USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Mirror universe
 Strona:  ««  1  2  3  4 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#91 - Wysłana: 25 Lis 2017 19:43:21
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#92 - Wysłana: 5 Gru 2017 17:53:55
Odpowiedz 
Pierwszy rzut oka na "Mirror Broken" #5 (a właściwie na 3 warianty okładki tegoż komiksu):
http://www.startrek.com/article/first-look-tng-mir ror-broken-5
Q__
Moderator
#93 - Wysłana: 7 Gru 2017 10:15:35
Odpowiedz 
Toudi
Użytkownik
#94 - Wysłana: 7 Gru 2017 15:39:00
Odpowiedz 
Q__:
Recka "Mirror Broken" #5:

Zapoznałem się z 5 odcinkiem. Im dalej w ten komiks wchodzę tym bardziej go nienawidzę. Bo ja bym chciał tę bitwę zobaczyć na więcej niż 3 obrazkach.

Komiks jest strasznie ułomny, jeśli idzie o przekazywaną treść. Niby obraz wart 1000 słów, ale ilość braków zaczyna przerażać.

A co do fabuły, wygląda na Picard w każdej swej kopii zjednuje sobie załogę. I Riker i Barclay wydają się być gotowi iść za Picardem po tej jednej akcji. Po tym, że postanowił uratować Horatio i Stargazera.

Niestety jak już pisałem, komiks jest ułomny w przekazywaniu tych treści.
Q__
Moderator
#95 - Wysłana: 7 Gru 2017 15:53:32 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Zapoznałem się z 5 odcinkiem.

Ja również... I przyznam, że jest... b. mało mirrorowy. Tak jak napisałeś:
Toudi:
Picard w każdej swej kopii zjednuje sobie załogę. I Riker i Barclay wydają się być gotowi iść za Picardem po tej jednej akcji. Po tym, że postanowił uratować Horatio i Stargazera.

Ponadto uzyskuje za w/w akcję imperialną amnestię i dowodzenie Enterprise'm już legalnie. A w dodatku wspominana akcja ratowania niedawnych przeciwników pokazana jest w sposób sugerujący, że lustrzany Jean-Luc jest, tak zasadniczo, człowiekiem honoru i sumienia, dalekim od egoizmu, skłonnym do poświęceń, szlachetnym ryzykantem (a przynajmniej umie takowego tak dobrze udawać, że bezpowrotnie zaciera się granica między budowaniem image'u, a rzeczywistością).
Ba, nawet dawne zbrodnie można mu wybaczyć, bo sądzić się zaczyna, że dokonał ich pro publico bono (po prostu wiedział, że Ent-D musi wpaść w jego ręce, bo nie ma godniejszego go używać) i tylko dlatego, że w mirrorowych realiach inaczej się nie da.

Jednym słowem znacznie bardziej przypomina to wszystko jakieś feudalne intrygi z ziemskiej przeszłości ( z całą dwuznacznością zachowań ludzi, których historia zwie wielkimi), niż znany z ekranu świat mający być negatywem utopijnej Federacji. I tym samym - choć opowieść całkiem zajmująca - twórcy skutecznie podcinają gałąź, na której siedzą.

Przy czym najzabawniejsze jest to, że wygląda to jak potwierdzenie fan-teorii o pochodzeniu Lorki z MU, bo portret psychologiczny jego i Łysego z w/w komiksu (cynik i manipulant, ale zarazem heros; egoista, ale dlatego, że świadomy swojej wyjątkowości i historycznej roli) wydaje się b. podobny.
Q__
Moderator
#96 - Wysłana: 10 Gru 2017 10:19:27
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3  4 
USS Phoenix forum / Star Trek / Mirror universe

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!