USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Discovery
 Strona:  ««  1  2  ...  120  121  122  123  124  125  126  127  »» 
Autor Wiadomość
resetta
Użytkownik
#3631 - Wysłana: 13 Cze 2019 19:50:54
Odpowiedz 
No raczej nikt cospleyowcow batem nie zmusza ubierac sie na konwnenty w nowe mundurki i brac udzial w eventach zwiazanych z DSC...
Ja podejrzewam, ze po prostu ten serial jest wdziecznym obiektem do gadania, analizowania i bawienia sie propsami, a duzo mniejszym do ogladania
A do tego dochodzi wybiorcze zapamietywanie albo tylko glupot, albo tylko tego co sie podobalo. Sporo ludzi mowi, ze wlasnie jak sie zacznie analizowac, to niedobrze, a jak sie oglada jak leci, bez rozumienia, to nawet potrafi porwac.
Q__
Moderator
#3632 - Wysłana: 13 Cze 2019 20:15:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
ten serial jest wdziecznym obiektem do gadania, analizowania i bawienia sie propsami, a duzo mniejszym do ogladania

Prawda, znacznie fajniej o nim tu gadać*, czy wygrzebywać z niego jakieś elementy dodatnie, niż go oglądać. Inna sprawa, że to - paradoksalnie - czyni go lepszą rozrywką dla zdolnego nań spojrzeć z dystansu fana-szczególarza, niż dla masowego widzą, który albo go odrzuci widząc liczne wady (zwł. ogólną durnotę), albo - jak piszesz - obejrzy bezmyślnie jak blockbuster, poekscytuje się i zapomni.

* Tak, m.in. nasze rozmowy mam na myśli.

resetta:
A do tego dochodzi wybiorcze zapamietywanie albo tylko glupot, albo tylko tego co sie podobalo.

W sumie to drugie to jest myśl, jeśli DSC ma się bronić jako część kanonu. Zebrać same dobre sceny/wątki, resztę traktując jako secondary canon (czyli - po roddenberry'owsku - przekłamane relacje kronikarzy GF) i postarać się na tej podstawie zbudować sobie "prawdziwy obraz" zdarzeń, o których opowiada ten serial. Tylko czy będzie nam się chciało?
resetta
Użytkownik
#3633 - Wysłana: 13 Cze 2019 22:40:48 - Edytowany przez: resetta
Odpowiedz 
No przeciez robilismy to i inni, probujac sobie dopowiadac teorie i sensowniejsze rozwiazania jakiegos pomyslu oraz nie przyjmujac do wiadomosci rzeczy juz kompletnie skopanych.
Do tego skumulowalo sie tu i tam te plusy oraz ciekawe czy dobre rzeczy, ktore wymyslili do kanonu...
Wplywu nie mamy na rzeczy, ktorych nie da sie nijak wyminac i schowac pod dywan, a ktore mogly pozostac tylko jako podsumowanie, ze sa bledem i tym, co wyrzucic, a by sie poprawilo - Michalina i skrajnosc watku Stametsa. W pierwszym sezonie Klingoni i ta cala wojna... Napedu samego w sobie jak wiesz nie uwazam za najwieksza wade.
Caly czas mowie tu o stronie fabularnej, to co dawalo sie z niej uratowac czy zaakceptowac, poziom techniczny tych scenariuszy i kunszt filmowania, to oddzielna kwestia i tutaj w duzej mierze nic nie da sie uratowac, jezeli nie jest sie z pokolenia lub lozy, ktory taka aranzacje lubi.
Podejrzewam, ze sporo widzow wciaz nie przyjmuje do wiaodmosci smierci Lorki, pokonania ostatecznego Kontroli, wierzy w madrzejsze dopisanie watkow w MU, przyszlosci i nastepnym sezonie...
Ja sobie osobiscie tez wyciagnelam po prostu to co mi sie tam podobalo i docenilam, a reszta dla mnie nie istnieje - znaczy sie wiem, ze jest, wiem, ze jest zle i wiem, ze nie powinno miec miejsca oraz irytuje mnie i dlatego nie chce tym sie juz zajmowac.
Problematyczny jest dla mnie ten Saru i Tyler... Klingoni... kto wie, moze dalej beda faktycznie kalka z przeszlosci i wtedy, wyglad bedzie draznil, ale juz nie zachowanie...
Q__
Moderator
#3634 - Wysłana: 13 Cze 2019 22:54:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
No przeciez robilismy to i inni

No ale marzy mi się systematycznie, jeśli nie międzynarodowo, czy ogólnofandomowo, to choć na własny, phoenixowy, użytek. Takie piszmy Discovery na nowo. Ustalmy sobie kanon, czy choć matrycę możliwych kanonów (gęstość prawdopodobieństwa zajścia pewnych zdarzeń, że tak pojadę terminem znanym z mikrofizyki)...
resetta
Użytkownik
#3635 - Wysłana: 13 Cze 2019 22:58:59
Odpowiedz 
Na to to za wczesnie, takie cos to jak juz serial skoncza i ludzie zaczna pisac fiki g.
Q__
Moderator
#3636 - Wysłana: 13 Cze 2019 23:00:25
Odpowiedz 
resetta

Niby tak, ale przymiarki można zacząć robić...
oddball
Użytkownik
#3637 - Wysłana: 16 Cze 2019 20:41:56 - Edytowany przez: oddball
Odpowiedz 
Kurtzman to szkodnik potworny. Zwolnić go to mało. Jemu wilczy bilet się należy za te wszystkie "dokonania". Być może coś jest faktycznie na rzeczy, bo właśnie pojawiły się kolejne plotki. Oby okazały się prawdziwe.
Q__
Moderator
#3638 - Wysłana: 16 Cze 2019 21:13:10
Odpowiedz 
oddball

oddball:
Jemu wilczy bilet się należy

Cóż, dopuszczać go do cudzych światów ryzykownie (choć Transformers: Prime niby mu wyszło), ale prawa do realizacji oryginalnych projektów bym mu nie odmawiał, na tym polu zdarzało się, że - relatywnie - błyszczał.

ps. Witamy na pokładzie .
Q__
Moderator
#3639 - Wysłana: 17 Cze 2019 21:19:46
Odpowiedz 
Osobiste, dnioojcowe , wyznanie pewnej fanki Discovery (a także TNG i VOY)*:
https://www.startrek.com/news/fathers-day-my-dad-i ntroduced-me-star-trek

* Tejże:
https://twitter.com/alxaugust

Która taki oto podcast współprowadzi:
https://player.fm/series/the-discotrek
resetta
Użytkownik
#3640 - Wysłana: 19 Cze 2019 00:29:02
Odpowiedz 
Przygnebiajacy, smutny tekst, pokazujacy jak sobie kobieta do tej pory nie poradzila ze smiercia ojca i jak z powodu tego i odizolowania sie od innych ludzi i normalnego zycia uciekla w Trek i zapelnienie sobie tych roznych dziur sztuczna pasja, mysleniem i rozkminianiem o nie swoich perypetiach i zyciu... To nie jest fanowanie, to nie jest tez to chore fanowanie kiedy obiekt staje sie obsesja i nie ma sie prawie zadnego innego tematu w rozmowach, wydaje pieniadze na gadzety i zna na wyrywki odcinki, biografie i genealogie pradzadkow poslugacza w magazynie...
Tak, tez przerabialam takie dosc obsesyjne fanowanie, ale na szczescie robilam to w gronie rownie zakreconych osob oraz mi przeszlo Pozostaly mile wspomnienia z tego wspolnego pasjonowania sie, dzis w sumie glupim tematem i bohaterami...
Szkoda, ze Trek nie pomogl tej dziewczynie rzeczywiscie sie pozbierac, uwierzyc, ze mozna w zyciu, mniej ideologicznie i optymistycznie, ale jednak mozna sie pozbierac i zyc w porzadku.
Zaskoczyla mnie, ze widzi taka glebie psychologiczna w perypetiach bohaterow DSC i to jeszcze Michaliny. Ja tego nie widze, wrecz wysmiewam te sztucznosc pomyslow scenarzystow co do niej i jej rodziny. Ale jezeli to widzi i cos to jej pomaga, to na zdrowie, nie mam zamiaru jej wyprowadzac z bledu oraz w jakis sposob cieszy mnie, ze to DSC nawet cos takiego komus zrobilo.
Q__
Moderator
#3641 - Wysłana: 19 Cze 2019 00:57:34
Odpowiedz 
resetta

resetta:
Zaskoczyla mnie, ze widzi taka glebie psychologiczna w perypetiach bohaterow DSC i to jeszcze Michaliny. Ja tego nie widze, wrecz wysmiewam te sztucznosc pomyslow scenarzystow co do niej i jej rodziny. Ale jezeli to widzi i cos to jej pomaga, to na zdrowie, nie mam zamiaru jej wyprowadzac z bledu oraz w jakis sposob cieszy mnie, ze to DSC nawet cos takiego komus zrobilo.

Mogę się pod tym podpisać .
Q__
Moderator
#3642 - Wysłana: 24 Cze 2019 14:59:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Alexandra August z postu #3639 używa Discovery do reklamowania Treka, polecając powiązane z nim fabularnie istotne odcinki*:
https://www.startrek.com/news/so-you-want-start-wa tching-discovery-youve-never-watched-star-trek

* wymienia:
- “The Cage” and/or “The Menagerie, Pts. I & II” The Original Series
- “Mudd’s Women” and “I, Mudd” The Original Series
- “Mirror, Mirror” and “In a Mirror Darkly I & II” – The Original Series and Enterprise
- “Journey to Babel” and “Once Upon a Planet” – The Original Series and The Animated Series
- “Sarek” The Next Generation
- "Sins of the Father," "Reunion," “Redemption Pts. I & II” The Next Generation
- “Inquisition," "Inter Arma Enim Silent Leges," "Extreme Measures" - Deep Space Nine; "Terra Prime" - Enterprise
- "Prophecy” Voyager
resetta
Użytkownik
#3643 - Wysłana: 24 Cze 2019 20:09:03
Odpowiedz 
E, teraz ty tutaj wywazasz dzrwi, nie?

Ale ona nie jest jedyna. Widzialam to od poczatku emisji DSC, szczegolnie 2s. Takze na polskim podworku i nie tutaj. Gdzie ludzie wlasnie pytali co musza obejrzec by zaczac cos tak kojarzyc, co im sie poleca ze starych serii albo i bez pytania ludzie orientujacy sie podawali co widzowie znajacy tylko DSC lub jeszcze nie znajacy Treka powinni obejrzec.
I ja tez wielokrotnie juz o tym pisalam, ze ta dobra strona slabej produkcji jest wlasnie i taki efekt.
Q__
Moderator
#3644 - Wysłana: 24 Cze 2019 20:46:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
Widzialam to od poczatku emisji DSC, szczegolnie 2s. Takze na polskim podworku i nie tutaj. Gdzie ludzie wlasnie pytali co musza obejrzec by zaczac cos tak kojarzyc, co im sie poleca ze starych serii albo i bez pytania ludzie orientujacy sie podawali co widzowie znajacy tylko DSC lub jeszcze nie znajacy Treka powinni obejrzec.

To rzuć jakimiś linkami do tych dyskusji, niech (piszę to bez ironii) napasę oczy. Bo widziałem to w wypadku filmów Abramsa, czy puszczanych na konwencie fanprodukcji, ale DSC - nie.

resetta:
I ja tez wielokrotnie juz o tym pisalam, ze ta dobra strona slabej produkcji jest wlasnie i taki efekt.

No to ciesz się, że o tym - owszem, dającym Discovery jakąś rację bytu - efekcie wspominam, zamiast narzekać.
resetta
Użytkownik
#3645 - Wysłana: 25 Cze 2019 21:26:20
Odpowiedz 
Po co mam sie cieszyc? Stwierdzam fakt i wywazasz drzwi, bo ja ten efekt zauwazylam juz dawno, ale malo kto tutaj w to wierzy, bo tak i juz.

Linkow nie bede podawac, bo nie chce przeniesc z zalozenia hejterow stad tam i odwrotnie. Zastanawialam sie nawet czy wlasnie nie zapraszac ludzi tutaj, ale stwierdzilam, ze nie, po tym jak ludzie sa traktowani jak nie sa w te czy inna strone z lubieniem.
A jak kogos to naprawde interesuje to sobie znajdzie tak jak ja znalazlam.
A chociazby na Ekranie macie przeciez taka sytuacje pod odcinkami, tylko pewnie z zalozenia malo kto poza mna i Kaemem czytal co tam ludzie pisza.
Q__
Moderator
#3646 - Wysłana: 25 Cze 2019 21:54:01
Odpowiedz 
resetta

resetta:
Linkow nie bede podawac, bo nie chce przeniesc z zalozenia hejterow stad tam i odwrotnie.

Demonizujesz sytuację, jedyny rasowy hejter jakiego mamy na składzie to Picard (którego głos, choć przeważnie tolerowany jako głos betonowego fandomu, nie jest tu przecież głosem wiodącym).
resetta
Użytkownik
#3647 - Wysłana: 26 Cze 2019 21:47:34
Odpowiedz 
Yhym, demonizuje, ta...
Jak tu przyszlam, to uwazalam, ze fani ST to jednak mniejsze ujadanie i rzucanie sie do gardel o byle co, bo po prostu behindowo troche powazniejsze podejscie i dluzszy staz, a okazalo sie, ze takie same zjazdy i pojazdy jakie widzialam wsrod SW, tak wiec, nie, nie popelnie bledu kredytu zaufania, tylko jednak podejde realnie, ze nie ma co sie oszukiwac co do fanow. Nawet fani z Poznania okazali sie tacy sami, mimo ze przeciez tu nie siedza - ta sama ortodoksja.
Niech sobie nowi ludzie, mlodzi lubia to DSC, uwazaja co chca o starym treku i spotykaja z hejtem takim ogolno internetowym, a nie konkretnym co do obiektu fanowania. Ja tam jestem z fandomu, ktory prywatnie, realnie sie zarl jak ta lala, ale jezeli chodzi o sam przedmiot fanowania stalismy murem i nikt nikogo nie mieszal z blotem i nie wyzywal od idiotow tylko dlatego, ze lubil lub nie lubi dany sezon, postac, czy wspolmaloznka aktora...
Jak sie zakochaja, to sadze, ze sami znajda to forum jak beda chcieli tak jak i ja. Kwestia tylko tego czy beda miec na tyle twarda dupe jak ja, zeby nie zrazic sie od razu i raz a dobrze po takich roznych wrednych komentarzach co do ich osob, a nie serialu.
A na Ekran juz cie odeslalam, tam tez tacy wlasnie ludzie sie objawili, z zapytaniami co obejrzec starego po tym jak DSC w miare im sie spodobalo.
Zagranicznych linkow nie mam co podawac, bo przeciez to tez sa te same rzeczy, ktore i ty podajesz - wystarczy czytac nie ame artykuly, ale i cala reszte.
Q__
Moderator
#3648 - Wysłana: 27 Cze 2019 14:14:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
Yhym, demonizuje, ta...

Ta. Widziałaś żeby ktokolwiek tu komukolwiek - na tle stosunku do DSC - tzw. wiąchy puszczał (takie autentyczne, z 5 wulgaryzmów w jednym zdaniu), albo groźby rzucał? Żebym po każdej dyskusji o tym serialu musiał wlepiać ze dwa bany permanentne i ze 20 czasowych? Nie? No to bez przesady...
USS Bij
Użytkownik
#3649 - Wysłana: 28 Cze 2019 22:09:17
Odpowiedz 
RLM przeprowadza autopsję drugiego sezonu:

https://www.youtube.com/watch?v=5SHhySoXDcA
Q__
Moderator
#3650 - Wysłana: 28 Cze 2019 23:31:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
USS Bij

Oglądałem, na Lem.pl jeden z userów tamtejszych wrzucił. Cóż rzec ponad to, że - jak widać - nie tylko my tę bzdurność zauważamy...

ps. Dla porządku: nad Short Trekami też się pastwili:
https://www.youtube.com/watch?v=6d4iCa6h29c
resetta
Użytkownik
#3651 - Wysłana: 30 Cze 2019 04:32:14 - Edytowany przez: resetta
Odpowiedz 
Heh i po raz kolejny wychodzi to co napisalam - wdzieczny temat do gledzenia, dyskutowania.
Robia po raz kolejny to co zrobili juz w tamtym filmiku.
Ta, tak bardzo tego serialu nie lubic, a jednak robic o nim kolejne materialy... Ja bym tam juz sie zadnymi streszczeniami, przegladami nie zajmowala gdyby prawda bylo to, ze patrzec na to nie moge...
Oj biedaczki, co oni by zrobili, o czym by gadali jakby tego wstretnego DSC nie bylo g.
A czemu az tak bardzo nie bawia sie, nie analizuja, nie dyskutuja o Orv? g.

Tak, gdybyac sobie o fabule, o behindach, o nowych produkcjach, newsach, ale tak ciagle w kolko przezywac jeden czy drugi sezon? No to chyba trzeba to lubic, bo np. ja polowy rzeczy nie pamietam za dokladnie z tego DSC i mi powiewa
Jak do czegos bedzie mi to bardzo potrzebne, to sobie sprawdze w sieci czy odcinku, ale prawde mowiac ani mnie to ziebi, ani grzeje...

A ten brodaty, to ja myslalam, ze on tak dobrze gral Tilly w tej parodii, a on normalnie ma taki irytujacy, srajkowaty glos heh. Okropnie go sie slucha jak i Tilly, ktora tak nadmiernie ekspresyjnie intonuje.
Jo_anka
Użytkownik
#3652 - Wysłana: 30 Cze 2019 06:01:27
Odpowiedz 
Q__:
Demonizujesz sytuację, jedyny rasowy hejter jakiego mamy na składzie to Picard

Picard, to tylko lokalny trekotalib, hejterem i trolem był dawno niepojawiający się tutaj Dinotrek. ;)
Jakoś hejterzy i trole nie znajdują sprzyjających im warunków na tym Forum!
Q__
Moderator
#3653 - Wysłana: 30 Cze 2019 16:51:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
Ta, tak bardzo tego serialu nie lubic, a jednak robic o nim kolejne materialy...

Są rzeczy, które kocha się nienawidzić. I tak nędzne, że krytyk pastwiąc się nad nimi ma okazję sam błyszczeć (przypomina się co pisał Wilde o krytyce, jako o sztuce*), a więc stanowiące wdzięczny obiekt do artystycznego kopania.

* http://www.wilde-online.info/the-critic-as-artist. html

resetta:
A ten brodaty, to ja myslalam, ze on tak dobrze gral Tilly w tej parodii, a on normalnie ma taki irytujacy, srajkowaty glos heh. Okropnie go sie slucha jak i Tilly, ktora tak nadmiernie ekspresyjnie intonuje.

Jedno nie wyklucza drugiego... Może obsadził się w tej roli, bo ma świadomość swojej wspomnianej słabości, która zarazem łączy go z Sylvią T. (co by było dość wyrafinowanym zagraniem)?

Jo_anka

Jo_anka:
Jakoś hejterzy i trole nie znajdują sprzyjających im warunków na tym Forum!

Raz - ich zachowania są sprzeczne z duchem Treka, więc i z klimatem Phoenixa, sami czują, że odstają. Dwa - w ostateczności są zawsze bany.
Q__
Moderator
#3654 - Wysłana: 2 Lip 2019 22:47:56
Odpowiedz 
KAEM
Użytkownik
#3655 - Wysłana: 5 Lip 2019 01:16:56
Odpowiedz 
Q__:
Taką metodę chwalenia DSC stosował czasem KAEM

resetta:
Dla mnie ten zachwyt KAEMA, to tak troche jakbym ogladala sterotypowego sczesliwego palacza trawki, ktory siedzi z usmiechem, kiwa sie i wszystko jest cool i peace

resetta:
Nieee, KAEM nie jest przykladem na skumulowanie plusow i przerobienie pokazywania czegos w ten sposob, ze dobre. On stosuje ogolniki, ze swietny odcinek i czeka z niecierpliwoscia na wiecej

Znów zaglądam po dłuższej przerwie i znów jestem zaskoczony, że po takim czasie ktoś komentuje to co pisałem miesiące temu

Ale wracając do tematu. Resetto, gdybyś uważnie czytała to co pisałem tu i "Na ekranie" zauważyłabyś, że w przypadku S2 całkiem często krytykowałem ten serial.
S1 był IMO świetny, S2 był już jednak wyraźnie słabszy (choć nadal oglądałem go z ogromnym zainteresowaniem i nawet S2 uważam za serial znacznie ciekawszy niż większość starszych Treków).
Q__
Moderator
#3656 - Wysłana: 5 Lip 2019 01:42:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
znów jestem zaskoczony, że po takim czasie ktoś komentuje to co pisałem miesiące temu

Cóż, fakt, że ktoś pryncypialnie chwali DSC jest tak niecodzienny - bo odbijający od dość powszechnych nastrojów polskiego fandomu (o czym przekonałeś się również na Trek.pl) - że aż robi wrażenie.

KAEM:
nawet S2 uważam za serial znacznie ciekawszy niż większość starszych Treków

Uważasz - świetnie, ale ciekawość mnie zżera jak to uzasadnisz.
KAEM
Użytkownik
#3657 - Wysłana: 5 Lip 2019 02:03:04 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Q__:
óż, fakt, że ktoś pryncypialnie chwali DSC jest tak niecodzienny - bo odbijający od dość powszechnych nastrojów polskiego fandomu (o czym przekonałeś się również na Trek.pl - że aż robi wrażenie

Na trek.pl - jeśli dobrze kojarzę - chyba tylko dwa posty w życiu napisałem (w temacie braku a potem pojawienia się short treków na Netflixie).

"Polski fandom" przyznaję, brzmi dumnie tylko... ile to osób? ;))) Na trek.pl 1 (słownie: jeden) 100% hejter, tu może z 7. Kurcze, dziesiątkę trudno byłoby tak na szybko uzbierać
Q__
Moderator
#3658 - Wysłana: 5 Lip 2019 02:16:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
"Polski fandom" przyznaję, brzmi dumnie tylko... ile to osób? ;))) Na trek.pl 1 (słownie: jeden) 100% hejter, tu może z 7. Kurcze, dziesiątkę trudno byłoby tak na szybko uzbierać

Co i tłumaczy dlaczego tak łatwo stałeś się poniekąd fandomowym celebrytą*.

* Mam nadzieję, że nie obrazisz się za to słówko.

(Nawiasem: snowman z Trek.pl jest męczący w swoim skupieniu na hejcie, to fakt, ale i u innych bywalców naszej bratniej strony widać było mało entuzjazmu dla DSC. Owszem, opinie rozkładały się rozmaicie - od negacji do akceptacji, tej pierwszej było jakby więcej wśród forumowiczów, tej drugiej - acz też nie bezwarunkowej - u załogi serwisu, ale nie było widać by ktokolwiek się w (pierwszym sezonie) Discovery zakochał jak Ty.)
KAEM
Użytkownik
#3659 - Wysłana: 6 Lip 2019 01:17:07 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Q__:
(Nawiasem: snowman z Trek.pl jest męczący w swoim skupieniu na hejcie, to fakt, ale i u innych bywalców naszej bratniej strony widać było mało entuzjazmu dla DSC. Owszem, opinie rozkładały się rozmaicie - od negacji do akceptacji, tej pierwszej było jakby więcej wśród forumowiczów, tej drugiej - acz też nie bezwarunkowej - u załogi serwisu, ale nie było widać by ktokolwiek się w (pierwszym sezonie) Discovery zakochał jak Ty.)

Jeśli jednak odniesiemy się do nieporównywalnie większej społeczności jaką jest choćby forum "Na ekranie" to tam znajdziesz już całkiem sporo osób (wliczając w to także recenzentów) chwalących (i to bardzo) pierwszy sezon DSC.
Q__
Moderator
#3660 - Wysłana: 6 Lip 2019 09:07:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

Jeśli wolisz być jednym z wielu (choć nie liczyłem jak wielu tych wielu jest), zamiast cieszyć się (zasłużoną czy nie) sławą największego polskiego fana Discovery, to niech Ci będzie.
 Strona:  ««  1  2  ...  120  121  122  123  124  125  126  127  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Discovery

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!