USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Walka Enterprise
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
pj26
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Lip 2005 18:45:53
Odpowiedz 
Nurtuje mnie jedno pytanie podczas oglądania TNG. Dlaczego Enterprise a raczej jego dowództow tak źle walczy?
Odcinek w którym Ferengi 2 klingońskimi okrętami atakują Enterprise jest wymowny. Wrogie okręty strzelają salwa za salwą a Picard wydaj rozkazy w stylu "raport uszkodzeń" " podnieść osłony" itp. i cały czas stoi i pozwala sie trafiać i w efekcie oddaje 1 strzał z farerów. To śmieszne. powinien manewrować i cały czas strzelać a nie stać w miejscu i co najwyżej kazać podnieść osłony (chodzi mi o Picarda) Czy jest to spowodowane technologią? (klasa Galaxy nie nadaje się do walki) czy pokojowym nastawieniem Picarda? Zapraszam do polemiki.
Nash
Użytkownik
#2 - Wysłana: 23 Lip 2005 19:06:12
Odpowiedz 
Odpowiedz jest prosta - wina scenarzystow;) Choc znajdzie sie kilka osb na forum ktore wszystko zwala na Entka.
Pah Wraith
Użytkownik
#3 - Wysłana: 23 Lip 2005 19:53:42
Odpowiedz 
Raczej podejściem do walki. Tu jest raczej: broń się i życia twojej załogi, aniżeli Fire at will. Poza tym w tym przypadku załoga została wzięta z zaskoczenia - równie dobrze mógłbyś narzekać, że Kirk skiepścił podczas 1 spotkania z Reliantem. Byli przecież "jedną szczęśliwą flotyllą."
jahrek
Anonimowy
#4 - Wysłana: 25 Lip 2005 02:37:46
Odpowiedz 
Scenarzyści jednak robią swoje....co psuje niestety dużo...Niekiedy okręt zachowuje się w boju jak Sovereign, a czasem jak jakiś bajorański frachtowiec... Jeśli okret ma według scenariusza przetrwać zaciekłą walkę - zrobi to bez problemu.. jak NX-01 przez cały 3.sezon walcząc z całymi flotami Xindi...nagle ten sam okręt po przejściu gruntownej modernizacji w 4.sezonie nie radzi sobie z dwoma marnymi statkami Orion'ów...[bo tego wymagał scenariusz odcinka]..w następnym jednak daje łupnia krążownikowi D-5 i parze Bird of Prey... okręt walczy jak mu każą w scenopisie
waterhouse
Moderator
#5 - Wysłana: 25 Lip 2005 19:02:13 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
teoretycznie okręty tej klasy są nieźle uzbrojone - 12 fazerów klasy XII, 3 wyrzutnie torped - ale jak widać statystyka to nie wszystko. IMHO okręty tej klasy nie były przystosowane do walki z niewielkimi okrętami - głównie przez swą niską zwrotność.

Ważny jest również czynnik ludzki - załoga ( zwł. oficerownie) zapewne niezbyt czesto ćwiczyli miltarne scenariusze.

Zwalić wszystko na scenarzystów łatwo - próbować odnaleźć racjonalne rozwiazanie bez tego typu argumentów jest oczywiście dużo trudniej.
Pah Wraith
Użytkownik
#6 - Wysłana: 25 Lip 2005 19:15:46
Odpowiedz 
Zwalić wszystko na scenarzystów łatwo - próbować odn

Owszem, działamy wedle brzytwy Ockhama (czy jakoś tak).
waterhouse
Moderator
#7 - Wysłana: 25 Lip 2005 19:18:56
Odpowiedz 
Owszem, działamy wedle brzytwy Ockhama

tak... ale ja takich argumentów nie uznaję - zabierają zbyt dużą część możliwości... dla mnie to po prostu "pójście na łatwiznę"
sancho666
Użytkownik
#8 - Wysłana: 25 Lip 2005 23:12:32 - Edytowany przez: sancho666
Odpowiedz 
Nie wiem czy to już widziałeś Waterhouse, bo nie skomentowałeś W każdym razie przekonaj się, co myśli o Tobie klasa Galaxy

sancho666
Użytkownik
#9 - Wysłana: 26 Lip 2005 04:22:57
Odpowiedz 
A tak na marginesie kontrargument przeciw spiskowym teoriom Waterhouse'a. Jak Ci się wydaje, czy strącenie w filmie sensacyjnym F-22 oznacza, że jest on słabym samolotem? Czy filmowe kłopoty z reaktorem na łodzi klasy Los Angeles oznaczają, że w rzeczywistości cała klasa nadaje się na złomowisko? Czy wreszcie, jeżeli w filmie Ferrari wypada z trasy, to czy jest to jednoznaczne z koniecznością wycofania serii? NIE, NIE, NIE - po trzykroć NIE.
P.S. Jak ktoś napisze, że nie mogę używać takich porównań, bo klasa Galaxy jest tylko wytworem wyobraźni, to fazerem przypiekę
waterhouse
Moderator
#10 - Wysłana: 26 Lip 2005 17:28:01 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
sancho666------> ROTFL, ROTLF - to jest właśnie zdrowe podejście do tematu

chciałbym zauważyć że świat ST ma zachowywać pewną wewnętrzną spójność, a my komentujemy go z pozycji zewnętrznego obserwatora analizującego "materiał historyczny". Zwalanie na scenarzystów jest łatwe, ale niszczy owo podejście.
Dyplomata
Użytkownik
#11 - Wysłana: 26 Lip 2005 18:06:07 - Edytowany przez: Dyplomata
Odpowiedz 
Do waterhouse .

Człowieku idź na plażę , popływaj w morzu , jeziorze ,
idź do lasu tylko błagam ciebie o jedno : nie pisz głupot !
Dlaczego tak mówię ?
Zamiast cieszyć się z oglądania Star Treka wymyślasz różne
dziwne teorie .
Jakie ?
Np. twierdzisz , że to nie jest wina scenarzystów ,
że raz statek wygrywa z mocniejszym przeciwnikiem ,
żeby potem przegrać ze słabszym .
To ja mam pytanie : a czyja , może UFO ?

==========

Od teraz będę ewentualnie pisał
tylko w tematach nie porównujących zdolności bojowych okrętów
.
Dlaczego ?
Nie mam zamiaru dyskutować z ludźmi , którzy przez
swoje dziwne teorie i ortodoksyjność w wielu sprawach
i jednocześnie niekonsekwencję (np.w sprawie kanonu decyduje
zdanie twórców , a mimo przytoczenia zdania Paramountu
nadal są za manualami) niszczą Star Treka .
Dowody ?
Zobaczcie w dowolny program ogólnopolskiej
stacji telewizyjnej .
I co , jest Star Trek ?
Nie .
Dlaczego ?
Swoim podejściem do tematu niszczycie , to wspaniałe
universum s-f pisząc , mimo tego co widoczne na ekranie ,
że wasze i częsci współtwórców zdanie
jest lepsze od innych ludzi .
W związku z tym oświadczam : w przeciwieństwie
do np. waterhouse nie będę zabijał Star Treka
odmawiając innym równych praw do interpretowania
tego świata s-f (co powoduje obniżenie zainteresowania
Trekiem) .
waterhouse
Moderator
#12 - Wysłana: 26 Lip 2005 18:09:25 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
...Dyplomata...proszę....nie kompromituj się jeszcze bardziej tym co piszesz...

i zanim napiszesz tego typu post, przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi...

Od teraz będę ewentualnie pisał
tylko w tematach nie dotyczących bezpośrednio Star Treka

wreszcie sensowna decyzja
Dyplomata
Użytkownik
#13 - Wysłana: 26 Lip 2005 18:26:28
Odpowiedz 
Do waterhouse .

Co ?
To może napisz mi kiedy Star Trek jest na :
TVP 1 , TVP 2 , TVP 3 , Polsat , Polsat 2 , TVN , TVN 7 , TV 4 .
Nie ma ?
A , to nowina .....
Pomyśl , czy to nie czasami twoje podejście odmawiające
innym ludziom równych praw do interpretacji co twórcy ,
nie przyczynia się czasami do marginalizacji Treka
?
Sparrow
Użytkownik
#14 - Wysłana: 26 Lip 2005 18:34:53
Odpowiedz 
To może napisz mi kiedy Star Trek jest na :
TVP 1 , TVP 2 , TVP 3 , Polsat , Polsat 2 , TVN , TVN 7 , TV 4 .
Nie ma ?

Tak, też uważam że brak treka w polskiej TV to wyłącznie wina Waterhausa
Barusz
Użytkownik
#15 - Wysłana: 26 Lip 2005 18:37:12
Odpowiedz 
Więc zasłużył sobie na wykręcanie nicka.
waterhause
Anonimowy
#16 - Wysłana: 26 Lip 2005 18:38:01
Odpowiedz 
Wypraszam sobie!!!
Dyplomata
Użytkownik
#17 - Wysłana: 26 Lip 2005 18:38:34 - Edytowany przez: Dyplomata
Odpowiedz 
Do Sparrow .

Czytaj uważnie .
W poście z 18:06:07 napisałem , że : np.waterhouse .
Powtórzę : na przykład .

PS. Przepraszam za takie spersonalizowanie , ale
podanie przykładu tego wymagało .
Pah Wraith
Użytkownik
#18 - Wysłana: 26 Lip 2005 20:27:36
Odpowiedz 
Kolejny, bezpośredni atak na osobę naszego kolegi. Żal patrzeć. A już było tak spokojnie i przyjemnie.
Pah Wraith
Użytkownik
#19 - Wysłana: 26 Lip 2005 20:29:48
Odpowiedz 
Znów, zamiast agrumentów kategoryczne: "idę sobie i już więcej nie zamierzam z łobuzami rozmawiać." Kiedyś napisałem, że podejrzewam niski wiek p. Dyplomaty. Jego posty upewniają mnie w tym poglądzie - pomimo tego co pisze (pisać co ślina na język przyniesie może każdy pod anonimowym nickiem - to nic nie kosztuje).
Picard
Użytkownik
#20 - Wysłana: 26 Lip 2005 21:13:49
Odpowiedz 
Mili państwo o jedną rzecz gorąco bym Was prosił : skończcie wreszczie z tymi osobistymi przytakami ! To na prawdę do niczego nie prowadzi. Tyczy się to w takiej samej mierze waterhouse jak i Dyplomaty. Jeden z nich ma w zwyczaju zarzucać innym bezczelność i stosowanie różnego rodzaju chwytów krasomówczych w dyskusji , drugii oskarża pierwszego o... to , że przez niego nie ma Treka w polskiej TV. Do prawdy ludzie , są wakacje , wyjdźcie na zewnątrz odetchnicje świerzym powietrzem i przestańcie w siebi na wzajem ( a także w innych ) ciskać mięchem ! Ja osobiście cenie sobie obecnych tu dyskutantów i jeśli kogoś w przeszłości uraziłem , to serdecznie za to przepraszam , natomiast prosze również o zachowanie elementarnej kultury na forum. W końcu jestśmy : ,,jedną, wielka, szczęśliwą Flotą..."
Pah Wraith
Użytkownik
#21 - Wysłana: 27 Lip 2005 00:45:37
Odpowiedz 
"Is it possible that we two, you and I, have grown so old and inflexible that we have out-lived our usefulness?"

Spock ST:VI
Dyplomata
Użytkownik
#22 - Wysłana: 27 Lip 2005 13:00:05
Odpowiedz 
Do Pah Wraith .

Czyli według ciebie ograniczanie praw fanów do interpretacji
nie wpływa na zainteresowanie ?
Jeżeli by tak nie było zainteresowanie Trekiem byłoby większe .
Tak nie jest i oznacza , to że może jednak mam rację .
Sparrow
Użytkownik
#23 - Wysłana: 27 Lip 2005 13:15:12
Odpowiedz 
Ja tam niewidzę żadnego ograniczania praw fanów do interpretacji. To co niszczy treka to niespójność i jakość opowieści. Chciałbym mieć uprządkowany, dobrze opisany świat do którego musieliby dopasowywać się autorzy scenariuszy i rozwijać go, a nie wypaczać.
Obecnie "przebijam się" przez 3 sezon Entka. Uważam się za fana ST przez duże F, ale jak patrzę na te "cuda" na ekranie to chce mi się rozpie***** to wszystko i iść oglądać Teletubisie (czy jakoś tak), może tam znajdę coś co mnie zainteresuje. Zwykły "śmiertelnik" już by się po drodze parę razy zrzygał i powiedział że z ST nie chce mieć nic wspólnego. Więc nie mów mi że to fani niszczą treka, którego tak wspaniale serwują nam twórcy.
Dyplomata
Użytkownik
#24 - Wysłana: 27 Lip 2005 13:20:08
Odpowiedz 
Do Sparrow .

" Star Trek : Enterprise " jest zły ?
W porównaniu z pierwszymi 3 sezonami DS9 , "Enterprise"
jest arcydziełem .
Sparrow
Użytkownik
#25 - Wysłana: 27 Lip 2005 13:45:15
Odpowiedz 
O gustach się nie dyskutuje - jednemu podoba się to, innemu tamto.
Pah Wraith
Użytkownik
#26 - Wysłana: 27 Lip 2005 13:46:30
Odpowiedz 
Czyli według ciebie ograniczanie praw fanów do interpretacji
nie wpływa na zainteresowanie ?
Jeżeli by tak nie było zainteresowanie Trekiem byłoby większe .
Tak nie jest i oznacza , to że może jednak mam rację .

Według mnie - nie. A przede wszystkim, Waterhouse nie jest twórćą Star Treka (jeszcze ) i ma prawo wypowiadać sie tak jak się wypowiada, a Ty masz prawo go nie słuchać, myśleć i mówić swoje (w granicach netykiety) dopóki żadna ze stron nie dokopnuje wyraźnej nadinterpretacji. To jest, jakby to przyjaciel Picarda, Borg, powiedział: small individual with his small opinion.

Prawda jest taka, że mówienie, iż forma wypowiedzi jakiegokolwiek fana na forum dla fanów ST ogranicza czyjeś prawa czy powoduje ograniczenie zainteresowania, jest albo panikarska albo naiwna.

Naprawdę wierzysz, że choćby było 100 Waterhouse'ów czy Dyplomatów to ich wypowiedzi znacząco wpłynęłyby na zainteresowanie Star Trekiem?

W takim razie wymyśl coś mądrego, ogłoś to na jakimś forum, a ja mam nadzieję, że uda Ci się w ten sposób zwiększyć oglądalność Treka. Z całego serca życzę Ci powodzenia. Z chęcią Ci nawet pomogę.

A na razie trzeba przemyśleć adekwatność reakcji. I tyle.
Domko
Użytkownik
#27 - Wysłana: 27 Lip 2005 15:30:22
Odpowiedz 
Cóż, jak już wiemy, dzięki Dyplomacie, Waterhouse (i inni zwolennicy Galaxy) kłamie i zniszczył Star Trek w Polsce. Czekam na dalsze rewelacje nt tak zdeprawowanych ludzi jak miłośnicy Galaxy.
Normalnie padam ze śmiechu.
waterhouse
Moderator
#28 - Wysłana: 27 Lip 2005 16:40:00 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
a co ja mam powiedzieć?

szkoda że tak ciekawy temat - tj. spójność świata ST został skierowany na takie tory....

na tego typu komiczne zarzuty nie zamierzam oczywiście odpowiadać - to nie mój( i nie nasz - z jednym wyjątkiem) poziom
Picard
Użytkownik
#29 - Wysłana: 28 Lip 2005 00:22:36
Odpowiedz 
Domko , ja też zaliczam się do miłośników Galaxy , ale zapewniam Cię , że zdesperowany nie jestem ! Wypowiadanie się na forum traktuje jako rodzaj dobrej zabawy , a ktoś albo się ze mną zgadza albo nie , jego sprawa !
elbereth
Moderator
#30 - Wysłana: 28 Lip 2005 00:26:33 - Edytowany przez: elbereth
Odpowiedz 
będę gryzł :[
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Walka Enterprise

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!