USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek: Moja przygoda z tym uniwersum
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#61 - Wysłana: 25 Paź 2011 09:53:04
Odpowiedz 
Eviva

To trochę jak z Avatarem, niby Pokahontaż w kosmosie, a poszły na to miliony, i zarobił ponad 2 miliardy.
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 25 Paź 2011 10:16:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Oczywiście. Tylko że są to bardzo klasyczne bajki.

Zgoda, z tym, że - nasz wspólny ulubieniec - Lem zwracał słusznie uwagę, że gros amerykańskiej* SF to są tak naprawdę baśnie pseudoscjentyficzne (z czego sam zresztą wyciągnął wniosek pisząc "Bajki robotów"). W SW (czy "Avatarze" ) ta baśniowość jest bardziej widoczna niż u Van Vogta, Asimova, Le Guin czy Dicka**, ale występuje tam wszędzie. Takie nBSG to też bajka, tylko lepiej zamaskowana, bo "odksiężniczkowiona". Trek w większości swych odsłon też***.

* amerykańskiej, bo już Verne'a, Wellsa, Stapledona czy Clarke'a o to nie oskarżysz

** z tym, ze z baśni Dicka i Le Guin płyną już niebaśniowe morały stanowiące prawdziwą SF wysokiej próby, z co lepszych baśni Asimova - też...

*** jak kogoś "baśniowość" obraża, może zastąpić "bajkę" - "przypowieścią"
mozg_kl2
Użytkownik
#63 - Wysłana: 25 Paź 2011 10:42:05
Odpowiedz 
Q__:
*** jak kogoś "baśniowość" obraża, może zastąpić "bajkę" - "przypowieścią"

Myśle, że nie powinno, gdyż SF to też takie bajanie w kosmosie, i ze zwykłymi bajkami łaczy je wspólny mianownik jakim jest morał. Zresztą jak ktoś sięuprze to i w ST znajdzie bajkowe wstawki. Taki Q to nic innego jak wredny irlandzki krasnal, który dokucza innym. Także nie wstydz my się bajek, bo one sąwszędzie, i niech moc będzie z Wami;p.
emillo97
Użytkownik
#64 - Wysłana: 25 Paź 2011 16:22:09
Odpowiedz 
mozg_kl2:
i niech moc będzie z Wami;p.

Feee. Wole masaż połączeń nerwowych od Pana Spocka albo może lepiej jakiejś wulkanki...xD
Q__
Moderator
#65 - Wysłana: 25 Paź 2011 17:47:02
Odpowiedz 
emilio97

emilio97:
wulkanki

Wulkanki...? Mówisz-masz:
http://www.doradcasmaku.pl/przepis/63909/wulkanki. html
emillo97
Użytkownik
#66 - Wysłana: 25 Paź 2011 17:56:20
Odpowiedz 
Oj spolszczona nazwa...xD Vulcanki :P
Elaan
Użytkownik
#67 - Wysłana: 25 Paź 2011 19:13:12
Odpowiedz 
emillo97:
Vulcanki

A nie lepiej Wolkanki ?
emillo97
Użytkownik
#68 - Wysłana: 25 Paź 2011 19:15:12
Odpowiedz 
Elaan:
A nie lepiej Wolkanki ?

Niech będzie...xD
Eviva
Użytkownik
#69 - Wysłana: 25 Paź 2011 19:26:55 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
emillo97:
Elaan:
A nie lepiej Wolkanki ?

Niech będzie...xD

Może jedna Ci wystarczy? T'Pol umie robić świetny masaż, a wygląda przy tym tak, że nawet ja mogę zapomnieć, że jestem hetero
Właściwie niewiele Wolkanek poznaliśmy na ekranie. Dostawaliśmy najwyżej migawkowe ujęcia, lepiej poznaliśmy dwie-trzy. To za mało, by wyrobić sobie zdanie o tym, jakie one są globalnie, poza tym, że cholernie ładne i seksowne mimo oziębłej miny. I na pewno są bardziej gorące, niż się wydaje, jeśli T'Pring jest w jakimkolwiek stopniu reprezentatywna dla populacji. No bo sami pomyślcie: logiczna, bezemocjonalna na pozór Wolkanka angażuje się emocjonalnie w Stonna do tego stopnia, że z zimną krwią planuje śmierć Kirka lub Spocka, a w pewnym sensie obydwu.
The_D
Użytkownik
#70 - Wysłana: 25 Paź 2011 19:42:11
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Zacznijmy od tego, żę nowa nadzieja nie była superprodukcją. Był filmem kręconym za psie, pieniadze bez nadzieji na cos wiecej.

Nowa Nadzieja była rzeczywiście filmem bez nadziei na coś więcej ale pieniądze 11 mln USD nie były aż takie psie. "Szpieg który mnie kochał", czyli Bond z tego samego roku miał budżet zaledwie 3 miliony większy. Jasne, że można wyciągnąć rok starszego King Konga z 24 milionowym budżetem, ale znajdzie się i Rocky zrobiony za marny milion.
emillo97
Użytkownik
#71 - Wysłana: 25 Paź 2011 20:36:18 - Edytowany przez: emillo97
Odpowiedz 
Oglądałem dziś 14 odcinek 1 serii TOS-u pt."Balance of Terror" . Przyznam ,że scenariusz tego odcinka był bardzo ciekawy i dotychczas moim zdaniem to najlepszy odcinek.

NAJWIĘKSZE PLUSY:
* Ciekawy scenariusz
* Uczucie zagrożenia wojną
* Niespełnione małżeństwo dwóch członków załogi

NAJWIĘKSZE MINUSY:
*Lgnięcie Pani Bosman Blondynki przy każdej okazji do zadowolonego tym Kirka

I oczywiście te zalety co zawsze czyli dobra muzyka i efekty jak na swe czasy.
Eviva
Użytkownik
#72 - Wysłana: 25 Paź 2011 20:39:59
Odpowiedz 
emillo97:
Lgnięcie Pani Bosman Blondynki przy każdej okazji do zadowolonego tym Kirka

Kirk taki już jest, co na drodze, to... przyjaciel. Taki już jest i takim go trzeba kochać.
emillo97
Użytkownik
#73 - Wysłana: 25 Paź 2011 20:42:41
Odpowiedz 
Eviva:
Kirk taki już jest, co na drodze, to... przyjaciel. Taki już jest i takim go trzeba kochać.

Z racji tego że jestem płci męskiej trudno będzie mi go pokochać:P Co najwyżej polubić :P
Eviva
Użytkownik
#74 - Wysłana: 25 Paź 2011 20:46:31
Odpowiedz 
emillo97

Cóż, nie namawiam cię bynajmniej do zmiany opcji. Kirk jest po prostu moim kapitanem i będę go bronić aż do deski
emillo97
Użytkownik
#75 - Wysłana: 25 Paź 2011 20:53:53
Odpowiedz 
Eviva:
Kirk jest po prostu moim kapitanem i będę go bronić aż do deski

Coś o tym wiem ja tak mam z newBSG:P
mozg_kl2
Użytkownik
#76 - Wysłana: 26 Paź 2011 07:37:29
Odpowiedz 
The_D:
Nowa Nadzieja była rzeczywiście filmem bez nadziei na coś więcej ale pieniądze 11 mln USD nie były aż takie psie. "Szpieg który mnie kochał", czyli Bond z tego samego roku miał budżet zaledwie 3 miliony większy. Jasne, że można wyciągnąć rok starszego King Konga z 24 milionowym budżetem, ale znajdzie się i Rocky zrobiony za marny milion.

W tamtych czasach, budżet filmu kosmicznego rzedu 11 milionów to psie pieniądze. Taki Moonraker, powstały na fali populanrności SW miał budzet 34 miliony.
emillo97
Użytkownik
#77 - Wysłana: 26 Paź 2011 08:26:18
Odpowiedz 
mozg_kl2:
W tamtych czasach, budżet filmu kosmicznego rzedu 11 milionów to psie pieniądze. Taki Moonraker, powstały na fali populanrności SW miał budzet 34 miliony.

No dobra ale jednak seriale mają mniejsze budżety- i ty mówisz że ST ma słabe efekty zazwyczaj wyznaczał nowe standardy.
mozg_kl2
Użytkownik
#78 - Wysłana: 26 Paź 2011 09:00:52
Odpowiedz 
emillo97

Jaki nowe standarty wyznaczał Star Trek, według Ciebie bo nie wiem co masz na myśli? To zalezy o jakich serialach mowa i z jakiego okresu. Np taka Terra Nova ma budżet 3 milion na odcinek, FRringe około miliona na odcinek, co po przemnożeniu przez liczbę odcinków daje budżet per sezon rzędu super produkcji z Hollywod. Pozatym nie bierzesz pod uwagę postępu technologicznego jaki się dokonał na przestrzeni ponad dekady, jaka dzieli Nową Nadzieję i okres TNG.
Q__
Moderator
#79 - Wysłana: 26 Paź 2011 13:41:28
Odpowiedz 
emilio97

W kwestii budżetów. Już w latach '90 stosunkowo niezłe budżety miały SAAB i E.R. ("Ostry dyżur" po naszemu) pierwszy około miliona na odcinek, drugi chyba nawet ponad. W pierwszym wypadku budżet szedł głównie na CGI, w drugim na sprzęt medyczny i realistyczny wygląd obrażeń pacjentów.
mozg_kl2
Użytkownik
#80 - Wysłana: 26 Paź 2011 14:16:34
Odpowiedz 
Q__:
pierwszy około miliona na odcinek

Wkońcu jedna z ubran legends mówi, że za decyzją o anulowaniu SAAB-a stały wysokie nakłady na efekty. Według władz stacji za wysokie, oraz to, że budżet 1 sezonu został przekoroczony. W dobie efektów CGi trek stale stosował stara technikę modelów,co osłabiało jego pozycję względem konkurencji.
Q__
Moderator
#81 - Wysłana: 26 Paź 2011 14:32:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
W dobie CGI trek stale stosował starą technikę modelów,co osłabiało jego pozycję

W owym czasie tak to postrzegano i mówiono tu o przewadze SAAB, B5... Z drugiej jednak strony ówczesne CGI wyjątkowo szybko się postarzały, a SF bazująca na modelach znów wraca do łask ("Moon"). Więc nie generalizujmy.
Toudi
Użytkownik
#82 - Wysłana: 26 Paź 2011 14:54:08
Odpowiedz 
A trzeba pamiętać, że twórcy B5 niby to przewidzieli i kazali zachować prace z których tworzono grafikę, by kilka lat później odnowić ją przy użyciu nowych technologii. (np dla wydania serialu na dvd), ale jak się skończyło wszyscy wiemy (dane zaginęły i jedynie przystosowano obraz z 4:3 na 16:9 - co swoją drogą też pokazuje jak przyszłościowo patrzył JMS, przygotowując sceny tak, by szło je ściąć do przyszłościowego formatu.)

A co do wykorzystania modeli, to jeden z największych plusów ST, że długo nie poszli za nowością. Bo sceny z modelami jeszcze długo będą rywalizować z najnowszymi CGI. Osobiście nie obraził bym się powrotu tej techniki do łask w serialach (oczywiście wspomaganej przez współczesne CGI). Choć pewno żadna stacja nie da tyle na serial teraz...
mozg_kl2
Użytkownik
#83 - Wysłana: 26 Paź 2011 14:55:31
Odpowiedz 
Q__:
Z drugiej jednak strony ówczesne CGI wyjątkowo szybko się postarzały

Czy ja wiem. Prawdą jest, zę jak ogladam komputerowe wersje pałacu na Centauri, czu wnętrz B5 to wyglada to biednie. Jednak same bitwy kosmiczne, i sceny w kosmosie do tej pory są dynamiczne i cieszą oko, w przeciwieństwie to trekowych ujęci, gdzie gołym okiem widać ze to model i czuć sztuczność ujęcia. Nowe Star Warsy sa oparte na CGI i wyglada bardzo dobrze, Nie wyobrażam sobie niektorych scen na modelach, a napewno ich realizacji byłaby bardzo trudno i biła sztucznością.
emillo97
Użytkownik
#84 - Wysłana: 26 Paź 2011 16:13:56
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Czy ja wiem. Prawdą jest, zę jak ogladam komputerowe wersje pałacu na Centauri, czu wnętrz B5 to wyglada to biednie. Jednak same bitwy kosmiczne, i sceny w kosmosie do tej pory są dynamiczne i cieszą oko, w przeciwieństwie to trekowych ujęci, gdzie gołym okiem widać ze to model i czuć sztuczność ujęcia. Nowe Star Warsy sa oparte na CGI i wyglada bardzo dobrze, Nie wyobrażam sobie niektorych scen na modelach, a napewno ich realizacji byłaby bardzo trudno i biła sztucznością.

TOS wyznaczał moim zdaniem nowe standardy. A z tego co widziałem na YT sceny komputerowe z B5 też są sztuczne mimo że komputerowe.
Enterprise D
Użytkownik
#85 - Wysłana: 26 Paź 2011 16:28:25 - Edytowany przez: Enterprise D
Odpowiedz 
emillo97
Zgadzam się z tobą. Według mnie CGI nigdy nie zastąpi modelu. Może i z filmy z modelem robi się dłużej, za to przynoszą lepszy efekt, np. ST VII, gdzie wszystko wygląda bardzo ładnie szczególnie lądowanie na planecie.

http://www.youtube.com/watch?v=UgYqRMR49xs&feature =related

Filmik dotyczący efektów specjalnych w części VII.

Oraz do części drugiej:

http://www.youtube.com/watch?v=o0J9S7TI4rs&feature =related
emillo97
Użytkownik
#86 - Wysłana: 26 Paź 2011 16:35:56
Odpowiedz 
Dla mnie mogą być filmy robione tylko komputerowo ale kiedyś tym bardziej w serialu tv to nie wyglądało oszałamiająco.
emillo97
Użytkownik
#87 - Wysłana: 26 Paź 2011 16:45:54
Odpowiedz 
Enterprise D
Użytkownik
#88 - Wysłana: 26 Paź 2011 16:51:46
Odpowiedz 
Usunięta scena z VII:

http://www.youtube.com/watch?v=hYab2KoDnvI&feature =related

Kirk na spadochronie?
emillo97
Użytkownik
#89 - Wysłana: 26 Paź 2011 16:59:07
Odpowiedz 
Może nie wymieniajmy wszystkiego jak ktoś będzie chciał to sobie poszuka...xD
Toudi
Użytkownik
#90 - Wysłana: 26 Paź 2011 18:37:26
Odpowiedz 
emillo97:
Dla mnie mogą być filmy robione tylko komputerowo ale kiedyś tym bardziej w serialu tv to nie wyglądało oszałamiająco.

Właśnie wyglądało.
Enterprise D:
Według mnie CGI nigdy nie zastąpi modelu.

Zastąpi, ale wymaga to obecnie większego nakładu pracy niż zrobienie tego samego z modelem.
Enterprise D:
Kirk na spadochronie?

I to nie byle jaki skok, bo skok z orbity okołoziemskiej. Poza tą usuniętą sceną, podobny skok odbywała B'Elanna, a potem widzimy go w ST11.

emillo97, a ciebie czeka pogadanka z moderatorem...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek: Moja przygoda z tym uniwersum

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!