USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Serial Star Trek z polskim lektorem

Autor Wiadomość
kaskowalska
Użytkownik
#1 - Wysłana: 15 Maj 2014 11:24:03
Odpowiedz 
Czy którykolwiek z seriali:
TOS
TNG
DS9
Voyager
Enterprise

był wydany z polskim lektorem? Czy można gdzieś kupić takie DVD/Blue-Ray?
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 15 Maj 2014 12:24:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
kaskowalska

Przyznam, że nie przypominam sobie nic takiego. (Google też mi nie pomogło.) Niemniej... wysłałem pytanie do paru innych Trekerów, może wiedzą coś, czego ja nie wiem...?

Aha: witamy na pokładzie i zapraszamy do rozgoszczenia się
The_D
Użytkownik
#3 - Wysłana: 15 Maj 2014 12:32:47 - Edytowany przez: The_D
Odpowiedz 
Nie śledzę sprawy na bieżąco, mogło mi coś umknąć. W każdym razie o ile wiem w polsce wydano tylko 2 pierwsze sezony TNG, ale nie miały nawet Polskich napisów, nie mówiąc o lektorze. Zostaje nagrywanie z TV.
kaskowalska
Użytkownik
#4 - Wysłana: 15 Maj 2014 12:38:07
Odpowiedz 
Tak myślałam. Przeszukałam już sieć ale miałam nadzieję, że coś przeoczyłam. Po obejrzeniu wszystkich zachomikowanych seriali Star Trek chciałam uczciwie nabyć chociaż TNG i DS9 do kolekcji. Ale wygląda na to że trzeba w Polsce oszukiwać
Piotr
Użytkownik
#5 - Wysłana: 15 Maj 2014 12:41:27
Odpowiedz 
kaskowalska, nie ma polskich wydań seriali na DVD/Blu-ray, Jedynie filmy da się znaleźć. Dystrybutorzy nie inwestowali w seriale sci-fi w tamtym czasie, a dziś te seriale pewnie uznają za niemodne.

Polską wersję znajdziesz dziś chyba tylko na AXN.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 15 Maj 2014 12:42:26
Odpowiedz 
kaskowalska

kaskowalska:
że trzeba w Polsce oszukiwać

Tylko gdy brak innego wyjścia.

BTW. skoro o kolekcji mowa pozwolę sobie zadać offtopiczne - acz sakramentalne - pytanie: ile Treka już oglądałaś... i co sądzisz o poszczególnych seriach/filmach?
kaskowalska
Użytkownik
#7 - Wysłana: 15 Maj 2014 12:59:28
Odpowiedz 
Obejrzałam chyba wszystko, co było sfilmowane. Pod koniec każdego serialu nie chciałam oglądać kolejnego bo uważałam że jest najlepszy, ale po paru miesiącach przerwy przechodziłam na kolejny poziom wtajemniczenia

TOS - super serial, nakręcony w tym starym, naiwnym stylu, piękne postaci, od razu wiadomo kto jest zły a kto dobry, jednakże niektóre odcinki trzeba było obejrzeć z wiadrem kawy, za bardzo teatralne.

TNG - bardzo mi się podobał, jako kobieta doceniłam również odcinki, gdzie było mało akcji a dużo interakcji między postaciami, czasami można tam było dostrzec taką małą operę mydlaną

DS9 - na początku strasznie mnie nudził ten serial, ale później pokochałam wszystkich, moja faworytka to Jadzia Dax, super postać. Ogólnie uważam DS9 za najlepszy z seriali, chociaż postać Odo była strasznie irytująca (kompletnie nie wykorzystywane były jego niezwykłe umiejętności,)

VOY - Już myślałam, że przebije DS9 ale scenarzyści robili takie błędy, że czasami to trzeba było to oglądać jak niepowiązane ze sobą odcinki, Seska która na jakimś słabo rozwiniętym statku Kazonów ciągle była gdzieś przed Voyagerem, chyba na skróty jakimiś tunelami podprzestrzennymi, co to jest???
Dodatkowo, Chakotay w jakiejś relacji z Siedem pod koniec??
Fajny był motyw przenoszenia statku co jakiś czas, a to procą, a to ta Okampa, itd. Bardzo głupio, że tak nagle dolecieli do domu.

Enterprise - na początku bardzo mi się podobał. Był spójny. Nie przesadzali ze sprzętem, który miał być gorszy niż w TOS. Jak wprowadzili motyw wojny temporalnej, to już za dużo namieszali i jak dla mnie nie trzymało sie to wszystko kupy.

Obecnie oglądam jeszcze raz TNG, wiedząc jak się to wszystko potoczy. Muszę przyznać że teraz jeszcze bardziej mi się podoba
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 15 Maj 2014 13:23:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
kaskowalska

kaskowalska:
Obejrzałam chyba wszystko, co było sfilmowane.

No to jeszcze będę ciekaw Twojej opinii o 12 filmach ST.

kaskowalska:
Dodatkowo, Chakotay w jakiejś relacji z Siedem pod koniec??

Tobie też do Kaśki Janeway pasował?

(A Seven, jak już, to bardziej do Kima...)

No i skoro tak ładnie się rozpisałaś (a i seriale - jak stąd widać - świetnie znasz) zapraszam do pozostałych topiców. Zakładam, że masz sporo do wniesienia do toczonych od lat dyskusji.
Piotr
Użytkownik
#9 - Wysłana: 15 Maj 2014 13:28:11
Odpowiedz 
kaskowalska:
jako kobieta doceniłam również odcinki, gdzie było mało akcji a dużo interakcji między postaciami

No, no, no, co to za seksizm? ;) Toż w każdym serialu (a celuje w tym DS9) relacje i interakcje między postaciami są jednym z najważniejszych elementów - niezależnie od płci widza. ;)

Skoro Treka znasz tak dobrze, może zechcesz wypełnić TrekSondę?
kaskowalska
Użytkownik
#10 - Wysłana: 15 Maj 2014 13:47:00
Odpowiedz 
Q__:
No to jeszcze będę ciekaw Twojej opinii o 12 filmach ST

Jest tylko 10 filmów

Najlepiej wspominam First Contact
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 15 Maj 2014 13:50:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
kaskowalska

kaskowalska:
Jest tylko 10 filmów

Starozako... starokanoniczna, znaczy, jesteś? Tym milej powitać w sumie...

To tak nieśmiało o jakiś ranking tych 10 poproszę.
reyden
Użytkownik
#12 - Wysłana: 15 Maj 2014 14:16:58
Odpowiedz 
Legalnie nie ma seriali ST z lektorem czy nawet napisami ( choć tutaj się mogę mylić ) .

Co innego wszelkiej maści rip-y , tylko Voyager nie ma lektora , choć można czasami znaleźć na sieci odcinki z dubingiem z C+ czy opracowanym na jego podstawie lektorem dla TV4 .

Tyle że VOY na C+ / TV4 leciał tylko do 4 sezonu .

Co innego filmy - tutaj chyba wszystkie są z lektorem .

USS Phoenix forum / Star Trek / Serial Star Trek z polskim lektorem

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!