USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Discovery
 Strona:  ««  1  2  3  ...  112  113  114  115  116  117  118  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#3451 - Wysłana: 27 Lut 2019 20:33:47
Odpowiedz 
Dreamweb
Użytkownik
#3452 - Wysłana: 28 Lut 2019 12:22:32
Odpowiedz 
Idą w zaparte. Nie wiedziałem, że sezon 2 to taki "massive success". Ciekawe na ile to propaganda sukcesu, a na ile prawda. Aż chciałoby się pytać, skoro jest niby tak pięknie, to czemu w rzeczywistości jest tak... sobie.
crees10
Użytkownik
#3453 - Wysłana: 28 Lut 2019 17:36:36 - Edytowany przez: crees10
Odpowiedz 
Dreamweb:
to czemu w rzeczywistości jest tak... sobie.

może teraz z odcinka na odcinek bedzie co raz to lepiej

mnie osobiście cały drugi sezon sie podoba i jestem zadowolony (tylko piąty odc. mnie zawiódł) że jednak serial z szyldem star trek bedzie dalej istnieć, i ja bede oglądać z przyjemnością DSC , Picarda i ich konkurenta orvilla
Picard
Użytkownik
#3454 - Wysłana: 1 Mar 2019 01:12:26
Odpowiedz 
Dreamweb:
Ciekawe na ile to propaganda sukcesu, a na ile prawda. Aż chciałoby się pytać, skoro jest niby tak pięknie, to czemu w rzeczywistości jest tak... sobie

Odpowiedz sobie na jedno proste pytanie; czy liczba subskrybentów CBS all access zwiększyła się od początku sezonu drugiego? Short Trekow nikt natomiast kupić nie chciał...Agonia Enterprise potrwała cztery lata - w tym przypadku będzie inaczej. Tym bardziej, ze ostatnio jest moda na nagradzanie nieudaczników; nawet po finansowej wtopie Solo , Kaśce Kennedy przedłożono kontrakt na kolejne trzy lata, wiec i nie dziwota, ze CBS w ten sam sposób nagradza Kurtzmana. Studia albo nie chcą, albo nie mogą pozbyć się tych ludzi...

Ale przynajmniej przez kolejny rok będziecie mogli się cieszyć tym jak rosetta, leje wodę w obronie tego ,,arcydzieła"!
resetta
Użytkownik
#3455 - Wysłana: 1 Mar 2019 05:14:01 - Edytowany przez: resetta
Odpowiedz 
Picard skończ kłamać na mój temat i tego co pisałam o DSC tutaj i jakie mam zdanie na jego temat. Zwróciłam ci uwagę raz, widzę, że masz w tylcu. Grzeczna już nie muszę być do wypęku, bo mi to forum zwisło. Zresztą tylko ja musiałam nie przekraczać norm w stosunku do innych, podczas kiedy do mnie pisze się co się chce i wmawia, że to deszcz pada.
I w ogóle nie życzę sobie używania mojego nicka i mojej osoby przez ciebie, do swoich teorii.
I jakbyś nie zauważył skończyłam tutaj pisać o obu serialach. Nie będę udzielać się na forum, na którym za każdym razem jak się rozpiszę, to mam osobiste przytyki od takich jak ty, Spice, czy Q i żaden nie widzi w tym nic złego.
Piszę sobie gdzie indziej, gdzie nikt mi nie przykleja łatek i nie podciąga pod swoje poglądy.
I pisze się egidą - jak już chcesz przytyków, bo tak. Boli cię tak bardzo, że pisałam tutaj coś o DSC - dla ciebie bez znaczenia, że nie tylko o tym? A ja patrzeć nie mogę na twoje posty z tymi bykami, używaniem niepoprawnie znaczeniowo słów, a nieodróżnianie ą od om itp., to już przypadłość najnowszego pokolenia, bo starsi nie mają z tym problemów.
Wszedłeś na forum, żeby tylko pojęczeć i sobie użyć moją osobę do tego ot tak, mimo że nic tutaj nie napisałam w temacie 3 sezonu, odcinków itp. Na każdym innym forum dostałbyś bana za usilne prowokowanie.
Chcesz jęczęć, marudzić, pisać jak nikt DSC nie lubi albo odwrotnie (i siać paniki i dramy bez podstaw, co zdaje jest nawet tutaj zakazane w reg.), że ktoś go lubi, proszę bardzo, ja też się powtarzam w tym co sądzę, ale rób to bez pisania nieprawdy co do tego co ja uważam. A jak nie umiesz, to w ogóle nie posiłkuj się moim nickiem i moją osobą.
Q__
Moderator
#3456 - Wysłana: 1 Mar 2019 11:17:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Idą w zaparte

Ale to dobrze. Każdy sezon, każdy odcinek, więcej to kolejna szansa, że nakręcą dobrego Treka (choćby przez przypadek, na zasadzie przysłowiowych małp walących w klawiaturę). Znaczy: tak jak crees10, cieszę się.

Picard

Picard:
Ale przynajmniej przez kolejny rok będziecie mogli się cieszyć tym jak rosetta, leje wodę w obronie tego ,,arcydzieła"!

Pod ostrzeżenie to jeszcze nie podpada, ale doprawdy mógłbyś 1. nie wmawiać resettcie przysłowiowego dziecka w brzuch (napisała wyraźnie jakie ma nastawienie, a Ty swoje), 2. używać nicków prawidłowo (tj. nie przekręcać ich), tak z elementarnego szacunku.

resetta

Rozumiem wzburzenie (więc też bez ostrzeżeń), ale czy musi być tak... ekspresyjnie?
kaimada
Użytkownik
#3457 - Wysłana: 1 Mar 2019 11:56:09 - Edytowany przez: kaimada
Odpowiedz 
resetta
Ależ ty jesteś totalnie przewrażliwiona na swoim punkcie...
Jasne, zaczepka Picarda była bezsensu i niegrzeczna, ale bez przesady...

Ps. Ja też się cieszę z trzeciego sezonu.
Picard
Użytkownik
#3458 - Wysłana: 1 Mar 2019 13:24:33
Odpowiedz 
resetta:
icard skończ kłamać na mój

Kiedy Ty lejesz wodę - to niezbity fakt! To internetowe forum, a Ty zachowujesz się tak jakbyś pisała sage Lodu i ognia - nieskończenie rozwlekłą literature, która nie ma końca... I racjonalizujesz buraki takie jak Spock-wariat, bo przecież Wolkanie - w teorii - byli zdolni do racjonalnego morderstwa...sorry, jak słyszę, ze ktoś uciekając z psychiatryka zabił kilku ludzi, to na myśl przychodzi mi Hannibal Lecter, a nie Spock...Ktos kto był zamknięty w wariatkowie, ze względu na problemy psychiczne, miał by postępować racjonalnie? Pewnie...ale Ty serialu nie bronisz!

Q__:
Pod ostrzeżenie to jeszcze nie podpada, ale doprawdy mógłbyś 1. nie wmawiać resettcie przysłowiowego dziecka w brzuch (napisała wyraźnie jakie ma nastawienie, a Ty swoje), 2. używać nicków prawidłowo (tj. nie przekręcać ich), tak z elementarnego szacunku.

Ja przynajmniej zwracając się do Niej, używam dużych liter, używając zwrotów ; Ty, Ciebie, Tobie itp. Ona nie odwzajemnia mi sie ta sama grzecznością.
Q__
Moderator
#3459 - Wysłana: 1 Mar 2019 13:38:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Picard:
I racjonalizujesz buraki takie jak Spock-wariat

Ale przecież zdarzali się chorzy psychicznie Wolkanie (także chorzy psychicznie Wolkanie-zabójcy). A czy Spock kogokolwiek zabił - nie wiemy.

Znaczy: zgoda, wątek szaleństwa Spocka idzie dość mocno wbrew fanowskim oczekiwaniom [i to jest fakt, bo nie z tym ów pół-Wolkanin się kojarzy, na odwrót zgoła, z (prawie) absolutnym zrównoważeniem], ale - przynajmniej teoretycznie - może zostać poprowadzony w sensownym kierunku i przytomnie uzasadniony.
80sLoveUC
Użytkownik
#3460 - Wysłana: 1 Mar 2019 14:25:49
Odpowiedz 
Może nowy sezon Discovery to chęć jak najszybszego wypełnienia kontraktu obiecanego Kurzmanowi i jego firmie przez poprzedniego prezesa CBS? :D

Zgadzam się, że resetta leje wodę. Ogromny potok słów, gdzie Orville'owi wytknie każdą według jej zdania głupotkę, a Discovery próbuje racjonalizować, bo obiektywność to według niej sprowadzanie na siłę obydwa seriale do tego samego poziomu, a jak ktoś ma bardzo złe zdanie o STD i bardzo dobre o Orville jest nieobiektywny :D

Staram omijam się jej posty, bo czułem się, jakbym czytał posty wielkiego zwolennika jednej czy drugiej opcji politycznej, który swoją partię będzie usprawiedliwiać, a przeciwną demonizować na każdą możliwy sposób. Na szczęście muszę tylko odwiedzać temat od Orville
Eviva
Użytkownik
#3461 - Wysłana: 1 Mar 2019 14:29:42
Odpowiedz 
Picard
resetta

Hej hej, pokój ludziom dobrej woli! Nie ma sensu się kłócić. Szanujmy się nawzajem, nawet gdy prezentujemy skrajnie odmienne poglądy.

Q__:
Znaczy: zgoda, wątek szaleństwa Spocka idzie dość mocno wbrew fanowskim oczekiwaniom

Jedna z teorii non-canon mówi, że przed wstąpieniem do Akademii Gwiezdnej Floty Spock musiał przejść operację mózgu, rzekomo po to, by mógł jakoś przystosować się do międzyplanetarnych kolegów, głównie ludzi. A może wcale nie chodziło o to?
Q__
Moderator
#3462 - Wysłana: 1 Mar 2019 14:41:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
80sLoveUC

Nie przesadzaj... resetta zdaje się przedkładać kanonotwórcze możliwości DSC ponad wtórności ORV (w skrócie Jej stanowisko rozumiem tak: "z dwu słabizn wolę tą, która ma prawną możliwość łączenia się z tym, co było kiedyś i tym samym wpływania na całościowy obraz świata"), ale entuzjastką Discovery nie jest - lubi w tym serialu pewne elementy, ale i krytycznych uwag mu nie szczędzi (może nie tak krytycznych jak standardowy konserwatywny fan ST, ale przecież nigdy się jako konserwatywna Trekerka nie deklarowała).

(Nawiasem: mogę mieć kłopot z Jej besserwisserstwem, czy z tym, że z jednej strony przyjmując krytykę b. emocjonalnie, z drugiej strony innych - np. mnie - potrafi się czepiać, ale gdyby się nawet stała taką DISCO-entuzjastką, jaką twierdzicie, że jest, to z tym akurat problemu bym nie miał. Mamy prawo mieć rozmaite gusta. Ba, jest to dobre, bo dyskusje napędza.)

Eviva

Eviva:
A może wcale nie chodziło o to?

Ale w DSC Spock jest już porucznikiem... No, chyba, że sądzisz, iż ten obłęd to późny efekt w/w operacji?

(Nawiasem: cieszę się, że operacyjny wątek jest niekanoniczny, bo strasznie ziemskim szowinizmem - i ogólnym ziemiocentryzmem GF/UFP - trąci.)
Eviva
Użytkownik
#3463 - Wysłana: 1 Mar 2019 15:54:42
Odpowiedz 
Q__:
No, chyba, że sądzisz, iż ten obłęd to późny efekt w/w operacji?

Cholera go wie... Sama się zastanawiam, bo ten nowy Spock strasznie jednak niespockowy jest. I co mi się w tym Quinto nie podobało, mój Borgu...
Q__
Moderator
#3464 - Wysłana: 1 Mar 2019 16:54:04
Odpowiedz 
Eviva

W takim wypadku ew. operacja byłaby pewno robotą Sekcji 31, co by tłumaczyło dlaczego teraz ta ostatnia na biedaka poluje (ot, jej agenci, jak jacy Hands in Blue, żywy dowód własnych świństw chcą usunąć).
resetta
Użytkownik
#3465 - Wysłana: 2 Mar 2019 02:44:02 - Edytowany przez: resetta
Odpowiedz 
kaimada:
resetta
Ależ ty jesteś totalnie przewrażliwiona na swoim punkcie...
Jasne, zaczepka Picarda była bezsensu i niegrzeczna, ale bez przesady...

Ta? To poczytaj coscie nizej/wyzej twojego postu popisali.
Ciagle cos wam sie nie podoba, ale to mnie sie przypinalo kolejna latke, ze marudze czy cos. Tak, duzo tekstu, to tez jak widac problem, zawsze sie cos znajdzie, niezaleznie od tego, ze inni tez pisza duzo, byle nie ja.
I wiecie co, ja czytalam tutaj wszystko i nie ocenialam osoby piszacej czy leje wode, czy nie. Cieszylo mnie, ze mam co poczytac, czy z nia popisac.
I dalej w zaparte - Orville nie lubie, DSC uwielbiam.
Bawilo mnie, ze sobie lece caly odcinek czy jakos temat rozwazaniami, wiem jak pisze, tak samo jak nie czepialam sie jak inni pisza, chociaz tez nie wpasowuja sie przewaznie w moje upodobania.
Nie po to tu zaczelam pisac, zeby mi ciagle pokazywano jak bardzo komus z czyms nie pasuje. Tylko po prostu chcialam sobie popisac tak jak mnie nauczylo fanowanie lata temu z ludzmi, ktorzy przyjeli z dobrodziejstwem inwentarza moj styl.
Przez moment chcialam tez po prostu zrobic przyjemnosc Q, bo tak pisal sam do siebie i wydawalo mi sie, ze lubi sobie ze mna tak o d maryni popisac na jakis temat. Ale pewnie tez sie mylilam.
A DSC ogladam tylko z powodu Yeoh, ktora uwielbiam, ale tez potrafie krytykowac. Tak jak juz pisalam, tylko Dream okazal sie tu w porzadku w rozwinietych dyskusjach co do tych dwoch seriali, zgadzal sie albo nie zgadzal i nie ocenial poza tym. Nie wiem jak w innych tematach, ale zgaduje, ze tez nie pasowalo, ze sie wypowiadam czy cos pisze, bo pewnie glupoty.
Picard, zaimki w takiej formie pisze sie tylko w listach oficjalnych, na papierze, ewentualnie w mailach obecnie. Nie stosuje sie na takich forach, tak wiec, to ty lamiesz zasady jezykowe w imie zle pojetej nadmiernej grzecznosci, ja nie lamie nic, bo ja traktowalam cie normalnie jak tematycznego dyskutanta, a nie jak dramatopisarza jak cie tutaj ktos podsumowal. Zreszta, to ty zaczales oczywiscie z agresja co do mojego zdania o Volkanach, no bo przeciez twoja wersja sluszna, co inni, sadze, ze jednak tylko ja, bo innych omijasz w tym co mowia, pisza to juz niewazne.
I nie rozsmieszaj mnie, pisanie zaimkow duza litera w porownaniu z pojazdami jakie robisz i czepianie sie mnie o DSC i jak widze razem z toba szersze grono, to zaden dowod kultury, raczej hipokryzji.
Zgaduje, ze to ty jestes snowmenem z drugiego forum, gdzie ci juz jedna osoba jasno powiedziala, ze jestes frustratem z ta nienawiscia do DSC i po prostu nie ogladaj jak ci to tak przeszkadza.
Jednoczesnie ty i pozostali zupelnie ignorujecie co niejednokrotnie powtarzalam - oba seriale sa zle, ale w obu, w kazdym odcinku znajde jakis plus i to wymieniam. Ale przeciez niewazne co napisze, zdanie macie juz niezmienne i sluszne.
I ze niby ja probuje kogos przekonac, ze ma myslec jak ja, mimo ze to mnie sie atakuje, ze NIE mysle tak jak ktos uwaza? Ba, wrecz pisze nieprawde na teamt fikcyjnych postaci, no bo tak? Nie, ja sie tylko z nim nie zgadzam i pisze co ja uwazam oraz staram sie pokazac, ze nie tylko ja tak uwazam, pokazujac wypowiedzi innych.
Osiagneliscie swoje, tak mnie zniecheciliscie do wypowiadania sie tutaj, ze nie bede tego robic.
KAEMA pogoniliscie, no to teraz przyszla kolej na mnie, bo wystarczylo, ze w o DSC pisalam DUZO, bez znaczenia czy dobrze, czy zle, a do Orv mam staly zarzut, ze wciaz nie jest oryginalny, chociaz robiony bardzo poprawnie i ze tego DSC brakuje narracyjnie.
A na waszym moejscu to ja bym sie bardziej czepiala, ze Spockowi wsadzili dyslektyzm, a nie pomieszanie zmyslow z powodu pol pochodzenia, emocji czy wychowania. Najnowszy odcinek pokazuje, ze Sarek wini Amande, ze mu czytala ksiazke o chaosie, a ona probowala tym go leczyc - nawiazanie do kanonu przeciez, ale was nie zadowoli.
A czemu niby Spock jest szalony, wynika z ciezaru wiedzy, ktora otrzymal... Ale co ja sie bede produkowac, przeciez nie mozna z wami sobie poteoretyzowac nad historia i scenariuszami. Pewnie kolejny odcinek tez sie starotrekowcom nie spodoba, mimo ze juz chyba bardziej pod nich z uzyciem postaci nie moze byc... A i dziekuje bardzo, ze przynajmniej mnie nie powiesiliscie za cycki, ze Saru nie lubie i lubie Archera... jprd.

edit: Q dziekuje za wstawienie sie za mna co do mojego widzenia DSC. Ale ja naprawde nie wybieram zadnego z tych seriali. Ogladam oba, nawet pisalam, ze tez jakos bardziej wyczekiwalam orv niz dsc. Ale tak, ja bede DSC uzwazac za kanon z zalozenia, nawet jak mi sie nie podobaja rozne rzeczy, tak jak uznaje DS9, aczkolwiek nie chcialabym. Jednakze boli mnie, ze Seth zamiast mnie zaskakiwac rozczarowuje mnie. W tym sezonie naprawde mnie uwiodl odcinkiem z Deszczowa pisoenka i tym Home, chcialabym wiecej takich wlasnie, ale jeszcze mniej przyklejonych do starych scenariuszy. Przeciez potrafi. A te dwa ostatnie odcinki jednak mi sie nie podobaja. Wiem, bede w mniejszosci. Nie podoba mi sie wielka prostota, wygodnosc rozwiazan w scenariuszu... To nie jest poziom skomplikowania podobnego dylematu z treka. Jak dla mnie zrobil to samo co DSC - poszedl w czysta atrakcyjnosc obrazkow z pominieciem z grubsza sensu zachowania bohaterow.

I to tyle. Nie bede wiecej tutaj lac wody.
Q__
Moderator
#3466 - Wysłana: 2 Mar 2019 02:53:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
wydawalo mi sie, ze lubi sobie ze mna tak o d maryni popisac na jakis temat. Ale pewnie tez sie mylilam.

Nie myliłaś się. Zwykle lubiłem nasze rozmowy i przeważnie nadal je lubię. A wyganiać stąd nikogo (poza skrajnymi przypadkami) nie zamierzam. KAEM - uznaj to za moje oficjalne stanowisko administratorskie - jest tu również mile widziany (jasne, mógłby stonować swoje zachwyty, bo przez przesadę nieprzekonujące się robią, ale nawet gdyby tego nie uczynił da się go zaakceptować, choćby jako przeciwwagę dla Picarda).
kaimada
Użytkownik
#3467 - Wysłana: 2 Mar 2019 11:17:24
Odpowiedz 
resetta
Tak tak, wszyscy dookoła źli i straszni, a ty jedna niewinna... Ale to że całościowo nam różne rzeczy zarzucasz i przypinasz łatki to już nie jest problem. No tak przecież ty jesteś obiektywna, a my jesteśmy zaplutymi karłami reakcji...

Tak dla twojej informacji - poza wywyższaniem się twoim, to lubiłem poczytać twoje posty. Czasu na pisanie ścian tekstu na forum sam nie mam, ale czytało się to fajnie, nieważne czy się zgadzałem czy nie.

Pytasz czemu Picarda się nie czepiają ludzie? Ja osobiście nie widzę sensu wchodzić z nim w polemikę, taki to trekowy fundamentalista.
Q__
Moderator
#3468 - Wysłana: 2 Mar 2019 11:32:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
To nie jest poziom skomplikowania podobnego dylematu z treka. Jak dla mnie zrobil to samo co DSC - poszedl w czysta atrakcyjnosc obrazkow z pominieciem z grubsza sensu zachowania bohaterow.

Prawda, mam wrażenie, że nie tylko DSC uczy się od Setha, ale również Seth uczy się od (i na) Discovery, a nauczył się - niestety - że: 1. da się akcją, emocjami i obrazem przesłonić fabularno-intelektualne braki, 2. skoro wielu DISCO za sam brak klimatu (klasycznego) Treka odrzuciło, to ORV za sam ten klimat wiele będzie wybaczane. Szkoda, że przyswoił akurat te lekcje.

ps. Rowan J Coleman o pierwszym sezonie Discovery:
http://www.youtube.com/watch?v=ydb2teOR7WY
USS Bij
Użytkownik
#3469 - Wysłana: 2 Mar 2019 13:21:38
Odpowiedz 
Q__:
Ale przecież w DSC dotąd tego praktycznie nie było, więc dobrze, że w końcu jest (nawet gdy patrz jw.).

Fabuła? Myślę, że na papierze rok przed premierą jakaś była, tylko potem jakiś trzylatek zabazgrał ją fanartem GoT

Ten najnowszy odcinek potwierdza moje odczucie z poprzedniego: coś (...'coś') uległo zmianie za kulisami, jest wyraźnie mniej socjopatycznie, bliżej trekowego systemu wartości, który też jest coraz lepiej wplatany w fabułę, nie stoi już sobie obok, całkowicie odrębny, i nie czeka aż Burnham się przypomni, że kanibalizm i mordowanie czego popadnie bywa dość niefajne. Zupełnie jakby... kogoś obchodził tutaj Trek? Herr Kurtzman popuścił lejce?

Czuję puls, zobaczmy czy to przypadek... Po raz pierwszy czekam na kolejny odcinek.

Z kolei do nadganiania The Orville się nie palę, a jestem 5 odcinków w tyle. Wyraźnie mniej mi leży ten sezon - pierwszy zaskoczył pozytywnie bo fatalnym starcie, drugi nie uciągnął moich skromnych oczekiwań póki co. Ujdzie, choć i to nie zawsze.
Q__
Moderator
#3470 - Wysłana: 2 Mar 2019 13:31:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
USS Bij

USS Bij:
Fabuła?

Ja nie o fabule, ja o tendencjach do gadania i łopatologii.

USS Bij:
Z kolei do nadganiania The Orville się nie palę.

Sięgnij. Na co bym tam nie narzekał, klimat klasycznego ST wylewa się z drugiego sezonu nawet mocniej niż z pierwszego, i trafiają się nawet oryginalne fabuły, nie tylko kopie.
USS Bij
Użytkownik
#3471 - Wysłana: 2 Mar 2019 13:39:05 - Edytowany przez: USS Bij
Odpowiedz 
Q__:
Ja nie o fabule, ja o tendencjach do gadania i łopatologii.

Tego też było pełno - teraz na dokładkę są regularne monologi na otwarcie i zakończenie odcinka (wyłączając ostatni, na szczęście - dostaliśmy tylko na dzień dobry, choć bolał po dwakroć).

U amerykańców musi być jasno - to mentalność sprzed dobrych 100 lat z korzeni ichniego filmu, nie wyplenisz już tego z kultury masowej.
Q__
Moderator
#3472 - Wysłana: 2 Mar 2019 13:52:30
Odpowiedz 
USS Bij

USS Bij:
Tego też było pełno

Mnie akurat w pierwszym sezonie DSC tego brakowało, bo z akcją gnali, a jak już się zatrzymali pogadać, to wypowiadane słowa (poza jednym czy dwoma dialogami, które niedawno zlinkowałem), nie miały głębszego sensu
USS Bij
Użytkownik
#3473 - Wysłana: 2 Mar 2019 15:29:49
Odpowiedz 
Mówimy o czym innym.

Ja mam na myśli np. natrętne dialogi, w których pojawia lub mogłoby się pojawić 'as you know' - krok od zrobienia widzowi kartkówki czy pamięta co się stało pół minuty temu - nie klarowność myśli przełożoną na język medium To ostatnie mile widziane, ale zakładanie, że widz jest kretynem, i, co gorsza, że nawet jako ten kretyn musi nadążyć za wszelką cenę... mniej.
mozg_kl2
Użytkownik
#3474 - Wysłana: 3 Mar 2019 09:34:50
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3475 - Wysłana: 3 Mar 2019 10:56:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
USS Bij

USS Bij:
Mówimy o czym innym.

Fakt. Teraz to widzę.

mozg_kl2

mozg_kl2:
sezon-2-odcinek-6-recenzja

Ech ten Siennica... Chwali, a 6/10 dał...
USS Bij
Użytkownik
#3476 - Wysłana: 3 Mar 2019 11:03:31
Odpowiedz 
Siennica to jakiś gościnny trekowy autorytet? Bo wyżej zalinkowany serwis nie jest warty żadnej uwagi.
Q__
Moderator
#3477 - Wysłana: 3 Mar 2019 11:39:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Nie, gostek, który recenzuje DSC i czasem ORV dla w/w serwisu. Prywatnie fan SW*. Robi u nas trochę za głos zewnętrznej publiczności.

* https://naekranie.pl/artykuly/moje-gwiezdne-wojny- felieton-adama-siennicy
kaimada
Użytkownik
#3478 - Wysłana: 3 Mar 2019 12:05:51
Odpowiedz 
USS Bij
Ten niewarty uwagi portal, jest prawdopodobnie najważniejszym portalem serialowym w Polsce. Także to nie jest tak, że ich recenzje nie mają na nic przełożenia. Można się nie zgadzać, ja się z Siennicą nie zgadzam także w temacie SW, ale przełożenie na widzów ma i to spore.
Q__
Moderator
#3479 - Wysłana: 3 Mar 2019 15:06:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
kaimada

Zdaje się, że Ty mówisz o opiniotwórczości, a USS Bij wyraża swoją opinię o jakości NaEkranie.

Ale tak zasadniczo chciałem o czym innym... Otóż po przeczytaniu tekstu (o) Siennicy, który post wyżej zlinkowałem, nie tylko odkryłem, że mam z nim jednak coś wspólnego (broni Prequeli), ale i zrozumiałem już dlaczego od początku lubił DSC, a w tym sezonie polubił i ORV, według jakiego klucza je ocenia. Zwróćcie uwagę na ten fragment:

Saga to zawsze były dla mnie emocje – prosta, czasem nawet banalna historia i aktorstwo na nierównym poziomie (ten Luke Skywalker…) nie miały żadnego znaczenia. Gwiezdne Wojny sprawiają, że je tak naprawę ogląda się sercem. Zapominam o niedociągnięciach, których jestem świadomy – liczy się jedynie przygoda.
USS Bij
Użytkownik
#3480 - Wysłana: 3 Mar 2019 17:19:28
Odpowiedz 
Q__:
Zdaje się, że Ty mówisz o opiniotwórczości, a USS Bij wyraża swoją opinię o jakości NaEkranie.

Tak jest. Zdaję sobie sprawę, że uwagi dostaje sporo - po prostu nie jest jej wart.

Q__:
Nie, gostek, który recenzuje DSC i czasem ORV dla w/w serwisu. Prywatnie fan SW*. Robi u nas trochę za głos zewnętrznej publiczności.

* https://naekranie.pl/artykuly/moje-gwiezdne-wojny- felieton-adama-siennicy

Dzięki, ale nic mnie stamtąd nie interesuje
 Strona:  ««  1  2  3  ...  112  113  114  115  116  117  118  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Discovery

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!