USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Discovery
 Strona:  ««  1  2  ...  66  67  68  69  70  ...  129  130  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#2011 - Wysłana: 23 Gru 2017 16:52:50
Odpowiedz 
KAEM:
W obecnej chwili wszelkie napędy łamiace aktualnie obowiązujące prawa - mówiąc wprost - nie istnieją więc... są czystą fikcją, bajką. Dlatego wszystkie je traktuje prawie tak samo i zgodnie z aktualną wiedza ludzkości po prostu... mam racje.

Warp chyba nie łamie obowiązujących praw fizyki a napęd grzybowy owszem.
Seybr
Użytkownik
#2012 - Wysłana: 23 Gru 2017 21:02:05
Odpowiedz 
MarcinK:
Warp chyba nie łamie obowiązujących praw fizyki a napęd grzybowy owszem.

Napęd grzybkowy to czysty FTL :P
kordian
Użytkownik
#2013 - Wysłana: 23 Gru 2017 21:39:38
Odpowiedz 
Bez przesady, WARP może nie łamie, ale i nie wiadomo czy jest możliwy. Napęd sporowy to czyste SF, popularny napęd skoku, ale BT Galaktica, tylko tu wymyślili jego działanie oryginalnie. Mi do gustu bardzo przypadł.
Paser
Użytkownik
#2014 - Wysłana: 30 Gru 2017 20:45:37 - Edytowany przez: Paser
Odpowiedz 
Sorry, ale trzeba być niespełna rozumu (i możecie mnie dowoli banować), żeby stwierdzić, że napęd grzybkowy to po prostu taki tam sobie napęd FTL (nadświetlny) i temu podobne. To tak jakby oglądać film w którym facet lata, bo ma korbę w dupie. A potem twierdzić, że film był wiarygodny, bo przecież facet przekroczył barierę dźwięku. Nie ważne, że nikt na zasadzie korby w dupie nie będzie latać. Jak przekracza barierę dźwięku, to musi myśliwiec Za tekie myślenie Was się powinno gdzies wystawiać... Nie wiem... w muzeum wiekopomnej myśli zapadłych wsi, czy gdzie.

Napęd grzybkowy najwięcej przypomina napęd skokowy, który - zakładając, że nie wymaga żadnego czasu - jest kompletną bzdurą. Przy założeniu jednak, że wymaga jakiegoś, ale niedługiego czasu, tłumaczy się najprościej napędem tunelowym (napęd umożliwiający tworzenie tuneli czasoprzestrzennych), który wymaga wlaśnie zdolności zmiany topologii przestrzeni. Transwarp ma tu sens. Napęd grzybkowy nie ma żadnego. Dlatego, że jest momentalny (na to można przymknąć oko), ale przede wszystkim dlatego, że jest wlaśnie jegomościem z korbką w dupie, który przekracza prędkość dźwięku. To ten poziom niedorzeczności.

I jak ktoś tego nie rozumie, nie wiem co glądał przez lata, ale na pewno nie Star Treka. Jest wielu ludzi, którzy całe życie uważają się za fanów jakiegoś uniwersum, ale nawet przez moment nie zrozumieli istoty, która to uniwersum buduje. I to jest właśnie taki przypadek. ST tylko momentami bywał hard science fiction, ale poza chwilowymi upadkami, zawsze miał szacunek do nauki jako zasady wyjaśniania świata. Jeśli ją poświęcał, to zazwyczaj w imię głębszych treści, treści duchowych i filozoficznych. Wraz z DSC, które kompletną bzdurę wyniosło do osi fabularnej i zrobiło to bez żadnego uzasadnienia, metodą tandetnego popcorn movie, z tą zasadą się rozstał.
Mav
Użytkownik
#2015 - Wysłana: 30 Gru 2017 21:05:23
Odpowiedz 
Szkoda czasu w ogóle na ten syf. Ten serial to po prostu totalna żenada pod każdym względem.
Paser
Użytkownik
#2016 - Wysłana: 30 Gru 2017 21:07:29
Odpowiedz 
Mav

Osobiście mam jeszcze pewną złudną nadzieję, po ostatnich paru epizodach - mimo wszystko - że chociaż jakąś resztkę ducha Star Treka, szczególnie w aspekcie przygodowym, ten serial zachowa. Ale jest to bardzo naiwna wiara, po tym co nam zaserwowano.
mozg_kl2
Użytkownik
#2017 - Wysłana: 31 Gru 2017 09:52:25
Odpowiedz 
Mav
Paser

Banowalbym bez litości
Mav
Użytkownik
#2018 - Wysłana: 31 Gru 2017 12:33:46
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Banowalbym bez litości

Za pisanie prawdy? No ładnie.
Seybr
Użytkownik
#2019 - Wysłana: 31 Gru 2017 12:34:10
Odpowiedz 
Mav
Paser

Mamy wolny wybór nie podoba się to nie oglądać :P Ja tam problemu nie widzę. Nie podoba mi się x serial to nie oglądam. Nie pisze co róż jaki syf, z pogromem czarownic dajcie sobie na luz. Obserwuje od miesięcy jak jedziecie po nim.
Paser
Użytkownik
#2020 - Wysłana: 31 Gru 2017 12:47:23 - Edytowany przez: Paser
Odpowiedz 
Seybr

Chyba po to jest forum, żeby wyrażać opinie. Czy może się mylę i tak naprawdę to jest jakaś sekta wyznaców wszyskiego co nazywa się Star Trek?

mozg_kl2:
Banowalbym bez litości

Demokrata
Seybr
Użytkownik
#2021 - Wysłana: 31 Gru 2017 12:50:16
Odpowiedz 
Paser

Wiesz, Mav od miesięcy piszę jakim gniotem jest nowy Trek. Jeżeli jest to po co ogląda ? Lub jeszcze lepiej są tacy co nie oglądają i mówią że gniot. Fakt szały niema, ale bez przesady.
Paser
Użytkownik
#2022 - Wysłana: 31 Gru 2017 12:56:03 - Edytowany przez: Paser
Odpowiedz 
Seybr

Gdyby nie ostatnie parę epizodów, miałbym dokładnie to samo zdanie co Mav, a te parę odcinków powoduje jedynie tyle, że się wstrzymuję z ostatecznym werdyktem do czasu, aż obejrzę drugą część sezonu. To po pierwsze.

Po drugie, zapewne dlatego ogląda, że jest fanem Star Treka, a narzeka, bo nie może przeboleć co zrobiono z tego niegdyś wprost świetnego uniwersum. Podzielam te odczucia.

Po trzecie wreszcie, to jak należy oceniać napęd grzybkowy w rzutowaniu go na wiedzę naukową, jest całkowicie niezależne od tego, że rozmawiamy o Star Treku. Wygłoszono w tym wątku masę bzdur, i należy je prostować. Ten napęd to jest kompletny nonsens.

Co szczególnie - a może właśnie dlatego - boli, że wytarto sobie tyłek tradycją ST w tym względzie. Nie miałbym za grosz problemu z tym napędem w innym serialu czy filmie. To byłaby kreacja innego świata, a nie mam problemu z wczuciem się w ciekawie pomyślane światy totalnie urojone. Przez to jednak, że jest to Star Trek, to nie jest kreacja, a czysta destrukcja. Destrukcja świata, który pokochałem.
Seybr
Użytkownik
#2023 - Wysłana: 31 Gru 2017 16:48:27
Odpowiedz 
Paser:
Podzielam te odczucia.

Fajnie że jest taki fan, który narzeka a nie ogląda. Bo widział jeden czy dwa odcinki i klepie od kilku miesięcy.

Paser:
Ten napęd to jest kompletny nonsens.

Jeżeli by wtrącić do całego uniwersum to ma nonsens. Jako osobna seria daje radę. Mnie irytują klingoni, są nijacy. Wolę tych z DS9.
mozg_kl2
Użytkownik
#2024 - Wysłana: 31 Gru 2017 18:28:29
Odpowiedz 
Mav:
Za pisanie prawdy?

Za chamstwo.

Paser:
Demokrata

Tsoo?

Oglądałem odc 5-9 i dalej uważam że Discovery to świetna produkcja.
Paser
Użytkownik
#2025 - Wysłana: 31 Gru 2017 19:02:37 - Edytowany przez: Paser
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Za chamstwo.

Za Twoją dziecinną, infantylną, żałosną nadwrażliwość co najwyżej. Nie pobłażaj sobie W Starożytności przeciwnik polityczny puściłby famę, że gwałcisz owce albo siostrę, i temu musiałbyś sprostać. Ale dizś - złego słówka użyli, mamusiu, ratuj...! Panie, daj bana! Śmieszne. Śmieszne czasy, śmieszni ludzie.
Q__
Moderator
#2026 - Wysłana: 31 Gru 2017 19:27:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Paser

W dawnych czasach jakbyś obraził nie tego co trzeba to by Cię na pal wbili, końmi włóczyli, ukrzyżowali, ukamienowali, utopili w bagnie, spalili na stosie, zasztyletowali w ciemnym zaułku, łamali kołem, otruli, usiekli (ew. zastrzelili) w pojedynku, wrzucili do lochu, albo coś równie malowniczego. A w obecnych, jakże nisko na ich tle stojących, najwyżej zaraz kolejnego bana dostaniesz...
mozg_kl2
Użytkownik
#2027 - Wysłana: 31 Gru 2017 22:53:34
Odpowiedz 
Paser:
W Starożytności przeciwnik polityczny puściłby famę, że gwałcisz owce albo siostrę, i temu musiałbyś sprostać.

A w późniejszych czasach wziął bym szable i zapier*** Ci w łeb potem zabrał majątek a kobietę ściągnął na służbę. Na szczęście poszliśmy z postępem i toleruje takie elementy.
Mav
Użytkownik
#2028 - Wysłana: 31 Gru 2017 23:35:25
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Discovery to świetna produkcja.

To może się w końcu podzielisz tym co czyni wg Ciebie tę produkcję "świetną"?.

Może te koszmarne pod każdym względem CGI jest świetne? Może absurdalne bączki Discovery? Może te gigantyczne dziury fabularne? Może ogólnie ta pusta na maksa fabuła? Tępi Klingonie? No co?
Paser
Użytkownik
#2029 - Wysłana: 1 Sty 2018 12:21:31 - Edytowany przez: Paser
Odpowiedz 
Q__

Przecież to były, może nieco niewybredne, ale jednak żarty. Nawet nie kierowane konkretnie pod daną osobę. I też od razu ludzie mają problem. Zauważ, że jakoś potrafię się kulturalnie porozumieć, jak ktoś mnie nie zaczepia i nie usiłuje zbyć tego co piszę tanim chwytem.

mozg_kl2:
A w późniejszych czasach wziął bym szable i zapier*** Ci w łeb potem zabrał majątek a kobietę ściągnął na służbę. Na szczęście poszliśmy z postępem i toleruje takie elementy.

I byłoby przynajmniej ciekawie
mozg_kl2
Użytkownik
#2030 - Wysłana: 1 Sty 2018 14:20:33 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Paser

Paser
Użytkownik
#2031 - Wysłana: 1 Sty 2018 17:41:48 - Edytowany przez: Paser
Odpowiedz 
mozg_kl2

Zawsze chciałem zostać "Ściganym"
mozg_kl2
Użytkownik
#2032 - Wysłana: 1 Sty 2018 19:16:18
Odpowiedz 
Paser:
Zawsze chciałem zostać "Ściganym"

http://s2.quickmeme.com/img/e6/e629db26acc671ac3f50926ecee4264db74a692811b73a86f938b5525da63c15.jpg
Paser
Użytkownik
#2033 - Wysłana: 1 Sty 2018 19:21:09
Odpowiedz 
Q__

Mam nadzieję, że - zgodnie z zasadą zwrotności - teraz dasz koledze ostrzeżenie. Nie żeby mnie osobiście bolało to co napisał i żebym tego jakoś psychologicznie potrzebował, ot tak złośliwie się domagam.
Mav
Użytkownik
#2034 - Wysłana: 1 Sty 2018 22:46:15
Odpowiedz 
Czyli dalej nie dowiem się od mozg_kl2, co czyni Discovery "świetnym" serialem.
KAEM
Użytkownik
#2035 - Wysłana: 2 Sty 2018 09:46:01 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Widzę kolejna awantura z udziałem usera o nickach Abstract/Paser/Nonsens.
Q, naprawę powinieneś reagować wcześniej. Przyzwolenie na takie chamskie odzywki skutkuje stopniowym schamieniem całego forum. Wielokrotne zaczepki w stosunku do innych użytkowników powodują, iż wreszcie ktoś nie wytrzyma (przyznaję, że także raz dałem się raz sprowokować) i w odpowiedzi także puści wiązankę w stylu Abstracta/Pasera/Nonsensa, w efekcie czego dyskusja schodzi na poziom - jak to sam określiłeś - rynsztoka. IMHO takich userów powinno się banować na samym początku zanim ten chamski styl dyskusji rozniesie się po całym forum.
Poza tym potencjalni nowi użytkownicy którzy zajrzą tu po raz pierwszy (na przykład po obejrzeniu Discovery) raczej nie zdecydują się na rejestrację i dołączenie do dyskusji w której każdy kto pozytywnie wyraża sie o tym serialu nazywany jest idiotą, poszukają raczej forum na którym panuje większa kultura dyskusji i szacunek dla innych.

Wracając do tematu kolejna część DSC już za tydzień - przyznam, że nie mogę się doczekać
mozg_kl2
Użytkownik
#2036 - Wysłana: 2 Sty 2018 09:55:29
Odpowiedz 
KAEM:
Wracając do tematu kolejna część DSC już za tydzień - przyznam, że nie mogę się doczekać

Dobrze że netflix przypomni o odcinku. W tym czasie można oglądać inne treki.
Picard
Użytkownik
#2037 - Wysłana: 2 Sty 2018 12:34:24
Odpowiedz 
Q__:
Mają (wrzucałem stosowne linki na ten temat). To, że ich nie zauważasz, to już nie mój problem.

mozg_kl2
Użytkownik
#2038 - Wysłana: 2 Sty 2018 12:43:43
Odpowiedz 
Picard

???
Picard
Użytkownik
#2039 - Wysłana: 2 Sty 2018 13:16:23
Odpowiedz 
Q__:
Mają (wrzucałem stosowne linki na ten temat). To, że ich nie zauważasz, to już nie mój proble

Nie maja. Wyssane z palca nadinterpretacje, to jeszcze nie dowod.

Q__:
Poczuła sympatię? Skoro hitlerowcom zdarzało się ratować Żydów (czy Polaków), to czemu złomiarz nie ma zaprzyjaźnić się z robotem? Tym bardziej, że BB-8 nie był złomem, a w pełni sprawną maszyną.

Tutaj widać, ze stosujesz podwójne standardy; w przypadku Discovery, oczekujesz od scenarzystów sensownych wyjaśnień, ale już wydarzenia ze Star Wars sam sobie tłumaczysz, racjonalizujesz itp., itd. Nie ładnie, panie kolego!

Q__:
Khan też miał (w TWoK) naciągane powody by mścić się na Kirku.

Jak to? Kirk, pośrednio był odpowiedzialny za śmierć zony Khana.

Q__:
Wspólne spiskowanie warmongerów klingońskich i Federacyjnych w ST VI wydaje się skrajnie nieprawdopodobne psychologicznie (po stronie Cartwrighta z Westem nawet podwójnie - w ogóle nie rozumowali jak typowe Fedki).

Jak to? Obie strony chciały wojny, nie godząc się na zawarcie pokoju z odwiecznym wrogiem. Stad to cale spiskowanie.

Q__:
Soran nie miał po co snuć swoich intryg - mógł po prostu wypożyczyć prom w celach naukowych i wlecieć nim do Nexusa.

Tyle, ze kazdy statek, który dostał sie do Nexusa, był niszczony, wiec Soran ryzykował, ze zostanie zabity, nim Nexus go wchłonie.

Q__:
Shinzon miał zerowy powód niszczyć Ziemię, a ujemny wręcz - gwałcić Troi i tym samym demaskować się jako ten zły przed Picardem, którego pomocy rozpaczliwie potrzebował.

Akurat uważam Shinzona, za jeden z jaśniejszych punktów tego nieszczęsnego Nemesis. Shinzon chciał zniszczyć Ziemie, by zapisać się w historii, by przyćmić dokonania Picarda. A co do gwałtu na Troi, to cóż chciał spółkować z ziemianka; do tej pory nawet nie widział przedstawicielki własnego gatunku.

Q__:
Co zaś do głupich scenariuszy - zajmij się tym GEN np., ale z identyczną zaciekłością co ST XI.

Gdyby GEN miało tak samo liczne grono, zaciekłych apologetów, co filmy Abramsa, to pewnie bym się zajął krytykowaniem GEN. Nie widzę sensu krytykowania filmu, który przez nikogo nie jest uważany za arcydzieło. Inaczej jest z filmami Abramsa, które są bardzo przereklamowane.

Q__:
A to niby czemu, skoro tyloma solidnymi fan-hipotezami (i wątkami oficjalnych wydawnictw oraz fanprodukcji) obrodziły?

Ile warte są fan-teorie, widać na przykładzie The Last Jedi, gdzie scenarzysta zwyczajnie wyrzucił do kosza, fanowskie spekulacje, które fanboys, snuli przez dwa lata.

Q__:
Być może, jednak co pewnego możesz o tym powiedzieć, skoro serii tej nie oglądałeś? Bazujesz na relacjach z drugiej ręki, nie - na faktach.

Bazuje na zasłyszanych faktach. Czy jeśli ktoś powie Ci, ze Ziemia jest okrągła, to mu uwierzysz jeśli ta osoba przedstawi przekonywujące dowody, czy tez, będziesz sie usilnie chciał przekonać na własne oczy, czy aby Ziemia nie jest jednak plaska? Bo w zasadzie zgadzam sie z tym co pisze Seybr:

Seybr:
Wiesz, Mav od miesięcy piszę jakim gniotem jest nowy Trek. Jeżeli jest to po co ogląda ?

Po co marnować czas i pieniądze, na cos czego sie nie lubi? To jest własnie prawdziwy hejt; oglądanie, tylko po to by skrytykować.
Q__
Moderator
#2040 - Wysłana: 2 Sty 2018 14:49:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Paser/Abstract/jak-Cię-tam-jeszcze-zwać

Podbudowujesz sobie niekulturalny styl wypowiedzi filozoficznie, ale bardziej uprzejmymi ich to nie czyni (a przy tym stanowi okoliczność obciążającą*, bo zdajesz się dość inteligentny, by rozumieć, że taki styl na niniejszym forum - poza okresami amnestyjnymi - świadomie odrzucamy, i dlaczego to czynimy). Nowy rok się zaczął, liczenie kar od zera zaczynamy, więc przy najbliższej powtórce ze swojego charakterystycznego stylu debaty dostaniesz bana 24h bez ostrzeżenia, ale jeśli zobaczę dalszą recydywę - lojalnie uprzedzam - polecimy tym systemem do końca w b. szybkim tempie (tydzień, miesiąc, pół roku, może ban permanentny), bez dalszych polemik, dyskusji i połajanek.
Aha: dodać muszę, że ponieważ występujesz tu jako newbie - co oznacza możliwość łagodniejszego traktowania win nieumyślnych, ale i ostrzejszego - przewin świadomych (nikt nie lubi gdy ktoś ledwie do salonu wejdzie - na dywan pluje, nawet jeśli najmądrzejsze uzasadnienie temu nada) niewykluczona jest też - jeśli jeszcze kilku Userów będzie się jej domagało - procedura zaostrzona (o której zastosowanie wnioskował KAEM), czyli szybki ban permanentny.
I nie powołuj się, proszę, na to, że żartujesz, albo przyjmujesz określoną konwencję debaty, bo żart musi być śmieszny dla obu stron, a konwencja akceptowalna dla wszystkich dyskutantów.

* Tak samo, zresztą, jak fakt, że sam nasz regulamin lekceważąc domagasz się stosowania go wobec innych, co jest dość... cyniczne.

mozg_kl2

Jak napisał KAEM, dałeś się sprowokować - będzie ostrzeżenie.

ps. Przepraszam za niespieszność moderatorskich interwencji, sprawy pozaforumowe mnie zatrzymują nieco.
 Strona:  ««  1  2  ...  66  67  68  69  70  ...  129  130  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Discovery

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!