USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek: Moja przygoda z tym uniwersum
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Enterprise D
Użytkownik
#91 - Wysłana: 26 Paź 2011 18:40:27
Odpowiedz 
Toudi:
emillo97, a ciebie czeka pogadanka z moderatorem..

Dlaczego, nic złego nie zrobił.
Eviva
Użytkownik
#92 - Wysłana: 26 Paź 2011 18:49:59
Odpowiedz 
Enterprise D:
Toudi:
emillo97, a ciebie czeka pogadanka z moderatorem..

Dlaczego, nic złego nie zrobił.

Pewnie właśnie dlatego...
Enterprise D
Użytkownik
#93 - Wysłana: 26 Paź 2011 18:51:09
Odpowiedz 
Eviva:
Pewnie właśnie dlatego..

Dalej nie rozumiem.
emillo97
Użytkownik
#94 - Wysłana: 26 Paź 2011 20:28:08
Odpowiedz 
Też nie mam pojęcia o co chodzi TOUDIEMU.
Toudi
Użytkownik
#95 - Wysłana: 26 Paź 2011 20:58:16
Odpowiedz 
Widać, że nie wiecie, netykieta i podstawowe zasady pisania na forum są wam obce, ale to robota dla moderatora by wam wytłumaczyć, nie moja (znaczy się moja też, ale akurat nie tu ;).
emillo97
Użytkownik
#96 - Wysłana: 26 Paź 2011 21:16:48
Odpowiedz 
Toudi:
Widać, że nie wiecie, netykieta i podstawowe zasady pisania na forum są wam obce, ale to robota dla moderatora by wam wytłumaczyć, nie moja (znaczy się moja też, ale akurat nie tu ;).

Ale łaskawie z dobroci serca mógłbyś podzielić się z nami tą "przerażającą tajemnicą".
mozg_kl2
Użytkownik
#97 - Wysłana: 26 Paź 2011 22:11:34
Odpowiedz 
emillo97

Ciągłe pisanie postów-równoważników zdań, spamowanie BSG w kazdym temacie, i notoryczne dublowanie postów.
Q__
Moderator
#98 - Wysłana: 26 Paź 2011 22:53:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
emilio97

O ile nBSG mogę wybaczyć, bo to jeden z lepszych seriali SF i jeszcze związki - nie tylko personalne - z ST ma, o tyle maniera nadużywania wypowiedzi-onelinerów (forum to nie chat, gwoli przypomnienia) i notoryczne dublowanie postów, wnoszących w dodatku do tematu niewiele lub zgoła nic, zasługuje na upomnienie, póki co jeszcze dość delikatne.

ps. rozumiem, że młodość ma swoje prawa , ale dobry obyczaj nakazuje poczytać najpierw dane forum, by ustalić jaki styl prowadzenia dyskusji na nim obowiązuje, zanim samemu zacznie się uszczęśliwiać innych swymi enuncjacjami...

Enterprise D

Będę wdzięczny jeśli i Ty weźmiesz sobie do serca powyższe uwagi, zwłaszcza tą o tym, że forum to nie chat.
The_D
Użytkownik
#99 - Wysłana: 27 Paź 2011 00:27:30
Odpowiedz 
mozg_kl2:
W tamtych czasach, budżet filmu kosmicznego rzedu 11 milionów to psie pieniądze. Taki Moonraker, powstały na fali populanrności SW miał budzet 34 miliony.

Zgodzę się, że wynik finansowy Nowej Nadziei przekonał tą i ową wytwórnię, do zrobienia kasowego filmu kosmicznego. Na tej fali powstały m. in. Moonraker czy też nasz The Motion Picture. Ale wcześniej nie za bardzo się kręciło filmy kosmiczne, a jak już były (Planety Małp np.) to budżety miały od SW sporo mniejsze.
Q__
Moderator
#100 - Wysłana: 27 Paź 2011 00:55:46
Odpowiedz 
The_D

The_D:
Na tej fali powstały m. in. Moonraker czy też nasz The Motion Picture.

Wtedy też dostał zielone światło pierwszy Alien, co przyznawali wprost jego twórcy.
mozg_kl2
Użytkownik
#101 - Wysłana: 27 Paź 2011 09:11:52
Odpowiedz 
The_D
Q__

Morał jest z tego taki, że gdyby nie Star Wars nie powstąłoby wiele kultowych dzieł kina sf. Może warto o tym pomyśleć, zanim zacznie się jeżdzic po Lucasie i jego serii.
Q__
Moderator
#102 - Wysłana: 27 Paź 2011 13:00:53
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
gdyby nie Star Wars nie powstąłoby wiele kultowych dzieł kina SF

Racja... Z drugiej jednak strony wielu krytyków oskarża Lucasa o to, że zainicjował powrót - uznanej za gorszy sort SF już w czasach Asimova - space opery do łask i wysyp mało ambitnej fantastyki, zarówno ekranowej, jak i powieściowej... Inna sprawa, że Trek bywa tu oskarżany o współudział .
kordian
Użytkownik
#103 - Wysłana: 27 Paź 2011 14:40:28
Odpowiedz 
Ale co to znaczy ambitna?

Sorry, ale to paplanie tak naprawdę. (krytyków, nie twoje).

Ja uwielbiam space operę, mój ulubiony gatunek zdecydowanie. I mimo, że doceniam np Blade runnera i mi się podobał, to oglądałem go kilka razy, a SW, żołnierzy kosmou już z tysiąc ;) i cały czas mam ochotę na więcej ;)
emillo97
Użytkownik
#104 - Wysłana: 27 Paź 2011 14:53:40
Odpowiedz 
Q__:
emilio97

O ile nBSG mogę wybaczyć, bo to jeden z lepszych seriali SF i jeszcze związki - nie tylko personalne - z ST ma, o tyle maniera nadużywania wypowiedzi-onelinerów (forum to nie chat, gwoli przypomnienia) i notoryczne dublowanie postów, wnoszących w dodatku do tematu niewiele lub zgoła nic, zasługuje na upomnienie, póki co jeszcze dość delikatne.

Postaram się zastosować.
Q__
Moderator
#105 - Wysłana: 27 Paź 2011 15:39:26
Odpowiedz 
kordian

kordian:
Ale co to znaczy ambitna?

No, że o tych, Problemach jest .

kordian:
Sorry, ale to paplanie tak naprawdę. (krytyków, nie twoje).

Ja wiem czy paplanie? SF może służyć do prezentacji odkryć naukowych, prób prognozowania postępu technologicznego (i efektów jego), rozważania zawczasu dróg jakimi może pójść rozwój cywilizacji (ze szczególnym uwzględnieniem ślepych zaułków), wreszcie rozważania problemów (filozoficznych itp.), które trudno rozważać w sposób tak jasny na gruncie innej konwencji.
Space opera natomiast zazwyczaj zadowala się snuciem barwnych opowieści na miarę starego Dumasa...

emilio97

emilio97:
Postaram się zastosować.

Mógłbym pojechać Yodą, że robi się coś, albo nie, nie ma postarania , ale nie będę czepialski, bo taka postawa wobec moderatorskich uwag mi się podoba. Zatem make it so! .
emillo97
Użytkownik
#106 - Wysłana: 27 Paź 2011 15:54:27
Odpowiedz 
Q__:
Mógłbym pojechać Yodą, że robi się coś, albo nie, nie ma postarania , ale nie będę czepialski, bo taka postawa wobec moderatorskich uwag mi się podoba. Zatem make it so! .

Tak jest
Toudi
Użytkownik
#107 - Wysłana: 27 Paź 2011 15:55:04
Odpowiedz 
Q__:
Space opera natomiast zazwyczaj zadowala się snuciem barwnych opowieści na miarę starego Dumasa...

Co nie znaczy, że takich rzeczy czytelnik SF nie potrzebuje. ;)
Gdzieś przeczytałem, że każdy prawdziwy fan SF też chce mieć swoją telenowelę, dlatego tak dobrze się czyta Webera. ;) (prawda powiedziawszy ciężko się nie zgodzić. ;))
Enterprise D
Użytkownik
#108 - Wysłana: 27 Paź 2011 15:56:31
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Morał jest z tego taki, że gdyby nie Star Wars nie powstąłoby wiele kultowych dzieł kina sf

A Star Trek to co?
Zastanawiam się, że gdyby nie powstał ST to czy powstałyby gwiezdne wojny?
Chyba nie...
emillo97
Użytkownik
#109 - Wysłana: 27 Paź 2011 16:12:24
Odpowiedz 
Enterprise D:
A Star Trek to co?
Chyba nie...

I odwrotnie- gdyby nie SW nie zrobiono by TMP. Tylko zachowano ST-woy styl:P
Toudi
Użytkownik
#110 - Wysłana: 27 Paź 2011 16:17:11
Odpowiedz 
Enterprise D:
A Star Trek to co?
Chyba nie...

Nie bardzo widzę tę odwrotną zależność, o ile między SW a TMP jest, bo zamiast TMP miał być serial, ale SW odniosły sukces w kinie to zmieniono plany, to jaka niby jest odwrotna zależność?

emillo97:
Q__:

Tak jest

Krzyczysz jedno robisz drugie, jaki z tego morał?
emillo97
Użytkownik
#111 - Wysłana: 27 Paź 2011 16:19:56
Odpowiedz 
Toudi:
Krzyczysz jedno robisz drugie, jaki z tego morał?

Nie dubluję więc o co ci chodzi!? Czy nie można wyrazić swojego zdania lub potwierdzić czyjegoś? Uparłeś się na mnie czy co?
Toudi
Użytkownik
#112 - Wysłana: 27 Paź 2011 17:01:27
Odpowiedz 
emillo97 dublowanie postów nie wszystko:
Q__:
o tyle maniera nadużywania wypowiedzi-onelinerów (forum to nie chat, gwoli przypomnienia)

mozg_kl2:
Ciągłe pisanie postów-równoważników zdań

emillo97:
Uparłeś się na mnie czy co?

Ciekawe, że tak to widzisz...
Zwracam ci uwagę, bo popełniasz błędy które strasznie irytują. I nie zwracam uwagi dlatego, że TY je popełniasz tylko dlatego, że JE POPEŁNIASZ, widzisz różnicę?
emillo97
Użytkownik
#113 - Wysłana: 27 Paź 2011 17:17:05
Odpowiedz 
Widzę. Zazwyczaj staram się patrzeć na błędy ale ostatnio coś klawiatura szwankuje. Więc przepraszam bo rzadko mi się to zdarza.

Toudi:
Ciekawe, że tak to widzisz...

Ciekawe ,że ty tego nie widzisz.
Q__
Moderator
#114 - Wysłana: 27 Paź 2011 17:36:18
Odpowiedz 
emilio97

Jeszcze chwilka i poleci oficjalne ostrzeżonko.
Eviva
Użytkownik
#115 - Wysłana: 27 Paź 2011 17:37:35
Odpowiedz 
Q__:
Jeszcze chwilka i poleci oficjalne ostrzeżonko.

A jemu za co?! Za dwie dziurki w nosie?!
emillo97
Użytkownik
#116 - Wysłana: 27 Paź 2011 17:44:30
Odpowiedz 
Eviva
Nie kłoć się bo oboje dostaniemy ostrzeżenie. Powiem tak : NIGDY na żadnym forum nie dostałem ostrzeżenia więc proszę spojrzeć obiektywnie.
Q__
Moderator
#117 - Wysłana: 27 Paź 2011 17:52:25
Odpowiedz 
emilio97

[uote=emilio97]Powiem tak : NIGDY na żadnym forum nie dostałem ostrzeżenia[/quote]

Tu mogą paść pytania o to na ilu forach byłeś? Jaka była średnia wieku na nich? Czego dotyczyła ich tematyka? itd.

Sądzę jednak, że nie ma sensu ciągnąć tego offtpu. Zwł, że temat założyłeś całkiem ładny, szkoda psuć.
emillo97
Użytkownik
#118 - Wysłana: 27 Paź 2011 17:55:52
Odpowiedz 
Q__:
Sądzę jednak, że nie ma sensu ciągnąć tego offtpu. Zwł, że temat założyłeś całkiem ładny, szkoda psuć.

Zgadzam się działać w całej rozciągłości.
Q__
Moderator
#119 - Wysłana: 27 Paź 2011 19:26:43
Odpowiedz 
emilio97

emillo97
Użytkownik
#120 - Wysłana: 27 Paź 2011 19:33:34
Odpowiedz 
Q__:
emilio97

emilio97? emilio97!? emillo97. Przepraszam ale przekręcanie nicku mnie wnerwia. Obecnie oglądam odcinek Shore Leave. interesujący. Potem podzielę się opinią.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek: Moja przygoda z tym uniwersum

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!