USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / 46 rocznica emisji pierwszego odcinka!
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 7 Wrz 2012 21:41:05 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Google dziś mi przypomniało o tej jakże ważnej rocznicy - na stronie głównej wyszukiwarki można obejrzeć zabawny, interaktywny filmik z oryginalną załogą. Ta rocznica to dobry czas na refleksje i nostalgiczne wspominki. Zachęcam do wspólnych przemyśleń na ten temat. I czemu nic na ten temat nie ma na głównej stronie serwisu? Sam bym zamieścił, ale gdzieś zapodziało mi się hasło dostępu do strony głównej.

P.S prosił bym aby unikać abramszczyzny. Miło było by odpocząć od tego tematu
Eviva
Użytkownik
#2 - Wysłana: 8 Wrz 2012 08:21:07
Odpowiedz 
Picard

A nie łaska było zamieścić tego newsa na main site?
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 8 Wrz 2012 09:31:31 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Eviva:
A nie łaska było zamieścić tego newsa na main site?

Jak powiedziałem, bardzo dawno temu straciłem swój kod dostępu do wspomnianej main site. I WOW, widzę, że zainteresowanie Trekiem jest tu olbrzymie- zalewa nas fala przemyśleń i nostalgicznych wspomnień... Gdyby był to kolejny temat gdzie drze się koty o wiadomy film, pewnie odzew był by znacznie większy.
Eviva
Użytkownik
#4 - Wysłana: 8 Wrz 2012 11:17:49
Odpowiedz 
Picard

Wykręty. Po kod dostępu można napisać do Kaia lub Q_.
MarcinK
Użytkownik
#5 - Wysłana: 8 Wrz 2012 11:32:53 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Picard:
Gdyby był to kolejny temat gdzie drze się koty o wiadomy film, pewnie odzew był by znacznie większy

W ciągu ostatnich miesięcy powstało parę trekowych tematów bez dyskusji o JJ Trek, w których wypowiadało się wiele osób (poza tobą)

Ja swoje zdanie o TOSie wypowiedziałem w odpowiednim temacie, serial oglądałem po raz ostatni prawie 2 lata temu (jak leciał na AXN Sci Fi i gdy miałem jeszcze ten kanał)
Ale skoro nalegasz.
TOS jest pełen świeżych pomysłów, był jak glina twórcy mogli z nim zrobić co im się żywnie podobało późniejsze treki nie miały takiej swobody i stawały się sztywne i powtarzalne, a jeśli próbowały wprowadzić coś nowego to często kończyło to się źle.

Jeździsz po filmie Abramsa a on może właśnie uratować rozbite uniwersum, pozwoli on ukształtować je od nowa (Star Trek nowego tysiąclecia) i zapobiec błędom jakie sprawiły że dotychczasowy trek stał się tak niespójny. Jak ci się nie podoba ten film to nie musisz go oglądać, twój wybór.
Toudi
Użytkownik
#6 - Wysłana: 8 Wrz 2012 11:43:27
Odpowiedz 
MarcinK:
Jeździsz po filmie Abramsa a on może właśnie uratować rozbite uniwersum, pozwoli on ukształtować je od nowa (Star Trek nowego tysiąclecia) i zapobiec błędom jakie sprawiły że dotychczasowy trek stał się tak niespójny. Jak ci się nie podoba ten film to nie musisz go oglądać, twój wybór.

Nie ma to jak dolewać oliwy do ognia...
mozg_kl2
Użytkownik
#7 - Wysłana: 8 Wrz 2012 11:58:05 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Picard

Kolejny temat o niczym. Będzie idealnie pasował do wątku Co ciekawego można powiedzieć o treku.
Picard
Użytkownik
#8 - Wysłana: 8 Wrz 2012 12:30:59 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Kolejny temat o niczym. Będzie idealnie pasował do wątku Co ciekawego można powiedzieć o treku.

Nie o niczym tylko o nostalgicznym spojrzeniu na sagę. Fajnie, że masz coś do powiedzenia na ten temat.

MarcinK:
W ciągu ostatnich miesięcy powstało parę trekowych tematów bez dyskusji o JJ Trek, w których wypowiadało się wiele osób (poza tobą)

Teraz sam taki założyłem więc prosił bym sie trzymać tematu i nie wszczynać kolejnego flame war o wiadomego gniota

MarcinK:

Błędów i fabularnych klisz jest tam więcej niż gdziekolwiek indziej. I fajnie, że uszanowałeś moją prośbę. To tak jak gaszenie pożaru przy użyciu benzyny.

Eviva:
Wykręty. Po kod dostępu można napisać do Kaia lub Q_.

Nie mam z nimi kontaktu.
mozg_kl2
Użytkownik
#9 - Wysłana: 8 Wrz 2012 13:04:36
Odpowiedz 
Picard:
Nie o niczym tylko o nostalgicznym spojrzeniu na sagę. Fajnie, że masz coś do powiedzenia na ten temat.

Wątek wałkowany milion razy prawie codziennie na tym forum. Za rok zrobisz powtórkę? Wszystko co było do powiedzenia na ten temat zostało już wypowiedziane.

Picard:
nie wszczynać kolejnego flame war o wiadomego gniota

Sam stale ją wszczynasz. Już sam tekst o gniotach i abraszczyznie to czyni.
Picard
Użytkownik
#10 - Wysłana: 8 Wrz 2012 13:50:29
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Wątek wałkowany milion razy prawie codziennie na tym forum. Za rok zrobisz powtórkę? Wszystko co było do powiedzenia na ten temat zostało już wypowiedziane.

Podaj przykład. I owszem w każda rocznice warto sobie powspominać - po to owe rocznice się obchodzi.

mozg_kl2:
Sam stale ją wszczynasz. Już sam tekst o gniotach i abraszczyznie to czyni.

Taaa, poprzednio zostałem sprowokowany, teraz prosiłem wyraźnie aby o tych sprawach nie rozmawiać i co się dzieje?
mozg_kl2
Użytkownik
#11 - Wysłana: 8 Wrz 2012 14:14:16
Odpowiedz 
Picard:
Podaj przykład.

Znowu się zaczyna. Ja podam przykład a Ty będziesz nad nim myślał przez weekend?

Picard:
I owszem w każda rocznice warto sobie powspominać - po to owe rocznice się obchodzi.

Wiesz dlaczego nie lubie chodzić do cioci na imieniny? Bo co roku wspominają te same historie i staje się to wszystko nudne. Trzeba iść do przodu a nie żyć przeszłością.

Picard:
teraz prosiłem wyraźnie aby o tych sprawach nie rozmawiać i co się dzieje?

Jest różnica pomiędzy prośbą o to aby nie rozmawiać o ostatnim filmie a tekstem nie wracajmy do tego gniota.
Eviva
Użytkownik
#12 - Wysłana: 8 Wrz 2012 14:15:32
Odpowiedz 
Picard:
Nie mam z nimi kontaktu.

Napisz do mnie na GG, dam Ci jego numer.
Picard
Użytkownik
#13 - Wysłana: 8 Wrz 2012 14:30:00
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Znowu się zaczyna. Ja podam przykład a Ty będziesz nad nim myślał przez weekend?

Po co ta złośliwość? prosiłem byś podał mi przykład dyskusji wspominkowej, nad tym nie trzeba myśleć.

mozg_kl2:
Wiesz dlaczego nie lubie chodzić do cioci na imieniny? Bo co roku wspominają te same historie i staje się to wszystko nudne. Trzeba iść do przodu a nie żyć przeszłością.

To po andoriańskiego grzyba udzielasz się w temacie wspominkowym? A wspomnienia się ważne, są częścią tego czym jesteśmy.

mozg_kl2:
Jest różnica pomiędzy prośbą o to aby nie rozmawiać o ostatnim filmie a tekstem nie wracajmy do tego gniota.

Wybacz ale zdania o abramszczyźnie nie zmienię. Poza tym w pierwszym poście nie użyłem tego sformułowania i tak nic nie pomogło... Jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, na temat to bardzo Cię proszę byś opuścił ten wątek.

Eviva:
Napisz do mnie na GG, dam Ci jego numer.

Zobaczy się. Sama zresztą możesz zamieścić tego newsa, nic nie stoi na przeszkodzie.
Elaan
Użytkownik
#14 - Wysłana: 8 Wrz 2012 15:17:58 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Picard:
A wspomnienia się ważne, są częścią tego czym jesteśmy.

Całkowicie się z tym zgadzam.
TOS może nam się teraz wydawać anachroniczny, ale to nieprawda, że powinniśmy o nim zapomnieć i nie oglądać się wstecz.
Bo niby skąd wiedzielibyśmy, jak daleką drogę przebyliśmy my, trekkerzy, i sam Trek?
TOS zainspirował wielu ludzi, wiele idei i wynalazków - zasługuje na wspominanie i rozmowy, teraz i w przyszłości.
mozg_kl2
Użytkownik
#15 - Wysłana: 8 Wrz 2012 18:28:51 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Picard:
Po co ta złośliwość? prosiłem byś podał mi przykład dyskusji wspominkowej, nad tym nie trzeba myśleć.

To nie kwestia złośliwości, tylko wole poświecic czas na coś innego niż szukanie wątków, ale ok proszę tematy rocznicowe:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=1334&page=0
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=4&topic=550&page=0
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=1929&page=0
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=4&topic=653&page=0

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=3098 jest nawet temat o 50 leciu treka. Mało?

Picard:
A wspomnienia się ważne, są częścią tego czym jesteśmy.

Oczywiście, że tak. Jednak można wspominać przeszłość i patrzeć w przyszłość to ja. Ty wspominasz przeszłość i żyjesz stale przeszłością.
Eviva
Użytkownik
#16 - Wysłana: 8 Wrz 2012 18:50:30
Odpowiedz 
Picard:
Sama zresztą możesz zamieścić tego newsa, nic nie stoi na przeszkodzie.

Czy ja wiem? Mnie też się nie chce. Niech kto inny za mnie popracuje.
Mav
Użytkownik
#17 - Wysłana: 9 Wrz 2012 01:15:25 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Picard:
P.S prosił bym aby unikać abramszczyzny. Miło było by odpocząć od tego tematu

Wystarczyło tego nie pisać. Widać lubisz wilka z tego lasu.
mozg_kl2
Użytkownik
#18 - Wysłana: 9 Wrz 2012 10:20:53
Odpowiedz 
Mav
Użytkownik
#19 - Wysłana: 9 Wrz 2012 12:43:01
Odpowiedz 
mozg_kl2:
wspominkowy art na hataku

Właśnie przeczytałem na hataku recenzje nowego serialu Paradoks i skutecznie mnie odepchnęła od tej strony. Zachwycać się takim tanim serialem... nieładnie.
Picard
Użytkownik
#20 - Wysłana: 10 Wrz 2012 13:59:46
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Oczywiście, że tak. Jednak można wspominać przeszłość i patrzeć w przyszłość to ja. Ty wspominasz przeszłość i żyjesz stale przeszłością.

Błąd wspominam przeszłość i wyciągam z niej wnioski na przyszłość. Nie każdy to umie - patrz Paramount.

mozg_kl2:
jest nawet temat o 50 leciu treka. Mało?

Dziękuje, zobaczę co tam zalinkowałeś.

A odnośnie wspomnień - nie tylko o TOS:

http://www.youtube.com/watch?v=z9G5ciMqFNM&feature =fvwrel
Star Trek: The Captain's Summit (1 of 7)

http://www.youtube.com/watch?v=ycAyqaFh84o&feature =related
Start Trek TNG 25th Anniversary Reunion Panel 2012 HD

Mav:
Wystarczyło tego nie pisać. Widać lubisz wilka z tego lasu.

Wiesz biorąc pod uwagę, że poprzednio sprowokowałeś mnie do kolejnej jałowej dyskusji o gniocie w temacie całkowicie z nim nie związanym, to wolałem dmuchać na zimno i uprzedzić, że nie chce o nim - przynajmniej teraz - rozmawiać.
Mav
Użytkownik
#21 - Wysłana: 10 Wrz 2012 15:04:35 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Picard:
Wiesz biorąc pod uwagę, że poprzednio sprowokowałeś mnie do kolejnej jałowej dyskusji o gniocie w temacie całkowicie z nim nie związanym, to wolałem dmuchać na zimno i uprzedzić, że nie chce o nim - przynajmniej teraz - rozmawiać.

Jak piszę o 11, to w tematach gdzie jest do tego miejsce. Nie wiem o jaki ci konkretny przypadek chodzi. Podejrzewam, że po prostu zostawiłeś niedokończoną rozmowę i gdzieś w innym temacie musiałem ci o tym przypomnieć. Tyle, że ostatnio dyskusja o 11 się zakończyła i nie wiem dlaczego miałbym się szarpać z jedenastką w temacie poświęconym TOS-owi? Sam sprowokowałeś sytuacje, ale mniejsza o to.
Picard
Użytkownik
#22 - Wysłana: 12 Wrz 2012 15:56:31 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Mav:
Jak piszę o 11, to w tematach gdzie jest do tego miejsce. Nie wiem o jaki ci konkretny przypadek chodzi. Podejrzewam, że po prostu zostawiłeś niedokończoną rozmowę i gdzieś w innym temacie musiałem ci o tym przypomnieć. Tyle, że ostatnio dyskusja o 11 się zakończyła i nie wiem dlaczego miałbym się szarpać z jedenastką w temacie poświęconym TOS-owi? Sam sprowokowałeś sytuacje, ale mniejsza o to.

Chodzi mi o to, że kiedy swego czasu rozmawialiśmy w temacie o Batmanie, usilnie domagałeś się bym zajrzał do tematu poświęconego $tar Trek 2009 i komentował tam recenzje z TGWTG, która miała by udowodnić, że inne Treki też mają błędy ergo pełen błędów film Abramsa jest rzekomo rozgrzeszony. Nie pamiętasz już tego?

A Evivie gratuluje umieszczenia info o rocznicy na głównej stronie serwisu.
Mav
Użytkownik
#23 - Wysłana: 12 Wrz 2012 17:24:10 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Picard:
Chodzi mi o to, że kiedy swego czasu rozmawialiśmy w temacie o Batmanie, usilnie domagałeś się bym zajrzał do tematu poświęconego $tar Trek 2009 i komentował tam recenzje z TGWTG, która miała by udowodnić, że inne Treki też mają błędy ergo pełen błędów film Abramsa jest rzekomo rozgrzeszony. Nie pamiętasz już tego?

No bo było tam parę ciekawię przedstawionych argumentów, które ukazywały ST:INS w bardzo nieciekawym świetle, przeczył wręcz ideom Treka. Wydawało mi się to na tyle ciekawe, że zacząłem cię ścigać po forum abyś na to zerknął po prostu. Tyle, że temat 11 się definitywnie skończył ostatnio. Wydałem nawet oficjalne oświadczenie na ten temat (nie mogę znaleźć, ale pisałem o tym). Nie wiem dlaczego nadal masz obawy, że zaśmiecę twój temat o rocznicy.

(a podałem tam później, w temacie o 11, argument, że także Poicard i Data powinni mieć przydomek Neo. Ale jakoś nie ścigam cię po innych tematach żebyś wypowiedział się na ten temat, bo - jak napisałem wyżej - skończyłem wojnę z tobą na ten temat)
Eviva
Użytkownik
#24 - Wysłana: 12 Wrz 2012 17:29:51
Odpowiedz 
Wojować każdy by wojował, ale robić nie ma komu...
Picard
Użytkownik
#25 - Wysłana: 12 Wrz 2012 18:14:35 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Mav:
No bo było tam parę ciekawię przedstawionych argumentów, które ukazywały ST:INS w bardzo nieciekawym świetle, przeczył wręcz ideom Treka.

I wiesz co? Częściowo się z tym zgodziłem, zalinkowałem Ci moją własną recenzje, w której bynajmniej nie chwalę INS, bo to obiektywnie rzecz biorąc słaby film: nielogiczny, pełen dziwnych zabiegów fabularnych itp. Tylko nie wiem w jaki sposób błędy występujące w jednym filmie - , którego jak mówię bynajmniej nie bronię - miały by usprawiedliwiać występowanie błędów gdzie indziej? Nie zgadzam się jednak z główną tezą recenzenta- zdaje się był to Linkara, czy jak mu tam? - mówiącą o nie Trekowości tego filmu. Zauważ, że ostatecznie wioska ocalała jedynie dzięki technologii, a android Data - z początku podejrzliwie traktowany - został zaakceptowany zarówno przez chłopca, którego uratował jak i przez jego ojca. Więc gdzie tu ta nie trekowość, objawiająca się w rzekomych gromach ciskanych na technologię?

Mav:
Tyle, że temat 11 się definitywnie skończył ostatnio. Wydałem nawet oficjalne oświadczenie na ten temat (nie mogę znaleźć, ale pisałem o tym). Nie wiem dlaczego nadal masz obawy, że zaśmiecę twój temat o rocznicy.

Bo po odpisaniu - po raz kolejny już z rzędu - na argumenty Q, nie zaglądałem do tematu, w którym prowadziliśmy tamtą dyskusje. Więc zwracam honor jeśli napisałeś tam takie oświadczenie.

Mav:
a podałem tam później, w temacie o 11, argument, że także Poicard i Data powinni mieć przydomek Neo

Nie, nie to jest akurat ciekawe. Powiedź mi jakim cudem powiązałeś te postacie z Neo z Matrixa, bo po raz pierwszy zdaje mi się widzieć takie porównanie. Rozpatrzmy to w kategorii nie związanej z wiadomym filmem.

Eviva:
Wojować każdy by wojował, ale robić nie ma komu...

Że jak?
Mav
Użytkownik
#26 - Wysłana: 12 Wrz 2012 19:16:06 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Picard:
Więc gdzie tu ta nie trekowość, objawiająca się w rzekomych gromach ciskanych na technologię?

Hmmmm.... Jak tylko napisałem, dlaczego cie ścigałem po tych innych tematach. Nie chce jednak znowu o tym dyskutować (o filmie). Dlatego nie będę odpowiadał na to pytanie, bo stanie się to, co nie miało się tu stać - temat wkroczy na ścieżkę wiodącej ku 11

Picard:
Nie, nie to jest akurat ciekawe. Powiedź mi jakim cudem powiązałeś te postacie z Neo z Matrixa, bo po raz pierwszy zdaje mi się widzieć takie porównanie. Rozpatrzmy to w kategorii nie związanej z wiadomym filmem.

Dzisiaj mam ciężki dzień i mogę nie kojarzyć faktów, ale myślę, że żle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o neoKirka, który zyskał tą ksywę przez niby swoje okrucieństwo na końcu filmu, gdzie morduję "bezbronnego" Nero.

Mój argument:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=11&topic=2625&page=116#msg255308 - (w poście jest błąd, bo w pewnym momencie Data jest tam gdzie powinien być Picard, ale wiadomo o co chodzi. Już nie mogę poprawić i zresztą nikt nie zwrócił na to uwagi o dziwo )

Jak chcesz się wypowiedzieć, to w tamtym temacie żeby nie zaśmiecać forum (wprawdzie Q leni się gdzieś w kontyn... kontuini... kontinuum, więc można szaleć, ale po co )
Picard
Użytkownik
#27 - Wysłana: 22 Wrz 2012 23:12:34 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Mav:
Hmmmm.... Jak tylko napisałem, dlaczego cie ścigałem po tych innych tematach. Nie chce jednak znowu o tym dyskutować (o filmie). Dlatego nie będę odpowiadał na to pytanie, bo stanie się to, co nie miało się tu stać - temat wkroczy na ścieżkę wiodącej ku 11

Nie, nie pisałem o wiadomym gniocie, pisałem o INS. Chciał bym wiedzieć gdzie ta pochwała anty-technologicznego stylu życia?

Mav:
Dlaczego jest zgubiony? Przecież może znowu przeżyć wejście w czarną dziurę tak? Czy ja może o czymś nie wiem? Także nie ma co zakładać, że na pewno jest zgubiony.

Eviva, nie rozumiem dlaczego jesteś taka wybiorcza w swoich ocenach. Co z neoDatą i neoPicrdem? Im wolno? Co zrobili z królową Borg w FC? Przypomnę ci, bo chyba zapomniałaś albo ich lubisz i przymknęłaś na to oko, nie ładnie. Picard i Data, chcą zabić królową Borg (zabić? Oj już się żle zaczyna). W tym celu Data rozbija jakiś węzeł z którego wylatuje substancja zabijająca wszystko co organiczne. Picard się ratuje wisząc na jakiejś rurce z której chce też skorzystać królowa Borg, ale Picard kopię ją i krolowa spada... Jednak nie ginie, tylko zostają z niej nieorganiczne części - czaszka i kręgosłup. Biedna wije sie na podłodze, bezbronna, pokonana, być może umierająca, na pewno cierpiąca, bo pozbawiona organicznej częśći siebie. Co robi Data? Otóż podchodzi do niej i... ratuję żeby osądzić ją w cywilizowany sposób za zbrodnie które dokonała, bo przecież.... NIEEEEEE! PODCHODZI I ŁAMIE JEJ KRĘGOSŁUP! MORDUJE TO BEZBRONNE COŚ, CO ZOSTAŁO Z KRÓLOWEJ BORG!!! I ta jego zadowolona mina! Jaką mu to satysfakcje sprawiło... A Picard leży i się temu przygląda, akceptując to co się tu wyrabia... Co za paskudna scena. Zacytuje Evive z forum:Czyli co? To usprawiedliwia akcję, gdy samozwańczy kapitan federacyjnego flagowca mianuje sam siebie sędzią i katem

OK, ten temat tyczy się First Contact więc odpowiem Ci tu i teraz by nie musieć kalać moich oczu tematem o wiadomym gniocie. Po pierwsze: królowa stanowiła zagrożenie, ciągłe i nieustanne. W chwili kiedy Data dokonał swojej akcji, królowa właśnie chciała zamordować Cochrane'a i zmienić przyszłość. Nie było innego sposobu żeby ją powstrzymać. Akcja Daty nie różniła się tu od postępowania załogi TNG w Best of both words gdzie na nowo przebudzony sześcian mógł z łatwością zasymilować Ziemię, więc postanowili go zniszczyć. W obu przypadkach była to usprawiedliwiona akcja jako, iż przeciwnik nadal stanowił aktywne zagrożenie. Dwa: Borg są przynajmniej w połowie organiczni i w filmie jasno powiedziano, że nie mogą żyć bez części biologicznych - stąd plan ze zniszczeniem zbiorników chłodziwa. Wszystko więc wskazuje na to, że to co zostało z królowej nie było w żaden sposób żywe, a tym bardziej świadome. To co obserwowaliśmy było więc jedynie pośmiertnymi drgawkami. No, chyba, że jesteś w stanie udowodnić, że drona Borg jest w stanie przeżyć całkowite zniszczenie komponentów organicznych w tym mózgu - to by było dopiero dokonanie. Aha, i jeszcze jedna rzecz: wiadomo, że królowa Borg uciekła z zagłady sześcianu w Best of both... więc i tu uszła by z życiem - osobowość przekazywana łącznością podprzestrzeną itp. - więc technicznie rzecz biorąc Picard nawet nie mógł jej zamordować. Trzy: satysfakcja Picarda bierze się z zabicia jego osobistych demonów - pokonał Borg i strach przed nimi. Nie zrozum mnie źle FC, to nie jest wybitny film wiele mu brakuje, ale wad, które w wymieniłeś zwyczajnie w nim nie ma.
Więc nie nazywaj mnie proszę hipokrytom.
A co do gniota: nie, Neruś nie mógł przeżyć powtórnego przejścia przez czarną dziurę bo tym razem otworzyła się ona we wnętrzu jego statku, więc tym razem to on osobiście a nie sam statek został by zassany. I tyle mam do powiedzenia - przynajmniej na razie - w temacie gniota. Wracajmy do dyskusji o prawdziwym Treku.
Ayala
Użytkownik
#28 - Wysłana: 24 Wrz 2012 16:23:55
Odpowiedz 
Panie i Panowie, jestem tu nowy, ale widzę, że właściwie nie powinienem nic pisać tylko czytać, bo wszystko co mogło być powiedziane, już zostało powiedziane i każde napomknięcie o czymś co już tu było będzie karane linkiem do starego wątku...

Hehe, to na prawdę przypomina mi kontinuum Q, w którym wszystko już było i wiadomo co będzie, więc Q są bardzo znudzeni i tylko czasem zakłócają spokój innym rasom, pojawiając się na statkach, aranżując spotkania z potencjalnymi wrogami czy też zmieniając orbity planet czy księżyców Tu można takim księżycem oberwać, jak poruszy się temat który już był
Picard
Użytkownik
#29 - Wysłana: 24 Wrz 2012 16:27:26
Odpowiedz 
Ayala:
Panie i Panowie, jestem tu nowy, ale widzę, że właściwie nie powinienem nic pisać tylko czytać, bo wszystko co mogło być powiedziane, już zostało powiedziane i każde napomknięcie o czymś co już tu było będzie karane linkiem do starego wątku...

Hehe, to na prawdę przypomina mi kontinuum Q, w którym wszystko już było i wiadomo co będzie, więc Q są bardzo znudzeni i tylko czasem zakłócają spokój innym rasom, pojawiając się na statkach, aranżując spotkania z potencjalnymi wrogami czy też zmieniając orbity planet czy księżyców Tu można takim księżycem oberwać, jak poruszy się temat który już był

Ale gdzie tam - moderacja obecnie zimuje, a z lamusa wyciągane są stare tematy więc ja zapraszam do dyskusji. Może coś nowego do nich oddasz. A tak wogóle to witam na pokładzie!
Ayala
Użytkownik
#30 - Wysłana: 24 Wrz 2012 16:34:56
Odpowiedz 
Jeśli to wątek o historii, to muszę napisać, że pierwszy raz oglądałem TNG jeszcze na analogowym satelicie na SkyOne, gdy było nie kodowane, załapałem się też na pare odcinków DS9, potem zakodowali

Co prawda mój angielski wtedy był na poziomie "odmień być" z dnia świra (no, może trochę przesadzam), ale wtedy była to dla mnie motywacja do nauki tego języka.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / 46 rocznica emisji pierwszego odcinka!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!