USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / CSI: Star Trek
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
krisbaum
Użytkownik
#1 - Wysłana: 5 Lut 2012 21:48:57
Odpowiedz 
Lubicie odcinki detektywistyczne? Ja tak. Jak zapatrujecie się na pomysł, by powstała cała seria poświęcona temu zagadnieniu? Cosik np. o grupce detektywów z biura śledczego floty. Ktoś kropnął kupca Ferengi na stacji/statku XY, lokalny szef ochrony nie rozwiązał śledztwa, wpada więc specjalna grupka, takie gwiezdnoflotowe FBI, czy CBŚ, jak kto woli. Moim zdaniem ciekawy pomysł, nowe techniki śledcze, do tego dochodziłaby problematyka odmiennych systemów karno sądowych w obcych światach.
Queerbot
Użytkownik
#2 - Wysłana: 5 Lut 2012 22:22:08
Odpowiedz 
Podoba mi się taki pomysł, o ile historie w takim serialu byłyby śmiałe, a aktorstwo dobre. Fajnie, gdyby śledztwa nie dotyczyły wojny temporalnej i gdyby w ogóle nie poruszano tematu podróży w czasie (zatem CSI: ST niż Fringe: ST).
Dukat
Użytkownik
#3 - Wysłana: 5 Lut 2012 22:28:18
Odpowiedz 
Ale czym by się zajmowali detektywi? Przecież w społeczeństwie ludzi, którzy wyzbyli się najgorszych cech i tylko dążą do samodoskonalenia każde śledztwo będzie burakiem... napad na bank bez pieniędzy? Seryjni mordercy? To twory zgniłego XXI wieku, nie przystają do UFP
krisbaum
Użytkownik
#4 - Wysłana: 6 Lut 2012 00:03:05
Odpowiedz 
A jednak morderstwa się zdarzają. Czasem komuś puszczają spawy. Np Lon Suder z Voyagera. Ale to nie tylko mordercy. Śledztwa prowadzi się też w przypadkach naruszenia regulaminu, już od TOS'a, gdy Spock naruszył tabu Talos IV. Innym przypadkiem z VOY była próba wrobienia Parisa w morderstwo, śledztwem zajmował się Tuvok. Albo rozprawa O'Brien'a przed Kardasjańskim sądem. O takie odcinki mi chodzi, i takie treści.
Świat Treka nie jest aż taką utopią, by nie było w nim przestępstw.
Radion
Użytkownik
#5 - Wysłana: 6 Lut 2012 10:38:00
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
napad na bank bez pieniędzy?

Czy aby napewno? Morn przecież jak opierdzielił bank na Lissepi to same złote klocki bez latinum złożył w banku bolian którzy byli i są członakmi federacji. Życie to nie federacyjny dream
Jurgen
Moderator
#6 - Wysłana: 6 Lut 2012 10:45:50
Odpowiedz 
krisbaum

Ale to byłoby CSI: ST czy może ST JAG?
Dukat
Użytkownik
#7 - Wysłana: 6 Lut 2012 10:51:03
Odpowiedz 
krisbaum:
A jednak morderstwa się zdarzają.

to buraki nie morderstwa.
krisbaum:
Świat Treka nie jest aż taką utopią, by nie było w nim przestępstw.

To wynik głupoty scenarzystów lub braku wyobraźni Dżina. Zapytaj Q__ jak nie wierzysz. Po co ktoś miałby popełniać przestępstwa?

Radion:
Czy aby napewno? Morn przecież jak opierdzielił bank na Lissepi to same złote klocki bez latinum złożył w banku bolian którzy byli i są członakmi federacji. Życie to nie federacyjny dream

To na pewno burak. Zapytaj Q__ !
Radion
Użytkownik
#8 - Wysłana: 6 Lut 2012 10:56:31
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
to buraki nie morderstwa.

To morderstwa! Dokonane przez zmienionych chirugicznie i genetycznie uśpionych kardasjaniskch agentów którzy mieli dość uśmiechania się do wszystkich wokoło i poklepywaniu się po plecach
Mariusz
Użytkownik
#9 - Wysłana: 6 Lut 2012 11:02:54
Odpowiedz 
Dukat, niniejszym żądam wyczerpującego referatu entuzjastycznie wychwalającego kardasjańską procedurę sądowniczą
Dukat
Użytkownik
#10 - Wysłana: 6 Lut 2012 11:20:51
Odpowiedz 
Mariusz, nie ma co referować. Przy tym poziomie technologii wyrok znany jest przed rozprawą i nie ma mowy o pomyłce.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 6 Lut 2012 12:51:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
To wynik głupoty scenarzystów lub braku wyobraźni Dżina. Zapytaj Q__ jak nie wierzysz. Po co ktoś miałby popełniać przestępstwa?

Nie tylko kwestia "po co miałby", ale jeszcze kwestia wykrywalności, a monitoring to oni tam maja taki, że hoho, ACTA na tym tle wysiada.

Nie jestem jednak Tobą by myśleć czarno/biało. Skoro więc rozkładanie wizji G.R. dało w DS9 kiepskie od strony intelektualnej, ale ciekawe fabularnie efekty (podobnie zresztą w Firefly/Serenity niemożliwy układ planetarny posłużył za tło fajnej akcji), to co mi tam, sympatyczne kryminałki na traktowanym umownie tle ST mogą być. (Choć prywatnie wolę śledztwa w stylu "Clues".)

Szans na "Treka serio" w stylu TMP, póki co, nie ma to i sympatyczną bajką się człek zadowoli.
Dukat
Użytkownik
#12 - Wysłana: 6 Lut 2012 13:51:26
Odpowiedz 
Q__:
Nie tylko kwestia "po co miałby", ale jeszcze kwestia wykrywalności, a monitoring to oni tam maja taki, że hoho, ACTA na tym tle wysiada.

To osobna sprawa. W razie czego mogą się przecież przenieść w czasie jeszcze. W zasadzie brak technologicznej konsekwencji mógłby sprawić, że byłaby to ciekawa komedia absurdów.
Seybr
Użytkownik
#13 - Wysłana: 6 Lut 2012 13:57:08
Odpowiedz 
Ja bym wolał ST: LOST ;]. Tylko z innym i bardziej realnym zakończeniem ;].
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 6 Lut 2012 17:03:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
W razie czego mogą się przecież przenieść w czasie jeszcze.

Był taki odcinek VOY z kapitanem Braxtonem oszalałym, kryminał klasyczny. Bywa ceniony, a absurd na absurdzie i groch z kapustą fabularny.

Seybr

Seybr:
Ja bym wolał ST: LOST ;].

Coś koło tego było w Earth 2, acz na niższym - zazwyczaj - poziomie technologii.
IDIC
Użytkownik
#15 - Wysłana: 6 Lut 2012 17:46:39
Odpowiedz 
pomysł z serią śledczo-sądowniczą w uniwersum ST - ok
dla utrudnienia zrezygnowałabym jednak z osadzania akcji poszczególnych epizodów na różnych planetach
niech rzecz dzieje się w całości na Kardasji
zminimalizuje to ryzyko zaistnienia nagłych a nieoczekiwanych (a przez to denerwujących ) zwrotów akcji typu "wszyscy myśleli, że oskarżony jest winny, a on się tymczasem okazał niewinny, czego dowiedli rzetelni śledczy i co uznał sąd"
biter
Użytkownik
#16 - Wysłana: 7 Lut 2012 10:42:33
Odpowiedz 
Dukat:
Ale czym by się zajmowali detektywi? Przecież w społeczeństwie ludzi, którzy wyzbyli się najgorszych cech i tylko dążą do samodoskonalenia każde śledztwo będzie burakiem... napad na bank bez pieniędzy? Seryjni mordercy? To twory zgniłego XXI wieku, nie przystają do UFP

Cytując Sisco z odcinka Maquis part I. Ziemia to raj, nie ma na niej przestępstw, nie ma wypadków nie ma cierpienia. Bardzo łatwo jest rządzić z raju. Tylko że tutaj daleko od ziemi nie ma raju, tutaj jest prawdziwe życie. - mniej wiecej tak to szło więc Detektywi mieli by od groma roboty. - ty jako Kardasianin powinieneś o tym wiedzieć najlepiej.
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 7 Lut 2012 10:45:30
Odpowiedz 
biter

biter:
Ziemia to raj, nie ma na niej przestępstw, nie ma wypadków nie ma cierpienia. Bardzo łatwo jest rządzić z raju. Tylko że tutaj daleko od ziemi nie ma raju, tutaj jest prawdziwe życie. - mniej wiecej tak to szło

I od razu "Trudno być bogiem" się przypomina. Czytałeś?
Dukat
Użytkownik
#18 - Wysłana: 7 Lut 2012 14:19:26
Odpowiedz 
biter:
Cytując Sisco z odcinka Maquis part I. Ziemia to raj, nie ma na niej przestępstw, nie ma wypadków nie ma cierpienia. Bardzo łatwo jest rządzić z raju. Tylko że tutaj daleko od ziemi nie ma raju, tutaj jest prawdziwe życie. - mniej wiecej tak to szło więc Detektywi mieli by od groma roboty.

Burak i tyle. Zapytaj Q__, jak nie wierzysz. Przecież Federacja ma "fontannę nieskończoności", cała UFP powinna być rajem, a nie tylko Ziemia, która koloniści opuszczają, żeby się męczyć na jakimś kawałku skały. To niedorzeczne.
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 7 Lut 2012 14:29:46
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
a nie tylko Ziemia, która koloniści opuszczają, żeby się męczyć na jakimś kawałku skały

Sądząc po tym, jak krytykujesz UFP, pierwszy byś spylał z Ziemi na tą skałę, więc przekonałeś mnie, że to możliwe. W końcu wariatów nie brak.
Biter1
Użytkownik
#20 - Wysłana: 8 Lut 2012 19:53:29
Odpowiedz 
Q__:
I od razu "Trudno być bogiem" się przypomina. Czytałeś?

Nie przypominam sobie. Ostatnio nie mam czasu czytać a to co czytałem kiedyś muszę czytać po raz drugi bo już pozapominałem.

Dukat:
Burak i tyle. Zapytaj Q__, jak nie wierzysz. Przecież Federacja ma "fontannę nieskończoności", cała UFP powinna być rajem, a nie tylko Ziemia, która koloniści opuszczają, żeby się męczyć na jakimś kawałku skały. To niedorzeczne.

Nie mogę się z tobą zgodzić, wszak dowiedzione jest już w historii że największe Państwa w historii naszej planety były kolosami rodyjskimi. Silna władza centralna kontrolowała wszystko co się dzieje wokół ale w odniesieniu do tego co się działo w odległych prowincjach musiała wierzyć na słowo swoim delegatom/namiestnikom/wicekrólom a to ci zacni jegomoście donosili nie koniecznie musiało być zgodne z prawdą. Dla korzyści własnej lub tez dla uniknięcia własnych problemów pewne fakty były zatajane.

nie wmówisz mi, że w wielorasowej wielo kulturowej, ba multikulturowej Federacji nawet po tych kilkuset latach wszystko świeci i gra. Masz raczej wojowniczych Andorian zarozumiałych Volkan kłótliwych Tellarytów i to ma grać? Nie uwierzę, że bardziej szorstcy i zasadniczy Andorianie podporządkują się bez pomruków prawom które współtworzyli zarozumiali wszechwiedzący i pokojowo nastawieni - przynajmniej ostatnio - Volkanie.

Federacja na pewno nie była rajem. Nie na prowincji przynajmniej.

Co zaś do tytułu to po dłuższym przemyśleniu sądzę, że nazwa serialu powinna brzmieć i jednocześnie ciekawsza fabuła by się rodziła gdyby był to Star Trek: CIS. Taka federacyjna wersja NCISu, jeśli ktoś z was oglądał. Jednostki zajmującej się prowadzeniem śledztw w sprawie śmierci w NCIS oficerów NAvy oraz Marines a tutaj mieli byśmy doczynienia z oficerami floty UFP.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 8 Lut 2012 20:04:13
Odpowiedz 
biter
Biter1

Baw się dalej w multinickowanie, a trzeba będzie pomyśleć o przywróceniu moderacji...
Eviva
Użytkownik
#22 - Wysłana: 8 Lut 2012 20:09:08
Odpowiedz 
Q__

A fe, jeszcze nie masz pewności, a już grozisz jak ta nie przymierzając żarówka na suficie...
Biter1
Użytkownik
#23 - Wysłana: 8 Lut 2012 20:23:56 - Edytowany przez: Biter1
Odpowiedz 
Q__

Kurcze Q, nawet nie zauważyłem, miałem kiedyś nick z B na początku zamiast b najwyraźniej było takie samo hasło. Najwyraźniej wcisnąłem Shifta pisząc nick a ty się już czepiasz.

Czy ja sie podaje za bitera1 i 1aretib'a żebyś od razu się perzył. Przecież widać że pisze ta sama osoba. A jesli sobie zechcesz przypomnieć to jak zmieniałem te pare lat temu nick na biter1 to prosiłem cię o zablokowanie Biter1. Odmówiłeś więc się nie czepiaj.

Twój nieoddany
biter1

Kur..... wpisałem login "biter1" i moje hasło a zalogowało mnie na Biter1. Zablokuj to konto
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 14 Lut 2012 14:36:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Biter1

Biter1:
to prosiłem cię o zablokowanie Biter1. Odmówiłeś więc się nie czepiaj.

Spokojnie. Faktycznie tym razem ja muszę przeprosić na niedogodności techniczne (i pochopną - acz wynikłą z różnych zaszłości - ocenę sytuacji). Konto Biter1 było - jak prosiłeś - zablokowane, ale przy hurtowym odbanowywaniu amnestyjnym i ono odblokowane zostało.

Wina w istocie po naszej - administracji - stronie.
poligon
Użytkownik
#25 - Wysłana: 14 Lut 2012 15:05:29
Odpowiedz 
Dukat:

Z tego co pamietam to do morderstw dochodziło. Choćby przypadek kiedy zbrodnia zostawiła telepatyczny slad w gondolach warp. Nawet w utopijnym społeczenstwie gdzie nie ma głodu i mozna sobie wszystko zreplikować to nadal nie beda ludzie równi. Ten bedzie miał ładniejszą kobitke, ten bedzie zdolniejszy. Zazdrość bedzie motywem zbrodni. Do tego socjopatą człowiek sie rodzi i rozwija te zdolności, wiec na seryjnych mordrców nie ma co narzekać, na pewno beda wilki polujące na owce.

A co do skuteczności to na kazda tarcze znajdzie się lepszy fazer, wiec mordercy też beda kożystać z dobrodziejstw technologi. Wizja utopi jest niemożliwa bo nawet w srodowisku istot omnipotentnych jak Q dochodzi do przestepstw i wojen.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 13 Lis 2012 16:42:17
Odpowiedz 
Ciekawostka - ludzie od TrekToday i Trek Nation (oraz zamkniętej Slipstream.web poświęconej AND) mają też w pakiecie stronę o CSI:
http://www.csifiles.com/
Picard
Użytkownik
#27 - Wysłana: 13 Lis 2012 17:37:32 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
krisbaum:
Lubicie odcinki detektywistyczne? Ja tak. Jak zapatrujecie się na pomysł, by powstała cała seria poświęcona temu zagadnieniu? Cosik np. o grupce detektywów z biura śledczego floty. Ktoś kropnął kupca Ferengi na stacji/statku XY, lokalny szef ochrony nie rozwiązał śledztwa, wpada więc specjalna grupka, takie gwiezdnoflotowe FBI, czy CBŚ, jak kto woli. Moim zdaniem ciekawy pomysł, nowe techniki śledcze, do tego dochodziłaby problematyka odmiennych systemów karno sądowych w obcych światach.

Nie specjalnie. Powiem szerze, że jestem znudzony tymi detektywistycznymi serialami, za dużo ich jest, o ile bawiły mnie one jakoś we wczesnych latach dwutysięcznych o tyle teraz zwyczajnie drażnią. Po prostu temat się mi przejadł. Np. próbowałem obejrzeć serial Castle ze względu na to, iż wsypuje w nim Nathan Fillion znany z Firefly i nie byłem w stanie nijak wczuć się w ów serial, absolutnie mnie on nie zaangażował. Nawet Monka, którego niegdyś bardzo lubiłem, nie obejrzałem do końca... Więc nie, wolał bym fantastyka naukowa stroniła od takich schematów, tj. żeby to nie był serial wyłącznie poświęcony tej tematyce chodź od czasu do czasu odcinki w stylu TNG Clues są jak najbardziej mile widziane. A i tak samo nie chce serialu o kosmicznych lekarzach w rodzaju dr Hause w kosmosie.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 13 Lis 2012 17:58:57
Odpowiedz 
Picard

Picard:
A i tak samo nie chce serialu o kosmicznych lekarzach w rodzaju dr Hause w kosmosie.

Nieno, zakazywać ekranizacji "Szpitala Kosmicznego" zabrania się pod glątwą!
Picard
Użytkownik
#29 - Wysłana: 13 Lis 2012 18:53:57
Odpowiedz 
Q__:
Nieno, zakazywać ekranizacji "Szpitala Kosmicznego" zabrania się pod glątwą

No, to akurat był dobry pomysł.
mozg_kl2
Użytkownik
#30 - Wysłana: 13 Lis 2012 19:01:07
Odpowiedz 
Q__:
Nieno, zakazywać ekranizacji "Szpitala Kosmicznego" zabrania się pod glątwą!

Wbiłeś mi nóz w plecy i zraniłeś na wskroś. Szpital Kosmiczny pasuje jak ulał do universum treka, do tego seriale medyczne są popularne w stanach. Połaczenie space opery z medical drama mogłby dać dobry efekt. Szczególnie, żę jak pokazał przykład ds9 osadzenie wydarzen w jednym miejscu nie musi oznaczać marazmu (żeby nie odwoływać się do b5). To własnie akcja umiejscowiona na statku kosmicznym doprowadziła do wtórności i upadku.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / CSI: Star Trek

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!