USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Discovery
 Strona:  ««  1  2  3  ...  11  12  13  14  15  16  17  »» 
Autor Wiadomość
Abstract
Użytkownik
#391 - Wysłana: 18 Maj 2017 18:01:04 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
Q__:
Zabawne zresztą, że zarazem się świeci i mroczny jest... Ale faktycznie łączy te sprzeczności, czerpiąc co najgorsze z obu....

Właśnie na tym ten styl polega. Wszystko jest mroczne, żeby czasem mogło swiecić po oczach, podświetlać postacie jak na występie scenicznym z wymownymi wyrazami twarzy, i robić klaustrofobiczne ujęcia z ukosa z poziomu podłogi, a przynajmniej kucnięcia :D Wiesz, ma być dramatycznie, chociaż wychodzi to mdłe i bez stylu.

Q__:
Częste w Treku, zwł. od paru dekad, ale nie aż w takim stężeniu. Tu może jeden dialog był inny...

Zdziwilbym się, gdyby to się jednak nie okazał zwykły rozhisteryzowany serial akcji bez żadnej poważnej treści i rozterkami na poziomie licealnym.
mozg_kl2
Użytkownik
#392 - Wysłana: 18 Maj 2017 18:05:35
Odpowiedz 
http://memy.pl/show/big/uploads/Post/12471/14420684169267.jpg

Tak czytam Wasze wpisy i coś się we mnie gotuje. Poziom narzekania wywaliło mi poza skalę ogólnie stwierdzam, że

https://media.makeameme.org/created/this-is-madness.jpg

Toudi:
No ale porównajmy to z The Orville.

Sorki ale ta komedyjka nie ma startu do nowego treka. Farlan robi durną bajeczkę w szatach treka i sf. Nie spodziewam się czegoś ambitniejszego niż humor o bekaniu rzyganiu i mieszkaniu w waginie.

Toudi:
Pierwsza scena DSC pustynia, ludzie szmatach, ORV biuro admirała, ludzie w mundurach, na ścianie logo organizacji

Ale to jest struktura trailerów nie odkrywasz niczego nowego. Wrzucałem tutaj porównanie trailerów łotra 1 i TFA gdzie podobieństwo było tak daleko posunięty, że nawet napisy w te święta pojawiał się w tym samym momencie.

Q__:
Wiesz, ja ich w sumie rozumiem.

Ja nie. Trek wraca w glorii do swojego naturalnego środowiska, a zaczyna się płacz o przypiski liczbę żarówek na mostku i pustynna planetę (SIC, WAT). W fandomie powraca rewolucyjny nastój z czasów kill enterprise.

Q__:
Po pierwsze to nie jest poważna SF (zwł. jak porównywać z powieściami Bennetta z cyklu o Titanie, które czynnikiem hardSFowym napakowane są +/- jak powieści Wattsa, z TMP, czy nawet ze Szpitalem Kosmicznym). Po drugie to jest b. generyczne - a to SW przypomina, a to niedawną "Grę Endera", a to jakieś elementy z najnowszych koszmarków Scotta; jedyny Trek jakiego się w tym czuje to (choć niby jest ta aluzyjka do TMP) Trek z najnowszych filmów, który nie każdemu podchodzi.

Odnoszę wrażenie, że za dużo informacji wyprowadzasz z tego trailera. Ciężko odnieść się do tego czy fabuła jest ambitna lub nie bo tą znam za mało. To co fajnie wygląda w powieści nie musi się dobrze prezentować na ekranie. Telewizja i widz poszli do przodu. Nikt już nie będzie oglądał 50 minut gadających głów. Wtórność to argument wyświechtany i trochę słaby. Wszystko już gdzieś kiedyś było.

Q__:
No to tutaj akurat można im podsunąć pod nos kapitan Hernandez (tudzież oryginalną Number One z "The Cage" i Uhurę brawurowo dowodzącą w TAS "The Lorelei Signal"), i niech nie podskakują:

Ortodoksi tego nie kupują. Twierdzą, że musiało dojść do jakiejś rewolucji kulturowej przed serią TOSa.

Toudi:
Kiedy w trailerze nie ma Discovery, jest Shenzhou...

Z chmury nie wylatuje przypadkiem Discovery?

Toudi:
Z nieznanego mi powodu, pustynna planeta musiał być pierwsza. Mam z tym olbrzymi problem. Nie będę tego ukrywał.

z powodu takiego, że ma to uzasadnienie w fabule. Główna bohaterka Wolkanka opuszcza swoją planetę aby służyć we Flocie.

Toudi:
Nie i basta.

Bo tupniesz nogą i tak ma być?

Toudi:
Pustynia jednoznacznie kojarzy się ze Star Wars

Mi się kojarzy z Egiptem i Gwiezdnymi wrotami

Picard:
Czyli jednak Abramsverse

serial jest w starej lini czasowej.

Abstract:
3. Sztuczna, drewniana, samoświadoma gra aktorska.

ta w treku była zawsze.

Abstract:
4. Część dialogów wygląda na takie, które brzmią mądrze, ale w rzeczywistości są pozbawione sensu.

czyli jak zawsze w treku.

Q__:
Serial ma być tylko w necie. Pilot, podobno, również w TV.

Mnie ciekawi co innego. Netflix lubi rzucać całe serie swoich seriali w jednym dniu. Ciekawe czy tak będzie tym razem.

Panowie niebezpiecznie przekroczyliście rubikon i jesteście tam gdzie Picard przed premierą ST09.
Q__
Moderator
#393 - Wysłana: 18 Maj 2017 18:17:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Abstract

Abstract:
Zdziwilbym się, gdyby to się jednak nie okazał zwykły rozhisteryzowany serial akcji bez żadnej poważnej treści i rozterkami na poziomie licealnym.

Są jednak w ekipie Menosky i Meyer. Dam im szansę, poczekam...

mozg_kl2

mozg_kl2:
Trek wraca w glorii do swojego naturalnego środowiska, a zaczyna się płacz o przypiski liczbę żarówek na mostku i pustynna planetę (SIC, WAT). W fandomie powraca rewolucyjny nastój z czasów kill enterprise.

Z drugiej strony czy wytwórnia nie mogła tego łatwo uniknąć osadzając serial w XXV czy XXVI wieku? Wtedy żadna nowoczesność by nie raziła... Moonves i spółka nie wyciągnęli wniosku z sytuacji z ENT...*

* I z tego, dlaczego TNG jednak z czasem podbił i konserwatywną widownię, choć tak odmienny od TOSu...

mozg_kl2:
Telewizja i widz poszli do przodu. Nikt już nie będzie oglądał 50 minut gadających głów.

No, ja bym właśnie te gadające głowy chętnie oglądał, natomiast szybka akcja mnie nudzi... (Przy czym nie jestem pewien czy to na pewno jest pójście do przodu, czy to nie jest aby pewien regres. Czy i TV nie zaczyna się blockbusteryzować.)

mozg_kl2:
Ortodoksi tego nie kupują. Twierdzą, że musiało dojść do jakiejś rewolucji kulturowej przed serią TOSa.

Bazując na słowach chorej psychicznie doktor Lester zasadniczo... No, gratulacje.

mozg_kl2:
serial jest w starej lini czasowej.

Tak w sumie to teraz modna jest fan-hipoteza, że to jest stara linia czasu, ale po naprawie. Czyli, że będzie jednak czternasty film, ze znanym scenariuszem Orciego o przywracaniu starej linii czasu. I że po podparciu temporalnym kijem Prime Timeline wygląda tak, jak teraz DSC pokazuje...

mozg_kl2:
Panowie niebezpiecznie przekroczyliście rubikon i jesteście tam gdzie Picard przed premierą ST09.

Podobna estetyka, to i reakcje podobne. Ale pociesz się: nikt nie powiedział, że planuje nie oglądać.

ps. Bratnie serwisy też trailer zauważyły:
http://trek.pl/news/wreszcie-jest-zwiastun-discove ry-nawet-dwa/
http://trek.pl/forum/index.php?/topic/10674-wreszc ie-jest-zwiastun-discovery-nawet-dwa/
http://startrekmine.blogspot.com/2017/05/trailer-s tar-trek-discovery.html
Abstract
Użytkownik
#394 - Wysłana: 18 Maj 2017 18:37:26
Odpowiedz 
Q__:
Są jednak w ekipie Menosky i Meyer. Dam im szansę, poczekam...

Oczywiście z ostateczną oceną również się wstrzymam do czasu, aż obejrze przynajmniej kilka epizodów (bo jakże by inaczej), a jednak obawiam się, że sam styl kręcenia może robić za całkiem niezłe narzędzie prognostyczne, lepsze nawet, niż określone nazwiska w zespole (które równie dobrze mogą nie mieć ostatniego zdania).

Na ile obecnie można to ocenić, przyjęty styl ma charakter klaustrofobiczno-niepokojąco-gadżeciarki, czyli najgorszy z możliwych, bo chrakteryzuje większośc produkcji, które aspirują do bycia "dla dorosłych" i "serio", a są bezbrzeżnie wprost infantylne i afektowane.
Q__
Moderator
#395 - Wysłana: 18 Maj 2017 18:44:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Abstract

Abstract:
obawiam się, że sam styl kręcenia może robić za całkiem niezłe narzędzie prognostyczne

Też mam takie obawy. Ale mogę być stronnniczy, bo to - po prostu - nie jest moja estetyka...

Abstract:
określone nazwiska w zespole (które równie dobrze mogą nie mieć ostatniego zdania).

Mogą nie mieć, ale po cichu liczę, że dzięki nim wśród tych piętnastu znajdą się ze dwa odcinki w starym stylu (acz w nowym opakowaniu).

Abstract:
Na ile obecnie można to ocenić, przyjęty styl ma charakter klaustrofobiczno-niepokojąco-gadżeciarki, czyli najgorszy z możliwych, bo chrakteryzuje większośc produkcji, które aspirują do bycia "dla dorosłych" i "serio", a są bezbrzeżnie wprost infantylne i afektowane.

Przy czym jednak - przyznajmy mu to - wizualnie wypada chyba najlepiej ze wszystkich produkcji tego typu (poza, jak się zdaje, znacznie poważniejszym jednak, Westworldem). Gdyby nie to tempo (którego spodziewam się również w serialu) nie wykluczam, że z czasem bym się w tym rozsmakował, choćby z braku laku...
Toudi
Użytkownik
#396 - Wysłana: 18 Maj 2017 18:55:00 - Edytowany przez: Toudi
Odpowiedz 
Mózg ja się cieszę, że ST może odżyć. Mam wątpliwości czy to się uda, ale gorąco trzymam kciuki za projekt.
mozg_kl2:
Ale to jest struktura trailerów nie odkrywasz niczego nowego. Wrzucałem tutaj porównanie trailerów łotra 1 i TFA gdzie podobieństwo było tak daleko posunięty, że nawet napisy w te święta pojawiał się w tym samym momencie.

No właśnie rozmawiam tu o sposobie zmontowania trailerów.
Innego montażu oczekuję po Treku inne po BSG. W montażu CBS nie czuję treka. I nie mówię tu o fabule, czy co nam wreszcie pokazano, bo i CBS i Netflix dali to samo. Mówię o tym jak nam to pokazano.

mozg_kl2:
Sorki ale ta komedyjka nie ma startu do nowego treka.

Oceniasz już przez pryzmat końcowego dzieła. I pewno masz rację, że w ORV będą jakieś niesmaczne dowcipy. W trailerze jest już jakiś jest. Ale jakby to pominąć (wymutować na chwilę) to jednak ORV lepiej wprowadza w świat i załogę niż pierwszy trailer DSC.

Najgorsze jest to, że ORV robi to lepiej kpiąc z schematu niż DSC mając reanimować temat.

mozg_kl2:
z powodu takiego, że ma to uzasadnienie w fabule. Główna bohaterka Wolkanka opuszcza swoją planetę aby służyć we Flocie.

Ze słów to nie wynika. Kapitan mówi, że służyła pod nią 7 lat. Nie jest to Wolkan, bo nie wiedzą gdzie są, nie mają mapy.
No i na Wolkanie, kapitan byłaby raczej w mundurze.
A więc nie ma to uzasadnienia we wprowadzeniu bohaterów.

mozg_kl2:
Mi się kojarzy z Egiptem i Gwiezdnymi wrotami

Ale nie mówię w ogóle. Tylko jak zostało to zmontowane. Trek nie jest pustynią.
Ponieważ rozmawiamy tu o trailerze, obejrzałem trailery Stargate i filmu i SG1 s01. Tam nie było montażu z pustynią. Gizę pokazano tylko aby wprowadzić narracją wrota. Bohaterów wprowadzono już po tym jak widz poznał wrota i nie wrócono już więcej do pustyni. W serialu niemal całkowicie unikano pokazania pustki. Żeby widz miał wrażenie, że w serialu ciągle będzie się coś działo... No i bohaterów pokazano w odpowiednich strojach do funkcji a nie w szmatach...

mozg_kl2:
Z chmury nie wylatuje przypadkiem Discovery?

Na pewno nie. To Shenzhou. Chyba nawet wszystkie ujęcia na mostku są z Shenzhou.

mozg_kl2:
Nie spodziewam się czegoś ambitniejszego niż humor o bekaniu rzyganiu i mieszkaniu w waginie.

Ale ja nie szukam ambicji w ORV. Ale jest on porównywany do ST, bo wydaje się, że będzie celowym pastiszem. No i na pewno nie przypadkowo wybrano datę premiery aby zbiegła się z DSC.

I powtórzę jeszcze raz, możesz mieć rację co do poziomu serialu, ale trailer zrobiony jest bardzo dobrze.

edit: CBS zaczęło czyścić internet z kopii trailer... co comment...
Q__
Moderator
#397 - Wysłana: 18 Maj 2017 19:11:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Innego montażu oczekuję po Treku inne po BSG. W montażu CBS nie czuję treka.

Przy czym to jest zabawne, bo klasyczny Trekowy styl, to jest coś nieeuchwytnego, co pojawia się w produkcjach tak różnych jak TOS (z jego wizualną biedą), TMP (z wręcz przeciwnie), TWoK, TNG, DS9, VOY, ENT, nawet w pewnych momentach nowych filmów (u Lina częściej, u Abramsa rzadziej, ale również był, zwł. gdy Pike się pojawiał) i w ORV też. Tu, faktycznie, niezbyt to czuć*.

* Przy czym to bym jeszcze zniósł. Gorzej, że tam w zasadzie nie ma żadnego stylu, jak dotąd, to jest generyczne. Zabierz parę smaczków, niektóre insygnia, i nikt nie pozna, że to Trek...

Toudi:
to jednak ORV lepiej wprowadza w świat i załogę niż pierwszy trailer DSC.

Co gorzej nie tylko w swój świat. Również w świat Treka (z jego - tym razem bezlitośnie* wyśmianą - tematyką i estetyką).

* i niestety, mało śmiesznie...

Toudi:
No i bohaterów pokazano w odpowiednich strojach do funkcji a nie w szmatach...

W zasadzie te stroje rosną nam do poziomu sporej fabularnej zagadki... Bo jeśli to nie jest Vulcan, to jaki sens był się w to ubierać, a nie w jakiś typowy pustynny mundur GF? Może się dowiemy z pilota?

Toudi:
Ale ja nie szukam ambicji w ORV. Ale jest on porównywany do ST, bo wydaje się, że będzie celowym pastiszem.

Ja, przyznam, będę szukał, jeśli mam oglądać...

Toudi:
CBS zaczęło czyścić internet z kopii trailer... co comment...

Już wczoraj. Ubzdurali sobie, że dłuższa wersja ma być dostępna tylko w USA, nawet kanadyjską telewizję, z którą mają umowę, poprosili o ukrycie owej wersji trailera...
Toudi
Użytkownik
#398 - Wysłana: 18 Maj 2017 19:32:05
Odpowiedz 
Q__:
uż wczoraj. Ubzdurali sobie, że dłuższa wersja ma być dostępna tylko w USA, nawet kanadyjską telewizję, z którą mają umowę, poprosili o ukrycie owej wersji trailera...

Marketingowy strzał w kolano? Ucinać trailery? Cenzura. Żebyśmy reklamy musieli piracić?

Q__:
W zasadzie te stroje rosną nam do poziomu sporej fabularnej zagadki... Bo jeśli to nie jest Vulcan, to jaki sens był się w to ubierać, a nie w jakiś typowy pustynny mundur GF? Może się dowiemy z pilota?

Pewno dowiemy się, że przed kimś uciekają. Kapitan nie powiedziała jaki ma plan, Shenzhou pewno uszkodzony chwilę wcześniej, miał już nie wrócić albo wrócić za 2 dni. A tu podstęp Kirka z TWoK i wraca po dwóch godzinach...
Stąd jego wyjście z chmury i nagły transport... No i do tego ten tekst, że 7 lat służą razem a dowódcy nie zna...
kaimada
Użytkownik
#399 - Wysłana: 18 Maj 2017 19:52:00
Odpowiedz 
Mi osobiście się nawet podobało. Szału nie ma, ale powiało optymizmem. Klingoni nie są tak odrzucający jak mi się wydawało, że będą. Mam nadzieję, że tego Isaacsa jednak nie zabiją w pierwszym odcinku... Wierzę, że jak się da temu aktorowi szansę to może ten serial pociągnąć.

Co do takiej olbrzymiej ilości negatywnych komentarzy i czarnych przepowiedni... Ciekawe co byście w latach osiemdziesiątych mówili po obejrzeniu tego:
https://youtu.be/jtmsI07AMsE
Abstract
Użytkownik
#400 - Wysłana: 18 Maj 2017 20:17:49
Odpowiedz 
kaimada

W owych czasach większość zwiastunów to był kicz nie oddający zupełnie ani wizji, ani jakości ostatecznego produktu. Nie żyjemy w tamtych czasach.
Guauld
Użytkownik
#401 - Wysłana: 18 Maj 2017 20:41:06 - Edytowany przez: Guauld
Odpowiedz 
Ale zagorzało w tym temacie, nieźle aktywność na forum wzrosła i w sumie zostało już powiedziane wszystko, co bym od siebie dodał, czyli konkretnie to:

Abstract:
Równie typowy mroczny, przygaszony klimat, który jest chyba jedyną metodą jakiej nauczyli się współcześni twórcy, żeby udawać powagę sytuacji i pseudo-realizm. Klaustrofobiczny mostek i korzytarze. Przy tym jest to całkowity nonsens. Praca w takich warunkach skończyłaby się po niedługim czasie depresją większej części załogi, a nie ma żadnego powodu, żeby tak to rozwiązać.

Ale nie zgodzę się trochę co do tego:
Abstract:
W owych czasach większość zwiastunów to był kicz nie oddający zupełnie ani wizji, ani jakości ostatecznego produktu. Nie żyjemy w tamtych czasach.

Dzisiaj też praktycznie wszystkie zwiastuny są robione w dokładnie ten sam sposób, w takim samym tempie i każdy trailer komedii będzie pasował do każdej komedii, każde SF do każdego SF, każdy horror do każdego horroru itd. i nie pozwoli ocenić jakości produktu, ponieważ zazwyczaj trailery są robione przez kogo innego*, niż serial/film i ostatecznie wizje mogą się mocno rozjeżdżać. Bywają rzadkie wyjątki, ale te były zawsze (np. trailer Lśnienia, w którym jest tylko jedno ujęcie). Dobrze to pokazywał kiedyś taki "kolaż" trailerów różnych współczesnych filmów, który został zrobiony właśnie do wykpienia tego podejścia (stylistycznie pasowały do siebie za dobrze), a który spotkał się z pozytywną oceną jako "bardzo fajna kompilacja, obejrzałbym ten film" etc. Ten styl już powinien być nudny dla wszystkich, ale z jakiegoś powodu działa, więc jeszcze stosują. Natomiast jestem przekonany, że za 20 lat ktoś oglądając dzisiejsze trailery będzie je uważał za taki kicz, za jaki dziś można uważać te z lat 80, czy tak jak niektóre dźwięki z filmów SF lat 60 dziś są irytujące, tak mógłbym wskazać kilka typów współczesnych, równie często przewijających się efektów, które może spotkać podobny los.

*Ale mimo to, raczej serial nie będzie miał klimatu drastycznie odmiennego od tego w trailerze, no ale zobaczymy. W każdym razie jego generyczność mnie pozytywnie nie nastawia.
Picard
Użytkownik
#402 - Wysłana: 18 Maj 2017 20:47:23
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Tak czytam Wasze wpisy i coś się we mnie gotuje. Poziom narzekania wywaliło mi poza skalę ogólnie stwierdzam, że

mozg_kl2:
Ortodoksi kanonu zaczynaja gownoburze

A co byś chciał? Najpierw było narzekanie, że nic się nie dzieje, że nie ma żadnych materiałów promocyjnych, iż ludzie nie mają co komentować. A jak się pojawiło i komentują, to jest ból zadka, bo komentują nie tak jakbyś chciał aby komentowali? Rozumie, mamy powtórkę z 2009; wszyscy na kolanka przed ołtarzykiem Treka i trykać pokłony bo nową część wypuszczając. Ciekawe kiedy wreszcie zrozumiesz, że ludzie mają prawo do własnego zdania, i że fani to nie to samo co ślepi fanboje?
Q__
Moderator
#403 - Wysłana: 18 Maj 2017 21:30:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Marketingowy strzał w kolano? Ucinać trailery?

W kolana już se strzelali, teraz przeszli wyżej ("no to po małym!" cytując durny dowcip).

Toudi:
Pewno dowiemy się, że przed kimś uciekają.

I w ramach tego maskowania takie ostentacyjne kieszonki na sprzęt GF sobie porobili? Nie łykam tego wyjaśnienia... Czekam na lepsze fan-hipotezy.

kaimada

kaimada:
Klingoni nie są tak odrzucający jak mi się wydawało, że będą.

Fakt, to pozłocenie i podświetlenie sporo na plus zmieniło.

Guauld

Guauld:
W każdym razie jego generyczność mnie pozytywnie nie nastawia.

BTW. zwróciłeś uwagę ilu z nas - i ile razy - użyło tego słówka?

Picard

Picard:
ludzie mają prawo do własnego zdania, i że fani to nie to samo co ślepi fanboje?

No, akurat Ty nie jesteś tu najlepszym przykładem tej tezy. A przy tym niepotrzebnie eskalujesz (IMHO).
Picard
Użytkownik
#404 - Wysłana: 18 Maj 2017 21:39:12
Odpowiedz 
Q__:
No, akurat Ty nie jesteś tu najlepszym przykładem tej tezy. A przy tym niepotrzebnie eskalujesz (IMHO).

Ja nikomu nie bronię posiadania własnego zdania - każdy ma prawo lubić to co lubi, problem mam tylko z tym, jak ktoś twierdzi, że jego lubienie czegoś jest automatycznie tożsame z jakością dzieła, które obdarza sympatią. A co do eskalacji to trochę niech się dzieje na forum, niech będzie wesoło!
Mav
Użytkownik
#405 - Wysłana: 18 Maj 2017 21:39:14 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Aż się forum rozkręciło...

Generalnie myślałem, że będzie gorzej to wyglądać. Tyle było zachwytu nad Axanarem, że niby może być konkurencją w oczach CBS dla oficjalnej produkcji, że sam w to jakoś uwierzyłem Tymczasem już po trailerze widać przepaść jaką dzieli DSC od Axanara i innych fanprodukcji.

Może jakaś pociecha z tego DSC będzie. Bardzo brakuje w TV kosmicznego serialu. Produkcje SyFy są bardzo słabe. Dość powiedzieć, że w trailerze DSC jest więcej ciekawych kosmicznych widoczków niż we wszystkich odcinkach The Expanse, a ich jakość jest nieporównywalnie lepsza.

Szału nie ma, ale tragedii też nie. Pozostaje jeszcze fabuła - nie ma co liczyć na styl klasycznego TNG, będzie zapewne tania historyjka ze złymi Klingonami. A co do samych Klingonów to wyglądają ciekawie, są dziwniejsi, a dla mnie odczłowieczenie zawsze będzie na plus.
Guauld
Użytkownik
#406 - Wysłana: 18 Maj 2017 21:40:43 - Edytowany przez: Guauld
Odpowiedz 
Q__:

Aż trzech i razem dokładnie cztery razy . Zauważyłem, że się powtarza, ale co poradzić, pasuje niestety. Bardziej mi się podobały teasery Pacific 201, drugi jako reklamówka Gwiezdnej Floty, w trzecim podoba mi się jak przerobili utwór TOS-owy, projekt statku też bardziej mi się podoba, choć mam pewne zastrzeżenia. Ale przewagę mają tę, że nie pokazują aktorów, więc mają łatwiej.
Abstract
Użytkownik
#407 - Wysłana: 18 Maj 2017 21:43:21 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
Q__:

Również zwróciłem na to uwagę. Wpływ angielskiego. A przecież mamy takie słowa jak: szablonowy, schematyczny, bezpłciowy, klisza, kalka i tak dalej. Chociaż rzeczywiście, wydaje się, że nie oddają one dokładnie tego, co "generyczny" (tylko to może być złudzenie jakie czasem się pojawia pod wpływem obcego języka, gdzie dane słówko spotyka się w mniejszym zakresie kontekstów i stąd pozornie jest bardziej precyzyjne).

Guauld:
Dzisiaj też praktycznie wszystkie zwiastuny są robione w dokładnie ten sam sposób, w takim samym tempie i każdy trailer komedii będzie pasował do każdej komedii, każde SF do każdego SF, każdy horror do każdego horroru itd. i nie pozwoli ocenić jakości produktu, ponieważ zazwyczaj trailery są robione przez kogo innego*, niż serial/film i ostatecznie wizje mogą się mocno rozjeżdżać.

Być może, po prawdzie rzadko oglądam. Wydaje mi się jednak, że prędzej trafnie ocenię ostateczne dzieło po współczesnym trailerze, niż po tych z dawnych lat, których stylistyka mnie po prostu przerasta (i jeszcze zawsze ten lektor).
Q__
Moderator
#408 - Wysłana: 18 Maj 2017 21:44:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Picard:
A co do eskalacji to trochę niech się dzieje na forum, niech będzie wesoło!

Tak, radosnych 10 banów 24h pod rząd np. Potrzebne nam takie radości, że ho.

Mav

Mav:
Tymczasem już po trailerze widać przepaść jaką dzieli DSC od Axanara i innych fanprodukcji.

Tak, ale i na plus, i na minus...

Mav:
Dość powiedzieć, że w trailerze DSC jest więcej ciekawych widoczków niż we wszystkich odcinkach The Expanse, a ich jakość jest nieporównywalnie lepasza.

Ten skafander (i związana z nim powtórka z TMP) Cię przekonały? Wiedziałem...

Mav:
Pozostaje jeszcze fabuła - nie ma co liczyć na styl klasycznego TNG, będzie zapewne tania historyjka ze złymi Klingonami

Weź nie strasz. Wystarczy, że sam się tego boję.

Abstract

Abstract:
Wydaje mi się jednak, że prędzej trafnie ocenię ostateczne dzieło po współczesnym trailerze, niż po tych z dawnych lat

Bo teraz mamy związek dość prosty - trailery równie złe, co same filmy zazwyczaj. (Chyba, że to SW - wtedy równie ładne... I równie powtarzalne...)
Picard
Użytkownik
#409 - Wysłana: 18 Maj 2017 21:49:19
Odpowiedz 
Mav:
Szału nie ma, ale tragedii też nie. Pozostaje jeszcze fabuła - nie ma co liczyć na styl klasycznego TNG, będzie zapewne tania historyjka ze złymi Klingonami. A co do samych Klingonów to wyglądają ciekawie, są dziwniejsi, a dla mnie odczłowieczenia zawsze będzie na plus.

Czyli wychodzi na to, że jesteś za, a nawet przeciw - patrząc na sprzeczność w twojej uprzedniej i obecnej reakcji. A co do Klingonów to się nie zgadzam - każdy wie, że ich wygląd ulegał zmianie, ale tu wyglądają jakby się z Planety Małp urwali. IMO, wyglądają jeszcze gorzej niż wytatuowani i łysi Romulanie u Abramsa.

Guauld:
Aż trzech i razem dokładnie cztery razy . Zauważyłem, że się powtarza, ale co poradzić, pasuje niestety.

I to jest mój główny zarzut pod adresem tego zwiastuna - BTW, taki sam jaki kiedyś miałem pod adresem filmu z 2009; to mogła by być zajawka w zasadzie dowolnego filmu/serialu, bo wcale nie wygląda to jak Trek.
Mav
Użytkownik
#410 - Wysłana: 18 Maj 2017 22:03:02 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Tak, ale i na plus, i na minus...

Dla mnie Axanar to sen pryszczatego fana Strasznie dziecinny - te kolorowe stateczki, slinienie sie na jakąś bitwę o coś tam, słabe, bardzo słabe.

Q__:
Ten skafander

Skafander zawsze mile widziany, nawet jeśli wyglada troche jak pożyczony od Buzza Astrala Natomiast najbardziej zadziałało:

a

2

3

Q__:
Weź nie strasz. Wystarczy, że sam się tego boję

No bo szczerze, co by tam sie miało wydarzyć, aby fabuła choć trochę skręciła w stronę SF? Bo o hard SF to nawet nie ma co marzyć. Mamy jakąś afere z Klingonami po prostu.
KAEM
Użytkownik
#411 - Wysłana: 18 Maj 2017 22:10:54
Odpowiedz 
Nie mogę się już doczekać pierwszych odcinków. W przeciwieństwie do wielu hejterów, cholernie cieszę się, że wreszcie pojawia się nowy, oficjalny, profesjonalny serial z uniwersum ST
Abstract
Użytkownik
#412 - Wysłana: 18 Maj 2017 22:17:02 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
KAEM

Hejter, nowe określenie osoby posiadającą zdolności krytyczne. To słówko pojawia się w sieci tym częściej, im marniejszy poziom współczesnych produkcji, a częstotliwość posługiwania się tym słowem jest zazwyczaj wprost proporcjonalna do stopnia bezkrytycyzmu osoby, która nim rzuca Takie socjologiczno-psychologiczne trzy grosze.
KAEM
Użytkownik
#413 - Wysłana: 18 Maj 2017 22:59:13 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
@Abstract, słowo jak słowo (według większości definicji - w przeciwieństwie do tego w jaki sposób Ty zdefiniowałeś to słowo - jest to raczej określenie negatywne). W zasadzie to do wszystkiego można dorobić (jak ktoś bardzo chce i nie ma nic lepszego do roboty) takie "socjologiczno-psychologiczne trzy grosze" ;)
A jeśli już poruszyliśmy wątek socjologiczno-psychologiczny to - ciekawe dlaczego ludzie tak zaciekle atakują coś co (podobno) lubią. Dla lasnu, dlatego, że jest to w danej grupie modne i tak wypada, dlatego aby nie być posadzonym, że nie są prawdziwym fanami... cholera wie, pewnie wszystkiego po trochu ;) Aha i nie mam tu na myśli tylko wyłącznie Treka, takie zjawisko występuje w rożnych grupach, choć trzeba przyznać, że wśród fanów Treka z co najmniej 10x większą intensywnością ;)
Toudi
Użytkownik
#414 - Wysłana: 19 Maj 2017 00:41:41
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=-X7H1xRxa2k
screen junkies o DSC. Widzę, że mają podobne obawy...
Abstract
Użytkownik
#415 - Wysłana: 19 Maj 2017 01:42:58
Odpowiedz 
KAEM

Może prędzej dlatego, że umieją analizować to co widzą i mają niebezpodstawne obawy, że planowany serial będzie miał ze Star Trekiem współną tylko nazwę i parę nawiązań. Nie przyszło Ci to do głowy?
crees10
Użytkownik
#416 - Wysłana: 19 Maj 2017 02:00:05
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=gpzi0VVlu3g

https://www.youtube.com/watch?v=2n8lnCBF4Cw

tutaj kilka słów od fana który raczej pozytywnie mówi o nowym trailerze
Picard
Użytkownik
#417 - Wysłana: 19 Maj 2017 02:42:26
Odpowiedz 
Abstract:
Hejter, nowe określenie osoby posiadającą zdolności krytyczne.

To samo mówiłem gdy na mnie psy wieszali za brak sympatii do filmu z 2009 roku - więc podpisuje się pod twoim zdaniem wszystkimi kończynami!

KAEM:
A jeśli już poruszyliśmy wątek socjologiczno-psychologiczny to - ciekawe dlaczego ludzie tak zaciekle atakują coś co (podobno) lubią.

Dlatego, że to już nie jest to samo - stary Star Trek umarł, nie wróci i nie każdemu musi się to podobać. Tak samo istnieją obawy o jakość tej produkcji; będzie o czymś, czy to znowu wyłącznie kosmiczna strzelanka bez ładu i składu?
crees10
Użytkownik
#418 - Wysłana: 19 Maj 2017 11:05:10
Odpowiedz 
Picard:
Dlatego, że to już nie jest to samo - stary Star Trek umarł, nie wróci i nie każdemu musi się to podobać. Tak samo istnieją obawy o jakość tej produkcji; będzie o czymś, czy to znowu wyłącznie kosmiczna strzelanka bez ładu i składu?

Dobry argument z którym sie zgadzam, ale czy warto jest już teraz negatywnie o tym mówić jak widzieliśmy zaledwie urywki, nikt z nas nie ma zielonego pojęcia o fabule. Ja osobiście nigdy nie krytykuje z wyprzedzeniem. Cieszy mnie wręcz fakt, że wreszcie będzie nowy serial, dlatego wstrzymam się do października
Picard
Użytkownik
#419 - Wysłana: 19 Maj 2017 12:39:41
Odpowiedz 
crees10:
Dobry argument z którym sie zgadzam, ale czy warto jest już teraz negatywnie o tym mówić jak widzieliśmy zaledwie urywki, nikt z nas nie ma zielonego pojęcia o fabule. Ja osobiście nigdy nie krytykuje z wyprzedzeniem. Cieszy mnie wręcz fakt, że wreszcie będzie nowy serial, dlatego wstrzymam się do października

Taaa, zaczyna mi to znowu pachnieć rokiem 2009... z jednej strony niczym nie uzasadniony hura optymizm, z drugiej strony podparta estetyką zwiastuna niechęć do wyglądu i klimatu nowej produkcji. Ja się cieszę, że Ty się cieszysz, ale ja zwyczajnie nie jestem w stanie dzielić twojego optymizmu i jakoś nie jestem w stanie powstrzymać się przed wygłoszeniem tej opinii.
crees10
Użytkownik
#420 - Wysłana: 19 Maj 2017 13:46:29
Odpowiedz 
Picard:
Taaa, zaczyna mi to znowu pachnieć rokiem 2009... z jednej strony niczym nie uzasadniony hura optymizm, z drugiej strony podparta estetyką zwiastuna niechęć do wyglądu i klimatu nowej produkcji. Ja się cieszę, że Ty się cieszysz, ale ja zwyczajnie nie jestem w stanie dzielić twojego optymizmu i jakoś nie jestem w stanie powstrzymać się przed wygłoszeniem tej opinii.

I tu jest różnica między nami ja jestem optymistą a ty realistą
Kieruję się zasadą że "nadzieja umiera ostatnia"
Jest jeszcze inne przysłowie o nadziei ale tego nie bede przytaczać
 Strona:  ««  1  2  3  ...  11  12  13  14  15  16  17  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Discovery

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!