsze 40 sek jest po prostu smętna).
Kolejna sprawa - DSC nie ma przecież fabularnie nic wspólnego z NG. Jeśli już miała by być na początku wrzucona jakaś wstawka retro to po pierwsze nie 40 sek a max 15 a po drugie to bardziej pasowałoby tu nawiązanie do TOS a nie do NG.

Q__:
Nie pasuje, bo...?

Q__:
Jw.

Q__:
I tu poprosiłbym o uzasadnienie tej opinii.

Q__:
Uznajesz ten dobór za kiepski, albowiem...?

DSC jest serialem dosyć dynamicznym. IMHO taka smętna muzyczka po prostu do niego nie pasuje
Q__
Moderator
#2738 - Wysłana: 30 Mar 2018 02:32:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

Dzięki, teraz rozumiem Twoje stanowisko. (Poza jednym: nie pojmuję mianowicie dlaczego uważasz wiadomy motyw muzyczny za smętny, ale de gustibus...)

KAEM:
DSC jest serialem dosyć dynamicznym. IMHO taka smętna muzyczka po prostu do niego nie psuje

Przypuszczałem, że właśnie tak odpowiesz.

ps. Wonderconowy panel z Frakesem - twierdzi, że wróci reżyserować Discovery i snuje rozważania m.in. o DSC, ORV, filmie Tarantino, DS9-VOY-ENT...
http://www.youtube.com/watch?v=L3IxuXXa7Qk
https://trekmovie.com/2018/03/26/jonathan-frakes-r eturning-to-star-trek-discovery-talks-tarantino-ds 9-and-the-orville/

A tu production designerka Discovery - Tamara Deverell - odpowiada na pytania TM:
https://trekmovie.com/2018/03/29/interview-star-tr ek-discovery-production-designer-tamara-deverell-o n-season-2-changes-and-tos-fit/
(Wygląda na to, że TOSowych wnętrz nie zobaczymy.)
Dreamweb
Użytkownik
#2739 - Wysłana: 30 Mar 2018 08:18:14
Odpowiedz 
Q__:
Nawiasem: wątek Future Guy'a ładnie dopowiedział Kraft

W czym to było? Nie kojarzę tej wersji. Słyszałem o wersji książkowej, w której nazywał się Jamran Harnoth, oraz o forsowanej od pewnego momentu przez Bragę wersji że to od początku miał być Archer z przyszłości (bujda, panie Braga, skoro tak to dlaczego nie grał go Bakula? ).

Q__:
Może pierwotnie to miał być jakiś dodatkowy (obok uroczej osobowości Gabrysia) czynnik zastraszenia załogi

Tylko, że jak wiemy z DS9, o istnieniu S31 mało kto we flocie w ogóle wie.
Czyli reakcja większości załogi Disco powinna być typu "kręcą się tu jacyś ludzie z czarnymi odznakami, nie wiem kto to i boję się zapytać, ale lepiej im nie podskakiwać, tak na wszelki wypadek".
Q__
Moderator
#2740 - Wysłana: 30 Mar 2018 10:08:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
W czym to było?

W - nakręconym na poziomie +/- profesjonalnym - fanfilmie Star Trek: Horiozon (nie mylić z rodzimą produkcją o tym samym tytule), którego reżyserem jest - jako się rzekło - Tommy Kraft.

Linkowałem go (Horizona, nie - Krafta):
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=121&page=21#msg300960

(Future Guy okazuje się tam jednym z pogrobowców Nero mszczących się za zagładę Romulusa oraz sprawcą Romulan War. I ma na imię Daekon.
Przy czym: niech Cię ten spoiler nie zniechęci do oglądania, jest tam jeszcze sporo innych, godnych uwagi wątków/scen. A i ta sprawa wypada na ekranie lepiej niż w streszczeniu.)

Dreamweb:
Czyli reakcja większości załogi Disco powinna być typu "kręcą się tu jacyś ludzie z czarnymi odznakami, nie wiem kto to i boję się zapytać, ale lepiej im nie podskakiwać, tak na wszelki wypadek".

Owszem. Przy czym pasuje to przecież do atmosfery napięcia, strachu i trzymania gęby na kłódkę jaką widzieliśmy w "Contexcie...".
Dreamweb
Użytkownik
#2741 - Wysłana: 30 Mar 2018 11:52:06
Odpowiedz 
Aaa, ten film co to do jego oglądania zbieram się już tyle czasu... Dobra, trzeba go wreszcie obejrzeć.
Q__
Moderator
#2742 - Wysłana: 30 Mar 2018 12:08:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

No to jak obejrzysz - liczę, że się wrażeniami podzielisz.

BTW. co tak w ogóle z fanfilmów widziałeś, bo jakby co mogę Ci jeszcze co nieco polecić - zasadniczo wszystko ze schneiderowej listy* acz nie tylko:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=121&page=24#msg305348

* Którą też...:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=11&topic=2686&page=4#msg260811
Q__
Moderator
#2743 - Wysłana: 2 Kwi 2018 14:53:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Lane zrobił sobie primaaprilisowe żarty z DSC (i pojawienia się w nim pike'owego Enterprise'a):
https://fanfilmfactor.com/2018/04/01/leaked-script ed-scene-from-the-season-two-premiere-of-star-trek -discovery/
Dreamweb
Użytkownik
#2744 - Wysłana: 3 Kwi 2018 09:23:38
Odpowiedz 
Q__:
BTW. co tak w ogóle z fanfilmów widziałeś, bo jakby co mogę Ci jeszcze co nieco polecić

W zasadzie prawie nic, ale wszystko co jest w miarę dobrej jakości i ma na siebie jakiś fajny pomysł, a nie że bez sensu małpujemy oryginał, chętnie rozważę.
Właśnie oglądam tego Horizona i póki co jestem pod dużym wrażeniem, ale to już w odpowiednim wątku jak skończę...

Q__:
A tu production designerka Discovery - Tamara Deverell - odpowiada na pytania TM:
https://trekmovie.com/2018/03/29/interview-star-tr ek-discovery-production-designer-tamara-deverell-o n-season-2-changes-and-tos-fit/
(Wygląda na to, że TOSowych wnętrz nie zobaczymy.)

No tak, to jest właśnie ten "paradoks Discovery". Nie, nie będziemy pokazywali stylistyki ery Pike'a i młodego Kirka, przecież to śmieszne, te TOS-owe wnętrza robione z kartonu i taśmy klejącej (jak sama Pani raczyła zauważyć). I właśnie dlatego, żeby odejść od tego jak najdalej, osadziliśmy nasz serial w erze Pike'a i młodego Kirka. Logika godna mistrza Suraka.

Poza tym śmieszy mnie jedna jej wypowiedź:

It’s a darker show in general terms compared to all the other Star Trek shows. Part of that is the technology and the way we light the sets and use LED lighting which makes it darker. And also it’s what people expect now. They expect darker parts.

Zresztą widać po serialu, że nie tylko ona tak myśli... No nieee, nie zgodzę się, to jest duże uproszczenie że ludzie teraz oczekują że będzie mroczniej. Mniej cukierkowo-landrynkowo, to owszem, ale nie że wszystko i wszędzie ma być "mhroczne". Zresztą, pani szanowna, Star Trek w przeszłości wiele razy pokazywał że nie można wszystkich wrzucać do jednego wora... Są tacy, co smutku i szarzyzny (także tej za oknem) mają po dziurki w nosie w realnym życiu. I oni niekoniecznie chcą to jeszcze w serialu. I wolą wizję przyszłości gdzie latamy nowoczesnymi jasno oświetlonymi i wygodnymi statkami kosmicznymi. Coś, co zresztą, przy swoich wadach, dał nam Orville.
MarcinK
Użytkownik
#2745 - Wysłana: 3 Kwi 2018 09:53:59
Odpowiedz 
Dreamweb:
to jest duże uproszczenie że ludzie teraz oczekują że będzie mroczniej

Ludzie są głupi i myślą że mrocznie=poważnie, jednak tak naprawdę większość mrrrocznych produkcji infantylnością przebija najgorsze sezony Power Rangers
KAEM
Użytkownik
#2746 - Wysłana: 3 Kwi 2018 13:29:26
Odpowiedz 
Dreamweb:
I wolą wizję przyszłości gdzie latamy nowoczesnymi jasno oświetlonymi i wygodnymi statkami kosmicznymi. Coś, co zresztą, przy swoich wadach, dał nam Orville.

... i wiele wiele (w większości animowanych) innych seriali adresowanych do bardzo młodego widza
Pytanie ilu dorosłych ludzi zainteresowana jest dziś taką dziecinną wizją przyszłości.
Dreamweb
Użytkownik
#2747 - Wysłana: 3 Kwi 2018 13:50:15 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
MarcinK:
większość mrrrocznych produkcji infantylnością przebija najgorsze sezony Power Rangers

To prawda, patrz choćby scena sądu wojennego nad Burnham w pilocie, przy zgaszonych światłach - dla mnie zalicza się ona już do czołówki startrekowej tandety, obok co niektórych scen "dekontaminacji" z Enterprise i paru innych głupot z poprzednich seriali. No chyba że mamy teraz po czasie interpretować to tak, że ci sędziowie to też byli z mirrora? Zresztą sposób, w jaki ogłaszali wyrok, też był "pseudo-mroczny" i dziecinny - patetycznym, nastrojowym tonem...

KAEM:
Pytanie ilu dorosłych ludzi zainteresowana jest dziś taką dziecinną wizją przyszłości.

Stopień oświetlenia scenografii nie ma się nijak do dojrzałości lub dziecinności danego dzieła. Patrz powyżej i to co napisał MarcinK.
MarcinK
Użytkownik
#2748 - Wysłana: 3 Kwi 2018 15:37:44
Odpowiedz 
KAEM:

A wizja w której statki kosmiczne są oświetlone gorzej niż chlewnia jest niby doroślejsza?
KAEM
Użytkownik
#2749 - Wysłana: 3 Kwi 2018 16:53:29
Odpowiedz 
Jasno jest najczesciej w bajkach.
W zdecydowanej wiekszosci powaznego kina sf na statkach kosmicznych jest zazwyczaj niezbyt duzo swiatla.
MarcinK
Użytkownik
#2750 - Wysłana: 3 Kwi 2018 17:22:44
Odpowiedz 
KAEM:
W zdecydowanej wiekszosci powaznego kina sf na statkach kosmicznych jest zazwyczaj niezbyt duzo swiatla.

Q__
Moderator
#2751 - Wysłana: 3 Kwi 2018 17:23:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
W zasadzie prawie nic, ale wszystko co jest w miarę dobrej jakości i ma na siebie jakiś fajny pomysł, a nie że bez sensu małpujemy oryginał, chętnie rozważę.

Zatem podtrzymuję listę polecanek: wszystko co omawiane (i - dla wygody - zlinkowane w formie osadzonej przy recenzjach) na EAS, "Prelude to Axanar" i "Digital Ghost".

Dreamweb
MarcinK
KAEM

Co do oświetlenia. Zgadzam się, że w poważnej SF jego natężenie powinny dyktować wymogi funkcjonalności, nie - chęć budowania emocjonalnego klimatu produkcji (to ostatnie jest w istocie pójściem na łatwiznę i próbą zagrania na instynktach mniej wyrobionej widowni...* aczkolwiek... w Treku pojawiło się już w DS9... i nawet odniosło skutek).

* A także kojarzy się z kreskówkami, w których villain zawsze podkreśla swoją villainowatość charakterystycznym "złowieszczym" sposobem mówienia, demonicznym śmiechem, itp., by widz nie miał wątpliwości, kto tu jest ten zły...

KAEM:

Nie wysuwajmy ilości przed jakość. Popatrz na wzorzec produkcji tego typu, na "Odyseję...":
http://www.youtube.com/watch?v=1wJQ5UrAsIY
Sztuczny mrok był niepotrzebny, by było poważnie i dramatycznie.

EDIT: MarcinK, wyprzedziłeś mnie z "Odyseją...", ale wobec tego zawsze mogę dorzucić "Solaris" (nawet obie wersje) i "Moon" (co prawda nie statek tam mamy, a habitat).
KAEM
Użytkownik
#2752 - Wysłana: 3 Kwi 2018 18:13:08
Odpowiedz 
Nieliczne wyjątki potwierdzające regułę ;) Poza tym produkcje mające już trochę lat ;)
MarcinK
Użytkownik
#2753 - Wysłana: 3 Kwi 2018 18:25:20
Odpowiedz 
KAEM:
Poza tym produkcje mające już trochę lat ;)

2015, 2009, toż to prehistoria

I pokaż mi POWAŻNE SF w których jest ciemno jak w ... u murzyna
Q__
Moderator
#2754 - Wysłana: 3 Kwi 2018 18:47:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:

Nasuwa mi się jeden tytuł, acz nie jestem pewien na ile kwalifikuje się jako poważna SF (bo poważny ton ma, i ciekawą estetykę, ale o sensowności warstwy SF można dłuugo dyskutować - nBSG). I pewne sceny z pierwszego "Aliena" (ale tam 1. mamy przewagę horroru nad SF, 2. korytarze bywają mroczne*, ale już główne pomieszczenia - jasne i rozświetlone).

* Ma się wrażenie, że wiadoma korporacja oszczędności robiła.
KAEM
Użytkownik
#2755 - Wysłana: 4 Kwi 2018 00:02:54
Odpowiedz 
MarcinK:

B5 częściej jest niedoświetlone niż prześwietlone. Kolejny przykład - SGU czy choćby wspomniane już nBSG.

Q__:
Co do oświetlenia. Zgadzam się, że w poważnej SF jego natężenie powinny dyktować wymogi funkcjonalności, nie - chęć budowania emocjonalnego klimatu produkcji

Dokładnie.

Ta jasno kolorowa estetyka wcześniejszych Treków jest z dzisiejszej perspektywy czasem wręcz komiczna.

BTW a i w Trekach bywało rożne

https://i.stack.imgur.com/swPD4.jpg
MarcinK
Użytkownik
#2756 - Wysłana: 4 Kwi 2018 07:10:43
Odpowiedz 
KAEM:
B5 częściej jest niedoświetlone niż prześwietlone

Jeden wyjątek

KAEM:
SGU czy choćby wspomniane już nBSG.

To nie jest poważne SF

KAEM:
BTW a i w Trekach bywało rożne

to nie jest pokład statku
Dreamweb
Użytkownik
#2757 - Wysłana: 4 Kwi 2018 08:25:50
Odpowiedz 
Q__:
aczkolwiek... w Treku pojawiło się już w DS9... i nawet odniosło skutek

Owszem pojawiło, ale tam gdzie to miało sens. Np. na takim Empok Nor, by pokazać że ta stacja to w połowie kosmiczny śmieć bez porządnego zasilania, nie to co DS9.

Wyobraźcie sobie część scen DS9 zrealizowanych w estetyce Disco. Np. odcinek In the Pale Moonlight (którego zresztą wciąż nie lubię), Sisko pokazuje Vreenakowi sfałszowany holoprogram, który ma kolorystykę wspomnianej sceny sądu nad Michasią z pilota DSC. Vreenak patrzy, patrzy, mruży oczy aż w końcu pyta Sisko: "Ale kto to właściwie jest, bo ja nic nie widzę?"
KAEM
Użytkownik
#2758 - Wysłana: 4 Kwi 2018 13:49:16 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
MarcinK:
To nie jest poważne SF

Hę? Jeśli SGU nie jest poważnym SF to i tym bardziej Trek nie jest...
MarcinK
Użytkownik
#2759 - Wysłana: 4 Kwi 2018 17:00:39 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
KAEM:
Hę? Jeśli SGU nie jest poważnym SF to i tym bardziej Trek nie jest...

Serial nawiązujący do (w swoim czasie) najnowszych osiągnięć techniki i nauki nie jest poważnym sf ale post Danikenowska bajeczka która zabiła markę już tak.
KAEM
Użytkownik
#2760 - Wysłana: 4 Kwi 2018 19:06:17 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
MarcinK:
Serial nawiązujący do (w swoim czasie) najnowszych osiągnięć techniki i nauki nie jest poważnym sf ale post Danikenowska bajeczka która zabiła markę już tak.

Jeśli chodzi o "elementy bajkowe" to w NG czy w DS9 nie było ich wcale mniej niż w SGU.
 Strona:  ««  1  2  ...  90  91  92  93  94  ...  128  129  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Discovery

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!