USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Discovery
 Strona:  ««  1  2  ...  88  89  90  91  92  ...  97  98  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#2671 - Wysłana: 20 Lut 2018 15:00:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Wiesz, zazwyczaj gdy chce coś powiedzieć to mam odwagę aby powiedzieć to własnymi słowami a nie ukrywać się za czyimś cytatem. Ale OK rozumiem, ludzie są różni.

Odwagi mi nie brak. Także odwagi posłużenia się cytatem, kiedy precyzyjnie oddaje to co sam na ten temat myślę, a jest zgrabny stylistycznie.

KAEM:
Uznałem że chcesz mi pokazać że tak wiele wyników wyszukiwania potwierdza Twoją tezę. Jakoś nie założyłem że możesz założyć że ktokolwiek sam nie potrafi wpisać w googla trzech wyrazów

Najwidoczniej jednak nie potrafisz, bo inaczej wiedziałbyś, że dyskutując z tak popularną, i dobrze uargumentowaną, tezą należy przedstawić jeszcze solidniejsze kontrargumenty (które by przedstawić i argumenty na rzecz tezy o geniuszu G.R. trzeba znać) .

KAEM:
Poza tym nic nie sugerowałem bo nic nie musiałem sugerować - wszystkie informacje są w necie i żebyś nie wiem co robił to faktów odnośnie GR nie zmienisz.

Ależ nie zamierzam zmieniać żadnych faktów odnośnie G.R., to ty usiłujesz mi wmówić, że nie był wizjonerem i jak dotąd ani jednym zdaniem argumentacji tego nie podparłeś, woląc zamiast tego bawić się w niekulturalne podjazdy ad personam*.

* Widocznie nie wiedząc, że tacy np. Witkacy i Dick również ćpali, a nikt nie twierdzi na tej podstawie, że to źli pisarze byli.

KAEM:
Nie wyraziłeś się jasno, uciekłeś od tematu ale jak napisałem OK - rozumiem że temat może być dla Ciebie niewygodny. Mówić wprost (bez cytatów): widzę że GR to dla Ciebie człowiek-ikona któremu wybaczysz wszystko tylko dlatego że wymyślił Treka, z drugiej strony jako Moderator publicznego forum nie możesz wprost napisać że narkotyków i alkoholu nie należy potępiać.

Nie uciekłem. Wskazałem jasno, że są to sprawy zbyt skomplikowane, by można się tu bawić w tak prostackie kategoryzacje. Nie moja wina, że tego nie rozumiesz.

KAEM:
Szczerze mówiąc nie rozumiem co to ma do rzeczy.

Ano to, że nawet mechanizm karania przestępców nie jest z zasady walącym no oślep cepem. Że musi uwzględniać rozmaite imperatywy - np. praktyczną potrzebę ukarania przestępstwa i konieczność dostrzegania, że skazany jest także człowiekiem (czasem człowiekiem zdolnym, którego inne cechy warto rozwijać - są wszak więzienne teatry, gazetki, itd. skazańcy spisują też czasem wspomnienia). Może i dobrze się czujesz w świecie kontrastów i prostych kategoryzacji, ale to jest fałszywy, b. prymitywny, obraz rzeczywistości.

KAEM:
Nie masz racji

To zacznij w końcu zachowywać się jak ktoś, kto w/w serial kocha, a nie jak ktoś, kto chce zgnoić pozostałe, i G.R. przy okazji.

I spróbuj odeprzeć zarzuty jakie tu DSC stawialiśmy przez ileś stron. Merytorycznie. Bez wygłupów.
Toudi
Użytkownik
#2672 - Wysłana: 20 Lut 2018 15:29:10
Odpowiedz 
KAEM
KAEM:
Czyli Twoim zdaniem można napisać do Q: "W jednym poście piszesz DISCO bo trollujesz, w drugim już piszesz DSC, bo się zapominasz po co trollujesz..." tak?

po 1. zrobiłeś to w jednym zdaniu.
po 2. DISCO i DSC to oficjalnie stosowane skróty, jeden przez twórców, drugi przez fandom
po 3. linkowałem tu już do tematu skrótów dla DSC, a tam do szablonu wiki ze skrótami dla ST.
po 4. zacząłeś używać skrótu NG za resettą i jeszcze dopiero po tym, jak ją poprosiłem, aby go nie stosowała. I jeśli myślisz, że nie widać w tym twojego trollowskiego zachowania, to jesteś w błędzie. Nie jesteśmy statystycznymi widzami.
Pierwszy z brzegu przykład 3 grudnia 2017, używasz TNG, ani razu w dyskusju nie pojawiło ci się NG, nawet przez przypadek.

Natomiast brak konsekwencji w zachowaniu, powoduje, że jesteś śmiesznym trollem. Mniej więcej tak dobrym jak Saru kapitanem.

KAEM:
Aha, czyli Lorki, Tylera i Culbera w serialu nie było bo nie ma ich na tym jednym zdjęciu - no fakt - logiczne )))

A gdzie ja napisałem, że ich nie było w serialu? Cytat poproszę!

A póki co zacytuję jeszcze raz zdanie do którego się odnosisz. Proszę przeczytaj je powoli, na głos. może je zrozumiesz:
Toudi:
Z ostatniego zdjęcia grupowego wyszło, że seria udaje, że ma 9 osobową załogę, ale widz poznał przez cały sezon aż 4 z nich.

Jeśli nadal nie rozumiesz. Bardzo mi przykro. Ale nie będę wstanie ci pomóc.
Q__
Moderator
#2673 - Wysłana: 20 Lut 2018 15:32:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Mniej więcej tak dobrym jak Saru kapitanem.

Nie obrażajmy Saru. Saru od pewnego momentu całkiem przyzwoitym kapitanem był.

ps. Te wywiady z Kurtzmanem nie były chyba linkowane?
http://ew.com/tv/2018/02/11/star-trek-discovery-fi nale-season-2-interview/
http://variety.com/2018/music/news/original-star-t rek-enterprise-theme-discovery-finale-1202694515/
KAEM
Użytkownik
#2674 - Wysłana: 20 Lut 2018 15:45:31 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Q__:
Najwidoczniej jednak nie potrafisz, bo inaczej wiedziałbyś, że dyskutując z tak popularną, i dobrze uargumentowaną, tezą

Hmmm nie zgodzę się z tym że ta teza jest tak bardzo mocno uargumentowana jak twierdzisz.
Chwila, użyłeś słowa "popularna", czyli jednak dobrze kombinowałem że chciałeś pokazać te 36k wyników wyszukiwań.

Q__:
Ależ nie zamierzam zmieniać żadnych faktów odnośnie G.R., to ty usiłujesz mi wmówić, że nie był wizjonerem

Nie staram Ci się nic wmówić.
Po prostu IMO aby być wizjonerem nie wystarczy wymyślić serial SF (nawet jeśli ten serial jest bardzo popularny)

Q__:
Witkacy i Dick również ćpali,

Zdajesz sobie sprawę że jeszcze chwilę temu za użycie słowa "ćpać" w odniesieniu do GR prawie dałeś mi bana i zagroziłeś wywaleniem z forum. Teraz tego samego słowa używasz w stosunku do innych...

Q__:
Nie uciekłem. Wskazałem jasno, że są to sprawy zbyt skomplikowane, by można się tu bawić w tak prostackie kategoryzacje

tu nie chodzi o (prostackie czy nie prostackie) kategoryzowanie, tu chodzi o wyrażenie własnej opinii czy coś jest złe i wymaga potępienia czy może jest akceptowalne.
Q__:
Ano to, że nawet mechanizm karania przestępców nie jest z zasady walącym no oślep cepem. Że musi uwzględniać rozmaite imperatywy - np. praktyczną potrzebę ukarania przestępstwa i konieczność dostrzegania, że skazany jest także człowiekiem (czasem człowiekiem zdolnym, którego inne cechy warto rozwijać - są wszak więzienne teatry, gazetki, itd. skazańcy spisują też czasem wspomnienia).

Ale co to ma do rzeczy. Przestępca ponosi kare i (jeśli to możliwe) wraca do społeczeństwa. Nigdzie nie ma tu mowy o tym że jeśli ktoś jest w danej dziedzinie wybitny to należy mu odpuścić ewentualne przestępstwa.

Q__:
To zacznij w końcu zachowywać się jak ktoś, kto w/w serial kocha

Q, ja ten serial lubię, po prostu lubię (nie mam w stosunku do niego jakiś intensywniejszych uczuć) ;)
Lubię także inne Treki (jedne mniej inne bardziej)

Q__:
a nie jak ktoś, kto chce zgnoić pozostałe, i G.R. przy okazji.

Nie zauważyłeś jeszcze że występuje w tej dyskusji raczej w roli obrońcy niż atakującego....?

Q__:
I spróbuj odeprzeć zarzuty jakie tu DSC stawialiśmy przez ileś stron

Staram się ale jak widzisz to nie łatwe (za dużo tu hejtu na ten serial) Wypowiadając się dobrze o tym serialu (nawet merytorycznie) w najlepszym wypadku usłyszysz że trolujesz....

Toudi:
po 1. zrobiłeś to w jednym zdaniu.

Odnośnie 2 różnych produkcji. TMP to chyba nie to samo co NG.
Toudi:
Pierwszy z brzegu przykład 3 grudnia 2017, używasz TNG, ani razu w dyskusji nie pojawiło ci się NG, nawet przez przypadek.

Q także kiedyś pisał DSC a teraz tylko DISCO no i co, nazwiesz go trolem

Toudi:
jesteś śmiesznym trollem

Generalnie podobno istnieje taka prawidłowość że jeśli ktoś nadużywa słowa troll to możną przyjąć że sam właśnie troluje.
Wiesz ile razy użyłeś w ostatnich postach tego słowa

Toudi:
Z ostatniego zdjęcia grupowego wyszło, że seria udaje, że ma 9 osobową załogę, ale widz poznał przez cały sezon aż 4 z nich.

A co mnie obchodzi jakieś zdjęcie. Można ich znaleźć w sieci tysiące. Dyskutuje o serialu a nie o pojedynczych fotkach.

Toudi:
zacząłeś używać skrótu NG za resettą i jeszcze dopiero po tym, jak ją poprosiłem, aby go nie stosowała

Wiesz co, mnie chyba głupio byłoby nawet poruszać tak blachy temat jak jakiś tam skrót.
Toudi
Użytkownik
#2675 - Wysłana: 20 Lut 2018 16:26:58
Odpowiedz 
KAEM:
Odnośnie 2 różnych produkcji. TMP to chyba nie to samo co NG.

Dyskutujemy o produkcji czy o skrótach? Czemu zmieniasz temat? Nie potrafisz się przyznać, że coś robisz celowo bo chcesz prowokować, trollować?

Dlaczego zignorowałeś punkty 2-4?

KAEM:
Generalnie podobno istnieje taka prawidłowość że jeśli ktoś nadużywa słowa troll to możną przyjąć że sam właśnie troluje.
Wiesz ile razy użyłeś w ostatnich postach tego słowa

Prawda w oczy kole... Ciężko trollować, gdy przeciwnik wie, że robisz to złośliwie, czyż nie?

Ps. Troll mnie trochę obraża, ale wiesz to odwieczna wojna Ogrów z Trollami, to wątek na zupełnie inny temat... ;)

KAEM:
A co mnie obchodzi jakieś zdjęcie.

Szczerze, może cię nic nie obchodzić. Ale gdy chcesz używać moich słów jako poparcie swoich argumentów, używaj ich dokładnie. Nie przekręcaj.
Ale wówczas to zdjęcie musi cię obchodzić, bo ja do niego się odnoszę.
KAEM:
Dyskutuje o serialu a nie o pojedynczych fotkach.

To jest część dyskusji o serialu. Do której zresztą sam się odnosisz, próbując ją przekręcać. Dlatego ci przypominam, że pisałem coś innego niż ty próbujesz wmówić adwersarzom.

KAEM:
Wiesz co, mnie chyba głupio byłoby nawet poruszać tak blachy temat jak jakiś tam skrót.

Widzę, co próbowałeś tu zrobić. Ale sorry. Mnie nie jest głupio. Czuję się fanem i czuję, że w obowiązku fana jest zachowanie pewnej spójności w przekazie. (To jest coś z czym np. DSC ma problem.) Osobiście miałem problem zrozumieć do czego odnosi się stosując nowy skrót (i go nie rozwijając wcześniej). Potrzebowałem kilku postów i dzięki znajomości materiału zrozumiałem. Ale co powie przypadkowy czytelnik, który przypadkiem trafi na tę dyskusję? Gdy spróbuje wyszukać ten skrót, nic nie znajdzie. Bo ani on po angielsku ani po polsku. Nie występuje w żadnych oficjalnych ani fandomowych materiałach.

Dla ciebie to głupie, bo nie ogarniasz więcej niż tu i teraz. Dla ciebie może i błahe, ale to może być albo nie być dla przyszłych fanów.
Q__
Moderator
#2676 - Wysłana: 20 Lut 2018 17:02:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Hmmm nie zgodzę się z tym że ta teza jest tak bardzo mocno uargumentowana jak twierdzisz.

Jeśli się nie zgodzisz - to dowiedź w końcu swoje racji, zamiast uciekać od tematu.

KAEM:
Po prostu IMO aby być wizjonerem nie wystarczy wymyślić serial SF (nawet jeśli ten serial jest bardzo popularny)

No i świetnie, pytanie jednak czy to co zrobił G.R. tworząc ST to było ot takie sobie wymyślenie jakiegoś tam popularnego serialu. Gdybyś zajrzał pod linki zamiast je tylko liczyć może znalazłbyś coś więcej na ten temat.

KAEM:
Zdajesz sobie sprawę że jeszcze chwilę temu za użycie słowa "ćpać" w odniesieniu do GR prawie dałeś mi bana i zagroziłeś wywaleniem z forum. Teraz tego samego słowa używasz w stosunku do innych...

Mój drogi... Czym innym jest napisać, że ktoś ćpa, czym innym zaś napisać, że "był ćpunem i alkoholikiem", a jego dzieło (którego fanem ponoć samemu się jest) deprecjonować jako "wizje po narkotykach". Nie moja wina, że nie widzisz różnicy. Twoja jednak, że albo sam nie rozumiesz/nie pamiętasz co piszesz, albo też próbujesz to zakłamać.

KAEM:
tu chodzi o wyrażenie własnej opinii czy coś jest złe i wymaga potępienia czy może jest akceptowalne.

Znów usiłujesz postawić prostacką zerojedynkową alternatywę, choć mówiłem już, że IMHO nie ma ona zastosowania.

KAEM:
Ale co to ma do rzeczy. Przestępca ponosi kare i (jeśli to możliwe) wraca do społeczeństwa. Nigdzie nie ma tu mowy o tym że jeśli ktoś jest w danej dziedzinie wybitny to należy mu odpuścić ewentualne przestępstwa.

Przeczytaj moją wypowiedź jeszcze raz, może ją w końcu zrozumiesz.

KAEM:
Q, ja ten serial lubię, po prostu lubię (nie mam w stosunku do niego jakiś intensywniejszych uczuć) ;)
Lubię także inne Treki (jedne mniej inne bardziej)

Skoro tak, to czemu - jak sam twierdzisz w jego obronie - bawisz się w intensywny trolling zamiast spokojnie rozmawiać?

KAEM:
Nie zauważyłeś jeszcze że występuje w tej dyskusji raczej w roli obrońcy niż atakującego....?

Kiedyś występowałeś. Od pewnego czasu już nie - przeszedłeś do ataku, i to dość idiotycznie ukierunkowanego.

KAEM:
Staram się ale jak widzisz to nie łatwe (za dużo tu hejtu na ten serial) Wypowiadając się dobrze o tym serialu (nawet merytorycznie) w najlepszym wypadku usłyszysz że trolujesz....

Spokojnie, nie jesteś wśród kanibali. Jak będziesz pisał merytorycznie włos - nawet w sensie werbalnym - Ci z głowy nie spadnie. A jeśli ktoś Cię jednak postanowi niepotrzebnie zaatakować - zderzy się z moją kontrą.
Jednym słowem: wyluzuj, wróć do merytorycznego dyskutowania i bądź spokojny.

(Nawiasem: jeśli do pewnego stopnia patrzę przez palce na pewne Twoje zagrania, to właśnie dlatego, że mam świadomość, iż jako głoszący zdanie - na tym forum - mniejszościowe masz trudniej.
No i Kazeite też stoi na stanowisku by Ci niejakie miłosierdzie okazywać.)

KAEM:
Q także kiedyś pisał DSC a teraz tylko DISCO no i co, nazwiesz go trolem

Q__ ma alibi, bo używa skrótu DISCO odkąd sami twórcy tego serialu uznali go za swój. I nie, nie używam go w intencjach trollerskich, uważam, że i on sam, i to kto najchętniej się nim posługuje ociepla wizerunek Discovery po prostu. (Naprawdę, nie życzę tej serii źle. I - jak pisałem - chwilami dostarczała mi niezłej zabawy.)

Natomiast, że używasz skrótu NG złośliwie - to widać.

ps. Ekipa Trek.pl o 15 odcinku DSC:
http://trek.pl/porozmawiajmy-o-discovery-wielka-dr aka-w-orionskiej-dzielnicy-1x15/
I TrekCore o kanonicznych smaczkach w tym epizodzie:
http://trekcore.com/blog/2018/02/star-trek-discove rys-canon-connections-episode-115/
KAEM
Użytkownik
#2677 - Wysłana: 21 Lut 2018 00:10:11 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Q__:
No i świetnie, pytanie jednak czy to co zrobił G.R. tworząc ST to było ot takie sobie wymyślenie jakiegoś tam popularnego serialu.

Tak. Dodam że serialu który miał początkowo taką sobie oglądalnosć aż został dosyć szybko zdjęty. Chyba nawet proponowali mu za stosunkowo niewielkie pieniądze odsprzedanie praw. Serial karierę zrobił (w sumie przypadkiem) dopiero później. Zresztą na pewno o tym wszystkim wiesz.

Q__:
Mój drogi... Czym innym jest napisać, że ktoś ćpa, czym innym zaś napisać, że "był ćpunem i alkoholikiem",

Hmmm jak to nie to samo.

To tak jakbyś twierdził że napisać o kimś że ktoś kradnie i napisać że jest ktoś złodziejem to nie to samo.
A generalnie sam tekst został wzięty z wikipedii - tam powinieneś kierować uwagi skoro nie zgadzasz sie z takim obrazem GR.

Q__:
Skoro tak, to czemu - jak sam twierdzisz w jego obronie - bawisz się w intensywny trolling zamiast spokojnie rozmawiać?

Q__:
Kiedyś występowałeś. Od pewnego czasu już nie - przeszedłeś do ataku, i to dość idiotycznie ukierunkowanego.

Hmmm jak widzę każdy kto tu broni hejtowanego na maksa serialu jest trolem. Mozg jest trolem, KAEM jest trolem ale trolami nie są ludzie którzy gnoją ten serial za to że nie jest kolejną wersją NG.
A najzabawniejsze jest to że cały czas upierasz się iż na tym forum wszyscy są traktowani jednakowo.

Q__:
Spokojnie, nie jesteś wśród kanibali. Jak będziesz pisał merytorycznie włos - nawet w sensie werbalnym - Ci z głowy nie spadnie. A jeśli ktoś Cię jednak postanowi niepotrzebnie zaatakować - zderzy się z moją kontrą.

Jaaaaaasne
Ataków było już wiele a tej Twojej kontry jakoś nie widziałem. Gdy ktoś atakuje DSC lub osobę wyrażająca się pochlebnie o tym serialu jest cacy, gdy w odwecie zaatakuje ta druga strona.. jest upominana, straszona banem i wyzywana od troli.
Nie uczciwiej byłoby powiedzieć tak wprost że pochlebne opinie o DSC oraz atakowanie NG są tu nie mile widziane?

Q__:
Naprawdę, nie życzę tej serii źle

Przypomniał mi się taki filmik "Marsjanie atakują" i ich koronny tekst "Przybywamy w pokoju" ))))

Q__:
Natomiast, że używasz skrótu NG złośliwie - to widać.

Nie. Po prostu gdy dotarło do mnie że można sobie tu dowolnie używać skrótów to postanowiłem używać skrótu zrozumiałego dla wszystkich ale możliwie jak najkrótszego. Ot dlatego ze tak po prostu łatwiej - w końcu taka jest chyba idea skrótów prawda?

Toudi:
Ale wówczas to zdjęcie musi cię obchodzić, bo ja do niego się odnoszę.

Odnosisz się do zdjęcia stawiając pewne tezy w stosunku do całego serialu. Udowodniłem Ci że te tezy w odniesieniu do serialu są bzdurą.

Toudi:
Ciężko trollować, gdy przeciwnik wie, że robisz to złośliwie,

OK, wierzę Ci na słowo.

Toudi:
Dla ciebie może i błahe, ale to może być albo nie być dla przyszłych fanów.

Jedyny komentarz jaki mi przychodzi do głowy to <ROTFL> .
Przypomnę, że mówimy o skrócie ))))))
Kazeite
Użytkownik
#2678 - Wysłana: 21 Lut 2018 00:31:53
Odpowiedz 
Tak gwoli ścisłości, to jeżeli chodzi o to nieszczęsne zdjęcie grupowe, to nie sądzę żeby ono było "oficjalne" per se - ja na dole widzę sprzęt filmowy, więc moim zdaniem jest to zdjęcie typu behind the scenes - ot, kręcili te sceny w Paryżu, była przerwa w filmowaniu, wszyscy byli w kostiumach i mejkapie, więc strzelili sobie fotkę ku potomności.

Zauważcie też że "Saru" na tym zdjęciu nie ma kopyt, tylko buty na koturnach.

Więc jakby to było zdjęcie oficjalne, mające w zamierzeniu przedstawiać dzielną załogę USS Discovery, to by te kable wykadrowali i dali Saru porządne kelpiańskie kopyta.

Zdjęcie oficjalne z pierwszego sezonu jest nieco... schizofreniczne:
https://scifanatic-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/08/dsc-everything-we-know-about-starfleet.jpg

Aczkolwiek załoga dobrze się bawiła podczas jego robienia

KAEM:
Dodam że serialu który miał początkowo taką sobie oglądalnosć aż został dosyć szybko zdjęty.

Z drugiej strony, doczekał się też jednocześnie rzeszy fanów, dzięki którym mamy trzy sezony TOSa, a nie dwa. To, że Apollo 11 wylądował na Księżycu mniej więcej w tym samym czasie pewnie pomogło, ale nie określiłbym tego jako "przypadek".

KAEM:
To tak jakbyś twierdził że napisać o kimś że ktoś kradnie i napisać że jest ktoś złodziejem to nie to samo.

Jeżeli ten ktoś ukradłby tajne dane dzięki którym na jaw wyszłaby, powiedzmy, jakaś niesprawiedliwość społeczna, to pomimo tego że coś ukradł, nie zostałby chyba nazwany złodziejem, prawda?

Tak samo, napisać że ktoś kłamie, a nazwać go kłamcą to też nie to samo - aktorzy na srebrnym ekranie wręczy czynią to zawodowo, a jednak jest to zachowanie akceptowalne.

KAEM:
Hmmm jak widzę każdy kto tu broni hejtowanego na maksa serialu jest trolem.

Nie jesteś nazywany trolem dlatego że bronisz Discovery - jesteś nazywany trolem dlatego że trolujesz

KAEM:
Po prostu gdy dotarło do mnie że można sobie tu dowolnie używać skrótów to postanowiłem używać skrótu zrozumiałego dla wszystkich ale możliwie jak najkrótszego.

Powiedz mi, KAEM, co ty robisz z tym całym wolnym czasem który zaoszczędziłeś nie pisząc "T"?
Toudi
Użytkownik
#2679 - Wysłana: 21 Lut 2018 00:40:40
Odpowiedz 
KAEM:
Nie. Po prostu gdy dotarło do mnie że można sobie tu dowolnie używać skrótów to postanowiłem używać skrótu zrozumiałego dla wszystkich ale możliwie jak najkrótszego. Ot dlatego ze tak po prostu łatwiej - w końcu taka jest chyba idea skrótów prawda?

No nie.
TNG to nie skrót a akronim.

Poza tym wykazaliśmy kiedy zacząłeś go stosować. Jeśli mylę się co do twoich intencji, to przeproszę.

KAEM:
Mozg jest trolem

O wypraszam sobie. Mózg nie jest trollem.

Ja ci proponuję, zacznij bronić serialu argumentami z serialu. W końcu to nie jest pierwszy serial, tylko 6 (7 z TAS) w uniwersum. Argument, że TOS <wstaw czasownik> 50 lat temu bo <wstaw dowolny powód> nie jest obroną DSC, bo ten drugi miał 50 lat na przygotowanie i poprawę tego co było wówczas złe. RDM udowodnił, że można przygotować świetny 1 sezon (nowa BSG), który będzie niedoścignionym przykładem, a dopiero potem psuć serial i zrobił to właśnie dzięki ST, bo miał swój poligon.
Dlaczego DSC mając więcej czasu, więcej kasy i więcej ludzi nie zrobił tego równie dobrze?
KAEM
Użytkownik
#2680 - Wysłana: 21 Lut 2018 00:57:31 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Toudi:
TNG to nie skrót a akronim.

OK, jak rozumiem poprawisz wszystkie swoje posty w których używałeś błędnego określenia?

Toudi:
linkowałem tu już do tematu skrótów dla DSC, a tam do szablonu wiki ze skrótami dla ST.

Toudi
Użytkownik
#2681 - Wysłana: 21 Lut 2018 01:20:25
Odpowiedz 
DSC nie jest akronimem :P
Szablon na wiki zawiera zarówno akronimy jak i skróty. Byłeś na niej w ogóle?

Szukaj dalej - trollu.
KAEM
Użytkownik
#2682 - Wysłana: 21 Lut 2018 01:31:54
Odpowiedz 
Toudi:
Szablon na wiki zawiera zarówno akronimy jak i skróty.

To zmień na "do szablonu wiki ze skrótami i akronimami dla ST".
Zgaduję że jeśli tak bardzo boli Cię brak jednej litery w jakimś tam skrócie to tym bardziej nie zdzierżysz w swoim własnym poście tak nieprecyzyjnego określenia.

Toudi:
trollu

Pisałem już kto zazwyczaj nadużywa słowa "troll"
Toudi
Użytkownik
#2683 - Wysłana: 21 Lut 2018 01:52:05
Odpowiedz 
KAEM:
Zgaduję że jeśli tak bardzo boli Cię brak jednej litery w jakimś tam skrócie to tym bardziej nie zdzierżysz w swoim własnym poście tak nieprecyzyjnego określenia.

Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni brakiem słowa akronim w moich postach.

KAEM:
Pisałem już kto zazwyczaj nadużywa słowa "troll"

Jestem Ogrem. OGREM! Zapamiętaj różnicę. ;)
Q__
Moderator
#2684 - Wysłana: 21 Lut 2018 10:10:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

W zasadzie wszystko co istotne odpisał Ci już Kazeite, ale odpiszę i ja, ryzykują treściowego dubla.

KAEM:
Tak. Dodam że serialu który miał początkowo taką sobie oglądalnosć aż został dosyć szybko zdjęty.

Mimo czego obrastał jednak narastającym kultem i wrócił na ekrany, by w różnych oficjalnych i nieoficjalnych formach być obecnym na nich do dziś. To chyba jedyny taki przypadek w historii.

KAEM:
Serial karierę zrobił (w sumie przypadkiem) dopiero później.

Jeśli twierdzisz, że przypadkiem to udowodnij to, ja mam kontrargument b. silny - sprawę wahadłowca Enterprise.

KAEM:

Ano nie to samo. "Ktoś kradnie" jest określeniem czynu jakiego dokonał, "jest złodziejem" - całościowym potępieniem człowieka (przynajmniej w kontekście o jakim mówimy, bo należy brać poprawkę na istnienie klasy złodziej w fantasy itp.).

KAEM:
Hmmm jak widzę każdy kto tu broni hejtowanego na maksa serialu jest trolem. Mozg jest trolem, KAEM jest trolem ale trolami nie są ludzie którzy gnoją ten serial za to że nie jest kolejną wersją NG.
A najzabawniejsze jest to że cały czas upierasz się iż na tym forum wszyscy są traktowani jednakowo.

Dowcip polega na tym, że metody bronienia i atakowania DSC nie są tu jednakowe. Atak polega na złośliwej, ale merytorycznej krytyce (czyli mieści się w regułach dyskusji), obrona na rozmaitych formach trollingu głównie. Popatrz w jaki sposób chwalone jest Discovery na Trek.pl i weź przykład.

(Nawiasem: najwięcej merytorycznych pochwał pod adresem DSC padło chyba ze strony Dreamweba i... mojej*, choć niby do obozu DISCOsceptyków należymy.)

* Ostatnio choćby...
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=4159&page=1#msg325060
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=1026&page=5#msg325101
(Dlaczego to ja muszę takie niuanse wychwytywać i postacie chwalić, a nie Ty z mozgiem_kl2?)

KAEM:
Przypomniał mi się taki filmik "Marsjanie atakują" i ich koronny tekst "Przybywamy w pokoju"

Tylko, że my naprawdę w pokoju przybywamy, nastawieni jesteśmy pokojowo do granic dupowatości jak dwie oryginalne Georgiou, inaczej pewnie miałbyś bana za wypowiedzi o G.R., sam dostarczyłeś wygodnego pretekstu...
KAEM
Użytkownik
#2685 - Wysłana: 21 Lut 2018 11:06:22 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Q__:
ja mam kontrargument b. silny - sprawę wahadłowca Enterprise

czysta zagrywka PRowa Forda. Żadna rewelacja poniewaz istniała tradycja nazywania tak statków jeszcze na długo przed tym zamin GR... skopiował te nazwę na potrzeby swojego serialu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/USS_Enterprise_(CVN- 65)
"USS Enterprise (CVN-65) był ósmą jednostką w historii US Navy noszącą nazwę Enterprise"
Gdyby jeszcze do Ciebie nie dotarło to statki nazywano tak nie dlatego ze GR to wymyślił tylko GR skorzystał z istniejącego od lat nazewnictwa...

Q__:
Ano nie to samo. "Ktoś kradnie" jest określeniem czynu jakiego dokonał, "jest złodziejem" - całościowym potępieniem człowieka (przynajmniej w kontekście o jakim mówimy, bo należy brać poprawkę na istnienie klasy złodziej w fantasy itp.).

Lawirujesz ma maksa Naprawdę nie głupio Ci, nawet trochę?
Za nazwanie kogoś ćpunem (pomimo, iż jest to udowodnione, nawet w wiki) straszysz banem a sam piszesz o innych że "ćpają i chleją" i jeszcze upierasz się że to nie to samo.

Q__:
Popatrz w jaki sposób chwalone jest Discovery na Trek.pl i weź przykład.

A Ty weź przykład z Admina forum trek.pl...

Q__:
Dowcip polega na tym, że metody bronienia i atakowania DSC nie są tu jednakowe. Atak polega na złośliwej, ale merytorycznej krytyce (czyli mieści się w regułach dyskusji), obrona na rozmaitych formach trollingu głównie

Nie, dowcip polega na czym innym. Strona atakująca (i trolująca) DSC ma po swojej stronie admina forum, druga strona nie ma - i tyle.

Q__:
padło chyba ze strony Dreamweba

Z tego co kojarzę to posty Dreamweba odnośnie DSC są bardzo rozsądne - bierzcie z niego przykład jak dyskutować nie trolując.

Q__:
Tylko, że my naprawdę w pokoju przybywamy, nastawieni jesteśmy pokojowo do granic dupowatości jak oryginalne Georgiou, inaczej pewnie miałbyś bana za wypowiedzi o G.R., sam dostarczyłeś wygodnego pretekstu..

Ban za potępienie przyjmowania narkotyków? Mocno odbiłoby się to na wizerunku forum (i poniekąd Twoim) i dobrze o tym wiesz

Dobra Q , znużyły mnie te przepychanki. Jak chcesz pogadać o samym serialu to OK, resztę zaczepek zaczynam ignorować.

Uwaga dotyczy także tego trola które przyśniło się ze jest kimś innym,
Q__
Moderator
#2686 - Wysłana: 21 Lut 2018 11:22:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
czysta zagrywka PRowa Forda.

Nie zagadasz sprawy. Może i PR, ale żadnego innego serialu do takich efektów PRowych nie używano. Wniosek jest dość oczywisty.

KAEM:
Lawirujesz ma maksa

Nie bzdurz. To, że nie rozumiesz semantycznych subtelności (choć ma to niejakie znaczenie praktyczne, bo przekłada się na to za jakie teksty można być pozwanym, a za jakie nie) to nie mój kłopot.

KAEM:
Nie, dowcip polega na czym innym. Strona atakująca (i trolująca) DSC ma po swojej stronie admina forum, druga strona nie ma - i tyle.

Znowu fałsz. I to bezczelny* (w świetle moich pochwał DSC, choćby tych które ledwo co linkowałem). To, że nie potrafisz bronić swojego zdania kulturalnymi metodami będąc w mniejszości (bo najwidoczniej kiepsko sobie radzisz pod presją) to ponownie tylko twój problem - nie mój.

* Skądinąd: nie pozwoliłbyś sobie na takie numery gdybyś nie był przekonany o mojej dobrej woli (a nawet o tym, że do pewnych granic można jej nadużywać). Jest to dość oczywiste.

KAEM:
Ban za potępienie przyjmowania narkotyków?

Nie, ban za obrażanie. Ale by to zrozumieć musiałbyś pojąć subtelności, o których była mowa.

(I może zrozumieć je się postaraj, bo chyba nie chcesz sobie wyrobić tu opinii nie tylko głupio agresywnego - tę już, na moje oko, masz, ale i mało kumatego .)

KAEM:
znużyły mnie te przepychanki. Jak chcesz pogadać o samym serialu to OK, resztę zaczepek zaczynam ignorować.

Zacznij od ignorowania swoich własnych zaczepek, tj. przepuszczaj przez filtr autocenzury wyłącznie merytoryczne uwagi o DSC.

A skoro chcesz gadać... Na początek może odnieś się do moich ledwo co zlinkowanych postów, bo przecież chcesz DISCO chwalić, prawda?
KAEM
Użytkownik
#2687 - Wysłana: 21 Lut 2018 11:50:07
Odpowiedz 
Q__:
KAEM

KAEM:
czysta zagrywka PRowa Forda.

Nie zagadasz sprawy. Może i PR, ale żadnego innego serialu do takich efektów PRowych nie używano. Wniosek jest dość oczywisty.

KAEM:
Lawirujesz ma maksa

Nie bzdurz. To, że nie rozumiesz semantycznych subtelności (choć ma to niejakie znaczenie praktyczne, bo przekłada się na to za jakie teksty można być pozwanym, a za jakie nie) to nie mój kłopot.

KAEM:

Znowu fałsz. I to bezczelny* (w świetle moich pochwał DSC, choćby tych które ledwo co linkowałem). To, że nie potrafisz bronić swojego zdania kulturalnymi metodami będąc w mniejszości (bo najwidoczniej kiepsko sobie radzisz pod presją) to ponownie tylko twój problem - nie mój.

* Skądinąd: nie pozwoliłbyś sobie na takie numery gdybyś nie był przekonany o mojej dobrej woli (a nawet o tym, że do pewnych granic można jej nadużywać). Jest to dość oczywiste.

KAEM:
Ban za potępienie przyjmowania narkotyków?

Nie, ban za obrażanie. Ale by to zrozumieć musiałbyś pojąć subtelności, o których była mowa.

(I może zrozumieć je się postaraj, bo chyba nie chcesz sobie wyrobić tu opinii nie tylko głupio agresywnego - tę już, na moje oko, masz, ale i mało kumatego .)

KAEM:
znużyły mnie te przepychanki. Jak chcesz pogadać o samym serialu to OK, resztę zaczepek zaczynam ignorować.

Zacznij od ignorowania swoich własnych zaczepek, tj. przepuszczaj przez filtr autocenzury wyłącznie merytoryczne uwagi o DSC.

A skoro chcesz gadać... Na początek może odnieś się do moich ledwo co zlinkowanych postów, bo przecież chcesz DISCO chwalić, prawda?

Wiesz co, po tym co napisałeś odechciało mi się.

Prawie cały twój post jest chamskim i prostackim obrażaniem innego użytkownika (w wykonaniu Moderatora takie coś jest porażką tegoż Moderatora, totalną porażką).
Masz ogromną wiedze na temat Treka ale z moderowaniem sobie nie radzisz, podobnie jak w dyskusji gdy trzeba wykazać się czymś więcej niż tylko znajomością suchych faktów
Zastanów się dlaczego to forum (pomimo tak nośnego tematu jakim ostatnio jest Trek) wieje pustkami (z tego co widzę kiedyś było tu inaczej).

Z mojej strony tyle.
Q__
Moderator
#2688 - Wysłana: 21 Lut 2018 11:52:36 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

Przeczytaj najpierw swoje wypowiedzi (i reakcje na nie) zanim zaczniesz wystawiać mi oceny. Tyle.

ps. Widzę jednak, że rozumiesz różnicę między nazwaniem zachowania "chamskim i prostackim", a nazwaniem rozmówcy "chamem i prostakiem" (to drugie jest karalne, pierwsze - niekoniecznie), brawo!
KAEM
Użytkownik
#2689 - Wysłana: 21 Lut 2018 12:11:12
Odpowiedz 
Q__:
Przeczytaj najpierw swoje wypowiedzi (i reakcje na nie) zanim zaczniesz wystawiać mi oceny. Tyle.

Oceny wystawiło Ci już tu - jak widziałem czytając stare tematy - wiele osób. Powinieneś wreszcie spróbować nauczyć się jaka jest właściwa rola Moderatora i zacząć zachowywać się tak jak powinien zachowywać się bezstronny Moderator (sugestia: bierz przykład z Piotra z trek.pl) inaczej to forum na zawsze pozostanie "kilkuosobową paczką zgorzkniałych, narzekających na wszystko co nowe fanów NG". Trzymam kciuki aby kiedyś Ci się to udało a forum wróciło do dawnej świetności.
Q__
Moderator
#2690 - Wysłana: 21 Lut 2018 12:22:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

Właśnie jestem bezstronny. Dlatego nie toleruję trollingu niezależnie od tego, kto - i z jakich przyczyn - by go nie uprawiał. Wierz mi, nie mam nic przeciwko temu by Phoenix napełnił się kulturalnymi, entuzjastycznymi, fanami Discovery, głoszącymi w cywilizowany sposób, za pomocą mocnych argumentów, chwałę swojej ulubionej serii. Ale ułatw mi to, bądź kulturalnym fanem DSC*.
A co do Trek.pl - nie odmawiając niczego Piotrowi i owej stronie (którą wspomogłem parę razy swoimi postami czy newsami; na odwrót też, jak najbardziej - dostałem parę razy jakiś cynk od Piotra) - chcę zauważyć, że mamy jak dotąd wyższy współczynnik przybywania nowych postów.

* Wierzę, że umiesz nim być, ale od pewnego momentu IMHO się pogubiłeś.

ps. Dlaczego takie linki to ja muszę wrzucać?
https://www.cbr.com/star-trek-fans-dont-like-disco very/
https://www.dailykos.com/stories/2018/2/5/1739024/ -Star-Trek-Discovery-is-far-better-than-The-Orvile
Q__
Moderator
#2691 - Wysłana: 23 Lut 2018 14:33:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Taka ciekawostka... Les Moonves przyznał niedawno, że liczba subskrybentów CBS All Access wynosi zaledwie 2,5 mln. widzów:
https://trekmovie.com/2018/02/15/cbs-chief-tells-i nvestors-star-trek-discovery-is-runaway-success-mo re-viacom-merger-buzz/

Zważywszy na to, że główną ofertą tej platformy jest DSC - w podobnych granicach liczyć należy amerykańską widownię tegoż serialu.

Moonves mówi o sukcesie. Ja - cóż - mam wątpliwości...

(Widownia ORV, zresztą, również nie jest imponująco liczna. Finał pierwszego sezonu obejrzało 3,5 mln. Amerykanów. O milion więcej, ale wciąż niedużo.
https://tvseriesfinale.com/tv-show/the-orville-sea son-one-ratings/)

Dla przypomnienia: średnia oglądalność pierwszego sezonu ENT wyniosła 5,9 mln. (gdzie najmniej popularne odcinki wciąż oglądało powyżej 4 milionów ludzi), zaś średnia oglądalność ostatniego sezonu ENT wyniosła 2,9 mln.
MarcinK
Użytkownik
#2692 - Wysłana: 23 Lut 2018 14:52:48
Odpowiedz 
Q__:
Finał pierwszego sezonu obejrzało 3,5 mln. Amerykanów. O milion więcej, ale wciąż

Chyba Kiepscy mają podobną oglądalność
Q__
Moderator
#2693 - Wysłana: 23 Lut 2018 17:58:41
Odpowiedz 
MarcinK

Cóż, co u nas będzie oglądalnościowym sukcesem, w USA - niekoniecznie, bo niby liczba widzów ta sama, ale procent społeczeństwa inny...

ps. Ekipa Trekkie's Log o pierwszym sezonie DSC:
http://trekkies-log.blogspot.com/2018/02/star-trek -discovery.html
mozg_kl2
Użytkownik
#2694 - Wysłana: 23 Lut 2018 18:46:10
Odpowiedz 
Q__:
Les Moonves przyznał niedawno, że liczba subskrybentów CBS All Access wynosi zaledwie 2,5 mln. widzów:

plot twist star trek Discovery leci też na Netflix
Q__
Moderator
#2695 - Wysłana: 23 Lut 2018 18:52:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
star trek Discovery leci też na Netflix

Oczywiście, tak jak i wcześniejsze serie Treka były emitowane w USA i poza USA (pamiętasz zapewne - tak jak ja - polskie emisje TNG i DS9).

EDIT:
Kolejna recenzja pierwszego sezonu DSC:
http://www.youtube.com/watch?v=bJavZAqru_4
Paser
Użytkownik
#2696 - Wysłana: 24 Lut 2018 02:57:03 - Edytowany przez: Paser
Odpowiedz 
Q__:
Odwagi mi nie brak. Także odwagi posłużenia się cytatem, kiedy precyzyjnie oddaje to co sam na ten temat myślę, a jest zgrabny stylistycznie.

Ten cytat niczego takiego nie znaczy. Cytat mówi o tym, że nonsensem jest mówienie o dwóch różnych rzeczach myśląc, że się mówi o jednej (nieco zawoalowany błąd ekwiwokacji w konkretnym, częstym przejawie społecznym; sprowadzający się w gruncie rzeczy do zarzutu z ad personam). Nigdzie tam nie ma stwierdzenia, że będąc geniuszem, ważniejsze jest wykorzystanie swoich zdolności, niż bycie dobrym człowiekiem - co, ogólnie rzecz biorąc, w moim najgłębszym przekonaniu - jest czystą brednią. Istnieje coś takiego jak geniusz zła, co jest właśnie geniuszem realizującym się w złych celach.

Lem mówi rzecz w istocie banalną, ale społecznie rzadko przyjmowaną - nie podważysz czyjegoś geniuszu stwierdzeniem, że delikwent był lub prowadził się niemoralnie. Nie ma w tym cytacie absolutnie nic ponad ten prosty sprzeciw przeciwko ad presonam w pewnym typowym wydaniu.
Q__
Moderator
#2697 - Wysłana: 24 Lut 2018 11:39:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Paser

Paser:
Nigdzie tam nie ma stwierdzenia, że będąc geniuszem, ważniejsze jest wykorzystanie swoich zdolności, niż bycie dobrym człowiekiem - co, ogólnie rzecz biorąc, w moim najgłębszym przekonaniu - jest czystą brednią. Istnieje coś takiego jak geniusz zła, co jest właśnie geniuszem realizującym się w złych celach.

Nie zrozumiałeś. Chodzi o to, że wykorzystanie swojego geniuszu dla - mówiąc górnolotnie - dobra ludzkości (acz przyznaję, że nie wierzę w tak czytelne definicje "dobra" i "zła" jak ty), wyciśnięcie z tegoż geniuszu maksimum w owej służbie, jest ważniejsze niż bycie dobrym człowiekiem w sprawach prywatnych.

(Aha: pojęcie geniusza zła mam za oksymoron. Jako "złe"/"niemoralne" potępiane są bowiem zachowania na dłuższą metę niekorzystne ewolucyjnie. Zatem "geniusz zła" to po prostu inteligentny głupiec*, którego głupota przeważa nad geniuszem. A więc tragiczny przykład zmarnowanych zdolności.)

* Masz swoje ulubione słówko.

ps. Wracając do tematu... Jeszcze jedna recka:
https://www.nbcnews.com/think/opinion/cbs-reboot-s tar-trek-discovery-had-confusing-deeply-unsatisfyi ng-first-ncna850456
Paser
Użytkownik
#2698 - Wysłana: 24 Lut 2018 18:30:50 - Edytowany przez: Paser
Odpowiedz 
Q__:
Nie zrozumiałeś. Chodzi o to, że wykorzystanie swojego geniuszu dla - mówiąc górnolotnie - dobra ludzkości (acz przyznaję, że nie wierzę w tak czytelne definicje "dobra" i "zła" jak ty), wyciśnięcie z tegoż geniuszu maksimum w owej służbie, jest ważniejsze niż bycie dobrym człowiekiem w sprawach prywatnych.

Typu - wykastrujemy Eskimosów dla dobra ludzkości, bo jesteśmy samomianowanymi geniuszami ze Szwecji? Są jasne sprawy. Ktoś jest geniuszem matematycznym, a poza tym mordercą (jakoś dziwnie, nie pamiętam takie przypadku w historii), ok - masz rację. WIększość poza tym, to dno moralne i społeczne strojące się w piórka geniuszu na mętnych podstawach, byle rozmyć to kim w istocie są.

Tak, wiem, że przeciągam strunę - nie to powiedziałeś. Ale cała otoczka twojego "rozumowania" służy wyłącznie tysiącom ludzi na świecie, do takich wymówek.
Q__
Moderator
#2699 - Wysłana: 24 Lut 2018 18:34:01
Odpowiedz 
Paser

Oczywiście, że NIE tego typu. Zresztą co dobrego w kastrowaniu Eskimosów i od kiedy geniusz z własnej nominacji to w ogóle geniusz?
Paser
Użytkownik
#2700 - Wysłana: 24 Lut 2018 18:46:18 - Edytowany przez: Paser
Odpowiedz 
Q__:
od kiedy geniusz z własnej nominacji to w ogóle geniusz?

Od czasu gdy powstał internet? Może nie tyle z własnej nominacji (chociaż i to bywa, jak ktoś jest chtyry medialnie), ale już powszechnie - jestem dobry w fizyce teoretycznej, a więc się staję korespondentem NYT w sprach stosunkow izraelsko-palestyńskich. Żal! Poważne media już nie istnieją. Okazjonalnie interesując się danym tematem praktycznie bez wyjątku jestem w stanie ośmieszyć i napisać znacznie lepszy artykuł na dowolny temat jaki trafia do pism uchodzących za światowo rozpoznawalne. A ja nie jestem jakimś geniuszem :D To jest żal Q.

Analogia na rynku programistycznym, to rządy motłochu wychowanego na pewnych modach, bez żadnego zrozumienia realnych wymagań projektu. Weźmy totalną dziecinadę. w postaci Wordpressa. Piszesz stronkę-wizytówkę wymagającą 3 podstron. Na każdym wyobrażalnym poziomie najlepiej to pisać od podstaw. Sam html i css zapewne wystarczą. Będzie to działać szybko i składnie i wyświetli to co powinno. Ale nie, moda jest taka, że musisz wwalić cms-a. Najlepej jeszcze użyć paru frameworków i bibliotek. W efekcie napisać coś co zajmowaloby 30 linijek na 3000. Spowolnić wszystko, otworzyć wszystko na standardowe ataki, stracić dni na pisanie bzdur, bo zleceniodawca się naczytał interneciku. Żal!

Tak działa współczeność. Nie było głupszej epoki. Nawet opisy absurdów z PRL-u, to przy tym, kiedy zaczął rządzić tłum (net), pikuś.
 Strona:  ««  1  2  ...  88  89  90  91  92  ...  97  98  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Discovery

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!