USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Tymczasem się dzieje w Treku
 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 28 Kwi 2013 16:24:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jako, że nie wszyscy zaglądacie na main site (jak i nie wszyscy wchodzący na nią zaglądają na forum) zakładam topic do informowania o trekowych wydarzeniach zarówno ze świata produkcji oficjalnych, jak i fanprodukcji. (Chodzi mi o informacje istotne: potwierdzone decyzje obsadowe, potwierdzone kluczowe decyzje produkcyjne w wypadku oficjalnych filmów/seriali, premiery kolejnych odsłon fanprodukcji, premiery polskie i światowe oficjalnych filmów/seriali, etc., nie o spekulacje typu Khan-czy-nie-Khan czy wszelkie drobiazgi z życia aktorów.)

(Założenie tego topicu jest poniekąd ukłonem w kierunku ducha czasów. Teraz wszystko musi mieć otoczkę sensacji, by zaistnieć. Nie, żebym to chwalił.)


Na dobry początek premiera odcinka "Nightfall" Dark Armady (dziś o 18:00 UTC, czyli o naszej 20:00), podobno na Facebooku (co znaczy, że ja tego nie zobaczę*):
https://www.facebook.com/events/510704255652319/

* żart, bo epizod trafi przecież na ich kanał na YT, a potem na stronę oficjalną... nie zobaczę więc tylko otoczki wydarzenia

ps. Tak DA reklamują Robin Curtis (Saavik):
http://www.youtube.com/watch?v=0vDv9d-Fmzg
i Dwight Schultz (Barclay, Murdock ale i... Oppenheimer w fabularyzacji dziejów Projektu Manhattan):
http://www.youtube.com/watch?v=8zf_UKH6zmw
TO zaś b. oryginalny chwyt ze strony Hierta - vignette "It's Dark... Get Over It" (pokazująca co wydarzy się PO wydarzeniach z "Nightfall"):
http://www.youtube.com/watch?v=F7pwz738cl0
(Kapitan Richardson zmaga się ze śmiercią admirał Taylor, jego pierwsza oficer usiłuje go pocieszyć, tymczasem przypuszcza na niego telepatyczny atak zmarły kapitan MacGregor, twierdząc, że niekoniecznie jest zmarły, obwiniając go o śmierć Taylor i o pogwałcenie Temporal PD. Nie wiadomo czy "duch" jest prawdziwy, czy stanowi podstęp ze strony tajemniczego wroga. Wątek wyraźnie nawiązuje do Temporal Cold War. W każdym razie jednak - mimo aż nazbyt widocznego fanowstwa produkcji - jest ciekawie.)
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 16 Maj 2013 10:03:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Znów coś ze świata fanprodukcji... NV/P2 ma nowego Sulu:
http://www.startreknewvoyages.com/?p=2796
Przyznać trzeba, że STC ma bardziej takei'owatego (i bardziej rozpoznawalnego) odtwórcę tej roli.

W Farragucie natomiast szykuje się - od przyszłego odcinka, prawdopodobnie - zmiana na kapitańskim fotelu (zapowiadana już od roku 2011):
http://mycaptainsblog.com/2011/01/18/a-new-year-an d-new-beginings/
Fandomowe plotki wiążą ją z okolicznościami powstania w/w STC właśnie (ponoć Broughton dystansuje się w ten sposób od związków Bednarów z Mignogną), ale mogą to być nadinterpretacje a'posteriori.

W każdym razie: w Treku fanowskim dzieją się różne dziwne rzeczy pod dywanem, podczas gdy Trek oficjalny zdaje się odżywać.
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 20 Maj 2013 05:51:32 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Niezbyt podobają mi się okoliczności powstania Star Trek Continues, ale premiery ich pierwszego odcinka, zapowiadaną na 24 maja przegapić raczej nie można:
http://www.phoenixcomicon.com/programming/1494
http://www.phoenixcomicon.com/
Odbędzie się w ramach liczącego się konwentu, Michael Forest wystąpi ponownie jako Apollo, tytułowy "Pilgrim of Eternity", specjalista od Treka (i jeden ze scenarzystów VOY) Larry Nemecek* zagra Bonesa, a Marina Sirtis spróbuje zastąpić samą Cesarzową Wdowę w roli komputera pokładowego...

* więcej o nim:
http://larrynemecek.com/about_larry.html
i wywiadzik:
http://trekweb.com/articles/2013/04/09/Interview-L arry-Nemecek-the-New-McCoy-of-the-Fan-Series-Star- Trek-Continues-Talks-to-TrekWeb.shtml
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 6 Mar 2017 07:45:16
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 18 Mar 2017 19:17:10
Odpowiedz 
Kolejna dawka drobnych wiadomości pozbieranych przez redaktorów TrekCore (większość była już linkowana osobno, ale nie wszystkie):
http://trekcore.com/blog/2017/03/news-roundup-nimo y-doc-set-to-debut-stewart-supports-medical-mariju ana-trek-roller-coaster-nearly-ready-more/
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 20 Mar 2017 20:30:35
Odpowiedz 
 
USS Phoenix forum / Star Trek / Tymczasem się dzieje w Treku

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!