USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Discovery
 Strona:  ««  1  2  ...  73  74  75  76  77  ...  97  98  »» 
Autor Wiadomość
kozi
Użytkownik
#2221 - Wysłana: 12 Sty 2018 23:13:54 - Edytowany przez: kozi
Odpowiedz 
Brak zaskoczeń jest wręcz dziwny. Te wszystkie hipotezy okazały się prawdziwe, tylko czy to były tyko domysły fanów? czy może twórcy specjalnie je ujawnili, bo ktoś uznał że pomoże to serii?
Kwestia MU była poruszana od dawna, co prawda nie interesowałem się z skąd się to wzięło, ale chyba żadnych oficjalnych informacji o tym nie było?
Podobnie z Lorcą, ktoś kojarzy dla czego nagle zaczęło się mówić ze on pochodzi z MU?

Kazeite:
Jak już miałem honor napisać, oglądać serial można z różnych powodów, nie tylko dlatego że się go lubi.

Zgadza się napisałeś i nawet muszę się z tobą zgodzić. Przedstawiłem jedynie alternatywę

Kazeite:
No, więc tym bardziej się miłośnicy nie mają czym irytować, nawet jak jakiś hejter żąda skasowania

A czy ja się irytuje?

Kazeite:
Można chociażby zwrócić uwagę, jak to producenci się zarzekali że będą szanowali kanon

Właśnie dodałeś następny argument po stronie przeciwnika czyniąc obronę jeszcze trudniejszą

Dreamweb:
Jak się okaże, że Lorca nie jest mirrorowy, że faktycznie nie udaje, że nie zna tego wszechświata, to dopiero będą jaja.

Jak dla mnie to jest wręcz pewnie. Nawet w serialu jest kila rzeczy co może to sugerować. Jeszcze niech ktoś potwierdzi ze domysły nie było tylko naszym przeczuciem, a krążyły po sieci.
KAEM
Użytkownik
#2222 - Wysłana: 13 Sty 2018 00:22:13
Odpowiedz 
Kazeite:
A jak patrzę na posty Mava to widzę tylko frustrację wobec twojego sposobu debatowania.

Cofnij się trochę dalej i zobacz co było akcją a co reakcją.

Kazeite:
który żadnej krytyki wobec ulubionego serialu, nieważne jak dobrze uzasadnionej,

Zaklinasz rzeczywistość, sam nie raz wytykałem co mi się w DSC nie podoba. Jeśli dla Ciebie sposób krytyki Mava jest OK to chyba faktycznie nie dogadamy się ponieważ poniżej pewnego poziomu staram się po prostu nie schodzić.

Kazeite:
Tak jak napisał kozi: "Po to jest forum żeby na nim dyskutować. Każdy ma prawo pisać co myśli o danym serialu i przekonywać droga stronę do swoich racji. Mówienie że jak się podoba/nie podoba to nie oglądaj i nie pisz po forach, to ... po co jest to forum?"

Znów zaklinasz rzeczywistość i do tego robisz to niezbyt dobrze. Nie pisałem że krytyka jest zła, pisałem w kilku miejscach że wręcz jest wskazana, tyle że - po pierwsze - krytyka na poziomie, bez prostackiego obrażania ludzi którzy mają inne zdanie, po drugie krytyka w pewnych granicach nie przekraczająca dobrego smaku.

Kazeite:
tudzież twierdzenie że odpowiedź była ironiczna

Cóż, jeśli osoba z która dyskutowałem okazała się niezbyt bystra to musiałem podpowiedzieć wprost co było ironią a co nie (inteligentni ludzie zazwyczaj sami to wyłapują).

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Cały czas trzymasz się dyskusji dotyczącej tego czy ktoś lubi/nie lubi Discovery a zupełnie pomijasz fakt (zgaduję że celowo) ze najwięcej sporów wywołało porównanie napędu sporowego do napędu WARP (w zasadzie od tego rozpoczęła się cała "awantura")

Dreamweb:
Mudd byłby dobrą kandydaturą na oponenta dla Lorki (facet, który w naszym wszechświecie go kilkadziesiąt razy zabił i uznawał za osobistego wroga). Georgiou z kolei pasuje na oponenta Burnham (była kapitan, zginęła na jej oczach, a teraz musi z "nią" walczyć). A skoro Michasia jest główną postacią serialu, to pewnie jednak będzie Georgiou...

W sumie to Mudd chyba aż tak bardzo Lorce w pamięć nie zapadł skoro pozwolił mu opuścić statek bez poniesienia konsekwencji swoich czynów. Gdyby miał on być oponentem dla Lorki to był by to IMHO element lekko komiczny jakoś nie pasujący mi do klimatu serialu. Jeśli osoba Cesarza miałaby być wstawiona "pod Lorkę" to stawiałbym na Admirał lub nie żyjąca szefową ochrony. Generalnie jednak najbardziej obstawiam Georgiou.

Madame Picard:
Wszyscy mówili, że będzie mirror i jest, że Tyler to Voq i chyba też się zgadza, że doktor jest do odstrzału i już go nie ma, że Stamets ma prorocze wizje i ma

O tym że pojawi się MU była chyba jakaś oficjalna wzmianka, o tym że doktor zniknie było w zasadzie także oficjalnie powiedziane a raczej pokazane- na obrazku zapowiadanym II sezon (zabrakło tam tej postaci). Co do Tylera/Voqa to nie byłbym jeszcze tego taki pewien - jest on przedstawiony jako jedna z głównych postaci II sezonu więc rożnie jeszcze mogą to zamotać

Dreamweb:
Jak się okaże, że Lorca nie jest mirrorowy, że faktycznie nie udaje, że nie zna tego wszechświata, to dopiero będą jaja.

Cały czas liczę na to że Lorca nie pochodzi z MU, zaczynam jednak akceptować taką wersję

kozi:
czy może twórcy specjalnie je ujawnili, bo ktoś uznał że pomoże to serii?

A może najzwyczajniejszy w świecie wyciek jaki zdarza się przy wielu wielu filmach.
Dreamweb
Użytkownik
#2223 - Wysłana: 13 Sty 2018 08:34:39 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
KAEM:
W sumie to Mudd chyba aż tak bardzo Lorce w pamięć nie zapadł skoro pozwolił mu opuścić statek bez poniesienia konsekwencji swoich czynów. Gdyby miał on być oponentem dla Lorki to był by to IMHO element lekko komiczny

Tak, z tym, że o ile Lorca postrzega Mudda co najwyżej jako drobnego rzezimieszka, któremu udało się zrobić jeden poważny numer - ten z "Magic...", o tyle, patrząc w drugą stronę, Mudd wyrobił sobie w temacie Lorki jakąś dziwną obsesję, zrobił z niego osobistego wroga numer 1, co też widzimy w tym odcinku. W tym aspekcie Mudd by mi pasował, choć też sądzę że pewnie będzie Georgiou.

kozi:
Kwestia MU była poruszana od dawna, co prawda nie interesowałem się z skąd się to wzięło, ale chyba żadnych oficjalnych informacji o tym nie było?

Jonathan Frakes się wysypał już dawno temu, że pojawi się MU (jak się okazało, nawet w odcinku przez niego reżyserowanym ).
Doctor_Who
Użytkownik
#2224 - Wysłana: 13 Sty 2018 09:34:23 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Ja na razie nic nie zakładam - wyraziłem tylko zainteresowanie... znaczy prędzej goły strach typu "łomatko, co oni znowu wymyślą?!" Z tego co jak dotąd widziałem to rozwiązania fabularne DSC są dość... osobliwe

A to przepraszam, bo istnienie statku Discovery z jego pierścieniami w MU odebrałem jako zarzut buraka fabularnego. A moim zdaniem całkiem prawdopodobne jest, że skoro statki zamieniły się miejscami to na ISS Discovery też musiało się coś analogicznego dziać (jak transporter w TOS uruchomiony w dwóch światach w tym samym czasie podczas burzy jonowej).

Współczesne seriale chyba uniewrażliwiły publikę na odstrzeliwanie bohaterów. Kiedyś jak postać z main cast, czy nawet co ważniejsza drugoplanowa ginęła to był wielki szok i lament, a teraz?
Kazeite
Użytkownik
#2225 - Wysłana: 13 Sty 2018 13:19:39
Odpowiedz 
kozi:
Zgadza się napisałeś i nawet muszę się z tobą zgodzić. Przedstawiłem jedynie alternatywę

OK

kozi:
A czy ja się irytuje?

Ty nie

kozi:
Właśnie dodałeś następny argument po stronie przeciwnika czyniąc obronę jeszcze trudniejszą

Po stronie przeciwnika? Nie wiem - jak ktoś mówi że będzie szanował kanon, a potem wali nam łysych Klingonów (bo mają w czaszkach... coś mają w czaszkach, takie jest oficjalne wytłumaczenie, co im pozwala lepiej wykrywać przeciwników? W każdym razie z powodu tego czegoś nie mają włosów), to człowiek wymięka...

KAEM:
Cofnij się trochę dalej i zobacz co było akcją a co reakcją.

"Panie psorze, to on zaczął!" "A nie bo on!"
Jak na kogoś kto niby poniżej pewnego poziomu stara się nie schodzisz, to dosyć nisko orzesz ze swoją obroną

KAEM:
Zaklinasz rzeczywistość, sam nie raz wytykałem co mi się w DSC nie podoba.

No to w czym problem?

KAEM:
Jeśli dla Ciebie sposób krytyki Mava jest OK

Jest na pewno lepszy od twojego, bo Mav przynajmniej swoje racje stara się uzasadnić. A ty? A ty nie raz już na argumenty reagowałeś "ironią" i rotflami - to mówi mi na temat twojego poziomu wszystko co chciałem wiedzieć.

KAEM:
Znów zaklinasz rzeczywistość i do tego robisz to niezbyt dobrze.

To a propos trzymania poziomu

KAEM:
Nie pisałem że krytyka jest zła, pisałem w kilku miejscach że wręcz jest wskazana, tyle że - po pierwsze - krytyka na poziomie, bez prostackiego obrażania ludzi którzy mają inne zdanie, po drugie krytyka w pewnych granicach nie przekraczająca dobrego smaku.

Lekarzu, lecz się sam

KAEM:
Cóż, jeśli osoba z która dyskutowałem okazała się niezbyt bystra to musiałem podpowiedzieć wprost co było ironią a co nie

... Tak, to była ironia, wiem. Tyle tylko że to była ironia wielce nietrafiona. Tłumaczenie się że to była ironia więc nie ma znaczenia

KAEM:
(inteligentni ludzie zazwyczaj sami to wyłapują)

Tak z ciekawości, ten twój poziom poniżej którego starasz się nie schodzić to co, poziom Rowu Mariańskiego?

Taki jest twój problem (jeden z wielu) - niby tutaj zarzekasz się, jaki to starasz się trzymać poziom, ale nie możesz się powstrzymać by nie rzucać takimi drobnymi złośliwościami - a potem narzekasz jak ludzie odpłacają ci pięknym za nadobne.

KAEM:
Cały czas trzymasz się dyskusji dotyczącej tego czy ktoś lubi/nie lubi Discovery a zupełnie pomijasz fakt (zgaduję że celowo) ze najwięcej sporów wywołało porównanie napędu sporowego do napędu WARP

Oj nie, KAEM - fakt że zbyłeś śmiechem argumenty na ten temat to jest dla mnie główny dowód twojego lekceważącego podejścia do sprawy. Fakt jest taki, że Star Trek onegdaj starał się mieć naukowe oparcie - chociażby wspomniane wcześniej kompensatory Heisenberga istniejące właśnie dlatego, że konsultanci naukowi wiedzieli i przekazali jaka istnieje naukowa przeszkoda na drodze teleportacji, żeby podać przykład jeden z wielu.

Doctor_Who:
A to przepraszam, bo istnienie statku Discovery z jego pierścieniami w MU odebrałem jako zarzut buraka fabularnego.

Dobrze, może mało precyzyjnie się wyraziłem Jak dla mnie wygląda to tak: scenarzyści DSC nie mają u mnie kredytu zaufania, więc przeważnie z góry zakładam, że takie rzeczy jak ta to burak fabularny Ale, poczekamy, zobaczymy.

Doctor_Who:
Współczesne seriale chyba uniewrażliwiły publikę na odstrzeliwanie bohaterów. Kiedyś jak postać z main cast, czy nawet co ważniejsza drugoplanowa ginęła to był wielki szok i lament, a teraz?

To w kwestii odstrzelenia Culbera? Jak tak, to taki main cast to on nie był. Nawet postać drugoplanowa to nie bardzo - pokazał się tylko w garści odcinków, prawda? Ot, taka ładna dupa z którą spiknęła się główna postać, żeby później mogło by jej być smutno, jak ktoś dupie łepek ukręci
Doctor_Who
Użytkownik
#2226 - Wysłana: 13 Sty 2018 15:30:28
Odpowiedz 
Kazeite

Kazeite:
To w kwestii odstrzelenia Culbera? Jak tak, to taki main cast to on nie był. Nawet postać drugoplanowa to nie bardzo - pokazał się tylko w garści odcinków, prawda?

Jeżeli chodzi o czas ekranowy, to rzeczywiście nie miał za wiele okazji się wykazać (ale na 10 nakręconych pojawił się aż w 7, więc nie taka znów garść), ale tak funkcyjnie rzecz biorąc, to lekarz okrętowy zawsze był w ST jedną z ważniejszych postaci z załogi.
KAEM
Użytkownik
#2227 - Wysłana: 13 Sty 2018 15:38:00
Odpowiedz 
Doctor_Who:
A moim zdaniem całkiem prawdopodobne jest, że skoro statki zamieniły się miejscami to na ISS Discovery też musiało się coś analogicznego dziać (jak transporter w TOS uruchomiony w dwóch światach w tym samym czasie podczas burzy jonowej)

W tym miejscu warto w takim razie postawić pytanie - czy ta wizyta Discovery w MU jest wynikiem zaistnienia zbiegu okoliczności (jak w TOS) czy wynikiem celowego działami Lorki (zmiana współrzędnych podczas skoku)
Doctor_Who:

"Efekt Gry o Tron"
Z drugiej strony w poprzednich trekach też niektóre postacie ginęły dosyć szybko (jak choćby Tasha)

Kazeite, dziecko drogie
Znów kręcisz się w kółko - z początku zakładałem że celowo trolujesz ale zaczynam podejrzewać że naprawdę nie rozumiesz prostych zdań. Przeczytaj jeszcze raz (ze zrozumieniem) to co napisałem wcześniej, wybacz ale po prostu nie chce mi się wyjaśniać tych samych rzeczy po raz n-ty.
Kazeite:
Taki jest twój problem

Jedyny problem jaki tu dostrzegam to taki ze niepotrzebnie wdałem się w dyskusję z dzieckiem (lub kimś reprezentującym poziom dziecka). Naprawdę starałem się cierpliwie tłumaczyć (nawet rzeczy oczywiste) ale przyznaję ze pomimo ogromnych pokładów cierpliwości powoli mnie to zaczęło nużyć.
Kazeite
Użytkownik
#2228 - Wysłana: 13 Sty 2018 16:11:05
Odpowiedz 
KAEM:
Kazeite, dziecko drogie

KAEM, ty nie zaczynaj od razu z takim wywyższaniem się i demonstracyjnym przewracaniem oczami, bo tylko udowadniasz wszystko co o tobie wcześniej napisałem

Chcesz trzymać jakiś poziom? Ależ proszę bardzo, takiej decyzji mogę tylko przyklasnąć - ale nie twierdź w jednym zdaniu, jaki to ty dorosły jesteś, by w następnym udowadniać tezę wręcz przeciwną

KAEM:
Naprawdę starałem się cierpliwie tłumaczyć

Mówienie "to była ironia" albo "przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem" to nie jest tłumaczenie - jest to zbywanie rozmówcy banałami.

Doctor_Who:
funkcyjnie rzecz biorąc, to lekarz okrętowy zawsze był w ST jedną z ważniejszych postaci z załogi.

Do tej pory tak, ale czy ty nie wiesz? DSC to odświeżenie formuły zatęchłego pokoju jakim jest Trek!

Doctor_Who:
ale na 10 nakręconych pojawił się aż w 7, więc nie taka znów garść

W pierwszym swoim odcinku to co, wyleczył Stametsowi nos, i tyle? Może powiedzmy inaczej: jak zliczyć razem czas wszystkich odcinków razem, bo udział Culbera procentowo jest dość niski. Co więcej, wiele jest momentów, w których Culber mógłby mieć udział, a które są obchodzone bez jego udziału (jak np pani admirał zostaje uratowana, a potem Lorca po prostu mówi że już jest bezpieczna odesłana w wahadłowcu).
KAEM
Użytkownik
#2229 - Wysłana: 13 Sty 2018 17:25:34
Odpowiedz 
Kazeite:
KAEM, ty nie zaczynaj od razu z takim wywyższaniem się

Nie wywyższam się, po prostu stwierdzam fakt (na podstawie Twoich wcześniejszych zachowań i wypowiedzi)
Kazeite:
Mówienie "to była ironia" albo "przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem" to nie jest tłumaczenie - jest to zbywanie rozmówcy banałami.

Gdy rozmówca nie potrafi zrozumieć prostych zdań - nie ma innego wyjścia.
Kazeite
Użytkownik
#2230 - Wysłana: 13 Sty 2018 20:57:21
Odpowiedz 
KAEM:
Nie wywyższam się, po prostu stwierdzam fakt

Fakty to mógłbyś stwierdzać bez stwierdzeń typu "dziecko drogie", "ktoś reprezentujący poziom dziecka", "nie rozumiesz prostych zdań", "inteligentni ludzie sami to wyłapują", "osoba z którą dyskutuję nie jest zbyt bystra", itd.

Mogłeś (i powinieneś) takie złośliwości wyrzucić, i sens twojej wypowiedzi by na tym nie ucierpiał, a przesłanie mocno by zyskało.

KAEM:
Gdy rozmówca nie potrafi zrozumieć prostych zdań - nie ma innego wyjścia.

KAEM, jak już zdecydowałeś się że twoją wymówką będzie "bo tyle razy już to tłumaczyłem", to bądź konsekwentny i nie mów teraz że wytłumaczyłeś tylko raz i potem tylko mówiłeś żeby przeczytać ten pierwszy raz

Proste zdanie jest takie że nigdzie nie powiedziałem że po skasowaniu starego serialu wytwórnie rozpoczną prace nad nowym serialem "natychmiast" (jak to "ironicznie" zasugerowałeś). I tyle.

A fakt że przyznałeś się teraz że używasz banałów świadczy o tym, że doskonale o tym wiesz, tylko głupio ci się przyznać. Ale naprawdę, nic nie stoi na przeszkodzie żeby powiedzieć "tak, racja, źle się wyraziłem" (tak jak ja to zrobiłem kilka postów wyżej), bo tak czy owak, wszyscy już wiemy co się stało - dalsze udawanie nie ma sensu
kozi
Użytkownik
#2231 - Wysłana: 13 Sty 2018 21:08:21
Odpowiedz 
Kazeite:
o stronie przeciwnika? Nie wiem - jak ktoś mówi że będzie szanował kanon, a potem wali nam łysych Klingonów (bo mają w czaszkach... coś mają w czaszkach, takie jest oficjalne wytłumaczenie, co im pozwala lepiej wykrywać przeciwników? W każdym razie z powodu tego czegoś nie mają włosów), to człowiek wymięka...

Po stronie przeciwnika łamania kanonu, ma teraz dwa argumenty
Kazeite
Użytkownik
#2232 - Wysłana: 13 Sty 2018 21:29:56
Odpowiedz 
kozi:
Po stronie przeciwnika łamania kanonu, ma teraz dwa argumenty

Czekaj, czekaj, pogubiłem się - wytłumacz mi to jeszcze raz, jak małemu dziecku

Jak jest nieścisłość w kanonie, to przeciwnik łamania kanonu (czyli np ja) ma argument, a miłośnik serialu (np KAEM ) tego argumentu nie ma, tylko mówi że mu to nie przeszkadza, tak? I to jest tym gorsze, jak producenci mówią że będą kanon szanować? O to chodzi?
kozi
Użytkownik
#2233 - Wysłana: 13 Sty 2018 22:00:50
Odpowiedz 
Mniej więcej o to, skoro obiecali ze nic nie zmienią, a wstawili łysych klingonów to raczej nie najlepiej świadczy ich samych i ich dziele? ale przyznaje ze mój przykład był raczej nienajlepszy żeby nie powiedzieć... a nieważne Miał być tylko ogólnym zobrazowaniem nie nawiązującym ani do ciebie ani do KAEM'a ani nawet DSC.
KAEM
Użytkownik
#2234 - Wysłana: 13 Sty 2018 23:03:59
Odpowiedz 
Kazeite:
Mogłeś (i powinieneś) takie złośliwości wyrzucić, i sens twojej wypowiedzi by na tym nie ucierpiał, a przesłanie mocno by zyskało.

Zerknij na poniższe cytaty a potem stań przed lustrem i sam sobie przeczytaj powyższe zdanie.
Kazeite:
dosyć nisko orzesz [...]
ten twój poziom poniżej którego starasz się nie schodzić to co, poziom Rowu Mariańskiego[...]
wychodzisz na zadufanego w sobie ignoranta, którego ego wypisuje czeki których elokwencja nie ma jak wypłacić[...]
z powodu twojej kulawej elokwencji[...]

Tak wiec drogie dziecko zanim zaczniesz od kogoś wymagać aby zwracał sie do Ciebie bez lekkich złośliwości, najpierw sam zaprzestań ich używać.

Kazeite:
A fakt że przyznałeś się teraz że używasz banałów świadczy o tym, że doskonale o tym wiesz, tylko głupio ci się przyznać. Ale naprawdę, nic nie stoi na przeszkodzie żeby powiedzieć "tak, racja, źle się wyraziłem" (tak jak ja to zrobiłem kilka postów wyżej), bo tak czy owak, wszyscy już wiemy co się stało - dalsze udawanie nie ma sensu

A Ty dalej zaklinasz rzeczywistość...
Kazeite
Użytkownik
#2235 - Wysłana: 14 Sty 2018 00:09:19
Odpowiedz 
KAEM:
Zerknij na poniższe cytaty a potem stań przed lustrem i sam sobie przeczytaj powyższe zdanie.

Ach.

Tych uśmieszków na końcu kolega nie zauważył, tak?

Widzisz, KAEM, to jest jedna z wielu różnic między nami: Ty najwyraźniej to wszystko mówisz na poważnie, a ja nie

Różnica jest też taka, że ja tu się nie unosiłem dorosłością, ani nie deklarowałem nieschodzenia poniżej pewnego poziomu.

A że twoja kulejąca elokwencja nie dorasta poziomu twojego ego, akurat to nie jest ani żart, ani złośliwość - jest to po prostu zwykła prozaiczna obserwacja, którą zresztą nie tylko ja już poczyniłem.

KAEM:
A Ty dalej zaklinasz rzeczywistość...

Dość skutecznie, jak widać, bo nawet nie próbujesz już jej odklinać

To jak? Umówmy się że źle się wysłowiłeś, i pójdźmy dalej, bez urazy.
KAEM
Użytkownik
#2236 - Wysłana: 14 Sty 2018 00:21:51
Odpowiedz 
Kazeite:
Widzisz, KAEM, to jest jedna z wielu różnic między nami: Ty najwyraźniej to wszystko mówisz na poważnie, a ja ni

Czy myślisz że gdyby brał to na poważnie to nadal bym Ci odpisywał?

Kazeite:
Dość skutecznie, jak widać, bo nawet nie próbujesz już jej odklinać

A ileż razy można komuś tłumaczyć to samo...

Kazeite:
To jak? Umówmy się że źle się wysłowiłeś, i pójdźmy dalej,

Spójrz w lusterko i umów się ze sobą na co tylko masz ochotę, "miszczu" elokwencji
Kazeite
Użytkownik
#2237 - Wysłana: 14 Sty 2018 00:55:22
Odpowiedz 
KAEM:
Czy myślisz że gdyby brał to na poważnie to nadal bym Ci odpisywał?

Cóż, pomijając fakt że nie odpisałeś teraz na to co ja powiedziałem (znowu), owszem. Znam twój typ, miałem z nim do czynienia wiele razy.

KAEM:
A ileż razy można komuś tłumaczyć to samo...

Trudno powiedzieć w twoim przypadku, bo jeszcze nie próbowałeś

KAEM:
Spójrz w lusterko i umów się ze sobą na co tylko masz ochotę, "miszczu" elokwencji

Ooo, uśmieszek! No widzisz, jak chcesz to potrafisz
KAEM
Użytkownik
#2238 - Wysłana: 14 Sty 2018 01:14:26
Odpowiedz 
Kazeite:
Znam twój typ, miałem z nim do czynienia wiele razy.

Mania prześladowcza (zwłaszcza w tak młodym wieku) podobno strasznie uprzykrza życie - (naprawdę szczerze) współczuję.
Eviva
Użytkownik
#2239 - Wysłana: 14 Sty 2018 10:23:01
Odpowiedz 
NKAEM
Kazeite

Hej, nie gryźcie się! To nie uchodzi... Zwłaszcza płazem
Kazeite
Użytkownik
#2240 - Wysłana: 14 Sty 2018 11:34:37
Odpowiedz 
But mooooom!..

Ech, już prawie skończyliśmy, w każdym razie.

KAEM:
Mania prześladowcza

Mania prześladowcza?

KAEM:
(zwłaszcza w tak młodym wieku)

Młodym? Ach, dziękuję

KAEM:
(naprawdę szczerze) współczuję.

I tutaj sam sobie odpowiedziałeś na własne pytanie
KAEM
Użytkownik
#2241 - Wysłana: 14 Sty 2018 17:05:53 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Kazeite:
Mania prześladowcza?

Na to wyglada.

Kazeite:
Młodym? Ach, dziękuję

a prosze bardzo, Drogie Dziecko
Jo_anka
Użytkownik
#2242 - Wysłana: 15 Sty 2018 07:55:18
Odpowiedz 
KAEM:
W tym miejscu warto w takim razie postawić pytanie - czy ta wizyta Discovery w MU jest wynikiem zaistnienia zbiegu okoliczności (jak w TOS) czy wynikiem celowego działami Lorki (zmiana współrzędnych podczas skoku)

A jaki Lorca z MU miałby interes wracać do MU? Los jego załogi? Niezbyt przekonywujący argument w realiach MU, gdzie każdy okręt, jest przysłowiowym gniazdem węży.
W MU Lorca jest spalony, ścigany. Trafienie do świata równoległego, nawet z toczącą się tam wojną z Klingonami, w porównaniu z MU, to byłaby gigantyczna poprawa jego losu - tym bardziej, że realia wojny maskowałyby jego niedostateczną Federacyjność.
Jo_anka
Użytkownik
#2243 - Wysłana: 15 Sty 2018 08:08:00 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
kaimada:
Nie wolno bo prawa ma Paramount do tych modeli, a serial jest CBSu... Bezsensu, ale prawdziwe

Orville, będąc parodią wykorzystuje prawo cytatu i może być bardziej Trekowy wizualnie, aniżeli DSC!...

No cóż, pamiętam sprzed dekady rysunkowe dowcipy z startrek.com o Borg nawiewającymi przed ziemskimi prawnikami - dziś można stwierdzić, że były prorocze.
mozg_kl2
Użytkownik
#2244 - Wysłana: 15 Sty 2018 08:21:14
Odpowiedz 
Jo_anka:
Orville

Jo_anka:
może być bardziej Trekowy

Za wygadywanie takich bzdur powinny lecieć bany. I to jeszcze w temacie dsc.
Jo_anka
Użytkownik
#2245 - Wysłana: 15 Sty 2018 08:33:56 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
mozg_kl2:

Prosiłabym o zmianę formy! I poćwiczenie użycia 'argumentum ad rem', a nie 'argumentum ad personam'.
KAEM
Użytkownik
#2246 - Wysłana: 15 Sty 2018 09:41:46
Odpowiedz 
Jo_anka:
A jaki Lorca z MU miałby interes wracać do MU? Los jego załogi? Niezbyt przekonywujący argument w realiach MU, gdzie każdy okręt, jest przysłowiowym gniazdem węży.
W MU Lorca jest spalony, ścigany. Trafienie do świata równoległego, nawet z toczącą się tam wojną z Klingonami, w porównaniu z MU, to byłaby gigantyczna poprawa jego losu - tym bardziej, że realia wojny maskowałyby jego niedostateczną Federacyjność.

Z mojego zdania nie wynikało że Lorca jest mirrorem (od początku pojawienia się tej tezy jakoś mi ona nie leży - choć jej nie wykluczam). Lorca (nie mirrowowy) mógł podejrzewać istnienia innych światów i postanowił sprawdzić czym one są.

Jeśli Lorka jest mirrorem to znalezienie powodów dla których mógłby chcieć tam wrócić nie jest aż takie trudne. Choćby chęć ściągnięcia do MU statku z napędem sporowym (zakładając że ISS Discovery takowego nie posiada).

Mimo wszystko jednak - tak jak wspomniałem powyżej - ta teza mi jednak jakoś nie leży (ostatnie zachowanie Lorki także świadczy o tym że raczej mirrorem nie jest - ale cholera wie co wymyślili producenci)
Jo_anka
Użytkownik
#2247 - Wysłana: 15 Sty 2018 10:21:29 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
KAEM
KAEM:
ale cholera wie co wymyślili producenci

Przekonany się jutro, lub kiedy skończą wątek MU.
W końcu DSC stał się wciągający.

Acz nasuwa się pewne skojarzenie z Enterprise; która wyżyłowała wątek podróży temporalnych do cna. Pytanie, czy DSC podobnie przedobrzy z MU? Chwilowo, przynajmniej w moim odczuciu, DSC dostarczył najbardziej udany odcinek MU w całej historii Treka.
Kazeite
Użytkownik
#2248 - Wysłana: 15 Sty 2018 11:29:52 - Edytowany przez: Kazeite
Odpowiedz 
mozg_kl2:

"Wizualnie", mózgu - wizualnie. Odnoś się do całości cytatu, a nie do wybranych części, dobrze?

I to nie jest nawet opinia, tylko proste stwierdzenie faktu. Orville wizualnie jest jasny, czysty, prosty i optymistyczny. Discovery jest mroczny, katakumbowy, i "realistyczny".

KAEM:
cholera wie co wymyślili producenci

Widzę tutaj taki brak... optymizmu

Ja w każdym razie nowy odcinek już widziałem, i... jak komuś podobał się odcinek poprzedni, to ten też będzie się podobał.

Dla mnie to była rutyna. Scenarzyści nadal traktują swoich widzów jak idiotów, którzy nie potrafią spamiętać najprostszych rzeczy - na przykład Saru kontaktuje się z Burnham na początku i przypomina jaka jest jej misja, później też jest wiele łopatologicznych dialogów, ponieważ scenarzyści nie ufają widzowi, to mieliśmy podane wszystko na talerzu, z plastykowymi sztućcami, i ze śliniaczkiem, żebyśmy się przypadkiem nie pogubili i nie upaćkali.

I oczywiście przywódcą ruchu oporu jest Voq, oczywiście Sarek jest z nim, i oczywiście ma bródkę... Ech.

I oczywiście Imperatorem jest Georgiou. Aleśmy wszyscy domyślni, prawda?

To jak, USS Defiant w następnym odcinku będzie, tak?

EDIT: Co by było jakby DSCowi Klingoni mieli włosy: https://i.imgur.com/grl7Kyl.png
Jo_anka
Użytkownik
#2249 - Wysłana: 15 Sty 2018 11:53:08
Odpowiedz 
Kazeite:
EDIT: Co by było jakby DSCowi Klingoni mieli włosy: https://i.imgur.com/grl7Kyl.png

Wyglądaliby jak żyrafa w cylindrze, czy przewracające oczami koty, w kryzach, i żabotach?

Wybacz, ale podany link wiedzie na stronę z powyższymi obrazkami - chyba nie to miałeś na myśli.
mozg_kl2
Użytkownik
#2250 - Wysłana: 15 Sty 2018 11:53:36
Odpowiedz 
Kazeite:
"Wizualnie", mózgu - wizualnie. Odnoś się do całości cytatu, a nie do wybranych części, dobrze?

Wizualnie to i porno trek wyglada na st? Czy zatem mam to traktować serio jako część kanonu?

Jo_anka:
poćwiczenie użycia 'argumentum ad rem', a nie 'argumentum ad personam'.

To jest argument ad rem. Skoro w temacie o orv nie można krytykować serial to czemu nie działa to w drugą stronę?
 Strona:  ««  1  2  ...  73  74  75  76  77  ...  97  98  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Discovery

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!